Arsenal wygrywa 1-0 na Old Trafford po rzucie karnym!

Arsenal wygrywa 1-0 na Old Trafford po rzucie karnym! 01.11.2020, 18:28, Łukasz Wandzel 1714 komentarzy

Ostatnimi czasy nie ma nic bardziej pewnego w meczu piłkarskim niż rzut karny dla Manchesteru United. Tymczasem Arsenal chyba zakrzywił czasoprzestrzeń, ponieważ opuścił Old Trafford z kompletem punktów po wygranej właśnie dzięki temu, że sędzia wskazał na wapno.

Starcie ekipy Mikela Artety z zespołem Ole Gunnara Solskjaera można by określić mianem meczu dla konserów, w którym najważniejsza była taktyka. Nie oglądaliśmy indywidualnych popisów i efektownych strzałów, a Arsenal wygrał dzięki swojemu ustawieniu i wyłączeniu z gry kluczowych piłkarzy rywala.

Arsenal: Leno - Holding, Gabriel, Tierney - Bellerin, Partey, Elneny, Saka - Willian, Lacazette (76' Nketiah), Aubameyang (87' Mustafi).

Manchester United: De Gea - Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw - Fred (62' Matić), McTominay, Pogba, Fernandes (76' Van De Beek) - Rashford, Greenwood (75' Cavani).

Kanonierzy dobrze zaczęli, zepchnęli gospodarzy na ich własną połowę i podwajali skrzydła, by wypracować miejsce na dośrodkowanie. Wrzutki od początku do końca spotkania były forsowane przez londyńczyków. Niewiele z nich jednak wynikało, ponieważ główny adresat podań, Pierre-Emerick Aubameyang albo nie zdążał do piłki, albo nie potrafił jej przyjąć, albo uderzał niecelnie.

W pierwszej połowie Czerwone Diabły były najgroźniejsze między 20. a 35. minutą.Świetnie podkręconym podaniem w szesnastkę popisał się Marcus Rashford, ale strzał Masona Greenwooda powstrzymał Bernd Leno. Gracze Arsenalu jak najszybciej starali się doskakwiać do przeciwników, przez co Mike Dean względnie szybko pokazał Robowi Holdingowi i Gabrielowi po żółtym kartoniku.

Po przerwie to Manchester na pewien czas przejął inicjatywę. Arsenal odpowiedział dopiero w 52. minucie. Wtedy to Alexandre Lacazette przechwycił futbolówkę na połowie przeciwników, a Aubameyang uderzył tuż obok słupka. Chwilę później to Maguire mógł wpisać się na listę strzelców. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzał Anglika wydawał się zmierzać w światło bramki, ale także minął bramkę. Przez moment nie przestawało się dziać i z dystansu uderzał także Thomas Partey, lecz trafił prosto w Davida De Geę.

Kluczowym momentem spotkania była jednak 69. minuta spotkania. Niespodziewanie Paul Pogba faulował Hectora Bellerina w polu karnym, a sędzia odgwizdał przewinienie. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Pierre-Emerick Aubameyang, który silnym uderzeniem przy prawym słupku dał swojej drużynie prowadzenie.

Ostatni kwadrans meczu piłkarze Arsenalu spędzali głównie we własnym polu karnym. O wielkim szczęściu może mówić Gabriel, bo choć zaliczył bardzo dobry występ, był bliski otrzymania drugiej żółtej kartki. Do kuriozalnej sytuacji doszło też w 85. minucie, kiedy to oblężenie przed polem karnym prowadzili piłkarze United. Dogrywana przez Czerwone Diabły piłka odbiła się od Elneny'ego, następnie od głowy Leno, by finalnie odbić się od słupka. Dobrze ustawieni piłkarze The Gunners do końcowego gwizdka nie pozwolili rywalom oddać groźnego strzału, dzięki czemu wywieźli z Old Trafford 3 punkty.

Manchester UnitedPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
gunner1990 komentarzy: 370903.11.2020, 19:35

plea > lakazet

gnabry_ komentarzy: 5708 newsów: 103.11.2020, 19:27

Simeone powinien być już dawno zwolniony. Dziwne, że jeszcze nie skusili się na Poche.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 303.11.2020, 19:22

Fuck, moglem postawic na to Gladbach.

Womanizer komentarzy: 990503.11.2020, 19:19

Gladbach gra poezje w tej edycji LM. Mega szkoda tych straconych goli w 93 minucie z Interem i Realem. Teraz mieliby 9 pkt i autostrade do awansu.

sWinny komentarzy: 782303.11.2020, 19:19

Jak dla mnie ewidentny karny dla Loko.. Wyskok do piłki totalnie nie udany. Przez błąd techniczny piłka uderza ręką. Brawo za decyzje :)

Nicsienieda komentarzy: 631 newsów: 103.11.2020, 19:17

@Rowerinho: przynajmniej nie Martinez

sWinny komentarzy: 782303.11.2020, 19:10

@Rowerinho napisał: "Była polityka, teraz hazard, zostały jeszcze szybkie auta i szybkie dziewczyny"
ja czekam na dobrą fazę i temat fizyki kwantowej.

Rowerinho komentarzy: 225203.11.2020, 19:04

Ale zagłębie hazardzistów się zrobiło.

Była polityka, teraz hazard, zostały jeszcze szybkie auta i szybkie dziewczyny

Dominik11 komentarzy: 2016303.11.2020, 18:46

@Amadi napisał: "może przez multikonta Ci się myli? :D"

Mam jedno konto.

Verminator97 komentarzy: 1490003.11.2020, 18:33

@metjuAFC: Jeśli nie wzrośnie w najbliższych dniach liczba zakażeń a będzie ona równa lub najlepiej mniejsza to nie ma mowy o całkowitym lockdownie.

DyktatorArsene komentarzy: 220203.11.2020, 18:21

Ale no tego karnego psg to w ostatecznosci , narazie nie tykam.

DyktatorArsene komentarzy: 220203.11.2020, 18:20

W sensie nie ma dajwującego Neymara to karnego nie bedzie? Mysle, ze jak nie w jedna to w druga strone bedzie.

DyktatorArsene komentarzy: 220203.11.2020, 18:17

Karny porto, karny real, over 3,5 liverpool, chelsea na 1. Dorzucilbym cos jeszcze tylko co ... ?

Womanizer komentarzy: 990503.11.2020, 18:15

@FabsFAN:

Porto chyba najbardziej niepewne. Marsylia ma 0 pkt i 0 goli strzelonych. W końcu jakimś remisem sie muszą przełamać. Tym bardziej że w lidze całkiem przyzwoicie grają.

simson16 komentarzy: 461403.11.2020, 17:48

@Marcinafc93: ja mam pakiet C+ , Polecam!!!masz tam Canal Premium oraz Eleveny ,nie zacina zarówno na laptopie jak i na telefonię:)

Moegi14 komentarzy: 177403.11.2020, 17:47

@lym napisał: "Atalanta - Ajax 1,5ht"
ajax gra bez 9 piłkaży z wyjsciowej 11z powodu covid-19.

simson16 komentarzy: 461403.11.2020, 17:46

@metjuAFC: okaże się w ciągu dwóch dni...

Amadi komentarzy: 51303.11.2020, 17:45

@Dominik11: może przez multikonta Ci się myli? :D

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 203.11.2020, 17:44

@Marcinafc93: ja na playerze oglądam. Testowałem też apke canal Plus ale opóźnienie jest większe niż na playerze (WTF). W canal online dają za 50zl jeszcze eleven, kiedy na playerze tylko canal plus natomiast wróciłem do playera bo mam eleven na UPC horizon

D14 komentarzy: 436603.11.2020, 17:39

@Kaczaza:

A polecasz jakieś, które sam stosujesz lub wiesz, że są dobre? :P

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214303.11.2020, 17:26

@Sobieski14: nie widzę żadnych zgłoszeń

czusiek komentarzy: 78103.11.2020, 16:57

@Marcinafc@Marcinafc93: ja mam tv w Orange za 20 zł i dokupiony mam do tego za 50 zł pakiet z całym canal plus - kanały sportowe i nie sportowe i 6 kanałów Polsat Sport premium

Dominik11 komentarzy: 2016303.11.2020, 16:57

Dlaczego jak naciskam jakoś opcję w ankiecie to potem znowu mi się pokazuje że mogę wybrać?

damianARSENAL komentarzy: 851703.11.2020, 16:53

Ostatnio był tu gość co jego wuja to Morawiecki, macie namiary do niego?

Spejsik komentarzy: 341603.11.2020, 16:40

@metjuAFC: Niepotwierdzone

metjuAFC komentarzy: 5698 newsów: 103.11.2020, 16:37

Panowie słyszałem jakieś pogłoski o całkowitym lockdownie w Polsce. Prawda to, czy póki co niepotwierdzone plotki?

BarcArsenal komentarzy: 135303.11.2020, 16:16

@TheBestGooner: Mati Bór to jest legenda.
Uważam że Kanał to jest super inicjatywa i każdy z nich, prowadzących dużo zyskał na tym.

Wczoraj mi uśmiech nie schodził cały wieczór z twarzy.
A jak już zaczęli dzwonić do Parisa czy Najmana to umierałem na podłodze xD

Spejsik komentarzy: 341603.11.2020, 16:09

@Simao12: Nie wykonuje go ponownie. Po 10 dniach, i kontakcie z lekarzem, kończy izolacje.
Ponowne testy po 2 tyg, zostały zniesione na początku września.

Kiepomen komentarzy: 432903.11.2020, 16:07

Kondogbia ma 27 lat ... Myślałem że chłop już grubo po 30 jest

TheBestGooner komentarzy: 358403.11.2020, 15:58

@BarcArsenal: Jestem na świeżo po seansie. Wielki Bór jest niesamowity. Na trzeźwo wygląda jak ostoja polskiego dziennikarstwa sportowego, ikona, legenda, potężny umysł. A jak wypije? sypie tekstami jak typowy chłop po paru setkach.

Wymiana zdań i radość Matego zapadnie mi na długo w pamięci:
Monia: Ale ja nie jestem w zarządzie
Mati: I NIE BĘDZIESZ

losnumeros komentarzy: 1318903.11.2020, 15:58

Zobaczcie sobie oferty w player.pl

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 103.11.2020, 15:52

@anolis: Ok, a Canal+premium też tam jest w tym pakiecie? bo nieraz mecze też tam puszczają.

songoku95 komentarzy: 2348603.11.2020, 15:47

@RahU: @Sobieski14: Nie no beka, ja rozumiem karać, ale jeśli każdy dostawałby warny za takie coś to duża część by miała bana. Rozumiem kiedy ktoś łamie ewidentnie regulamin, ale takie coś? Chyba Raszku (bądź ktoś inny) jak dawałeś te ostrzeżenia to miałeś gorsze dni :D

anolis komentarzy: 107303.11.2020, 15:46

@Marcinafc93: mam. Fantastyczna sprawa zwłaszcza teraz jak jest transmitowany każdy mecz PL. Moim zdaniem warto.

NaliniAFC komentarzy: 96603.11.2020, 15:36

Ja gram systemem, progresja na remis. Czekam na drużynę bez remisu od 10 meczów, wtedy stawiam tylko remis tej drużyny co kolejkę zaczynając od 10 zł później x2 stawka aż do wygranej.

simson16 komentarzy: 461403.11.2020, 15:31

@Marcinafc93: ja mam , Polecem:)

Simao12 komentarzy: 775203.11.2020, 15:21

Jak to jest, że ponoć osoba z pozytywnym testem wykonuje go ponownie po 2 tygodniach, a w statystykach ministerstwa zdrowia jest 4,9 miliona próbek od 4,7 miliona osób?

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 103.11.2020, 15:16

Ktoś używa z tu obecnych c+ przez internet z pakietem sportowym? Zastanawiam się na tym, mam nc+, ale nie chce już płacić ponad 100, kończy mi się u nich umowa z końcem listopada, oglądam tylko mecze na TV, a inne programy mi są nie potrzebne.

Simao12 komentarzy: 775203.11.2020, 14:59

No ale z Kondogbią to może być tak, że jakoś się dogadali z Atletico. Zapłacili 11, mieli tylko 12.5. Albo ktoś odpowiedzialny za sprzedaż dostał 1,5 do kieszeni xD

darros komentarzy: 83903.11.2020, 14:49

@Kris3Tears: i wielu sprzedali i to dużo-poniżej wartości rynkowej

Kris3Tears komentarzy: 442303.11.2020, 14:46

@Womanizer: W Valencii to coś dziwnego się dzieje, jakiś czas temu czytałem że wystawili wszystkich piłkarzy na sprzedaż.

Er4s komentarzy: 310803.11.2020, 14:45

@Womanizer:
Zweryfikowalyby go angielskie boiska.
Xhaka tez przychodzil do Nas jako jeden z najbardziej obiecujacych ŚP w europie.

Womanizer komentarzy: 990503.11.2020, 14:38

11 mln za Kondogbie to rozbój w biały dzień. Chłop jest lepszy od Xhaki, Fredów czy Bakayoko którzy kosztowali gruby hajs.
Każda kwota poniżej 20 mln to złodziejstwo w tym wypadku.

enrique komentarzy: 1909903.11.2020, 14:38

@amiapsycho: Chodzi ci o tego kumpla co grał na automatach ?

sWinny komentarzy: 782303.11.2020, 14:35

@Bednar napisał: "Dużo ludzi się oszukuje"
no właśnie. Święte słowa, tylko mało kto się do tego przyznaje.
Też czasem zagram w lotka, ale puszczam 1 kupon. Jak mam wygrać to i tak wygram hahaha.