Arsenal wygrywa z Liverpoolem 3-2!

Arsenal wygrywa z Liverpoolem 3-2! 09.10.2022, 18:33, Łukasz Wandzel 1259 komentarzy

Za nami szlagier 10. kolejki Premier League, czyli starcie Arsenalu z Liverpoolem. Spotkania między tymi drużynami zwykle generują wiele goli i nie inaczej było tym razem. Kanonierzy pokonali The Reds 3-2 po szalonym meczu. Był to kolejny test dla podopiecznych Mikela Artety przeciwko rywalom z big six i najwyższą notę można przyznać londyńczykom za mentalność, ponieważ gospodarze w tym pojedynku aż trzykrotnie wychodzili na prowadzenie i wraz z ostatnim gwizdkiem świętowali zwycięstwo.

Składy obu drużyn

Arsenal: Ramsdale – White, Saliba, Gabriel, Tomiyasu – Xhaka, Partey – Saka (90+4' Fabio Vieira), Odegaard (82' Tierney), Martinelli – Jesus (90+1' Nketiah)

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold (46' Gomez), Matip (69' Konate), van Dijk, Tsimikas – Henderson, Thiago – Salah (69' Fabinho), Jota (81' Elliott), Diaz (42' Firmino) – Nunez

Mecz błyskawicznie ułożył się dla Arsenalu. Kanonierzy otworzyli wynik spotkania tuż przed upłnięciem 1. minuty. William Saliba odzyskał piłkę na własnej połowie, co rozpoczęło akcję bramkową. Prawą stroną podbiegł Bukayo Saka, podał do Martina Odegaarda, a kapitan Arsenalu świetnym prostopadłym zagraniem otworzył drogę do bramki Gabrielowi Martinellemu. Brazylijczyk pokonał Alissona, będąc już w polu karnym.

W pierwszej połowie Liverpool częściej utrzymywał się przy piłce. i kontruował akcje w ataku pozycyjnym. Natomiast Arsenal oczekiwał na kontry. Po przechwyceniu futbolówki chciał jak najszybciej przedostać się pod szesnastkę rywali. Taki obraz gry utrzymywał się przez kilkadziesiąt minut, lecz brakowało groźnych okazji dla jednej i drugiej strony.

Po ponad półgodzinie gry Liverpool wyrównał. Długa piłka od Trenta Alexandra-Arnolda uruchomiła Luisa Diaza, który poradził sobie z Gabrielem Magalhaesem i asystował przy trafieniu Darwina Nuneza. Londyńczycy zdołali odpowiedzieć na tego gola jeszcze przed przerwą i klamrą zakończyć pierwszą odsłonę spotkania. W ostatniej minucie doliczonego czasu przeprowadzili zabójczy kontratak, w którym stoickim spokojem popisał się Gabriel Martinelli. Brazylijczyk mając na przeciwko siebie Jordana Hendersona, odnalazł w polu karnym Bukayo Sakę, który trafił dla Kanonierów do szatni.

Na początku drugiej połowy wydawało się, że bliżej do podwyższenia wyniku przez gospodarzy, niż do bramki wyrównującej dla gości. Jednak to Liverpool po raz drugi doprowadził do remisu. Diogo Jota zagrał piłkę za linię obrony, a między Salibą a Gabrielem w tempo dobiegł do niej Roberto Firmino i strzałem po ziemi na długi słupek pokonał Aarona Ramsdale'a.

Około 60. minuty na murawie doszło do groźnego zdarzenia, w którym ucierpiał Gabriel Jesus. Napastnik Arsenalu padł na ziemię po tym, został uderzony przez Kostasa Tsimikasa. Na szczęście po dłuższej przerwie Brazylijczyk doszedł do siebie i kontynuował grę. Mniej więcej od tego momentu też gospodarze ponownie ruszyli do przodu i przeprowadzili natarcie w szesnastce przyjezdnych.

Przez parę chwil w polu karnym Alissona panował totalny chaos, co w końcu skończyło się faulem Thiago na Gabrielu Jesusie. Sędzie podyktował dla Arsenalu rzut karny, którego wykonawcą był Bukayo Saka. Anglik 76. minucie pewnym strzałem w lewy dolny róg pokonał golkipera Liverpoolu. Ostatni kwadrans wraz z doliczonym czasem gry był dla kibiców Arsenalu emocjonalnym rollercoasterem, choć największy zryw The Reds zaliczyli zaraz po straconej bramce oraz w ostatnich sekundach meczu.

LiverpoolPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
drewniane_krzeslo komentarzy: 280810.10.2022, 22:52

@Reamoner napisał: "Boli kogoś wielki Widzew ? :p"

Poziom polskiej ekstraklasy jest jaki jest to znaczy przypadek rządki tą ligą i na krajowym podwórku każdy może z każdym wygrać. Później w tym "wyścigu" o mistrzostwo jest jedna drużyna która zazwyczaj miała najwięcej szczęścia. Trafia na "zaawansowaną technicznie" drużynę bezludnej wyspy i zaczynają się schody. Tak jest co sezon z pewnymi wyjątkami.

Marzag komentarzy: 41258 newsów: 110.10.2022, 22:49

@danielosik napisał: "Jak możecie sami od siebie oglądać polską ligę? xd"
Ja też czasem mam dość piłki nożnej i sobie robię przerwę od tego. Ja gram wtedy w gierki a inni oglądają ekstraklasę więc w sumie normalne raczej.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698210.10.2022, 22:44

Jak możecie sami od siebie oglądać polską ligę? xd

Reamoner komentarzy: 467410.10.2022, 22:38

Boli kogoś wielki Widzew ? :p

Dubhead (redaktor) komentarzy: 608 newsów: 9710.10.2022, 22:30

@Moczyknur: dzięki. Jeśli nie w tym, to w następnym już musowo dorwę członkostwo. Mi się do tej pory udało raz - w wakacje z Sevillą. Ale Prem to Prem, wiadomo.

kwiatinho komentarzy: 1312810.10.2022, 22:28

@Paul77 napisał: "Ponoć według The Atletic Arsenal interesuje się Gapko."

Wczoraj gdzieś czytałem że już dogadany jest z Leeds

TlicTlac komentarzy: 600910.10.2022, 22:22

@kaman17:

Ogólnie w drugiej połowie poza pojedynczymi zrywami Liverpool nie istniał.
Arsenal zagrał świetnie, Partey też bardzo dobrze;
można według mnie napisać, że zamienił się z Thiago, który w pierwszej połowie był jednym z najlepszych na boisku, a w drugiej jednym z najgorszych (a Partey odwrotnie).

kaman17 komentarzy: 498710.10.2022, 22:20

W pierwszej połowie Partey był słaby. Dużo strat, z odbiorami też jakoś nie trafiał.
W drugiej połowie natomiast już klasa światowa. Prawie bezbłędnie. Ogólnie cała drużyna w pierwszej połowie zagrała dość słabo.

TlicTlac komentarzy: 600910.10.2022, 22:08

@Oldgunner3:

Jeśli gadali w kontekście wczorajszego meczu, to się w ogóle nie dziwię. Partey był jednym z najsłabszych zawodników Arsenalu, szczególnie w pierwszej połowie.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698210.10.2022, 22:08

Nottingham do spadku, nie widzę innej opcji

Oldgunner3 komentarzy: 973110.10.2022, 22:06

Oglądałem dziś Football Bloody H. i owszem trochę o Arsenalu pogadali(w sumie nie mieli wyjścia) i sporo chłopaków chwalili (oprócz ŚO Gabriela.),ale dziwne było,że nic nie wspomnieli o Parteyu wg mnie jedynym graczu którego nie jesteśmy w stanie zastąpić.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698210.10.2022, 22:00

Luiz i Tielemans nie wyróżniają się zbytnio na boiskach i nie wiem czy to jest to czego potrzebujemy, Gapko? Nie oglądam ligi holenderskiej więc się nie wypowiem

Trequartista komentarzy: 536610.10.2022, 21:58

@Paul77:
Super okienko? Żaden nie wchodzi obecnie do pierwszej jedenastki, szczerze mówiąc.

Paul77 komentarzy: 980810.10.2022, 21:55

Zimą Luiz, Tielemans i Gapko? Chyba super okienko.

Lamoreaux komentarzy: 344410.10.2022, 21:55

Guardiola dominated the league so much that he created a coach and sold him his players to challenge him for the pl title

XD XD XD

Paul77 komentarzy: 980810.10.2022, 21:50

@darek250s: ale potrzeba kogoś, kto będzie naciskał na Parteya. Być może to chwilowe słabsze dni Luiza.

Cesc1994 komentarzy: 447010.10.2022, 21:48

Jeśli chodzi o jakość gry to dla mnie Aston Villa, Nottingham i Wolves mogą spadać do Championship. Ten dzisiejszy mecz to właśnie jakby liga niżej.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698210.10.2022, 21:48

Daily Mail: Gabriel Magalhães został przesłuchany przez FA w sprawie konfrontacji z Jordanem Hendersonem podczas wczorajszego meczu i zeznał, że usłyszał coś od Anglika, co wywołało poruszenie na boisku. Śledztwo trwa.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698210.10.2022, 21:44

Ciężko się ogląda Nottingham-Aston Villa

darek250s komentarzy: 10300 newsów: 510.10.2022, 21:43

@Paul77:

Ale na rezerwowego wydaje się idealny.

Paul77 komentarzy: 980810.10.2022, 21:43

Douglas Luiz dziś nie bardzo pokazuje się jak na zawodnika co by miał wzmocnić Arsenal.

ksowa90 komentarzy: 146710.10.2022, 21:37

@Reamoner: kurcze nie poznałem. Jakiś mniej irytujący głos ale właśnie pitoli jak potłuczony :)

Piotrek95 komentarzy: 964510.10.2022, 21:35

Prawda jest taka że jak obecny Arsenal zgłosi się po Gakpo to Leeds nie ma szans go pozyskać

Paul77 komentarzy: 980810.10.2022, 21:28

@danielosik: ponoć już Leeds wypadło z wyścigu. Real i Arsenal są w wyścigu. Ale oczywiście spokojnie trzeba podejść do tego.

zdyp komentarzy: 455810.10.2022, 21:23

@ksowa90: glamowski/jagoda

Reamoner komentarzy: 467410.10.2022, 21:22

@ksowa90: Jagoda Wojciech ... najbardziej irytujący komentator na C+

ksowa90 komentarzy: 146710.10.2022, 21:18

Ktoś się orientuje kto komentuje mecz Widzewa?

Dziadyga komentarzy: 828010.10.2022, 20:50

@danielosik napisał: "Klopp sobie zawalił trochę tym, że nikogo praktycznie nie ściągnęli, a ten Arthur to jakiś żart. Siana napewno mieli na tyle, żeby sobie pozwolić na to, a tu chłopy się zaczynają sypać pomału z tego przeciążenia."

Co nas to obchodzi? Niech gniją.Najwazniejsze,żeby u nas szło dalej dobrze :D

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698210.10.2022, 20:48

@Paul77: czytałem ostatnio że ma przejść do Leeds.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698210.10.2022, 20:44

Paul77 komentarzy: 980810.10.2022, 20:36

Ponoć według The Atletic Arsenal interesuje się Gapko.

Lamoreaux komentarzy: 344410.10.2022, 20:26

A mi się wydaje, że Liverpool jest po prostu arcymocno wyeksploatowany. Nie można grać na takiej intensywności, tak narzucać swój styl gry, któryś rok z rzedu. Tym bardziej, że Klopp nie ma wartościowych zmienników dla swoich kluczowych zawodników.
TAA, Robertsona, VVD, Salaha i jak widać Mane nie można zastąpić.
Każdy ich zmiennik to obniżenie jakości.

Wydaje mi się jednak, że jakoś Klopp poukłada to i zimie ruszy na zakupy, ale czy top4 dowiezie? Chelsea i Tottenham będą się trzymać moim zdaniem. A my i CIty jednak będziemy na szczycie tabeli

Zresztą Liverpool to nie mój problem. Jak dla mnie mogą z United walczyć o Ligę Konfederacji.

Mam nadzieję, że u nas w zimie lub lecie dojdą dwa nowe jakościowe elementy układanki i tylko zwiększymy jakość gry.

Cieszy, że Saka i Martinelli pikują w górę. Jak tak dalej pójdzie za 2/3 lata będziemy mieli naprawdę topowe skrzydła

Gunner18AFC komentarzy: 3435 newsów: 310.10.2022, 20:13

@Theo10: Arsenal po 30 kolejkach był na 4 miejscu. 3 pkt przewagi nad 5 Tottenhamem. Potem 3 porażki z rzędu, z CP 3:0, z Brighton 1:2 (u siebie) oraz z Southampton 1:0. oraz z Totkami 3:0 i z Newcastle 2:0 w 37 kolejce.

2 razy w ciągu 8 kolejek spadał z 4 na 5 miejsce. Jeśli to nie jest spektakularne wykolejenie się z TOP4 dla Arsenalu to nie wiem co mogłoby nim być. Nie graliśmy żadnych innych spotkań, tylko liga.

Liczymy od 30 kolejki. Arteta dał dupy w tamtym sezonie i tyle. W tym też tak może być, ale póki co cieszymy się chwilą.

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11710.10.2022, 20:03

Zwróciliście wczoraj uwagę jak Martinelli w pojedynku sprintowym wręcz ośmieszył Diaza? Jeden z najszybszych piłkarzy ligi obecnie

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 810.10.2022, 20:02

sWinny komentarzy: 782710.10.2022, 20:01

Skład Live się nieźle sypie. Najpierw Mane, TAA, teraz Diaz wypada do końca roku. Z City raczej ciężko będzie nawet o remis.

Osobiście uważam, że w dłuższej perspektywie ciężko nam będzie o 1 miejsce w lidze na koniec. Chyba, że skład City zacznie się sypać lub wpadną w dołek

GunnersFan9 komentarzy: 8703 newsów: 810.10.2022, 19:55

Liverpool star Luís Diaz will miss next 10 games following his knee injury vs Arsenal, confirmed.
He’s expected to return at the end of December, after the World Cup.

Theo10 komentarzy: 826710.10.2022, 19:47

Btw. Pamiętałem że Lester dwa sezony z rzędu się wywaliło na ostatniej prostej, ale dopiero teraz zauważyłem jak bardzo podobne to były gleby:

DLWLL na koniec, strata miejsca w top4 w 37 kolejce i przegrany mecz który dałby powrót do TOP4 w 38 kolejce.

Aż niesamowite.

Ciekawe w jakim stopniu ten brak awansu przełożył się na beznadziejny poprzedni sezon i jeszcze gorszy aktualny z dużymi problemami finansowymi.
Pewnie w znacznym.

Joker_224 komentarzy: 520210.10.2022, 19:45

Brat Inakiego Willamsa z Athleticu - Nico to będzie kawał piłkarza na skrzydle. 20 lat, 3 bramki, 3 asysty. Szybki, już ładnie wozi przeciwników. Warto by się takim zainteresować póki cena nie wywindowała. Skrzydła Martinelli-Mudryk i Saka-Williams "śpiewa, tańczy, kolana wiąże, usuwa ciążę"

Trequartista komentarzy: 536610.10.2022, 19:39

@Ashburton:
Huraoptymizm xD
To już nawet nie można się cieszyć jednym z naszych najlepszych zespołów w ciągu dekady?
Frajerskie to jest przypierdalanie się o normalną reakcje kibiców na dobrą formę klubu, któremu podobno
kibicujesz.

lordoftheboard komentarzy: 822910.10.2022, 19:34

@fabregas1987: tak, chciałem go już w wakacje

lordoftheboard komentarzy: 822910.10.2022, 19:32

@danielosik: ten typ z Brazylii. Ostatnio wychodzą nam takie transfery

1886gunner1886 komentarzy: 143210.10.2022, 19:29

@Ashburton: nie wiem co było niezrozumiałego w mojej wypowiedzi, może przeczytaj jeszcze kilka razy troszke wolniej i zrozumiesz, a jak nie to poproś kogoś i Ci pomoże :) Mam problem z huraoptymizmem? Ty masz chyba jakies zaburzenia w głowie bo kolejny komentarz piszesz kompletnie na inny temat niż wniosłem na forum. Nie pozdrawiam.

Theo10 komentarzy: 826710.10.2022, 19:20

@Ashburton: Po CP to była jeszcze Chelsea i ManU. Od kiedy chcesz liczyć ten „frajerski spadek” z top4? Może w ogóle od porażki z Brentford w pierwszym meczu?

Co ma do tego Leicester? Śledzisz w ogóle PL jakoś dokładniej, że zabierasz się za wyrokowanie „najbardziej frajerskich spadków z TOP4 w historii”?

Jacek1s komentarzy: 764610.10.2022, 19:17

@danielosik: Haidara

Joker_224 komentarzy: 520210.10.2022, 19:13

@3rdpitch napisał: "Pytanie czy Barista potrafiłby to zrobić z Yaya Sanogo, Chamakhiem i Bendtnerem w ataku?"
Nie, Auba już wyjaśnił, że Arteta nie dał by sobie rady z piłkarzami tak wielkiej klasy

Chlopek komentarzy: 3591 newsów: 110.10.2022, 19:11

@danielosik: Luiz+Ferran

Ashburton komentarzy: 450710.10.2022, 19:10

@Theo10 napisał: "A tu masz Artetę, który grając bez swoich kluczowych graczy przegrał wyjazdowe spotkania ze Spurs i świetnie punktującym wtedy N’castle."
Jak to jest pisać pod tezę i zapominać jeszcze o kilku frajerskich porażkach między innymi z cp?