Arsenal wygrywa z Boro 2-0 po dwóch bramkach Fabregasa!

Arsenal wygrywa z Boro 2-0 po dwóch bramkach Fabregasa! 26.04.2009, 15:05, Kuba Zawadzki 145 komentarzy

Jednostronne widowisko na stadionie Arsenalu mieliśmy okazję oglądać w tę słoneczną niedzielę. Arsenal przeważał pod każdym względem, można by powiedzieć nawet, że spotkanie było nudne. Jednak przez "nudne" należy rozumieć: zero ataków piłkarzy Middlesbrough, perfekcyjne zgranie piłkarzy Wengera, nienaganną technikę i brak błędów (szczególnie w defensywie). Jednym słowem, w tym meczu, wszystkie problemy Kanonierów z meczu z Liverpoolem zniknęły jak ręką odjął!

Na początku meczu nie działo się nic ciekawego, oba zespoły rozpoczęły mecz dość spokojnie, The Gunners się rozkręcali z minuty na minutę. Kilka ładnych akcji, od pierwszej minuty widać było dobre zgranie Londyńczyków, spokój i pomysł na grę. W meczu dość dużo było podań prostopadłych, na dobieg, które rozdzielane były najczęściej do szybkich Walcotta i Arszawina. W 16. minucie w polu karnym z piłką znalazł się Rosjanin, jednak nie miał pomysłu na drybling i jego beznadziejny strzał został zablokowany przez defensywę Boro. Arsenal grał ładnymi podaniami i często dostawał się pod bramkę przeciwnika, niestety nie mając jednocześnie sposobu na pokonanie ich golkipera.

W 22. minucie, po ładnej akcji dwójkowej z Fabregasem, przed polem karnym został sfaulowany Eboue. Niestety ten stały fragment gry nie przyniósł piłkarzom z Londynu żadnych korzyści.

Minutę później niegroźny kontratak Boro zakończył się złapaniem Kinga na spalonym.

W 26. minucie otworzył się worek z bramkami dla Kanonierów! Po iście bajecznej akcji piłkarzy w czerwonych koszulkach (seria podań ‘z klepki’) genialne podanie na dobieg, przez pół boiska, otrzymał Arszawin, wpadł w pole karne i dograł do Fabregasa, który pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. 1-0!

Piłkarze Middlesbrough domagali się karnego za zagranie ręką w polu karnym przez Bendtnera, które miało miejsce przy rzucie rożnym z 28. minuty. Sędzia jednak tego nie zauważył, co, jak pokazały późniejsze powtórki, było jego błędem. Pięć minut później ładnie w pole karne dograł Denilson, jednak Bendtner przepuścił piłkę i nic z tej akcji nie wyszło. Chwilę później bliski podwyższenia był Theo, jednak jego strzał z ostrego kąta powędrował obok bramki Jonesa.

Większość akcji The Gunners przeprowadzane były skrzydłami, szczególnie prawym. Niecałe dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy kolejna taka akcja została zatrzymana przez czuwających w polu karnym swojej drużyny obrońców Boro. Po tej akcji realizator pokazał zasiadającego na trybunach sir Alexa Fergusona. W 43. minucie przed szansą stanął Downing, na szczęście jego strzał z dystansu wybronił Manuel Almunia.

Sędzia Chris Foy doliczył tylko jedną minutę do regulaminowego czasu gry i nic się już ciekawego w tej minucie nie wydarzyło.

Podsumowując, pierwsza połowa to totalna dominacja Arsenalu. Zespół Boro praktycznie nie istniał. Kanonierzy stwarzali sobie wiele ładnych sytuacji, strzelili piękną bramkę i nie popełniali większych błędów. Bardzo dobre 45. minut w wykonaniu piłkarzy Wengera.

Już od początku pierwszej połowy Kanonierzy zaczęli atakować. Chwilę po gwizdku akcję indywidualną przeprowadził Arszawin, stracił piłkę, ta jednak trafiła jeszcze pod nogi Cesca, który próbował strzelać, niestety z marnym skutkiem. Pod koniec 48. minuty prawym skrzydłem pędził Bendtner, ale zamiast oddać do lepiej ustawionych kolegów, pobiegł dalej z piłką i wywalczył tylko rzut rożny. Następnie piłkarze Arsenalu mieli jeszcze dwa rzuty rożne, jednak nic z nich nie wynikło.

W 50. minucie genialne podanie otrzymał Aliadere, jednak w sytuacji „sam na sam” lepszy okazał się Almunia. Bardzo dobra interwencja. The Gunners bardzo często dośrodkowywali, ale za każdym razem defensywa przeciwnika radziła sobie z tymi wrzutkami. W połowie 52. minuty przed szansą stanął Walcott, jednak zamieszanie w polu karnym nie przeszkodziło Jonesowi w obronieniu tego strzału. Cztery minuty później efektownym dryblingiem na lewym skrzydle popisał się Arszawin, niestety jego centra z praktycznie zerowego kąta nie trafiła do adresata.

W 60. minucie po ładnej akcji Middlesbrough z woleja strzelał Marlon King, na szczęście na posterunku był Almunia. Chwilę później właśnie ten piłkarz zszedł z boiska na rzecz Johnsona. Pierwsza zmiana w dzisiejszym spotkaniu. Trzy minuty później fantastycznym zagraniem w stylu Bergkampa popisał się Arszawin (zagranie z meczu z Newcastle), jednak jego rajd zakończył się fiaskiem. W 64. minucie ładne podanie w pole karne przejął Bendtner i dograł piłkę do Arszawina, niestety szybszy był obrońca Boro.

Ataki Kanonierów w końcu przyniosły efekt. Genialne podanie w 67. minucie w głębi pola od Eboue otrzymał Fabregas, minął wybiegającego bramkarza i strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu.

Chwilę po tym miała miejsce podwójna zmiana w zespole Arsenalu. Strzelec dwóch bramek, Cesc Fabregas, opuścił boisko, a jego miejsce zajął Adebayor, natomiast miejsce Walcotta zostało przydzielone Diaby’emu. Na początku 72. minuty w środku pola karnego znalazł się, niewidoczny wcześniej Nasri i strzelił, jednak tym razem górą był Jones. Minutę później kolejna zmiana w zespole Middlesbrough – Digard zastąpił McMahona. W 76. minucie Arszawin rozpoczął kontratak The Gunners, podał przez całe boisko do Adebayora, ten odegrał do Diaby’ego, Francuz do Andrieja, niestety strzał tego ostatniego był daleki od doskonałości.

Od tego momentu mecz stracił swoje tempo, piłakrze obu zespołów sprawiali wrażenie jakby im nie zależało i nie chcieli już grać. W 80. minucie mocno z ostrego kąta strzelał Bendtner, jednak i tym razem Jones popisał się bardzo dobrym refleksem i piękną interwencją. Następnym ciekawym wydarzeniem była ostatnia zmiana w zespole gości – Emnes zastąpił Aliadere’a. W 89. minucie miało miejsce zamieszanie w polu karnym Boro, niestety żaden z Kanonierów tego nie wykorzystał. Pod koniec 92. minuty ładnie dwóch przeciwników przeszedł Diaby, jednak jego strzał strafił tylko w boczną siatkę.

Chwilę po tym zdarzeniu sędzia Chris Foy zakończył dzisiejsze spotkanie.

W drugiej połowie przewaga Arsenalu była jeszcze bardziej widoczna, niestety ostatnie 15 minut meczu było bardzo nudne, brakowało tempa i szybkich podań, a piłkarze grali od niechcenia. Niemniej jednak Arsenal zwyciężył 2-0 i ten fakt niezmiernie nas cieszy. Więcej TAKICH „nudnych” meczy prosimy!

Składy:

Arsenal:

Almunia - Eboue, Toure, Silvestre (46' J.Djourou), Gibbs - Walcott (68' A.Diaby), Fabregas (68' E. Adebayor), Denilson, Nasri, Arszawin – Bendtner.

Ławka rezerwowych:

Fabiański, Diaby, Sagna, Vela, Song, Djourou, Adebayor.

Middlesbrough:

Jones - Taylor, Huth, Wheater, McMahon (73' D.Digard) - O'Neil, Downing, Bates, Aliadiere (87' M.Emnes) - King (62' A.Johnson), Sanli.

Hoyte, Digard, Emnes, Alves, Turnbull, Johnson, Grounds.

Sędzia: Chris Foy.

Stadion: Emirates Stadium.

MiddlesbroughPremier League autor: Kuba Zawadzki źrodło: własne
poprzednia123następna
krzykus1990 komentarzy: 519328.04.2009, 20:48

Świetny mecz w wykonani Arsenalu spodkanie było jednostronne a Almunie nie musiał się napracować. Szkoda tylko, że zdobyliśmy tylko 2 gole no ale cóż zwycięstwi cieszy.

EkEl komentarzy: 298928.04.2009, 16:54

Wygraliśmy mecz w którym ani na moment wynik był zagrożony. Wygraliśmy małym nakładem sił, nie ryzykowaliśmy kontuzji. Wenger podejmuje słuszne decyzje xD

Arsene_ komentarzy: 29226.04.2009, 23:11

FanekAFC -> pozwole sobie skopiować linki do bramek ;)

sorry za 2 komenty

DAWAĆ DAWAĆ JUZ JEST 89 GŁOSÓW!!!!POKAŻMY ŻĘ WIEZYMY W ARSENAL~~!!

klysek95 komentarzy: 5226.04.2009, 22:44

klysek95 komentarzy: 5226.04.2009, 22:40

NO PANOWIE JEST NAS NA KANONIERZY CHYBA Z TYSIAC A NIC NIE ROBICIE ODDAJCIE GŁOS NA DEVILPAGE Z 58 PO MOIM KOMENTARZU I APELU ZWIEKSZYLO SIE O 20 GŁOSÓW!! GO GO GUNNERS!!

Tommy komentarzy: 32126.04.2009, 22:17

CESC SUPERSTAR!

Floydpink komentarzy: 81726.04.2009, 21:58

nudny może i był ale przynajmniej piłkarze się nie forsowali. Z drugiej strony Boro grało mocno siłowo i na granicy faulu i nawet dobrze że nie szaleliśmy za bardzo

fabri04 komentarzy: 338526.04.2009, 21:41

klysek95---> juz zrobione!!! GO GO GUNNERS!!!

klysek95 komentarzy: 5226.04.2009, 21:35

EJ PROSZE WAS WSZYSTKICH ABY ODDALI GŁOS W SONDZIE NA DEVILPAGE KTO WYGRA MECZ MANCHETSER UNITED CZY ARSENAL LONDYN!!!!!JEST TYLKO 58 GŁOSÓW ZE ARSENAL WYGRA!!!!POKAŻMY KIBICOM MANCHESTERU UNITED ŻE WIEŻYMY W ZWYCIESTWO ARSENALU!!!

(BYŁEM NA TEJ STRONIE ŻĘBY ZOBACZYĆ KIEDY ARSENAL GRA MUŁAMI BO NA KANONIERZY NIE MA W NASTEPNY MECZ)

HWDP komentarzy: 85726.04.2009, 20:39

panowie z redakcji!

a gdzie jest końco-tygodniowe podsumowanie...?

Jacek24 komentarzy: 3926.04.2009, 20:21

świetnie świetnie świetnie !!!

gooner92 komentarzy: 1678 newsów: 526.04.2009, 20:17

Myślę, że Wenger, podobnie jak w poprzednim sezonie, w ostatnich meczach ligi da pograć rezerwowym piłkarzom, jak np. Vela. Jeśli jedna Arsenal będzie ciągle walczył w Lidze Mistrzów, Wenger chcąc utrzymać formę podstawowych zawodników, to ich będzie wystawiał do gry.

Cesc_Fan komentarzy: 452426.04.2009, 19:56

Vela zapewne dostanie szanse gry
z Portsmouth ( może ) lub z Stoke na koniec ligi .

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223726.04.2009, 19:56

Zagralismy bardzo pewnie... Nalezala nam sie zdecydowanie wygrana :) Piekny mecz , i co najwazniejsze jestesmy napewno mniej zmeczeni niz muły

sylek komentarzy: 18226.04.2009, 19:52

Brawo Cesc. należały mu się te dwa gole. tego mu brakowało. ciągle miał asysty więc i on musiał w końcu coś strzelić. dobrze się zapowiada przed meczem w LM z Manchesterem. szkoda, że swojej szansy nie dostał Vela, ale mam nadzieję, że wkrótce i on będzie miał okazję pokazać się z jak najlepszej strony.

Skorupa193 komentarzy: 47626.04.2009, 19:48

No panowie, to teraz gonimy Chelsea, bo szansa jest. Bendtner musi się jeszcze sporo nauczyć wnioskując z meczu, a gra zespołu była na prawdę dobra.

Cesc_Fan komentarzy: 452426.04.2009, 19:40

Samir już nie ma tych żółtych pasemek jak miał kiedyś w Marsylii czy ostatnio :P

Henry12 komentarzy: 41926.04.2009, 18:41

I oby tak dalej.! ;P .Nastepny ligowy mecz z Portsmouth.. Stawiam na ponowne zwyciestwo Kanonierów..;)

Vela77 komentarzy: 66826.04.2009, 18:28

Zajebi*cie

adaminho77 komentarzy: 332526.04.2009, 18:04

Dobrze... Właśnie takiego wyniku się spodziewałem... Chciałem pogratulować Fabiańskiemu czystego konta, ale widzę, że Almunia bronił... Podzielam zdanie niektórych użytkowników, że Wenger powinien w końcu dać poważniejszą szansę Veli...

Banan142 komentarzy: 12026.04.2009, 17:59

dzieks

CF4 komentarzy: 138326.04.2009, 17:52

szkoda ze nie oglądalem ;/ ale i tak Arsenal wygrał ;D

FanekAFC komentarzy: 511226.04.2009, 17:51

Tak, też to wcześniej napisałem . Zamiast Toure powinno byc Eboue .

Kapinho94 komentarzy: 7426.04.2009, 17:45

ale przeciez przy drugiej bramce eboue asystowal nie ?

FanekAFC komentarzy: 511226.04.2009, 17:44

Sry za drugi koment .

FanekAFC komentarzy: 511226.04.2009, 17:42

Prosze bardzo ;]

waldek_89 komentarzy: 573526.04.2009, 17:41

mi się podobała pierwsza bramka i ogólnie gra kanonierów w tym meczu! oby tak dalej!

Banan142 komentarzy: 12026.04.2009, 17:37

macie bramki?

Merowingster komentarzy: 74626.04.2009, 17:30

Napiszmy petycję do Wengera, aby dał szansę Veli.

Remek komentarzy: 103226.04.2009, 17:25

Nie :P

veron komentarzy: 459226.04.2009, 17:25

Eduardo nawet na ławce nie było.... Niestety...

leon31 komentarzy: 125826.04.2009, 17:19

Nie oglądałem meczu :( Grał Eduardo ?

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12626.04.2009, 17:15

Niezła gra Kanonierów, zasłużone i pewne zwycięstwo. Swoją drogą, w zakładce "Następny Mecz" widnieje Portsmouth - a MU gdzie? :P

qba555 komentarzy: 797 newsów: 126.04.2009, 17:14

ydamiany- przeczytałeś te wszystkie 99 (obecnie) komentarzy? Respekt.

Fierce_girl komentarzy: 219426.04.2009, 17:13

Spodziewałam się 2-0 i jest :). Cieszę się, dobrze że udało się wygrać. Ech co za dzień;p Arsenal ładnie wygrał i jeszcze Muszynianki Mistrzyniami ;))!

Happy!! ;))

veron komentarzy: 459226.04.2009, 17:12

xdamianx - no przecież dałem reckę występu Kanonierów prawie jak Sky Sports :D :D

xdamianx komentarzy: 4626.04.2009, 17:07

veron:- powiedz kto takie długie komentarze chce czytać?!, nie lepiej napisać coś treściwego a prawdziwego. Arsenal po prostu zagrał dobrze i wygrał!!!

kamil_malin komentarzy: 933226.04.2009, 17:00

Nasz cel osiągnięty, 3 pkt są. Cieszy wygrana i gra na 0 z tyłu. Jest kilka błędów ale naprawdę możemy się cieszyć. Teraz tylko mecz z ManU.

Arsene_ komentarzy: 29226.04.2009, 16:45

nie no zgadzam się z waszymi argumentami odnośnie Carlosa ;) nie mam zamiaru ich negować ;) tylko na miejscu Boss'a oszczędziłbym Ade na United a dzisiaj dał pograć te 30 min Veli ;)

mksarsenal komentarzy: 13026.04.2009, 16:40

bardzo dobrz tylko tak dalej

lisek komentarzy: 125126.04.2009, 16:40

Ależ szczęście miał Fabregas przy tej drugiej bramce. Zabrakło centymetrów i by nie strzelił! Podsumowując mecz został świetnie rozegrany przez podopiecznych Wengera! Należą im się za to brawa!