Arsenal wygrywa z Chivas, 3-1!

Arsenal wygrywa z Chivas, 3-1! 01.08.2016, 16:01, bojowy schabowy 2337 komentarzy

W poniedziałkowy ranek, gdy większość mieszkańców Starego Kontynentu spała, za odległym oceanem drużyna Arsene’a Wengera musiała stawić czoła meksykańskiemu klubowi – Chivas de Guadalajara. Pomimo wysokiej wygranej, Kanonierzy nie mieli łatwej przeprawy.

Zagraj z nami w Fantasy Premier League

Arsenal posiada liczne grono kibiców w Stanach Zjednoczonych. Podczas meczu na StubHub Center mogliśmy dostrzec ogrom biało czerwonych koszulek, charakterystycznych dla klubu z północnego Londynu.

Wenger w pierwszej połowie posłał do boju taką jedenastkę: Ospina – Bellerin, Chambers, Holding, Monreal – Xhaka, Coquelin – Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Iwobi – Walcott

Obie ekipy wyszły na murawę bardzo zmotywowane. Przez pierwsze dziesięć minut oglądaliśmy bardzo żywiołowe widowisko. Drużyny starały się naciskać pressingiem oraz szybko rozgrywać piłkę.

Obiecująco wyglądała współpraca Granita Xhaki z Santim Cazorlą. Hiszpan był sercem drużyny, to on napędzał większość ataków pierwszej połowie.

W 30. minucie Rob Holding popełnił podobny błąd co Krystian Bielik w meczu z MLS All-Stars. Młody obrońca podał do przeciwnika, który pobiegł w stronę bramki. W tej sytuacji dobrze spisał się Chambers, który skutecznie ograniczył możliwość ruchu napastnika Chivas. Przeciwnik oddał strzał, jednak Ospina interweniował.

Po chwili meksykańska drużyna miała kolejną świetną sytuację, tym razem po ciekawej kombinacji podań skrzydłowy Chivas nie trafił w światło bramki.

Gol dla Arsenalu! Z rzutu wolnego dośrodkował Cazorla. Piłka trafiła na głowę Chambersa, który zgrał ją do Holdinga. Były piłkarz Boltonu otrzymał piłkę tuż przed pustą bramką, nie zastanawiał się długo i wbił ją do siatki!

Granit Xhaka kilkukrotnie świetnie podawał prostopadle. Mógł mieć dwie asysty, jednak za pierwszym razem świetnie interweniował obrońca, który końcem buta wybił piłkę spod nóg Chamberalaina. Za drugim zagrywał do Walcotta, który nie potrafił wykończyć sytuacji sam na sam.

Na szczęście świetne występy notuje Oxlade-Chamberlain, który zaliczył w meczu z Chivas kilka świetnych dryblingów. Potrafił ominąć kilku przeciwników i dojść do sytuacji strzeleckiej. W drugiej połowie Ox ponownie dał o sobie znać.

Przed rozpoczęciem drugiej połowy na boisku zameldowali się: Bielik, Elneny, Gibbs, Campbell, Akpom, Debuchy. Murawę opuścili: Walcott, Chambers, Monreal, Cazorla, Xhaka, Bellerin

Kolejna bramka dla Kanonierów! Alex Oxlade-Chamberlain postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Pobiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, genialnie minął trzech rywali i wbiegł w pole karne. Po świetnym zwodzie znalazł się w sytuacji strzeleckiej i posłał piłkę w stronę długiego słupka bramki. Świetna akcja i znakomite wykończenie!

3-0! W 56. minucie Debuchy otrzymał piłkę na skrzydle i podał wzdłuż pola karnego. Do piłki dopadł Chuba Akpom i posłał ją do bramki! To już drugie trafienie młodego napastnika na tournée w Ameryce Północnej!

Kolejne zmiany nastąpiły w 66. Minucie meczu, na boisku pojawili się: Reine-Adelaide, Willock, Martinez, Zelalem. Do szatni powędrowali: Oxlade-Chamberlain, Ospina, Coquelin, Iwobi

Mathieu Debuchy nieumyślnie sfaulował przeciwnika w polu karnym i sędzia musiał podyktować jedenastkę dla meksykańskiej drużyny.

73. minuta, Zaldivar pewnie wykonał rzut karny. Uderzył z całej siły i nie dał Martinezowi szans na interwencję.

Okazję na podwyższenie wyniku miał Elneny, który ponownie pokazał, że potrafi uderzyć z dystansu. Tym razem strzelił minimalnie niecelnie.

Do końca meczu żadna z drużyn nie miała sytuacji, w której mogłaby poważnie zagrozić rywalowi.

Kanonierzy będę dobrze wspominać swój wyjazd na zgrupowanie do Stanów Zjednoczonych. Podopieczni Wengera rozegrali dwa spotkania. Najpierw z gwiazdami ligi MLS, następnie z Chivas de Guadalajara. Oba spotkania zakończyły się po myśli zawodników Arsenalu, a zespół Wengera czuje się coraz pewniej przed startem sezonu.

Chivas de GuadalajaraMecze TowarzyskieRaport pomeczowy autor: bojowy schabowy źrodło: własne
Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 104.08.2016, 12:26

Tylko dla mnie Legia nie będzie faworytem z jakąkolwiek drużyną w czwartej rundzie?

mistiqueAFC komentarzy: 2676904.08.2016, 12:25

Ale się zbłaźniłem tym wyliczeniem.Oczywiście ponad 28 baniek za sezon.Nie wiem czemu ale policzyłem do 65, a niech 85 mln

Dzięki Russel! :D

opolanin komentarzy: 62304.08.2016, 12:24

Lucas6Z
na 99,9% tak będzie, że theo po tym jak w końcu się zdecydował, to Arsene na niego postawi, co mnie bardzo śmieszy bo Joel jest lepszy technicznie i gra lepiej, ale cóż. Theo mógłby wejść na drugą połowę na zmęczonego rywala

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9204.08.2016, 12:24

Bastian Schweinsteiger został przesunięty do rezerw Manchesteru United. Decyzja Jose Mourinho nie spodobała się Karl-Heinzowi Rummenigge. Prezes Bayernu w ostrych słowach skrytykował postępowanie Portugalczyka.

mistiqueAFC komentarzy: 2676904.08.2016, 12:22

Russel Westbrook podpisal nowy kontrakt z OKC.Umowa obowiązuje do 2018 roku i zawodnik dzięki niej zarobi 85 mln dolarów

Wychodzi niecale 22 mln za sezon, więc z głodu nie umrze

Lucas6Z komentarzy: 182204.08.2016, 12:18

Jak Walcott wyjdzie w pierwszym składzie z lpoolem to Wenger powinien podać sie do dymisji.

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10904.08.2016, 12:16

tomek_13

Dzięki!

Barney komentarzy: 2094004.08.2016, 12:15

Hej jak kupie red membership teraz to od razu jak ruszy sprzedaż to moge kupowac bilet? One sa chyba tylko na mecze na Emirates? Ile kosztuja gdzies zwykle miejsca mniej wiecej na srodku ?

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370004.08.2016, 11:52

Bardzo dobry pomysł z tymi karami, kibice będą mieli więcej do powiedzenia. Przydałoby się to w Anglii. Nie ma wzmocnień, bojkot i niech klub się martwi :D

mistiqueAFC komentarzy: 2676904.08.2016, 11:49

Będą w Hiszpani wybierać do TV te mecze, w których stadiony będą zapelnione i tyle

kamilo_oo komentarzy: 2356704.08.2016, 11:48

Oba spotkania Legii Warszawa w IV rundzie eliminacji Ligi Mistrzów będą transmitowane w TVP1 oraz sport.tvp.pl.

Mecze tej fazy odbędą się 16-17 sierpnia i 23-24 sierpnia.

tomek_13 komentarzy: 243204.08.2016, 11:47

emelkan
10/11 - 1.90
4/5 - 1.80

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 204.08.2016, 11:47

Skrzydła powinny być Ox z Iwobim jeśli Ramsey zagra.

BakiAFC komentarzy: 1304.08.2016, 11:47

Wojciech Ciezny za 13 mln funtów w Romie, dzisiaj medyczne.

kamilo_oo komentarzy: 2356704.08.2016, 11:44

"La Liga będzie karać kluby za brak frekwencji.Jeżeli będzie mniej niż 75% miejsc zajętych na miejscach pokazywanych w TV, klub dostanie karę"

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 104.08.2016, 11:42

Wenger przeciąga sprawę, zaraz się ligi zaczną i wszędzie z marszu dostanie odpowiedź, że już za późno na sprzedaż gracza, bo nie znajdą zastępstwa.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52404.08.2016, 11:41

Wiadomo, że będzie tak: Walcott i Chamberlain na skrzydłach, Sanchez w ataku, Cambpell na ławce.

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10904.08.2016, 11:41

tomek_13

Jak się rozumie te ułamki? Bo nigdy nwm. Za każde postawione 10 funtów dostajesz 11 czy jak?

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18404.08.2016, 11:41

W tych meczach przygotowawczych na razie Ox gra lepiej od Campbella czy Iwobiego.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 204.08.2016, 11:38

Doktor
Ox z WHU na inaugurację 2015/16 grał na lewym skrzydle, więc może tam zagrać.

Doktor komentarzy: 770604.08.2016, 11:34

Sanchez na szpicy = Campbell w podstawie? Bo chyba nie Ox na lewym skrzydle...

W sumie rozsądna decyzja Wengera, Alexis napastnikiem nie jest, ale i tak zagra 15x lepiej niż Fijo.

lays komentarzy: 3987104.08.2016, 11:19

Co ja dzis czytam. Sanchez na szpicy na LFC.

Nie możemy kupic do tego czasu napadziora???

O improve bid za Lacazette czytam od 2 tyg i co? Serio nasi tak wolno działają?

Ponoc Mustafi ma dojść do meczu z lfc

Gofer999 komentarzy: 1468904.08.2016, 11:01

@Redzik No, mecz z kolejną potęgo światowego futbolu... Może Ragnar i Rollo zagrają.xD

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9204.08.2016, 10:59

Co kurcze? Dostałem ostrzeżenie za słowo "odpieroli"? Naprawdę? Specjalnie nie wstawiłem tam "d" a wy mi dajecie ostrzeżenie? :x

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9204.08.2016, 10:58

Juuutro mecz

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 204.08.2016, 10:56

Argudo
Nie dziwne, wszyscy najlepsi piłkarze z UK i Irlandii grają w Premier League lub Championship.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 604.08.2016, 10:54

Liga irlandzka jest bardzo słaba. Jeżeli się nie mylę, to żaden zawodnik z tej ligi nie został powołany na Euro.

kamilo_oo komentarzy: 2356704.08.2016, 10:53

To jedna z ostatnich szans, żeby polski zespół awansował do LM. Reforma Platiniego będzie obowiązywać jeszcze, tylko w następnym sezonie

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 204.08.2016, 10:43

Z ciekawości sprawdziłem potencjalnych przeciwników Legii. Wycena Dundalk to uwaga... 900 tys. euro.

gunners007 komentarzy: 954304.08.2016, 10:43

Jednego wypuść z powrotem do wody to Wenger sprzeda Walcotta ;)

Galithar komentarzy: 916 newsów: 404.08.2016, 10:30

to złap 3 :P tak aby kupił napadziora, obrońce i praweskrzydło:)

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 104.08.2016, 10:28

Dobrze poinformowany, tajemniczy pracownik Arsenalu ukrywający się na Twitterze pod nickiem AFCAMDEN twierdzi, że w najbliższych dniach w Londynie odbędą się rozmowy z Valencią w sprawie transferu Shkodrana Mustafiego. Piłkarzem zainteresowana jest również Chelsea.
To samo źródło donosi, że Wenger jeszcze przed pierwszym ligowym meczem sprowadzi na The Emirates jednego zawodnika, zaś do końca okna transferowego - 2, lub 3.

thegunner4life komentarzy: 899704.08.2016, 10:21

Panowie dzisiaj będzie kolejny dzień moich połowów na sandacza, trzymajcie kciuki mam taki układ z Arsene Wengerem, że jak ja coś złowię to on kupi napastnika.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 104.08.2016, 10:16

talksport... :P

darobos komentarzy: 75204.08.2016, 10:06

Talksport:Arsenal, Barcelona and Wolfsburg are keeping tabs on Juventus striker Mario Mandzukic
...:p

kuba289 komentarzy: 216004.08.2016, 10:00

Łudogorec i Dinamo nie mają żadnych szans. Z Kopenhaga powalczą, a z Hapoelem i Dundalk będą faworytami..

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52404.08.2016, 09:52

Łudogorec to ciekawa drużyna. Większą liczbę stanowią tam Brazylijczycy niż piłkarze z Bułgarii. W podstawowym składzie gra nawet reprezentant Madagaskaru.

schnor25 komentarzy: 1854604.08.2016, 09:39

Łudogorec, albo Dundalk, tylko chyba z nimi Legia ma realne szanse na awans.

Matti komentarzy: 278704.08.2016, 09:34

Alonso

No bo i tak Legia nie mogłaby na nich trafić; ) tak jest od kilku dobrych lat już :) Mistrz kraju może trafić tylko na innego mistrza ;)

Zelalem komentarzy: 103304.08.2016, 09:29

Irlandzkie drużyny są najbardziej waleczne, z nimi nie trzeba finezji tylko przygotowac sie na wojne.

Alonso komentarzy: 1282404.08.2016, 09:16

Łatwi nie ale do ogrania. Nie ma nikogo z 3 lub 4 miejsc top lig

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 604.08.2016, 09:10

Z tych wszystkich chyba Irlandczycy najlepszym wyborem.

Qarol komentarzy: 1450204.08.2016, 09:08

Te drużyny to wcale nie są jacyś łatwi rywale dla Legii, po tym co pokazali w III rundzie ja jestem przygotowany, że znowu skończy się "tylko" na LE.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52404.08.2016, 09:04

Alonso
Losowanie w piątek. Rywalem będzie jedna z tych drużyn: Dinamo Zagrzeb, Łudogorec Razgrad, FC Kopenhaga, Hapoel Beer Szewa, Dundalk FC.