Arsenal wygrywa z Chivas, 3-1!

Arsenal wygrywa z Chivas, 3-1! 01.08.2016, 16:01, bojowy schabowy 2337 komentarzy

W poniedziałkowy ranek, gdy większość mieszkańców Starego Kontynentu spała, za odległym oceanem drużyna Arsene’a Wengera musiała stawić czoła meksykańskiemu klubowi – Chivas de Guadalajara. Pomimo wysokiej wygranej, Kanonierzy nie mieli łatwej przeprawy.

Zagraj z nami w Fantasy Premier League

Arsenal posiada liczne grono kibiców w Stanach Zjednoczonych. Podczas meczu na StubHub Center mogliśmy dostrzec ogrom biało czerwonych koszulek, charakterystycznych dla klubu z północnego Londynu.

Wenger w pierwszej połowie posłał do boju taką jedenastkę: Ospina – Bellerin, Chambers, Holding, Monreal – Xhaka, Coquelin – Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Iwobi – Walcott

Obie ekipy wyszły na murawę bardzo zmotywowane. Przez pierwsze dziesięć minut oglądaliśmy bardzo żywiołowe widowisko. Drużyny starały się naciskać pressingiem oraz szybko rozgrywać piłkę.

Obiecująco wyglądała współpraca Granita Xhaki z Santim Cazorlą. Hiszpan był sercem drużyny, to on napędzał większość ataków pierwszej połowie.

W 30. minucie Rob Holding popełnił podobny błąd co Krystian Bielik w meczu z MLS All-Stars. Młody obrońca podał do przeciwnika, który pobiegł w stronę bramki. W tej sytuacji dobrze spisał się Chambers, który skutecznie ograniczył możliwość ruchu napastnika Chivas. Przeciwnik oddał strzał, jednak Ospina interweniował.

Po chwili meksykańska drużyna miała kolejną świetną sytuację, tym razem po ciekawej kombinacji podań skrzydłowy Chivas nie trafił w światło bramki.

Gol dla Arsenalu! Z rzutu wolnego dośrodkował Cazorla. Piłka trafiła na głowę Chambersa, który zgrał ją do Holdinga. Były piłkarz Boltonu otrzymał piłkę tuż przed pustą bramką, nie zastanawiał się długo i wbił ją do siatki!

Granit Xhaka kilkukrotnie świetnie podawał prostopadle. Mógł mieć dwie asysty, jednak za pierwszym razem świetnie interweniował obrońca, który końcem buta wybił piłkę spod nóg Chamberalaina. Za drugim zagrywał do Walcotta, który nie potrafił wykończyć sytuacji sam na sam.

Na szczęście świetne występy notuje Oxlade-Chamberlain, który zaliczył w meczu z Chivas kilka świetnych dryblingów. Potrafił ominąć kilku przeciwników i dojść do sytuacji strzeleckiej. W drugiej połowie Ox ponownie dał o sobie znać.

Przed rozpoczęciem drugiej połowy na boisku zameldowali się: Bielik, Elneny, Gibbs, Campbell, Akpom, Debuchy. Murawę opuścili: Walcott, Chambers, Monreal, Cazorla, Xhaka, Bellerin

Kolejna bramka dla Kanonierów! Alex Oxlade-Chamberlain postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Pobiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, genialnie minął trzech rywali i wbiegł w pole karne. Po świetnym zwodzie znalazł się w sytuacji strzeleckiej i posłał piłkę w stronę długiego słupka bramki. Świetna akcja i znakomite wykończenie!

3-0! W 56. minucie Debuchy otrzymał piłkę na skrzydle i podał wzdłuż pola karnego. Do piłki dopadł Chuba Akpom i posłał ją do bramki! To już drugie trafienie młodego napastnika na tournée w Ameryce Północnej!

Kolejne zmiany nastąpiły w 66. Minucie meczu, na boisku pojawili się: Reine-Adelaide, Willock, Martinez, Zelalem. Do szatni powędrowali: Oxlade-Chamberlain, Ospina, Coquelin, Iwobi

Mathieu Debuchy nieumyślnie sfaulował przeciwnika w polu karnym i sędzia musiał podyktować jedenastkę dla meksykańskiej drużyny.

73. minuta, Zaldivar pewnie wykonał rzut karny. Uderzył z całej siły i nie dał Martinezowi szans na interwencję.

Okazję na podwyższenie wyniku miał Elneny, który ponownie pokazał, że potrafi uderzyć z dystansu. Tym razem strzelił minimalnie niecelnie.

Do końca meczu żadna z drużyn nie miała sytuacji, w której mogłaby poważnie zagrozić rywalowi.

Kanonierzy będę dobrze wspominać swój wyjazd na zgrupowanie do Stanów Zjednoczonych. Podopieczni Wengera rozegrali dwa spotkania. Najpierw z gwiazdami ligi MLS, następnie z Chivas de Guadalajara. Oba spotkania zakończyły się po myśli zawodników Arsenalu, a zespół Wengera czuje się coraz pewniej przed startem sezonu.

Chivas de GuadalajaraMecze TowarzyskieRaport pomeczowy autor: bojowy schabowy źrodło: własne
D14 komentarzy: 437103.08.2016, 21:27

Jest debiut :D Brawo Kapi!!!!!

sebastix11 komentarzy: 599803.08.2016, 21:27

Musa 3:2

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 803.08.2016, 21:27

No Polak jak się patrzy. Nazwisko jak z książek Dostojewskiego.

mitmichael komentarzy: 4924303.08.2016, 21:26

To było pewne, ze wejdzie bo trenerzy na tym turnieju dokonuja wszystkich zmian w meczu

loool komentarzy: 95003.08.2016, 21:22

Jeśli nie stracą nikogo poza Kante, to myślę ze spokojnie w top8 będą, co innego jeśli jeszcze kilku postanowi odejść.

tomek_13 komentarzy: 243203.08.2016, 21:21

Taka ciekawostka, w meczu Manu-Everton , jako rezerwowy bramkarz z Polski, Hewelt 19lat.

lajcik_84 komentarzy: 31803.08.2016, 21:20

Nie chodzi mi o wszystkich piłkarzy, ale o tych co wiedli prym w tym klubie. Szczerze to myślę że będą na miejscach od 8 w dół.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 103.08.2016, 21:17

W końcu coś idzie!! Jazda z dziadostwem Ajax!

loool komentarzy: 95003.08.2016, 21:17

Jeśli mieli wyłącznie farta, to czego mogą szukać w lepszych klubach?
Ale skoro uważasz, że dadzą sobie radę, to znaczy, że chyba jednak to nie był wyłącznie fart?

lajcik_84 komentarzy: 31803.08.2016, 21:15

Dobrze że Leicester przegrywa i gra w tym pucharze, może część piłkarzy zmądrzeje i przejdzie do lepszych klubów. Mieli farta, ale drugi raz tak już nie będzie. Jak będą w pierwszej 8 to naprawdę będzie godne podziwu w tym sezonie.

sebastix11 komentarzy: 599803.08.2016, 21:12

macie jakis link do Lisów po polsku w dobrej jakosci ?

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 103.08.2016, 21:09

@arsenallord: Jaka Sevilla? Bez Banegi, Krychowiaka i geniusza od transferów czyli Monchiego? Za Chiny Ludowe :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.08.2016, 21:09

Witowo95, każda z nich ich pokona.

lays komentarzy: 3987103.08.2016, 21:08

Pablo @AFCAMDEN 39 min.
#afc plan talks with Valencia in London over the coming days RE Mustafi. Face competition from #cfc. Wenger wants one in before #lfc.

Pablo @AFCAMDEN 38 min.
Arsenal have also been watching Paco Alcacer for 6 months but reports 'unconvincing' and he's unlikely to form part of the talks. #afc

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 303.08.2016, 21:06

pawlo12
Podobno na FB mozna ogladac.

pawlo12 komentarzy: 114303.08.2016, 21:06

link do united-everton-poratuje ktoś?

borysfcb komentarzy: 3503.08.2016, 21:05

Ja w tym zestawieniu jakoś nie widzę drużyny, którą Leicester by pyknęło chociaż raz grupie ;)

arsenallord komentarzy: 29753 newsów: 11703.08.2016, 21:04

Witowo---> Jeszcze Borussia i Sevilla zdecydowanie lepsze od Lester.

mitmichael komentarzy: 4924303.08.2016, 21:04

2-0 Monaco

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 303.08.2016, 21:04

Witowo95
No jak dla mnie Atletico, BvB,Porto,Napoli i SEvilla moglyby dac beckixD

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52403.08.2016, 21:03

Glik wskoczy do składu. Jest za dobry, by siedzieć na ławce.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 103.08.2016, 21:03

@pauleta19: Atletico, Borussia, Porto, Napoli, Leverkusen, Sevilla
Jakoś oprócz Atletico nie widzę ekipy który miałaby dać bęcki Leicesterowi.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 303.08.2016, 21:03

Falcao reborn!

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 303.08.2016, 21:02

Po espanolsku, graja campeon inglatera i espana xD

GallAnonim komentarzy: 44303.08.2016, 21:01

@FabsFAN

Podobno trenuje dopiero 5 dni, wiec spokojnie :)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 303.08.2016, 21:01

Imprecis

malagatv15sport.blogspot.com.es/p/ch2_17.html

Glik na lawce ;x Mam nadzieje, ze szybko wskoczy do pierwszego skladu.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 103.08.2016, 21:00

ChatCrapGetBanged, zależy od grupy, a konkretnie od tego kto im się wylosuje z 3 i 4 koszyka. Bo od zespołu z 2 koszyka dostaną bęcki.

Simao12 komentarzy: 775203.08.2016, 20:59

A może LCFC robi zasłonę dymną?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 303.08.2016, 20:59

Lester jest losowane z pierwszego koszyka, wiec moga trafic na latwa grupe. Nie skreslabym ich;p

mistiqueAFC komentarzy: 2676903.08.2016, 20:59

Leicester przedadziło z terminarzem przedsezonowym.Szybko się odbijają od muru jakim jest dla nich Europa

W LM ja szans na wyjście z grupy u Lisów nie widze.Jak zdobędą 5-6 punktów i wskoczą do LE to będzie można uznać zakończenie fazy grupowej jako sukces, wedlug mnie oczywiście

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 803.08.2016, 20:57

To przedsmak tego, co może być z Leicester w Champions League. Skład jest tylko lekko rezerwowy. Jednak nie chcę wróżyć, bo mecz o pietruszkę nie jest ekwiwalentny temu z CL.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 103.08.2016, 20:57

> walcz o LM
> zabaw się w 3-5-2 i na środku obrony ustaw Westermanna
Ajax

arsenallord komentarzy: 29753 newsów: 11703.08.2016, 20:56

pauleta---> Tak. W chłodny i deszczowy sobotni wieczór.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52403.08.2016, 20:56

arsenallord
Messi by sobie nie poradził w Anglii z takimi rywalami jak WBA, Stoke czy Middlesbrough.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 303.08.2016, 20:54

Munir to mi przypomina Mullera. Takie wsumie drewno, ale wie, kiedy znalezc sie pod bramka i strzelic xD

mitmichael komentarzy: 4924303.08.2016, 20:53

@ChatCrapGetBanged
Wyjsc moga bo beda mieli z najmocniejszych rywali tylko jednego np Real chociaz moga trafic do grupy smierci to wtedy bedzie ciezej. Ale znajac zycie predzej my do takiej grupy trafimy niz oni

arsenallord komentarzy: 29753 newsów: 11703.08.2016, 20:53

Barca jest fenomenalna. Oni Premier League roznieśliby w proch i pył. Bilans: 34 -3 -1