Arsenal wygrywa we Francji po konkursie jedenastek

Arsenal wygrywa we Francji po konkursie jedenastek 31.07.2019, 23:28, Patryk Bielski 694 komentarzy

Kanonierzy rozegrali dziś przedostatnie spotkanie w ramach przygotowań do nowego sezonu. Rywalem podopiecznych Unaia Emery'ego było francuskie Angers. Szkoleniowiec Arsenalu wystawił na to spotkanie dość eksperymentalny skład, w którym zabrakło największych gwiazd. Po mistrzostwach Europy U-21 do kadry powrócił natomiast Mattéo Guendouzi.

Sam mecz nie obfitował w wiele sytuacji podbramkowych, a zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne, gdyż po dziewięćdziesięciu minutach na tablicy świetlnej widniał rezultat 1-1.

Wynik meczu otworzyli les Scoïstes. W 13. minucie Santamaria posłał prostopadłą piłkę za plecy Medleya do El Melaliego. Napastnik gospodarzy minął z futbolówką wybiegającego z bramki Martineza i umieścił ją w siatce.

Na odpowiedź Kanonierów musieliśmy czekać aż do 50. minuty. Wtedy to spore zamieszanie w polu karnym wykorzystał Reiss Nelson. 19-latek dobił piłkę z okolic piątego metra po strzale Nketiaha.

W końcowych fragmentach spotkania dwukrotnie bliski zdobycia bramki był Aubameyang. Gabończyk raz został złapany na spalonym, a później pomylił się w dogodnej sytuacji po dośrodkowaniu Xhaki z rzutu wolnego. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i o końcowym rezultacie musiały rozstrzygnąć karne. Mimo nietrafionej jedenastki przez Mchitariana, lepsi okazali się Kanonierzy. Gracze Angers mylili się bowiem dwukrotnie. Ostatni rzut karny wykonywany przez byłego gracza Arsenalu - Reine-Adelaide'a - obronił Martinez.

Przed podopiecznymi jeszcze jeden sprawdzian - mecz z Barceloną 4 sierpnia na Camp Nou, a później już tylko pierwszy gwizdek w ramach kolejki otwierającej nowy sezon Premier League z Newcastle!

Skrót spotkania | Rzuty karne

Arsenal: Martinez, Chambers (46), Mustafi, Medley (46), Monreal (46), Guendouzi (62), Burton (46), Martinelli, John-Jules (46), Nelson (81), Nketiah (62).

Zmiany: Macey, Sokratis (46), Thompson (46), Olayinka (81), Maitland-Niles (46), Xhaka (46), Mchitarian (62), Willock (46), Aubameyang (62).

DavidSilva21 komentarzy: 338001.08.2019, 17:31

Takimi transferami odzyskujemy szacunek :)

markiz0 komentarzy: 73901.08.2019, 17:27

@FaxingBerlin: Teoretycznie da się ustawić Zahę na lewej, Pepe na prawej, Auba napastnik, Laca cofnięty napastnik, ale zostaje miejsce tylko na dwóch pomocników. Z drugiej strony pole do rotacji jest duże, bo Zaha na lewej i prawej flance gra tak samo. Na lewej mógłby grać Auba, na ataku Lacazette, na prawej Zaha, a Pepe ławka. Czasami siądzie Pepe, czasami Zaha, czasami Auba, czasami Laca , czasami Ozil i nikt nie będzie miał bólu dupy, że cały czas nie gra, tym bardziej, że meczów jest sporo. Emery potrafi wystawić inny skład w zależności od przeciwnika i dokonywać bez problemu zmian w trakcie meczu. Ile to razy robił komuś wędkę po pierwszej połowie?

DanteZZ komentarzy: 116901.08.2019, 17:26

Instastory Arsenalu ;)

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 201.08.2019, 17:26

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747401.08.2019, 17:25

Ranking klubów, które w poprzednim sezonie dawały najwięcej grać swoim wychowankom w Premier League:

FaxingBerlin komentarzy: 94101.08.2019, 17:23

@RIVALDO700: A kto na ławie Pepe Zaha czy Laca? PEA raczej nie siądzie. Który z nich się poświęci i odda pierwszy skład? Chyba że Unai ich zmieści wszystkich a wtedy na zmiennikiem będzie Iwobi (którego szanuje) here we go again... Poza tym skąd wziąć środki na Zache skoro już mamy zaklepanego Tierney'a 20mln z góry i czekamy na CB.

DavidSilva21 komentarzy: 338001.08.2019, 17:17

Cancelo świetnie gra do przodu ale ma braki w defensywie. Jako PO nie wygra rywalizacji z Walkerem.

silvano95 komentarzy: 980001.08.2019, 17:15

Jak to? To jednak Martial+Rash+Dybala nie są lepsia od naszego trio?

Ranczomen komentarzy: 1232101.08.2019, 17:04

Gdyby Arsenal miał ogłosić wybuch powstania to szybciej wojna by się skończyła :X

gabrys80COYG komentarzy: 43601.08.2019, 17:04

Pilne, ma ktoś link do meczu Polska-Serbia?

mitmichael komentarzy: 4924301.08.2019, 17:04

Czesc i Chawał Bohaterom

Dawac oficjalke Pepe

Alonso komentarzy: 1282401.08.2019, 17:03

@rreddevilss ma racje, ważne są też minuty. Auba ma ponad dwa razy mniej minut na boisku w poprzednim sezonie od dwójki z United i Dybali a staty prawie te same.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 501.08.2019, 16:55

Czyli chodzi tylko o minuty? To jest największy problem? Różnica jakości, umiejętności tych piłkarzy w ogóle nie ma znaczenia? Gdyby mieli tyle samo rozegranych minut, to też strzeliliby 73 gole?

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466901.08.2019, 16:51