Arsenal wygrywa z Chivas, 3-1!

Arsenal wygrywa z Chivas, 3-1! 01.08.2016, 16:01, bojowy schabowy 2337 komentarzy

W poniedziałkowy ranek, gdy większość mieszkańców Starego Kontynentu spała, za odległym oceanem drużyna Arsene’a Wengera musiała stawić czoła meksykańskiemu klubowi – Chivas de Guadalajara. Pomimo wysokiej wygranej, Kanonierzy nie mieli łatwej przeprawy.

Zagraj z nami w Fantasy Premier League

Arsenal posiada liczne grono kibiców w Stanach Zjednoczonych. Podczas meczu na StubHub Center mogliśmy dostrzec ogrom biało czerwonych koszulek, charakterystycznych dla klubu z północnego Londynu.

Wenger w pierwszej połowie posłał do boju taką jedenastkę: Ospina – Bellerin, Chambers, Holding, Monreal – Xhaka, Coquelin – Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Iwobi – Walcott

Obie ekipy wyszły na murawę bardzo zmotywowane. Przez pierwsze dziesięć minut oglądaliśmy bardzo żywiołowe widowisko. Drużyny starały się naciskać pressingiem oraz szybko rozgrywać piłkę.

Obiecująco wyglądała współpraca Granita Xhaki z Santim Cazorlą. Hiszpan był sercem drużyny, to on napędzał większość ataków pierwszej połowie.

W 30. minucie Rob Holding popełnił podobny błąd co Krystian Bielik w meczu z MLS All-Stars. Młody obrońca podał do przeciwnika, który pobiegł w stronę bramki. W tej sytuacji dobrze spisał się Chambers, który skutecznie ograniczył możliwość ruchu napastnika Chivas. Przeciwnik oddał strzał, jednak Ospina interweniował.

Po chwili meksykańska drużyna miała kolejną świetną sytuację, tym razem po ciekawej kombinacji podań skrzydłowy Chivas nie trafił w światło bramki.

Gol dla Arsenalu! Z rzutu wolnego dośrodkował Cazorla. Piłka trafiła na głowę Chambersa, który zgrał ją do Holdinga. Były piłkarz Boltonu otrzymał piłkę tuż przed pustą bramką, nie zastanawiał się długo i wbił ją do siatki!

Granit Xhaka kilkukrotnie świetnie podawał prostopadle. Mógł mieć dwie asysty, jednak za pierwszym razem świetnie interweniował obrońca, który końcem buta wybił piłkę spod nóg Chamberalaina. Za drugim zagrywał do Walcotta, który nie potrafił wykończyć sytuacji sam na sam.

Na szczęście świetne występy notuje Oxlade-Chamberlain, który zaliczył w meczu z Chivas kilka świetnych dryblingów. Potrafił ominąć kilku przeciwników i dojść do sytuacji strzeleckiej. W drugiej połowie Ox ponownie dał o sobie znać.

Przed rozpoczęciem drugiej połowy na boisku zameldowali się: Bielik, Elneny, Gibbs, Campbell, Akpom, Debuchy. Murawę opuścili: Walcott, Chambers, Monreal, Cazorla, Xhaka, Bellerin

Kolejna bramka dla Kanonierów! Alex Oxlade-Chamberlain postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Pobiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, genialnie minął trzech rywali i wbiegł w pole karne. Po świetnym zwodzie znalazł się w sytuacji strzeleckiej i posłał piłkę w stronę długiego słupka bramki. Świetna akcja i znakomite wykończenie!

3-0! W 56. minucie Debuchy otrzymał piłkę na skrzydle i podał wzdłuż pola karnego. Do piłki dopadł Chuba Akpom i posłał ją do bramki! To już drugie trafienie młodego napastnika na tournée w Ameryce Północnej!

Kolejne zmiany nastąpiły w 66. Minucie meczu, na boisku pojawili się: Reine-Adelaide, Willock, Martinez, Zelalem. Do szatni powędrowali: Oxlade-Chamberlain, Ospina, Coquelin, Iwobi

Mathieu Debuchy nieumyślnie sfaulował przeciwnika w polu karnym i sędzia musiał podyktować jedenastkę dla meksykańskiej drużyny.

73. minuta, Zaldivar pewnie wykonał rzut karny. Uderzył z całej siły i nie dał Martinezowi szans na interwencję.

Okazję na podwyższenie wyniku miał Elneny, który ponownie pokazał, że potrafi uderzyć z dystansu. Tym razem strzelił minimalnie niecelnie.

Do końca meczu żadna z drużyn nie miała sytuacji, w której mogłaby poważnie zagrozić rywalowi.

Kanonierzy będę dobrze wspominać swój wyjazd na zgrupowanie do Stanów Zjednoczonych. Podopieczni Wengera rozegrali dwa spotkania. Najpierw z gwiazdami ligi MLS, następnie z Chivas de Guadalajara. Oba spotkania zakończyły się po myśli zawodników Arsenalu, a zespół Wengera czuje się coraz pewniej przed startem sezonu.

Chivas de GuadalajaraMecze TowarzyskieRaport pomeczowy autor: bojowy schabowy źrodło: własne
mar12301 komentarzy: 2315503.08.2016, 22:57

Szachtar odpadł.

mitmichael komentarzy: 4924303.08.2016, 22:56

A dobra juz wiem, to Astra była Mistrzem Rumunii a odpadła z Kopenhaga dzisiaj. Wszystko jasne a Szachtar konkretnie rozczarował

AaronLieber27 komentarzy: 612703.08.2016, 22:56

@mitmichael
Nie są mistrzem. Mistrzem jest Astra, która odpadła z Kopenhaga

mar12301 komentarzy: 2315503.08.2016, 22:55

WilSHARE

a w porządku, choć trochę martwi brak transferów na kluczowych pozycjach (jak wszystkich nas) ostatnio mniej czasu miałem, dlatego rzadziej się pojawiam. Nawet filmów jakby mniej oglądam :(

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 803.08.2016, 22:55

simpllemann
Astana u siebie, a Astana na wyjeździe to trochę inne zespoły. Pamiętny ich występ w fazie grupowej, gdzie Atletico zremisował ma wyjeździe. Czy to kwestia nastawienia, czy wżawy swoich trybun. Nie wiem.

tomek_13 komentarzy: 243203.08.2016, 22:55

Szachtar odpada po rzutach karnych !

AaronLieber27 komentarzy: 612703.08.2016, 22:54

Ja to sie dziwie temu Dinamu Zagrzeb. Zespół, ktory wychowuje strasznie duzo wychowanków, za których otrzymuje gruba kasę (od 5 do 20 mln). A jak awansują do LM, co nie zawsze im sie udaje to dostaje praktycznie zawsze 6 porażek i tyle (no wiem raz wygrali z Arsenalem). Wiec pytam co sie dzieje z tymi pieniędzmi?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 803.08.2016, 22:52

mar12301
Zgadzam się. Kopenhaga w niesamowitym gazie. Tylko boje się, że ich wykupią. Już się na Santandera i Augustinssona ślinią.
Co u Ciebie w ogóle? Rzadko Cię tu widzę.

Nie jest źle, widzę ze dwie drużyny z którymi mieliby szanse :D
Byle uniknąć pierwszych 3 :P A już zwłaszcza numeru 1 i 3.

ultra15 (zawieszony) komentarzy: 27803.08.2016, 22:49

Jak Legia trafi na tych Irlandczyków, to nie ma bata, żeby Pazdan i spółka nie przeszli do fazy grupowej, to jest ten rok!

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10903.08.2016, 22:48

Dynamo Zagrzeb to pokona każdy z tych rozstawionych zespołów. Dundalk i Ludogorets do przejścia, z resztą będzie ciężko (nwm jak gra ten Beer Shewa, ale przecież wyeliminowali Olympiakos)

@emelkan
Steaua jest w drabince ligowej. Wiec na nich nie trafia. Dla mnie najtrudniejszym rywalem bylaby Kopenhaga i Hapoel

@Mihex
Dinamo Zagrzeb, Łudogorec Razgrad, FC København, Hapoel Beer Szewa, Dundalk FC.

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10903.08.2016, 22:43

AaronLieber

Kreatywność pomocników na poziomie Podbeskidzia - bez jakiegoś transferu słabo to widzę

Na kogo mogą trafić? Dynamo Zagrzeb, Kopenhaga, Ludogorets, Steaua, Beer Sheva i kto jeszcze?

Mihex komentarzy: 2360403.08.2016, 22:42

Na kogo może trafić teraz Legia? Bo coś mi się obiło o uszy, że rozstawieni będą :V?

ultra15 (zawieszony) komentarzy: 27803.08.2016, 22:41

Co to tam się dzieje w tym Glasgow

Doktor komentarzy: 770603.08.2016, 22:40

Wiadomość, że Walcott opuszcza klub, ucieszyłaby każdego bez wyjątku.

AaronLieber27 komentarzy: 612703.08.2016, 22:39

Legia przechodzi do IV rundy i bedzie tam rozstawiona, ale z taka gra trudno bedzie awansowac do fazy grupowej LM. Juz lepiej grali w 2013 i w 2014 roku.

mitmichael komentarzy: 4924303.08.2016, 22:39

Monaco z awansem, Glik powalczy ale pewnie trafia na ManCity

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52403.08.2016, 22:39

Miałem nadzieję, że Astana nie pozwoli sobie już strzelić bramki. Szkoda.

szymoniq97 komentarzy: 166803.08.2016, 22:37

Jaki Griezmann? Bądźmy poważni. xd

DeKa komentarzy: 964 newsów: 203.08.2016, 22:34

A nasz Benik już z bramką przeciwko Valencii.

stanyal komentarzy: 139903.08.2016, 22:34

czy coś mnie omineło z wiadomości co do Antoniego czy prima aprilis na 3 sierpnia przeniesiono :)

DeKa komentarzy: 964 newsów: 203.08.2016, 22:33

jak tam wielki Bóg Ibra radzi sobie z Evertonem?

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9203.08.2016, 22:29

Bardziej bym sie cieszył z wiadomości, ż Walcott definitywnie opuszcza klub niż z oficjalki Griezmanna.

tomek_13 komentarzy: 243203.08.2016, 22:27

to jutra ta oficjalka Antka?

Gunnerrsaurus komentarzy: 1190903.08.2016, 22:23

Moim zdaniem w przyszłym sezonie najlepszymi zawodnikami Arsenalu będą Chamberlain i Griezmann.
Anglik wypali, mówię wam, a Francuz to po prostu klasa sama w sobie, on musi dobrze grać

@tomek_13

Jezus, zapomniałem. Siedzę sezon do tyłu.

bobocian komentarzy: 154003.08.2016, 22:20

Jedzie ktoś na mecz z City w Goeteborgu?

tomek_13 komentarzy: 243203.08.2016, 22:19

Doktor
Koeman trenerem Eve? xd

Doktor komentarzy: 770603.08.2016, 22:18

Roberto Martinez trenerem Belgii. :D

Zaraz, czy on przypadkiem nie jest teraz na sparingu Evertonu?

lays komentarzy: 3987103.08.2016, 22:16

DEAL DONE: Roberto Martínez has been appointed the new head coach of Belgium.

truskawa komentarzy: 82703.08.2016, 22:15

No dobra żarty żartami, teraz na poważnie. Co się tak ta oficjalka Griezmanna przeciąga? Miała być dzisiaj, w rocznice Henriego a tu nic na horyzoncie nie widac.

mar12301 komentarzy: 2315503.08.2016, 22:13

Kanonier204 sie załamie, Anderlecht chyba nie da rady.

stanyal komentarzy: 139903.08.2016, 22:12

ktos poratuje linkiem do meczu legii ?

Doktor komentarzy: 770603.08.2016, 22:11

@truskawa

Większość to trolling. :)
Szczególnie tych stałych bywalców k.com. Oczywiście, że sparingi w sumie niewiele mówią.

Doktor komentarzy: 770603.08.2016, 22:10

Falcao w pierwszym składzie Monaco, co się dzieje.

Ale chyba już zdążył się połamać, bywa.

truskawa komentarzy: 82703.08.2016, 22:10

Po prostu śmieszy mnie wasze gadanie. Holding strzela bramke w presezonie, mowi ze chce byc jak Adams = co on sobie wyobraża, pewnie niewypał bedzie, jak Chambers. OX gra dobrze = i tak straci forme. Musa z ruskiej ligi strzela gola = o kurde jaki kozak, na pewno odpali, szkoda ze go nie kupilismy.