Arsenal w półfinale Carling Cup, United za burtą!

Arsenal w półfinale Carling Cup, United za burtą! 30.11.2010, 21:37, Kamil Pniak 870 komentarzy

Arsenal pokonał na The Emirates Wigan 2:0 i awansował do półfinału Carling Cup.

Oto jak przebiegało spotkanie pomiędzy Arsenalem Londyn a Wigan Athletic w ćwierćfinale Pucharu Ligi.

Pierwsze minuty to walka obu drużyn w środku pola. Pierwsi dogodną sytuacje stworzyli sobie zawodnicy Wigan. Daleki przerzut z głębi pola do Moisesa, który łatwo poradził sobie z Eboue, lecz z ostrego kąta, trafił w boczną siatkę bramki strzeżonej przez Szczęsnego.

Kolejny raz nie popisał się nasz prawy obrońca, który praktycznie wypuścił napastnika The Latics sam na sam z polskim golkiperem. Sytuację w porę uratował Koscielny.

W 18 minucie z rzutu wolnego dośrodkowuje kapitan Arsenalu w dzisiejszym meczu Robin Van Persie. Z ostrego kąta próbuje strzelać Bendtner, lecz bez rezultatów. Chwilę później Vela wywalczył rzut rożny dla The Gunners, który nie przyniósł oczekiwanych korzyści, bowiem strzał głową Koscielnego ląduje ponad bramką rywali.

25 minuta i mamy w końcu składną akcję Arsenalu. Wilshere w tempo zagrywa do Veli ten wpada w pole karne, lecz jego dośrodkowanie łapie Al Habsi. Minutę później Meksykanin marnuje 100%-ową okazje do zdobycia gola. Po pięknym odegraniu od Robina, Carlos lobuje bramkarza, lecz futbolówka ląduje obok słupka!

Nadeszła 41 minuta. Z rzutu rożnego dośrodkowuje Theo Walcott, do piłki wyskakuje Bendtner, ta go mija i trafia w głowę Antolina Alcaraza, który pokonuje w ten sposób własnego bramkarza. 1:0 dla Arsenalu na The Emirates.

Kilka chwil później groźnie zrobiło się pod bramką Wojtka Szczęsnego. Po rzucie rożnym zrehabilitować się za swojaka próbował Alcaraz, lecz w jakiś sposób piłka przeleciała nad poprzeczką Polaka.

Końcowe minuty pierwszej połowy nie przyniosły zmiany rezultatu, mimo kilku okazji z obu stron.

Drugą połowę rozpoczynamy bez żadnych zmian w obu zespołach.

The Gunners rozpoczęli drugą część spotkania z niemałym impetem. Swoje szanse na podwyższenie rezultatu mieli Van Persie oraz Bendtner, w obu przypadkach dobrze dogrywał Walcott.

W 55 minucie Theo oddaje strzał z 25 metrów, lecz Al Habsi na posterunku. Kolejne minuty upływają pod znakiem walki w środku pola.

65 minuta i wspaniała akcja Arsenalu. Wilshere do Van Persiego, ten przebiegł z piłką kilka metrów i zagrał na skrzydło do Veli. Meksykanin dośrodkował na dalszy słupek do Bendtnera, a Duńczyk wślizgiem wpakował ją do bramki.

Chwilę później swoją szansę miał Carlos, lecz z 12 metrów nie trafił w światło bramki.

W 70 minucie Jack idealnie wypuszcza Theo. Anglik dogrywa w pole karne do wbiegającego Veli, lecz ten wślizgiem kieruje futbolówkę w ręce bramkarza Wigan. Dwie minuty później mamy pierwsze zmiany w ekipie Arsenalu. Z boiska schodzą Van Persie oraz Wilshere, a w ich miejsce Wenger wpuszcza Nasriego oraz Eastmonda.

77 minuta i świetne podanie Veli do Walcotta. Theo wbiega w szesnastkę i strzela po długim rogu. Piłka o centymetry mija słupek Al Habsiego.

Cztery minuty później Gibbs szarżuje lewą stroną, wrzuca futbolówkę z pole karne. Z piłką mija się Bendtner, ale całą akcję zamykał Walcott. Strzał Theo blokuje rękoma obrońca The Latics, lecz sędzia Atkinson nie reaguje.

W 83 minucie na boisku pojawia się Jay Emmanuel-Thomas w miejsce Nicklasa Bendtnera.

Kilka chwil później Nasri zagrywa w tempo do Walcotta, który strzela wprost w ręce golkipera Wigan. W 90 minucie Francuz sam mógł podwyższyć rezultat tego spotkania. Samir minął bramkarza, lecz jego strzał wybił z linii bramkowej obrońca Wigan.

92 minuta to popis... młodocianych kibiców, którzy wbiegli na murawę The Emirates. Niespełna trzy minuty później sędzia kończy spotkanie. The Gunners pokonują The Latics 2:0 i awansują do półfinałów Carling Cup.

W drugim dzisiejszym spotkaniu West Ham pokonał na własnym stadionie Manchester United 4:0 i to ekipa Młotów jest kolejnym półfinalistą Carling Cup.

Miejmy nadzieję, że tym zwycięstwem Arsenal zacznie passę zwycięstw na własnym obiekcie i podtrzyma dokonania na boiskach rywali.

Skrót spotkania:

Capital One CupWigan Athletic autor: Kamil Pniak źrodło: własne
Miki_24 komentarzy: 12401.12.2010, 20:13

z kim gramy w półfinale ? wiadomo czy będzie losowanie bo w necie nie znalazłem

GunnersFan9 komentarzy: 8706 newsów: 801.12.2010, 20:11

ouuu wtopa^^ myślałem,że gra nadal w Middlesbrough:)

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56701.12.2010, 20:11

popekns > Jeremie jest obecnie wolnym zawodnikiem. W lecie był bliski podpisania umowy z West Hamem, ale w meczu testowym uszkodził więzadła w kolanie i wrócił do ośrodka treningowego M'boro :(

GunnersFan9 komentarzy: 8706 newsów: 801.12.2010, 20:10

popekns; w Middlesbrough juz kilka seoznów;) pamiętam,że zawsze z nimi trudno nam sie grało, a Jeremie puknał nam kiedyś bramke na 1-1;)

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52001.12.2010, 20:09

@Vpr
Fakt ,ale Aliemu czasu nic nie dano ale po tym co się widzi z nim teraz chyba słusznie.
Aliadiere jest od wakacji bez klubu w Middlesbrough 3 lata z nim wytrzymali.
Powinien nim się zainteresować jakiś polski klub nawet niech zagra te 10 meczy w sezonie - heheh

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56701.12.2010, 20:08

sebasz > dlatego wolę trzymać się funtów. Kiedy kwoty z dawnych lat cytowane są w dolarach czy euro można dojść do dziwnych wniosków - ile źródeł, tyle wersji, a na funtach wszystko jest jasne i klarowne - Reyes kosztował 10 mln funtów, prócz tego było 6 baniek w bonusach, ale do spełnienia dod. warunków nie doszło.

Jeśli chodzi o "starszych francuskich obrońców zastanawiającej klasy" - zapomniałeś o Grimandim :P I wszyscy oni grali (a Seb gra) z "18" na plecach. Omen.

@IceMan
To był profesjonalista dopiero! Ja swoją drogą jestem ciekaw czy jeszcze kiedykolwiek będziemy mieli tak fenomenalny duet stoperów jak Sol-Kolo ;/ To byłoby marzenie. Nie narzekam na Vermę i Kosa, ale to nie ta klasa (siłowa i masowa;)

Poza tym skoro $hity chcą się pozbyć Yaya to może Go weźmiemy? :D ale teraz pojechałem po bandzie hahahahaha :D swoją drogą wiadomo ile by teraz kosztował?

popekns komentarzy: 742001.12.2010, 20:04

MESHUGGAH
Niestety jak pan Oleg grał w Arsenalu to mnie jeszcze w planach nie było :)

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56701.12.2010, 20:04

aRamsey > a jakim cudem Silvestre u nas tyle grał? :P
To tylko pokazuje, że powinniśmy się cieszyć ze Squillaciego i Djourou jak małe dzieci, nawet za najlepszych lat Bossa nie mieliśmy tak mocnych zmienników dla stoperów.

sebasz > jak już tak dyskutujemy o piłkarzach z serii "a taki miał talent!", to wspomniałbym o Aliadierze. Chłopak miał kosmiczny potencjał, ale kontuzje zupełnie go skasowały :( Robin to przy nim szczęściarz.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52001.12.2010, 20:03

Vpr - Reyes kosztował 36 mln dolców a Jeffers to fakt wtopa jak nic 15 baniek w błoto. Zauważyłem też że Arsene ma jakiś dziwny styl kupowania starszych francuskich obrońców zastanawiającej klasy dość regularnie. Cygan ,Silvestre ,Squillaci

aRamsey komentarzy: 948601.12.2010, 19:59

Ice--> normalnie padłem jak to zobaczyłem :d haha, jakim cudem on tyle u nas grał?!

popekns komentarzy: 742001.12.2010, 19:58

Filmik rozbraja;D

popekns komentarzy: 742001.12.2010, 19:54

O Almunii zapomnieliście wspomnieć;D

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52001.12.2010, 19:54

Reyes to był IMO niesamoity talent jeśli możne porównywać piłkarsko na miarę Rooneya , Villi czy Torresa który nie rozwinął się do końca ,tak samo jak RvP tyle że jemu nie dały kontuzje bo gdyby regularnie grał byłby na równi także z wyżej wymienionymi ale jemu brakuje meczy i bramek a ma już bodajże 27 lat a sezonu całego chyba nie rozegrał. Reyes by dwa lata a z drużyną "Kanonierów" wygrał Mistrzostwo Anglii (2004), Tarczę Wspólnoty (2004/2005) oraz Puchar Anglii (2005).

VoXy komentarzy: 205701.12.2010, 19:54

Toure chcą sprzedać!? To jeden z ich najlepszych zawodników w City przecież!

popekns komentarzy: 742001.12.2010, 19:51

@IceMan
Najważniejsze,że w Atletico czuje się dobrze.

popekns komentarzy: 742001.12.2010, 19:50

BTW.Prezes Manchesteru City oświadczył,że w tym sezonie nie kupią żadnego zawodnika,ale chcą sprzedać kilku graczy m.in. Yaya Toure,którego kupili w tym roku.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56701.12.2010, 19:46

Ice, popekns > Reyes jednak kilka świetnych spotkań z Armatą na piersi rozegrał, talent miał przeogromny. 10 baniek to niemało, ale czy można go nazwać "transferową wpadką"? Chyba nie, początek jego kariery w Anglii był bardzo udany, chłopak wysiadł psychicznie.

Jeffers, Stepanovs, Richard Wright - TO były wtopy :P

popekns komentarzy: 742001.12.2010, 19:44

Ale też skutecznością nie grzeszył.

pronik komentarzy: 517901.12.2010, 19:39

Panowie kiedy jest losowanie 1/2?

popekns komentarzy: 742001.12.2010, 19:25

IMO Jose Antonio Reyes był słabym transferem.Oczywiście mogę się mylić i prosiłbym o nie najeżdżanie na mnie.

koszel14 komentarzy: 25501.12.2010, 18:59

Brawo Bendtner :)
Haha ;] mu 4;0 ! :)

maciekbe komentarzy: 1245801.12.2010, 18:43

majder dodaj do tego Crespo i Benayouna :P

concrete13 komentarzy: 869801.12.2010, 18:39

nie powinno być tam Lescota..Bentleya i Theo...

evelred komentarzy: 369101.12.2010, 18:32

youtube.com/watch?v=wZUn8b8MvpY
Eboue znowu niszczy

a w juve pewnie zagra traore

fabregas1987 komentarzy: 2582201.12.2010, 18:30

Walcott ??
jak mozna okreslac transfer 16-latka ...
a w ogole to przeciez Theo jest swietnym PP.

madjer komentarzy: 553401.12.2010, 18:26

Shavchenko ,Mutu ,Ramires ,Deco

madjer komentarzy: 553401.12.2010, 18:25

Jak narazie najgorsze transfery w premierleague sa dziełem CFC ...

cescfan1997 komentarzy: 28001.12.2010, 18:16

fabregas1987: no wlasnie na stadionie nie bedzie wialo a oni mowia ze przez wiatr nizsza temp. bez sensu ;D a jak na necie patrzalem na prognoze to ma byc okolo -20

woto komentarzy: 16301.12.2010, 18:14

dlaczego theo wyladawal w 10 nieudanych transferow PL?

cescfan1997 komentarzy: 28001.12.2010, 18:10

ale sluchajcie w a propos meczu lecha czytalem na necie ze ma byc temperatura odczuwalna -33 stopnie przez wiatr ale jak moze wiac na zakrytm z kazdej strony obiekcie? ;D

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148901.12.2010, 18:09

myp2p.eu/broadcast.php?matchid=96939&part=sports
Kilka linków do meczu Lecha.

Barney komentarzy: 2098601.12.2010, 18:05

Hey wiecie kiedy będzie losowanie półfinałów CC?

zbych komentarzy: 1201.12.2010, 18:05

ma ktos link meczu lecha???

Pinguite komentarzy: 1502001.12.2010, 17:50

Hyhy! :D Mecz Poznaniaków z Turyńczykami powinien odbyć się od 19 a nie o 21 ;/ Chyba specjalnie to zrobili, żeby piłkarze Juventusu się wystraszyli takiej temperatury ^^

concrete13 komentarzy: 869801.12.2010, 17:46

sakarabeusz ->

sport.wp.pl/kat,1754,title,Arcytrudne-warunki-pogodowe-w-Poznaniu,wid,12905168,wiadomosc.html

adam3462 komentarzy: 273201.12.2010, 17:45

Z kim gramy w półfinale ?

piteros_ komentarzy: 55201.12.2010, 17:32

Noo świetna wiadomość! Jeszcze ManUtd odpadło to szanse na wygranie pucharu rosną!

Olimpijczyk komentarzy: 109001.12.2010, 17:23

Powinniśmy wygrać , to napewno podniosło by morale zespołu. Zostało tylko Birmingham , Aston Villa i Ipswich