Arsenal wygrywa 1-0 na Old Trafford po rzucie karnym!

Arsenal wygrywa 1-0 na Old Trafford po rzucie karnym! 01.11.2020, 18:28, Łukasz Wandzel 1714 komentarzy

Ostatnimi czasy nie ma nic bardziej pewnego w meczu piłkarskim niż rzut karny dla Manchesteru United. Tymczasem Arsenal chyba zakrzywił czasoprzestrzeń, ponieważ opuścił Old Trafford z kompletem punktów po wygranej właśnie dzięki temu, że sędzia wskazał na wapno.

Starcie ekipy Mikela Artety z zespołem Ole Gunnara Solskjaera można by określić mianem meczu dla konserów, w którym najważniejsza była taktyka. Nie oglądaliśmy indywidualnych popisów i efektownych strzałów, a Arsenal wygrał dzięki swojemu ustawieniu i wyłączeniu z gry kluczowych piłkarzy rywala.

Arsenal: Leno - Holding, Gabriel, Tierney - Bellerin, Partey, Elneny, Saka - Willian, Lacazette (76' Nketiah), Aubameyang (87' Mustafi).

Manchester United: De Gea - Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw - Fred (62' Matić), McTominay, Pogba, Fernandes (76' Van De Beek) - Rashford, Greenwood (75' Cavani).

Kanonierzy dobrze zaczęli, zepchnęli gospodarzy na ich własną połowę i podwajali skrzydła, by wypracować miejsce na dośrodkowanie. Wrzutki od początku do końca spotkania były forsowane przez londyńczyków. Niewiele z nich jednak wynikało, ponieważ główny adresat podań, Pierre-Emerick Aubameyang albo nie zdążał do piłki, albo nie potrafił jej przyjąć, albo uderzał niecelnie.

W pierwszej połowie Czerwone Diabły były najgroźniejsze między 20. a 35. minutą.Świetnie podkręconym podaniem w szesnastkę popisał się Marcus Rashford, ale strzał Masona Greenwooda powstrzymał Bernd Leno. Gracze Arsenalu jak najszybciej starali się doskakwiać do przeciwników, przez co Mike Dean względnie szybko pokazał Robowi Holdingowi i Gabrielowi po żółtym kartoniku.

Po przerwie to Manchester na pewien czas przejął inicjatywę. Arsenal odpowiedział dopiero w 52. minucie. Wtedy to Alexandre Lacazette przechwycił futbolówkę na połowie przeciwników, a Aubameyang uderzył tuż obok słupka. Chwilę później to Maguire mógł wpisać się na listę strzelców. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzał Anglika wydawał się zmierzać w światło bramki, ale także minął bramkę. Przez moment nie przestawało się dziać i z dystansu uderzał także Thomas Partey, lecz trafił prosto w Davida De Geę.

Kluczowym momentem spotkania była jednak 69. minuta spotkania. Niespodziewanie Paul Pogba faulował Hectora Bellerina w polu karnym, a sędzia odgwizdał przewinienie. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Pierre-Emerick Aubameyang, który silnym uderzeniem przy prawym słupku dał swojej drużynie prowadzenie.

Ostatni kwadrans meczu piłkarze Arsenalu spędzali głównie we własnym polu karnym. O wielkim szczęściu może mówić Gabriel, bo choć zaliczył bardzo dobry występ, był bliski otrzymania drugiej żółtej kartki. Do kuriozalnej sytuacji doszło też w 85. minucie, kiedy to oblężenie przed polem karnym prowadzili piłkarze United. Dogrywana przez Czerwone Diabły piłka odbiła się od Elneny'ego, następnie od głowy Leno, by finalnie odbić się od słupka. Dobrze ustawieni piłkarze The Gunners do końcowego gwizdka nie pozwolili rywalom oddać groźnego strzału, dzięki czemu wywieźli z Old Trafford 3 punkty.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Garfield_pl komentarzy: 2802802.11.2020, 21:38

@bizooon napisał: "Leicester w formie. Znowu beda miejsce w top4 probowac zabierac"
Jeszcze sporo czasu do końca meczu :) może Leeds odrobi na remis, kto wie :)

bizooon komentarzy: 691702.11.2020, 21:37

Ja mam na leeds BTTS dzisiaj. Cos kierva muszą ukłuć

Rafson95 komentarzy: 1054602.11.2020, 21:34

W swoim ostatnim sezonie w Barcelonie, Alexis mógł być 2 najlepszym zawodnikiem w całym klubie.

Nawet znalazłem, ze Stoiczkow określił go mianem najlepszego piłkarza całej Barcelony (trochę wiadomo, że przesadził, bo Messi) i w sekcji komentarzy na fcbarca te słowa nie dość, że nie są wyśmiewane, to jeszcze mają ogromne poparcie.

bizooon komentarzy: 691702.11.2020, 21:34

Leicester w formie. Znowu beda miejsce w top4 probowac zabierac

anolis komentarzy: 107302.11.2020, 21:33

No i wyglada na to że samym lataniem Leeds nic nie wskóra, nie dzisiaj.

Verminator97 komentarzy: 1490002.11.2020, 21:33

@zdyp: Jak do Eddiego jakoś nie mogę się przekonać. Jak dla mnie nie ten rozmiar kapelusza. Jakoś mocno przypomina mi Akpoma, trochę szumu Ale nic w nim nie widzę nadzwyczajnego.

Myślę, że Mikel zacznie stawiać na młodego Brazylijczyka gdy ten wróci po kontuzji. Co jak co, ale młody samym zaangażowaniem na pewno wywalczył sobie okazje do gry w niektórych meczach. Było widać po jego wypowiedziach jak bardzo ambitny i pracowity jest. Już on tam na treningach pokaże swoje i przekona Arete do siebie :D I tego mu życzę bo bardzo mu kibicuje.

lucasnoline komentarzy: 541602.11.2020, 21:31

@TlicTlac:

Koch to austriacki skoczek, a nie obrońca.

Gofer999 komentarzy: 1468102.11.2020, 21:31

@FabsFAN: Z tego co pamietam to ostatni gol Sancheza dla barselony dal im vice mistrza.

Oglądam drugi mecz Kocha i w pierwszym miał 2 albo nawet 3 poważne błędy;

a w tym meczu w 22 minucie już 2 poważne błędy; a to podobno świetnie zapowiadający się obrońca ^^

krystiannn (zawieszony) komentarzy: 57902.11.2020, 21:22

@zdyp: bo nketiah to napastnik a mlody lewo skrzydłowy. Chyba nie musze gadac kto tam u nas pyka ale nr ma 14 na koszulce :P

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 302.11.2020, 21:21

Zgadzam sie z Lordem. Alexis tuz przed odejsciem z FCB zaliczyl kozacki sezon i jesli dobrze pamietam, ciagnal Barcelone wraz z Fabsem, gdy Messi mial kontuzje.

zdyp komentarzy: 455502.11.2020, 21:21

@Verminator97: tak tylko.... pamietasz jak martinelli byl zdrowy? to i tak u artety wyzsze notowania mial.......... enketaja o_o

krystiannn (zawieszony) komentarzy: 57902.11.2020, 21:19

@Verminator97:

No szkoda, że tak wyszło bramka vs Chelsea na zawsze bedzie w mej pamieci

Verminator97 komentarzy: 1490002.11.2020, 21:17

@krystiannn: Lipa.

Moim zdaniem kogoś takiego nam trochę brakuje w składzie. Młody, przebojowy z dobrym dryblingiem. Gryzł trawę zawsze, nie odpuszczał i szukał gry. Ja jestem nim oczarowany, na moje ma potencjał na zostanie top top skrzydłowym.

Nie żebym chciał kogoś przekonywać do moich racji Ale myślę że ma to coś I takie rzeczy się widzi. W momencie gdzie już dużo osób skreslilo Gnabry'ego cały czas pisałem tutaj że on musi odpalić bo ma takie papiery na granie że głowa mała. Też było widać od początku przygody u nas, że musi zrobić karierę w piłce. Jak widać odejście do Niemiec go odblokowało A teraz każdy wie gdzie jest.

Oby z Gabrielem nie było podobnie po tej kontuzji jak z Niemcem. Mikel musi dac mu się odbudować po urazie a Brazylijczyk prędzej czy później odpłaci się dobrą grą.

Dominik11 komentarzy: 2016602.11.2020, 21:15

Christoph Freund, dyrektor RB Salzburg, o przyszłości Haaland:
„Wkrótce dołączy do Liverpoolu”.

gunner1990 komentarzy: 370902.11.2020, 21:10

Leeds budzimy się kurła

arsenallord komentarzy: 29718 newsów: 11702.11.2020, 21:10

@Sobieski14: Sprawdź jeszcze raz. Ja doskonale pamiętam.

krystiannn (zawieszony) komentarzy: 57902.11.2020, 21:09

w okolicach konca roku ma byc gotowy. Teraz ma jakies programy wzmacniajace.

Verminator97 komentarzy: 1490002.11.2020, 21:05

Ogólnie Panowie mam takie pytanie co do Martinelliego? Widziałem, że już zaczął trenować z drużyną, macie jakieś info kiedy bd gotowy na 100% do gry i kiedy będzie szansa zobaczyć co na boisku w oficjalnym meczu? Kwestia tygodnia/dwóch czy jeszcze dłużej?

Nie będę ukrywał, że tego gościa mi brakuje ostatnio. Ogromny talent, na pewno przydałby się w tym ciężkim sezonie gdzie gra się teraz co 3 dni bardzo często.

zdyp komentarzy: 455502.11.2020, 21:05

ajj, ale ten koch jest slabiutki ;\\

arsenallord komentarzy: 29718 newsów: 11702.11.2020, 20:49

@Sobieski14: Alexis był po Messim najlepszym piłkarzem Barcy. Isco na ławkę Realu się nie łapie.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 902.11.2020, 20:46

ma ktoś jakiś stream do Leeds - Leicester? najlepiej po polsku

arsenallord komentarzy: 29718 newsów: 11702.11.2020, 20:42

@Sobieski14: Nie. Dość sprowadzania ogórków do Arsenalu.

kwiatinho komentarzy: 1312802.11.2020, 20:36

System przydzielania punktów bonusowych w FPL jest z dupy.

Wolverhampton wygrał 2:0 jedną z bramek strzela Podence a przy drugiej ma duży udział i nie dostał żadnego punktu bonusu.

Fulham wygrywa 2:0 Mitrovič zalicza dwie asysty i też nie łapie się na bonus.

Tottenham wygrywa 2:1 Kane wywalcza rzut karny i strzela gola i nie dostaje punktów

Mam wrażenie że ktoś kto przyznaje punkty najpierw patrzy kogo mam w składzie i pomija tych piłkarzy

kwiatinho komentarzy: 1312802.11.2020, 20:30

@Sobieski14:
Bardzo za ale ponoć Ancelotti pracuje nad jego wypożyczeniem do Evertonu

damianARSENAL komentarzy: 851702.11.2020, 20:30

@Sobieski14: Osobiście wolałbym budować młody zespół na takich zawodnikach jak Gabriel, Saliba, Tierney czy Saka, wiec zdecydowanie wolałbym przeznaczyć pieniądze na kogoś pokroju Aouara.

MasterMO komentarzy: 33102.11.2020, 19:34

Przecież to sarkazm kwiatinho na słowa Alonso o Milanie

kwiatinho komentarzy: 1312802.11.2020, 19:34

@arsenallord: @pLYTEK:

Mój brat jest hejterem Arsenalu i fanatykiem Milanu więc ja oglądam mecze Milanu z nadzieją że będą przynosić wstyd a on Arsenal.

Dziesiątki wiadomości w trakcie każdego meczu itd. Długa historia ma już pewnie ze 20 lat

pLYTEK komentarzy: 411802.11.2020, 19:31

@kwiatinho napisał: "Mam nadzieję że złapią ostrą zadyszkę i zaliczą zjazd"

Czyli oglądasz ich każdy mecz licząc, że zagrają źle i irytuje cie ich seria 24 meczów bez porazki ? Za karę to oglądasz czy o co tu chodzi

arsenallord komentarzy: 29718 newsów: 11702.11.2020, 19:31

@kwiatinho: To Milan lubisz czy nie? Bo myślałem, że tak jak ich cały czas oglądasz.

kwiatinho komentarzy: 1312802.11.2020, 19:25

@Alonso:
Mam.swoje powody. Arsenalu nie odpuszczam nigdy. Milan tylko jak równolegle gra z Arsenalem.

Niestety teraz dobrze się ich ogląda. 24 mecze pod rząd bez porażki. Lider Serie A 5 zwycięstw i pechowy remis z Romą po błędach sędziego. Zlatan lider klasyfikacji króla strzelców, druga obrona w lidze

Mam nadzieję że złapią ostrą zadyszkę i zaliczą zjazd

Alonso komentarzy: 1282402.11.2020, 19:20

@kwiatinho By regularnie oglądać Arsenal trzeba mieć mocną psyche a ty jeszcze Milan co tydzień oglądasz, szacun

kwiatinho komentarzy: 1312802.11.2020, 19:18

@arsenallord:
Od kilku sezonów prezentuje najwyższy poziom. Żałuję bardzo ale Leno nigdy takiego nie miał

kwiatinho komentarzy: 1312802.11.2020, 19:17

Donnaruma ma najwyższy % obronionych strzałów z 5 najlepszych lig w Europie 83,3 drugi jest Neuer trzeci Curtuois np Ederson na miejscu 7 a Oblak na 8

arsenallord komentarzy: 29718 newsów: 11702.11.2020, 19:14

@kwiatinho: I widzisz w nim wielki postęp od tych kilku lat?

arsenallord komentarzy: 29718 newsów: 11702.11.2020, 19:08

@kwiatinho: Oglądasz Milan? Chłop jedzie na opini, że w młodym wieku wszedł bdo wielkiego futbolu. Nie jest zły, ale od tych kilku lat jego rozwój jest minimalny.

Marcinafc93 komentarzy: 32836 newsów: 102.11.2020, 19:06

Kogo to interesuje ten mecz xd

krystiannn (zawieszony) komentarzy: 57902.11.2020, 19:03

Fulham 2:0 West Brom bramka stadiony świata Ola Aina !

krystiannn (zawieszony) komentarzy: 57902.11.2020, 19:00

Fulham 1:0 West Brom

kwiatinho komentarzy: 1312802.11.2020, 18:57

Buahahahahahah. Teraz to Cię poniosło. Młody zadebiutował w Milanie w wieku 16 lat. Ma na koncie ponad 200 występów mając zaledwie 21. Jest podstawowym bramkarzem reprezentacji Włoch. W tym sezonie zaliczył już 3 czyste konta w 5 ligowych meczach.

Pobił wiele rekordów Buffona. Na ostatnie 5 karnych w meczach obronił 3. Niedługo będzie to absolutny top bramkarzy w Europie

kwiatinho komentarzy: 1312802.11.2020, 18:54

Od powrotu Mikela Artety do Arsenalu w roli najpierw trenera, a teraz już menadżera, na czterdzieści rozegranych spotkań Kanonierzy zachowali czyste konto lub stracili jedną bramkę w aż trzydziestu jeden starciach!

Co więcej, teraz już minimum do kolejki Premier League numer osiem, Kanonierzy mogą pochwalić się najmniejszą liczbą straconych bramek w całej lidze (7). Raczej nie jest to zły wynik, zwłaszcza mając na uwadze, że w rozegranych siedmiu kolejkach drużyna Mikela Artety zdążyła się już zmierzyć na wyjeździe z trzema najlepszymi drużynami poprzedniego sezonu Premier League.

arsenallord komentarzy: 29718 newsów: 11702.11.2020, 18:54

@Dancer: Donnaruma to poziom Leno.

kwiatinho komentarzy: 1312802.11.2020, 18:53

@Dancer:
Takie same kontrakty tj do połowy 22 r mają u nas Guendouzi czy Lacazette więc to będą też okazje dla.innych klubów

kwiatinho komentarzy: 1312802.11.2020, 18:52

@Dancer:
Donnaruma zarabia teraz 6 mln € i jest drugim pod względem płac zaraz po Zlatanie który przytula 7 mln.
Mino Raiola negocjuje kontrakt Gigiego na poziomie 10 mln ale władze klubu liczą że skończy się na 7,5 + bonusy w zależności od wyników.