Arsenal w końcówce pokonuje Malezję 2-1

Arsenal w końcówce pokonuje Malezję 2-1 24.07.2012, 17:09, Marcin Stefaniak 596 komentarzy

Dzisiaj Kanonierzy oficjalnie rozpoczęli azjatyckie tournee i na dobre weszli w przygotowania do nadchodzącego sezonu. Na Dalekim Wschodzie pierwszym przeciwnikiem Arsenalu była drużyna Malezji.

Wyjściowe jedenastki:

Arsenal: Mannone, Santos, Vermaelen, Djourou, Gibbs, Jenkinson, Arteta, Coquelin, Diaby, Chamakh, Gervinho

Malezja XI: Marlias, Umar, Muslim, Subramaniam, Radzak, Rahim, Shaari, Kunanlan, Talaha, Akil, Sali

Wenger nie postawił od pierwszych minut na najsilniejszą możliwą jedenastkę i posadził na ławce rezerwowych takich zawodników jak Alex Song czy Theo Walcott.

Od początku spotkania widać było wielka determinację zawodników Malezji, która przekładała się na dosyć nerwową grę. Piłka przez pierwsze kilka minut była rozgrywana w środkowej części boiska i żadna z drużyn nie decydowała się na ofensywę.

Pierwszą dogodną sytuację do strzelenia bramki mieli Kanonierzy. W 9. minucie spod opieki obrońcy uciekł Marouane Chamakh, jednak jego strzał z pół woleja został sparowany na rzut rożny.

Malezyjczycy z czasem weszli w mecz i nie czuli już tak wielkiej presji. Pomogło im to szczególnie w defensywie, gdzie bez problemu zatrzymywali nacierających graczy Arsenalu. Podopieczni Wengera nie mieli pomysłu na grę przez co większość ataków była zatrzymywana na 20 metrze, a wejścia w pole karne były rzadkością.

Świetną szansę na strzelenie bramki miał 31. minucie Andre Santos. Brazylijczyk rozpoczął akcję na 16. metrze, rozegrał piłkę z Marouanem Chamakhiem i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale jego strzał ostatecznie minął lewy słupek bramki Malezji.

Brazylijczyk po raz kolejny mógł zdobyć bramkę 8 minut później, kiedy to wykorzystał błąd obrońcy, wpadł w pole karne, ale po raz kolejny nie był w stanie pokonać bramkarza w sytuacji sam na sam. Malezyjczycy od razu ruszyli z kontrą, ale Vito Mannone również poradził sobie ze strzałem Saliego.

Kiedy już wszyscy byli gotowi do zejścia do szatni, świetną akcję popisał się Azmi Muslim, który otrzymał piłkę w środku pola, powędrował z nią kilka dobrych metrów i popisał się fenomenalnym strzałem z 25. metra. Dużą rolę przy bramce odegrał Francis Coquelin, który dał przeciwnikowi wiele czasu na oddanie strzału.

W połowie Arsene Wenger zdecydował się na zmianę wszystkich zawodników z pola, na placu gry pozostał tylko Vito Mannone. Na boisku pojawili się Alex Song, Theo Walcott, Alex Oxlade-Chamberlain, Ignasi Miquel, Chuks Aneke, Benik Afobe, Ryo Miyaichi, Nico Yennaris, Craig Eastmond i Kyle Bartley.

Od samego początku drugiej części spotkania można było zauważyć, ze Malezyjczycy nie będą już z tak wielkim zapałem zapędzać się pod bramkę Kanonierów i oddadzą im inicjatywę.

Z początku sytuacja na boisku przypominała tę z pierwszej połowy. Podopieczni Wengera co prawda próbowali i starali się zaatakować, ale niewiele z tego wynikało, bowiem nie byli w stanie przebić się przez dobrze usposobioną obronę przeciwnika.

Malezyjczycy decydowali się tylko na kontry i jedna z nich mogła poskutkować golem. W 59. minucie świetnym rajdem popisał się Sali, który znalazł się w polu karnym, zwiódł obrońcę, jednak nie był w stanie pokonać Mannone strzałem po ziemi.

W 67. minucie chyba najlepszą okazję do wyrównania miał Benik Afobe, który po fenomenalnym prostopadłym podaniu znalazł się sam na sam z bramkarzem. Młody Kanonier miał mnóstwo czasu i mógł zrobić co chciał, jednak skończyło się fatalnym strzałem prosto w Marliasa.

Kilka minut później kolejną dogodną sytuację stworzył sobie Afobe, który zgrał piłkę klatką piersiową, ale jego strzał pozostawił wiele do życzenia.

Czas upływał, a Kanonierzy byli coraz bliżsi porażki. W 85. minucie bliski szczęścia była Alex Oxlade-Chamberlain, który popędził sam na 6 Malezyjczyków, dostał się w pole karne, ale był zbyt blisko linii końcowej, by zaskoczyć Marliasa.

Dopiero w 87. minucie podopieczni Wengera zdołali doprowadzić do remisu. Świetnym podaniem ze środka pola popisał się Alex Song. Na prawej stronie z obrońcą poradził sobie Nico Yennaris, dograł do Thomasa Eisfelda, a ten bezproblemowo pokonał bezradnie interweniującego bramkarza Malezji.

Nie minęły 3 minuty, a Arsenal już był na prowadzeniu. Na odważny rajd do przodu zdecydował się Ignasi Miquel. Hiszpan rozegrał dobrą akcję z Chuksem Aneke, ten oddał strzał, który po rykoszecie przelobował Marliasa.

Sędzia doliczył jeszcze 3 minuty do regulaminowego czasu gry, ale Malezyjczycy nie byli już w stanie skonstruować dobrego ataku i po dobrym meczu polegli 1-2.

Pinguite komentarzy: 1502024.07.2012, 22:20

peciakk > Oj tam, sama jego obecność już mnie najarała.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223724.07.2012, 22:20

Olek - doszukałem się jakże genialnego komentarza w moim wykonaniu z 2010!

Komentowany temat: Wenger chwali... sędziów liniowych 29.10.2010; 20:33

Najtrudniejsze sa wlasnie dlugie pilki tak jak ta do Walcotta , liniowy musi zarazem zobaczyc jednym okiem moment podania pilki a z drugiej strony caly czas musi obserwowac pozycje napastnika...

Pinguite komentarzy: 1502024.07.2012, 22:16

Omen > Co ty jarasz? Powiedz! Dobry towar musisz mieć! Mam ochotę na taki odjazd.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223724.07.2012, 22:16

Olek - gdzie tam. To teraz się pochwalę, mówiłeś coś o braku ambicji! Widziałeś to o Gibbsie? Ha!

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 524.07.2012, 22:16

Omen@
Dobry photoshop nie jest zły ;)
Wronka@
Ogarnij i zmień dillera i wyłącz fejsa.

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 224.07.2012, 22:15

Dobrze grał, może jak Robin sobie pójdzie do Juventusu to się odblokuje, albo przynajmniej więcej szans na grę będzie dostawał.

wronka23 komentarzy: 408924.07.2012, 22:11

malyglod - dokładnie:) Jak Borek komentuje Bundesligę w Eurosporcie to zna wszystkie nowinki i piłkarzy i numery

afckonrad9101 komentarzy: 783424.07.2012, 22:11

malyglod
Masz racje tylko jakos tak perfkcyjnych komentatorow (jak opisales)nie moge znalezc w zadnej stacji telewizyjnej to co napisales to utopia i tyle , choc tak powinno byc zgadzam sie

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 524.07.2012, 22:11

AtheneWins@
Mi pokazał że jednak zależy mu na grze u nas,starał się, Wychodziło różnie,ale podobała mi się jego klepa z Santosem,ten strzał w polu karnym.

Kitaz komentarzy: 69224.07.2012, 22:10

Pinguite komentarzy: 1502024.07.2012, 22:10

Chamakh? Sprzedać. Anyway.

Pewno już ktoś to tutaj wrzucał, ale co tam wrzuce jeszcze raz:

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 224.07.2012, 22:09

Cazorla dobry chłop, a jak Wam się Chamakh podobał w dzisiejszym meczu?

Według mnie całkiem przyzwoicie, miał swoje okazje i często brał udział w akcjach ofensywnych, z Santosem ładnie klepali. A co mnie najbardziej zdziwiło - wracał się do obrony :o

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 524.07.2012, 22:09

Witam wszystkich w ten przepiękny wieczór ;)

malyglod komentarzy: 649124.07.2012, 22:06

afckonrad9101->
ale z czym do ludzi... Obowiązkiem profesjonalnego komentatora jest przygotować się do meczu.
Tym bardziej, że to nie było spotkanie dwóch 4 ligowych drużyn z Kataru, tylko 3. drużyny ligi angielskiej. Te nazwiska to oni powinni znać na pamięć. A jak nie kojarzą, to jest internet, jest kadra z numerami zawodników i wystarczy minuta i wydrukowane.
Tak jak uczeń przygotowuje się do lekcji, student do ćwiczeń, tak prawie każdy pracujący umysłowo przygotowuje się do swojej pracy.
To jest właśnie praca komentatora. Wymieniać 22 nazwiska przez 90 minut. Jeśli tego nie potrafi to albo niech zmieni zawód albo się nauczy. Bo ciągle się myląc lekceważy widzów i denerwuje swoją ignorancją.
Nie mówiąc o tym, że powinien nie tylko znać nazwiska ale najnowsze informacje dotyczące graczy, ciekawostki.

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 124.07.2012, 22:05

@stefcio15

Mogłeś napisać "Bynajmniej pisałem na temat" ^^

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223724.07.2012, 22:04

Olek - pocisk dobry, ale nieadekwatny do jakże wysokiego poziomu moich komentarzy! Zresztą kiedyś był on wyższy, przynajmniej pisałem na temat :D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952124.07.2012, 22:02

Podolski > Hazard

RvPersie komentarzy: 1145824.07.2012, 22:02

Pinguite@
Jak do dołu tylko odwrotnie :X

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223724.07.2012, 22:02

Olek - w poziomie komentarzy to się cofnąłeś do Ola_18 trolololo :D Taki żarcik!

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223724.07.2012, 22:01

AW - Wenio powiedział, że do Cazorli jeszcze daleko, ale Arsenal nad tym pracuje. Jak dla mnie to bardzo dobre wieści.

Pinguite komentarzy: 1502024.07.2012, 22:01

A jak się spada do góry?

shark31 komentarzy: 601324.07.2012, 22:01

Aneke tez dobrze pogral, fajnie klepal w srodku i czasami dobre dlugie podanie.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223724.07.2012, 22:00

Olek - o mamo, ale spam :o

Shinev - ja właśnie kiedyś spadłem do góry ;)

Pinguite komentarzy: 1502024.07.2012, 21:59

IceMan > Ohh, "FAP"? Ktoś tu często... ekhm ^^

bartek8 komentarzy: 54324.07.2012, 21:58

ta jakies ploty o Cazorli i juz bo przyjdzie.. :)

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 224.07.2012, 21:57

Cześc kochasie, jakieś ploteczki :3?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 124.07.2012, 21:57

Spada w dół?

afckonrad9101 komentarzy: 783424.07.2012, 21:57

Ludzie smiejecie sie a sami byscie lepiej nie wypadli, pilkarze sie zmieniaja , sa roznych narodowosci, rozna wymowa itd. , bywa to czasem smieszne ale komentuja tylko ludzie, nie znam takiego komentatora ktory nie strzelil nigdy gafy to jest niemozliwe i tyle

wronka23 komentarzy: 408924.07.2012, 21:55

Wenger spraowadzi tego malezyjczyka z 10 i pwoie ze to malezyjski "Messi" :D i bedzie po Cazorli :D

bartek8 komentarzy: 54324.07.2012, 21:54

marcel998
idz spac dziecko

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223724.07.2012, 21:53

Olek - mistrza i tak miał ostatnio Borek. Falką i Kątrą, trudno to przebić :D

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 124.07.2012, 21:53

Ogólnie było fajnie pooglądać. Komentarz mnie zniszczył... Mylić wszystkich. FERMEJLEN... Przez 20 minut nie wiedzieć kto gra i gdzie... No ludzie. A zachwycanie się malezyjczykiem z numerem 10 to była porażka...

JP3 komentarzy: 175524.07.2012, 21:51

Ice Widać, że w Rosji też przekręcają nazwiska. Chodziarz jak na Szczęsnego mówią Czesni a na Jelenia Żelę to nikt w Polsce się nie martwi.

marcel998 komentarzy: 36024.07.2012, 21:50

Mówcie co chcecie ale w/g mnie taki wynik to wstyd dla Arsenalu... o włos od kompromitacji... drużyna spada w dół :(

JP3 komentarzy: 175524.07.2012, 21:47

Ja sie boję ze się jeszcze okaże, że Cazorla do nas nie przyjdzie

vantastic komentarzy: 99224.07.2012, 21:45

Moim zdaniem nikt nie pobije Rosłonia.W meczu z Sunderlandem ( prawdopodobnie) całe spotkanie nazywał Songa Senegalczykiem.A Rudzki,perła polskiego dziennikarstwa, mu nie ustępował pomyłkami.

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223724.07.2012, 21:44

Pauleta - no nie ma sprawy, zwracam honor.

Olek - no nie rozumiem tego. Gdyby wyjechał do Azji już by wzbogacił gablotę nie tylko o puchar. Nawet by medal miał!

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 224.07.2012, 21:44

Szpakowski ma się z dala trzymać od meczów Arsenalu, łapy precz !