Arsenal wygrywa z Liverpoolem 3-2!

Arsenal wygrywa z Liverpoolem 3-2! 09.10.2022, 18:33, Łukasz Wandzel 1259 komentarzy

Za nami szlagier 10. kolejki Premier League, czyli starcie Arsenalu z Liverpoolem. Spotkania między tymi drużynami zwykle generują wiele goli i nie inaczej było tym razem. Kanonierzy pokonali The Reds 3-2 po szalonym meczu. Był to kolejny test dla podopiecznych Mikela Artety przeciwko rywalom z big six i najwyższą notę można przyznać londyńczykom za mentalność, ponieważ gospodarze w tym pojedynku aż trzykrotnie wychodzili na prowadzenie i wraz z ostatnim gwizdkiem świętowali zwycięstwo.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Xhaka, Partey – Saka (90+4' Fabio Vieira), Odegaard (82' Tierney), Martinelli – Jesus (90+1' Nketiah)

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold (46' Gomez), Matip (69' Konate), van Dijk, Tsimikas – Henderson, Thiago – Salah (69' Fabinho), Jota (81' Elliott), Diaz (42' Firmino) – Nunez

Mecz błyskawicznie ułożył się dla Arsenalu. Kanonierzy otworzyli wynik spotkania tuż przed upłnięciem 1. minuty. William Saliba odzyskał piłkę na własnej połowie, co rozpoczęło akcję bramkową. Prawą stroną podbiegł Bukayo Saka, podał do Martina Odegaarda, a kapitan Arsenalu świetnym prostopadłym zagraniem otworzył drogę do bramki Gabrielowi Martinellemu. Brazylijczyk pokonał Alissona, będąc już w polu karnym.

W pierwszej połowie Liverpool częściej utrzymywał się przy piłce. i kontruował akcje w ataku pozycyjnym. Natomiast Arsenal oczekiwał na kontry. Po przechwyceniu futbolówki chciał jak najszybciej przedostać się pod szesnastkę rywali. Taki obraz gry utrzymywał się przez kilkadziesiąt minut, lecz brakowało groźnych okazji dla jednej i drugiej strony.

Po ponad półgodzinie gry Liverpool wyrównał. Długa piłka od Trenta Alexandra-Arnolda uruchomiła Luisa Diaza, który poradził sobie z Gabrielem Magalhaesem i asystował przy trafieniu Darwina Nuneza. Londyńczycy zdołali odpowiedzieć na tego gola jeszcze przed przerwą i klamrą zakończyć pierwszą odsłonę spotkania. W ostatniej minucie doliczonego czasu przeprowadzili zabójczy kontratak, w którym stoickim spokojem popisał się Gabriel Martinelli. Brazylijczyk mając na przeciwko siebie Jordana Hendersona, odnalazł w polu karnym Bukayo Sakę, który trafił dla Kanonierów do szatni.

Na początku drugiej połowy wydawało się, że bliżej do podwyższenia wyniku przez gospodarzy, niż do bramki wyrównującej dla gości. Jednak to Liverpool po raz drugi doprowadził do remisu. Diogo Jota zagrał piłkę za linię obrony, a między Salibą a Gabrielem w tempo dobiegł do niej Roberto Firmino i strzałem po ziemi na długi słupek pokonał Aarona Ramsdale'a.

Około 60. minuty na murawie doszło do groźnego zdarzenia, w którym ucierpiał Gabriel Jesus. Napastnik Arsenalu padł na ziemię po tym, został uderzony przez Kostasa Tsimikasa. Na szczęście po dłuższej przerwie Brazylijczyk doszedł do siebie i kontynuował grę. Mniej więcej od tego momentu też gospodarze ponownie ruszyli do przodu i przeprowadzili natarcie w szesnastce przyjezdnych.

Przez parę chwil w polu karnym Alissona panował totalny chaos, co w końcu skończyło się faulem Thiago na Gabrielu Jesusie. Sędzie podyktował dla Arsenalu rzut karny, którego wykonawcą był Bukayo Saka. Anglik 76. minucie pewnym strzałem w lewy dolny róg pokonał golkipera Liverpoolu. Ostatni kwadrans wraz z doliczonym czasem gry był dla kibiców Arsenalu emocjonalnym rollercoasterem, choć największy zryw The Reds zaliczyli zaraz po straconej bramce oraz w ostatnich sekundach meczu.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
sWinny komentarzy: 781811.10.2022, 20:07

No nie uwierzycie. Krzysiu stanowski ze mną leci XD

Spejsik komentarzy: 341511.10.2022, 20:07

@Piotrek95 napisał: "Widzieliście co wyprawia Mbappe? Jednak chce odejść z PSG, ale mógł poczekać z tym kwasem chociaż do okienka transferowego.

Gdyby tak rozbić bank na niego, umiejętności wielkie a dyktator Arteta już by sobie z nim poradził"

Ja bym jeszcze Haaland wyjął z City.
Może da radę.

Czeczenia komentarzy: 1248011.10.2022, 20:01

Jaki Mbappe, w jakim Arsenalu? Litości...

Furgunn komentarzy: 921611.10.2022, 19:49

@damianARSENAL: uważaj żebyś sam nie dostał wylewu od czytania tego gówna :D

Piotrek95 komentarzy: 958711.10.2022, 19:49

Furgunn komentarzy: 921611.10.2022, 19:48

@Adi17 napisał: "Dziś finał Ninja Warrior PL. Ktoś ogląda?"

ee no, dziś LM ;]

Furgunn komentarzy: 921611.10.2022, 19:47

@sWinny: Zazdro! życzę gradu bramek i niezapomnianych wrażeń, bycie na LM to moje marzenie. Miłego ;)

TlicTlac komentarzy: 600911.10.2022, 19:45

@AleksandraAngielska: @Marzag:

A wiecie Wy, że Liverpool gra jutro w LM ^^?

i że Guardiola posadził na ławie 3 z podstawy?

Czeczenia komentarzy: 1248011.10.2022, 19:43

Downgrade Juve trochę jak Milanu wcześniej. Fajnie byłoby skopać im dupę w LE.

AleksandraAngielska komentarzy: 312 newsów: 911.10.2022, 19:43

City dziś będzie grało przez 60 minut w dziesiątkę, a do tego Mahrez nie trafił karnego. Może to się na nich odbije w weekend i przegrają.

NaZawszeArsenal komentarzy: 123711.10.2022, 19:37

@Thoneick napisał: "łatwych awansów do LM z własnego podwórka"

Nie w tym roku ;)

TlicTlac komentarzy: 600911.10.2022, 19:37

wykurują*

@Thoneick:

Jak Chiesa i Pogba się szybko nie wykupują, to nie widzę ich w top4 Serie A w tym sezonie.

Adi17 komentarzy: 299211.10.2022, 19:34

Dziś finał Ninja Warrior PL. Ktoś ogląda?

Garfield_pl komentarzy: 2793111.10.2022, 19:31

Znów w LE mogą pojawić się ciekawe drużyny xD

Thoneick komentarzy: 198011.10.2022, 19:30

Ale te Juve jest słabe :D tam idzie się dla kasy i łatwych awansów do LM z własnego podwórka

DzejCoop komentarzy: 326411.10.2022, 19:29

Ciasny też się nie popisał przy drugim golu :D

Juve ładnie leci

Marzag komentarzy: 41222 newsów: 111.10.2022, 19:22

Oho, City w 10 juz w pierwszej polowie. Być może się zmęczą przed meczem z LFC.

damianARSENAL komentarzy: 851711.10.2022, 19:06

Ale pięknie czyta się wylew kibiców na lfc.pl

Kris3Tears komentarzy: 442311.10.2022, 19:04

Masakra to co się dzieje z tym Juventusem

TlicTlac komentarzy: 600911.10.2022, 19:00

A ja się dziwiłem dlaczego na to Maccabi Haifa jest taki niski kurs, a cisną Juve niemiłosiernie :D

sWinny komentarzy: 781811.10.2022, 19:00

A ja siedzę aktualnie na lotnisku i lecę do Barcelony na mecz z interem. Liczę na bramki RL9 I porażkę Barcy. Trzeba im skopac tyłek w LE.

Moja pierwsza LM w życiu na żywo. Mam nadzieję, że nie ostatnia. Za rok najlepiej na Arsenal i od razu na finał ;). 5!

krzykus1990 komentarzy: 516611.10.2022, 19:00

A niech to City w końcu przegra ileż można wygrywać!

Marzag komentarzy: 41222 newsów: 111.10.2022, 18:58

O Mbappe za kilka lat nikt nie będzie pamiętał, szkoda sobie tyłek zawracać

damianARSENAL komentarzy: 851711.10.2022, 18:49

@aguero10: dokładnie, nie po to Mikel budował taka szatnie żeby wrzucać rozkapryszonego Mbappe

aguero10 komentarzy: 855511.10.2022, 18:43

Ja nawet Francuza nie chciałbym za darmo .
Bardzo toksyczny piłkarz z wielkim ego . Szkoda szatni na takiego człowieka .

Paul77 komentarzy: 976111.10.2022, 18:24

Trochę wrócę do tematu Gakpo. Jakoś za bardzo fanem jego talentu nie jestem, ale z drugiej strony nie mamy nikogo wysokiego w ataku.
Fakt, ostatnio Jesus prawie przeskoczył van Dijka, ale nie zmienia to faktu że ktoś z takim wzrostem i w miarę dobrą techniką przydał by się w ataku.

damianARSENAL komentarzy: 851711.10.2022, 18:22

Mbappe nie przyjdzie bo nie dostanie 400tys tygodniówki. Oczywiście bez bonusu.

inwilshereitrust komentarzy: 49711.10.2022, 18:06

@arsenallord: 10 to jest dużo więcej niż potrzeba do walki o LM, normalnie wystarczyłoby do walki o majstra ale dzisiaj trzeba mieć 100 pktow żeby być mistrzem

arsenallord komentarzy: 29696 newsów: 11711.10.2022, 17:59

Kibice Liverpoolu znowu pokazują że są największym bydłem jeżeli chodzi o angielskie kluby. Nie mogą się pogodzić z porażką. Jak Jota grał ręką było spoko, jak Mane walił z łokcia Tierneya było spoko, jak Salah symulował karne było spoko. Nie życzę im dobrze i mam nadzieję że znowu kiepskie lata przed nimi.

Jacek1s komentarzy: 764611.10.2022, 17:58

@arsenallord: Masę kasy trzeba by było na niego wyłożyć, a podejrzewam, że w szatni i na boisku gwiazdorzył by tak samo jak w PSG.

arsenallord komentarzy: 29696 newsów: 11711.10.2022, 17:54

William Saliba on Mbappe: “We are good friends, we’re from the same city. When I see him in the national team, I speak with him.”

Saliba już działa. Tylko czy ja bym go u nas chciał? Piłkarsko zdecydowanie, ale to ego nie wiem czy nie przyniosło by nam więcej szkody niż pożytku

Theo10 komentarzy: 825511.10.2022, 17:53

Ja bym nie chciał Mbappe w Arsenalu. Abstrakcyjny komin płacowy. Podoba mi się aktualna struktura klubu i pomysł na jego budowanie.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997311.10.2022, 17:33

nie ma wyjscia, trzeba koniecznie wygrac ta lige, bo inaczej Mbappe pojdzie do Live;P

fabregas1987 komentarzy: 2577911.10.2022, 17:29

A ok to jest pierwszy mecz w Carabao.
A odpowiadając na twoje pytanie to myśle, ze mogą ze dwa remisy złapać czyli 11 pkt

fabregas1987 komentarzy: 2577911.10.2022, 17:26

@arsenallord: jeszcze mecz z Brighton chyba?

gbn komentarzy: 377011.10.2022, 17:12

Nic nie irytuje tak jak ameba parkingowa.

Moczyknur komentarzy: 181311.10.2022, 17:00

@Prixo: może też być tak że był bilet ale ktoś go sobie już wrzucił do koszyka. Jak wspomniałem wcześniej, mi się na giełdzie pojawiły po 1 bilecie na City i Live. Jak chwile później zajrzałem to biletów już nie było. Giełda jest dostępna dla Red w momencie gdy bilety mogą kupować posiadacze Red'ów właśnie. Nie wcześniej.

ZielonyLisc komentarzy: 2027811.10.2022, 16:56

@Moczyknur: nie chcę zachować się jak jakiś zawistny burak, dam jeszcze szansę bo ten mesiek to pojawia się u mnie coraz częściej. W ogóle ostatnio podjeżdżają meśki/porsche na ukraińskich blachach ale ten merol to już drugi raz staje jak pokraka.

Moczyknur komentarzy: 181311.10.2022, 16:54

@ZielonyLisc: nie baw się w karne maciusie. Upier&€@ol wentyl w kole. Akurat będzie potrzebował trochę przestrzeni by koło ściągnąć.

ZielonyLisc komentarzy: 2027811.10.2022, 16:48

Podjeżdżam sobie pod blok, patrzę stoi wielki biały nowy mercedes na Kijowskich blachach, wszystko spoko gdyby nie fakt, że ch*j stanął krzywo zajmując 2 miejsca... aż się prosi żeby nakleić karnego qtsa.

lym komentarzy: 77011.10.2022, 16:14

O takie kanonierzy. c o m nic nie robiłem

Marzag komentarzy: 41222 newsów: 111.10.2022, 16:07

@Furgunn napisał: "Ciekawe gdzie mógłby trafić w PL. United?"
Oby, nieźle by to jebło za 1-2 sezony.

Rowerinho komentarzy: 225211.10.2022, 16:04

@pestjusz napisał: "Znacie kogoś kto się nie obronił? Jeśli nie to mogę być pierwszy Xd pytania są tak zrypane że mam dość, skupić się nie mogę, do głowy nic nie wchodzi. O pracy opowiem, nie ma problemu ale odpowiedź na te 70 pytań to jest taka katorga, że matko boska"

Masz listę pytań? I tak nieźle, ja na mgr miałem pytania totalnie losowe. Ale i tak zdali prawie wszyscy.

Rowerinho komentarzy: 225211.10.2022, 16:03

@ZielonyLisc napisał: "Co ten kartoflowy dyktator pieprzy w tej swojej reżimowej telewizji, że Polska chce zaatakować Białoruś i ściągają 20k kacapów na terytorium Mińska..."

Tam już jest gruby odlot. W rosyjskich mediach np. piszą, że ściągamy rosyjski gaz przez Baltic Pipe. Oni już nawet nie udają

Furgunn komentarzy: 921611.10.2022, 15:56

PSG nie zamierza sprzedawać Mbappe do Realu Madryt. Paryski klub jest natomiast otwarty na dopięcie dealu z... angielskim klubem.

Ciekawe gdzie mógłby trafić w PL. United?

Adi17 komentarzy: 299211.10.2022, 15:37

@arsenallord:

Ja stawiam na 11/12 punktów w tych 5 meczach

drewniane_krzeslo komentarzy: 280711.10.2022, 15:26

@pestjusz: stres będzie narastał ale to w gruncie rzeczy nic nie da. Domniemam, że wiesz o czym pisałeś pracę dyplomową więc połowa sukcesu. Po za tym członkowie komisji wiedzą stres zżera. Powtórz sobie pytania i napisz tutaj po obronie jak poszło.

ZielonyLisc komentarzy: 2027811.10.2022, 15:11

@pestjusz: skup się na sobie, naucz się pytań i będzie dobrze.