Arsenal wygrywa, gdy rywale tracą punkty! 1-0 z Bournemouth

Arsenal wygrywa, gdy rywale tracą punkty! 1-0 z Bournemouth 06.10.2019, 15:51, Łukasz Wandzel 5314 komentarzy

Po bardzo udanym czwartku w Lidze Europy przyszedł czas na kolejne weekendowe starcie w Premier League. Tym razem zamiast pięknego futbolu, oglądaliśmy Arsenal, który próbował być wyrachowany i w sumie mu się to udało. W rywalizacji z Bournemouth po wcześnie zdobytym prowadzeniu dowiózł korzystny rezultat. Tym samym Arsenal wykorzystał sytuację bezpośrednich ligowych rywali i wskoczył na trzecie miejsce w tabeli. W 8. kolejce punkty straciły takie drużyny jak Leicester, Tottenham czy nawet Manchester City. Okazuje się, że podopieczni Unaia Emery'ego nie są w tragicznej sytuacji, tracą bowiem zaledwie punkt do ekipy prowadzonej przez Pepa Guardiolę.

Składy, w jakich obie ekipy rozegrały to spotkanie:

Arsenal: Leno - Chambers, Sokratis, David Luiz, Kolasinac - Ceballos (75' Willock), Xhaka, Guendouzi - Pépé (63' Martinelli), Aubameyang, Saka (83' Torreira).

Bournemouth: Ramsdale - Stacey (79' Francis), Cook, Aké, Rico - H. Wilson (79' Danjuma), Lerma, Billing, King - Wilson, Solanke.

Kanonierzy zaczęli z wysokiego C. Bardzo szybko zamknęli Wisienki w ich własnym polu karnym, pokazując przewagę od pierwszego gwizdka sędziego. Przełożyło się to na rezultat już w 9. minucie meczu. Arsenal wykorzystał wtedy rzut rożny. W szesnastkę wrzucał Pépé, a wynik celną główką otworzył David Luiz. Brazylijczyk w tempo ruszył do futbolówki, urywając się się przy tym kryjącemu go rywalowi. Piłka po koźle wpadła do bramki.

Od tego momentu Arsenal bez presji kontrolował przebieg całej pierwszej połowy. Do tego swobodnie rozgrywał piłkę w środku pola, co nie zawsze jest atutem londyńczyków. Piłkarze Emery'ego parli przodu przez około 20 minut, ale w większości akcji wywalczali tylko rzuty rożne. Kiedy tempo meczu spadło, gospodarze utrzymywali pełną kontrolę, podczas gdy podopieczni Eddiego Howe'a rzadko zbliżali się pod bramkę Bernda Leno.

Dopiero po przerwie okazało się, że jednobramkowe prowadzenie może narobić strachu. W 51. minucie akcja, jaką stworzyli Dominic Solanke i Calum Wilson potwierdziła, że nawet kiedy mecz toczy się pod twoje dyktando, pojedyncza sytuacja może zniweczyć cały wysiłek. Wilson zagrał klepkę z Solanke, po czym minął obrońcę i bramkarza Arsenalu. Na szczęście zamiast strzelać z ostrego kąta zagrał w okolice trzeciego metra, gdzie znajdował się Calum Chambers, który oddalił niebezpieczeństwo.

Po chwilowym zrywie ekipy Wisienek Arsenal wrócił do gry, lecz nie zdominował już meczu. Z przodu wyraźnie nie wychodziło. Pépé w pierwszej połowie zapowiadał się dobrze, ale niczym się nie wyróżniał i Unai Emery wprowadził w jego miejsce Martinellego. Saka dużo dryblował, przy czym nie popychał akcji do przodu. Z kolei o Aubameyangu można powiedzieć delikatnie, że nie otrzymywał podań do wykończenia których jest stworzony albo wprost trzeba stwierdzić, iż był niewidoczny.

Pod koniec meczu Unai Emery myślał już tylko o dowiezieniu do końca korzystnego rezultatu. Pokazał to, zdejmując Bukayo Sakę i wprowadzając Lucasa Torreirę. Arsenal nie uniknął lekko nerwowej końcówki, choć w doliczonym czasie gry miał okazję podwyższyć prowadzenie. Niestety Pierre-Emerick Aubameyang, po podaniu od Chambersa, trafił w słupek. Po ostatnim gwizdku jedynym strzelcem gola był David Luiz, a dzięki jego trafieniu Arsenal zdobył trzy punkty i wykorzystał słabszy weekend w wykonaniu innych angielskich zespołów.

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Arsenal96l komentarzy: 501419.10.2019, 09:51

@lordoftheboard: Miałem bloodborna ale oddałem bo mnie nie wciągnął wgl :p Wiesz mnie bardziej wkurza fakt że przegrywam z jakąś melepeta niż sama gra chodź ta też potrafi wkurzyć to na offline wisiało by mi to kalafiorem .

ZielonyLisc komentarzy: 2022919.10.2019, 03:00

@tomawwa: co za prymityw

tomawwa komentarzy: 39419.10.2019, 01:12

Hula Kula :D gimbaze i studentki z Łomianek z sobą zabrales ?

nicniewymysle komentarzy: 42319.10.2019, 01:11

@lordoftheboard Już nie przeginajmy z tym Dark Souls, grałem- fakt, trzeba pogłówkować, ale jak myślisz taktycznie to i bez nerwów ugrasz. :P A podobno gry niczego nie uczą....

lordoftheboard komentarzy: 822619.10.2019, 00:07

@Arsenal96l: jak przy fifie rzucasz padem to Bloodborne czy Dark Souls ie próbuj ;)

ZielonyLisc komentarzy: 2022918.10.2019, 23:57

Wódka Hula Kula Rozrywkowe Centrum Miasta

Ech0z komentarzy: 1038718.10.2019, 23:39

@bartas1984: hahhahahahahhahahahahahhahaha

bartas1984 komentarzy: 36918.10.2019, 23:27

Dobry kawał słyszałem na filmie:

-Co się dzieje, gdy Żyd, na pełnym wzwodzie, rozpędza się przez całą długość pokoju i uderza w ścianę?

-Łamie sobie nos.

Ech0z komentarzy: 1038718.10.2019, 23:10

Oooo stand by me, ooo stand be me

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 118.10.2019, 23:08

Sezon NBA jeszcze się nie zaczął*

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 118.10.2019, 23:06

Sezon NBA a Zion już kontuzjowany. Nie wierzę w żadne słowo Pels że to nic poważnego.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 218.10.2019, 23:06

@MaciekGoooner: oni zawsze organizują te głosowania

Spejsik komentarzy: 340218.10.2019, 23:00

@darek250s: @Arsenal96l: Też mi się wcześniej zdarzało pouszkadzać pady. Szkoda nerwów

Arsenal96l komentarzy: 501418.10.2019, 22:59

@darek250s: Dzisiaj mi jej zabrakło :(

darek250s komentarzy: 10271 newsów: 518.10.2019, 22:55

@Spejsik: @Arsenal96l:

Arsenal96l komentarzy: 501418.10.2019, 22:53

@Spejsik: Ja dzisiaj pada uszkodziłem xd leciał przez pół pokoju a teraz żałuję . Niby to tylko głupia gra ale czasem nie idzie wytrzymać. Chyba pora iść do żyda z nią .

Spejsik komentarzy: 340218.10.2019, 22:51

@Arsenal96l: Dlatego m.in nie gram w FUT. Zbyt dużo nerwów :D

Arsenal96l komentarzy: 501418.10.2019, 22:45

Nigdy więcej nie zagram w te Fifę z metra cięte gowno . Gram fut championa i gościu ląduje mi bramkę zza pola karnego Chiellinim z przewrotki bo okienku .. to jest jakieś nieporozumienie.

Spejsik komentarzy: 340218.10.2019, 22:35

@kamilo_oo: "ekstraklasa"

kamilo_oo komentarzy: 2356718.10.2019, 22:27

4 na 2 do tego pusta bramka, a i tak tego nie wykorzystali :D

Rafson95 komentarzy: 1049718.10.2019, 22:25

@kamilo_oo napisał: "Niektórzy piłkarze, to są jednak dzbany. Wiedzą dobrze, że jest VAR, a i tak nurkują..."

No nie wiem. A mało wynurkowanych karnych podyktowali w ostatnich latach mimo VARu? xd

kamilo_oo komentarzy: 2356718.10.2019, 22:20

I jeszcze kretyn żółtą kartkę oczywiście miał :)

Simao12 komentarzy: 775218.10.2019, 21:45

Używa ktoś ds4windows w celu usunięcia wirtualnego pada w fifie?
Czy po ostatniej aktualizacji przestał wam działać?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185218.10.2019, 21:30

helo giki, helo kiti

lays komentarzy: 3987118.10.2019, 21:15

Monday’s trip to Sheffield United sees the start of 7 games in 19 days for Arsenal. Emery has confirmed Tierney is ready to start whilst Lacazette is back in the squad. #AFC

Niezly maratonik

Mihex komentarzy: 2360418.10.2019, 21:09

@Dawid04111: Xhaka i jakiś 10 ogórów.

Dawid04111 komentarzy: 13295 newsów: 1418.10.2019, 20:59

Jaki sklad na poniedziałek panowie?

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10318.10.2019, 20:31

To głosowanie jest brane pod uwagę tylko jako wskaźnik kibiców. Na ostateczny werdykt składa się kilka "rzeczy". Między innymi właśnie to głosowanie, ale nie jest ono jedynym wyznacznikiem.

Dziadyga komentarzy: 821318.10.2019, 20:28

Mecz Aue-Nurnberg to chyba NAJLEPSZY mecz w historii jesli chodzi od momentu 85 minuty meczu.

grzegorz1211 komentarzy: 1028118.10.2019, 20:28

Ale emocje w 2 bundeslidze :)

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9218.10.2019, 19:58

@MaciekGoooner: Holding faktycznie grał bardzo dobrze i aż sam byłem zdziwiony, bo ceniłem go znacznie niżej. Rob jednak pokazał, że nie jest miękki pędzel i dał rade. Jego wejście do składu oceniłbym jako wzmocnienie, ale:
- wiem jak gramy: oddajemy za często przeciwnikom inicjatywę
- nasi środkowi pomocnicy nie są gwarantem asekuracji i bezpieczeństwa w obronie
- lubimy tracić gole po indywidualnych błędach.

W zasadzie zgadzam się z obiema stronami. Holding niewątpliwie nas wzmocni, ale na pewno nie rozwiąże wszystkich naszych problemów w defensywie, bo tu przede wszystkim gramy za głęboko.

krzysiu357 komentarzy: 61718.10.2019, 19:40

@ZielonyLisc: ja tez

Matelko komentarzy: 320518.10.2019, 19:23

Wódkieee to każdy jeden z drugim by chciał pić, a robić to nima komu !!!

ZielonyLisc komentarzy: 2022918.10.2019, 19:19

@CCGB pijesz?

Idę na wódkę.

simson16 komentarzy: 460918.10.2019, 18:55

Głos oddany , nasz chlopak juz ma 11%:)

simson16 komentarzy: 460918.10.2019, 18:20

@Damaks: Only Abraham gość jest kozakiem :)

Holding 807

I think what's interesting here is that Rob Holding is considered by some to be the answer to all our defensive issues when he has played fewer than 10 games under Emery. He's enhanced his reputation by not playing and by not actually being our other defenders.

Arsenal96l komentarzy: 501418.10.2019, 17:50

Głos oddany

Marcel90 komentarzy: 806718.10.2019, 17:12

Guendo obecnie o 80 głosów wygrywa. Dużego zainteresowania głosowaniem nie ma więc to wcale nie taka mała przewaga

Slaviola komentarzy: 1237518.10.2019, 17:06

Wiecie może kiedy kończy się to głosowanie?

pierre_afc komentarzy: 1207118.10.2019, 16:47

@Ech0z: Jak spojrzysz w liczbe oddanych głosów to zobaczysz, że Guendo ma najwięcej.

Ech0z komentarzy: 1038718.10.2019, 16:45

No no Guendo equezeqwo ( nie wiem jak to się pisze XD) z Moutem.

Siller komentarzy: 174718.10.2019, 16:43

@Slaviola: Obowiązek obywatelski spełniony

kylo100 komentarzy: 364518.10.2019, 16:39