Arsenal wygrywa z Wolves 1-0, grając w osłabieniu!

Arsenal wygrywa z Wolves 1-0, grając w osłabieniu! 10.02.2022, 21:40, Łukasz Wandzel 2984 komentarzy

Po nieudanym dla Arsenalu styczniu i przerwie zimowej przyszedł czas na pierwsze lutowe spotkanie w Premier League. Można było się spodziewać, że na Molineux Stadium Kanonierów czeka wymagające spotkanie z Wolvehamptonem, jednak chyba nikt nie spodziewał się, że piłkarze Mikela Artety będą musieli włożyć w nie aż tyle sił. To starcie nie obfitowało w gole, ale Arsenal zdołał objąć prowadzenie w pierwszej połowie, by w drugiej bronić rezultatu do ostatniego gwizdka końca i wywieźć z trudnego terenu komplet punktów, nawet pomimo gry w osłabieniu.

Wolverhampton: Sa – Kilman, Coady (81' F. Silva), Saiss – Semedo, Dendocker, Neves, Marcal (63' Ait-Nouri,) – Trincao (62' Chiquinho), Jimenez, Podence.

Arsenal: Ramsdale – Cedric, White, Gabriel, Tierney – Partey, Xhaka – Saka (71' Holding), Odegaard (68' Smith Rowe), Martinelli – Lacazette (81' Nketiah).

Kanonierzy żwawo zaczęli i na początku sprawnie przechwytywali stracone piłki oraz przesuwali grę pod bramkę Wilków. Szybko jednak ich pressing przestał być tak intensywny a gra mocno się uspokoiła, przez co brakowało groźnych okazji. Sytuacja zmieniła się w 25. minucie. Przy rzucie rożnym dla Arsenalu Ben White zgrał głową piłkę, którą musnął butem Alexandre Lacazette, a Gabriel wpakował ją do siatki, czym otworzył wynik spotkania.

Wolverhampton w pierwszej połowie najlepsze minuty zaliczył po straconej bramce. Gospodarze ruszyli do ataku i kilkukrotnie zmusili przyjezdnych do obrony własnego pola karnego. Sam Aaron Ramsdale musiał się bezpośrednio wykazać dopiero przy główce Raula Jimeneza, jednak golkiper The Gunners dał się zaskoczyć.

Wydawało się, że największym problemem, jaki Wilki sprawiły Arsenalowi były żółte kartki, które jeszcze przed przerwą mieli na swoim koncie dwaj środkowi pomocnicy – Thomas Partey i Granit Xhaka. I mimo że finalnie piłkarz Arsenalu wyleciał z boiska, nie był to ani Ghańczyk, ani Szwajcar.

Tuż po przerwie Arsenal nie bronił ciągle wyniku, ale także operował piłką na połowie rywala, stwarzając swoje okazje. Sprawy skomplikowały się w 68. minucie. Gabriel Martinelli sfaulował przeciwnika, utrudniając mu wyrzut z autu, lecz arbiter zastosował przywilej korzyści dla Wolverhamptonu. Sekundy później Brazylijczyk sfaulował kolejnego rywala i obejrzał dwie żółte kartki jedna po drugiej, ponieważ sędzia wrócił również do poprzedniego przewinienia skrzydłowego Arsenalu.

Moment po tym zapowiadało się na katastrofę, bo futbolówka wpadła do siatki po dośrodkowaniu Wolvehamptonu. Na szczęście dla Kanonierów był spalony. Tak jak przez ponad godzinę gry Aaron Ramsdale nie miał za dużo do wybronienia, tak po osłabieniu zespołu przez Martinellego miał pełne ręce roboty. Wilki raz za razem posyłały wrzutki w szesnastkę, lecz nie potrafiły przebić się przez obronę Arsenalu i ostatecznie londyńczycy zwyciężyli 1-0.

Premier LeagueRaport pomeczowyWolverhampton Wanderers autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Chakaa komentarzy: 191217.02.2022, 22:59

ten ytber całą playliste chyba ma z Memcenem, polecam w opór xD można się fajnie pośmiać a i posłuchać jak gość *MASAKRUJE* doktora Memzele

Chakaa komentarzy: 191217.02.2022, 22:54

@lukasz845: ciekawa opinia ale ziomuś... bosaka nie skomentuję, zastosuję technikę mentzena "xD"
Dziambor to śmieszny hipokryta
A Memcen to jest gruby kaliber... zaraz Ci podeślę materiały rozbrajające jego domek z kart

lukasz845 komentarzy: 454217.02.2022, 22:52

@Chakaa: to akurat mam odwrotne zdanie, korwin to dla mnie prędzej dziwak z dużą ilością pieniędzy, a Mentzen, Bosak, Dziambor itd to osoby, które swoją merytoryką i prezencją zwiększają poparcie dla konfederacji i życzę im powodzenia przy wymianie w sejmie takich partiii, które od wielu lat rozdają karty w naszym kraju.

Chakaa komentarzy: 191217.02.2022, 22:45

@lukasz845: A tak całkowicie serio no to to jest na prawde przykre że on ma taki kościół. Jak można tak łatwo dawać sie manipulować haha, Korwina o to nie oskarżam bo to śmieszny starszy dziadek, ale te jego podnózki typu Memcenik, Bosaki itd to jest dopiero kabaret

TomHen1990 komentarzy: 67417.02.2022, 22:45

Był już karny dla farsy to teraz zobaczcie karniaka dla Lipska... Nie wiem co turasy oglądają na varze ale na pewno nie mecz RB-Real. "Okazuje się, że powietrze też może sfaulować" (czy jakoś tak) xD

Chakaa komentarzy: 191217.02.2022, 22:43

@lukasz845: Najak

Cartman_KG komentarzy: 363317.02.2022, 22:43

@Paul77: żadnych Leaów, Schicków, Milików, Zapatów i innych wynalazków w tym klubie.

lukasz845 komentarzy: 454217.02.2022, 22:36

@Chakaa: bo prawdziwa dorosłość to popieranie układu po 89

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 117.02.2022, 22:34

Gruba automasakracja, Janusz dziś przechodzi sam siebie. Jakby przyszedł miesiąc przed wyborami parlamentalnymi to by nie było 1 procenta chyba XD

Chakaa komentarzy: 191217.02.2022, 22:32

@simson16: event kuców xD patrząc na czat zastanawiam się kiedy te dzieciaki wyrosną z Korwinizmu

Reamoner komentarzy: 466917.02.2022, 22:29

Zieliński do Arsenalu, Milik do Arsenalu ... gdyby nie to że jest zima to bym pomyślał że kogoś nieźle słonko przygrzało.

simson16 komentarzy: 461417.02.2022, 22:29

Kto oglada HetPark z Stanowskim i Korwinem -Mikke? ponad 100 tys oosb oglada XD:)

Lamoreaux komentarzy: 343417.02.2022, 22:16

Milik na drugiego napastnika w Arsenalu byłby spoko opcją. Bo na maksymalnie 45/50 meczu jakie są do rozegrania w sezonie to on byłby zdrów na rozegranie połowy :D

mikowhy komentarzy: 3215 newsów: 1017.02.2022, 22:05

Widać, ze Arkadiuszowi nowa kobieta służy :)

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 117.02.2022, 21:59

Arkadiusz do Arsenalu :)

Placio komentarzy: 255417.02.2022, 21:44

Milik x2

Naburator komentarzy: 278417.02.2022, 21:34

Widzieliście za co Barca dostała karnego? Aż przypomina się jak Pepe kopnął kogoś z Burnley w rękę i karnego nie było. Tak po za tym Torres ma taką łatwość do znalezienia się w korzystnej sytuacji, że szok. Fakt kończy je fatalnie, jednak bardzo dobrze się odnajduje

Paul77 komentarzy: 972517.02.2022, 21:34

Piszecie o Leao, a słychać że Milan przedłuży kontrakt z nim. Czy nie lepiej uderzyć po Langa?

lordpat komentarzy: 336517.02.2022, 21:34

@kylo100 napisał: "Przekupili sędziego łapówką 10 mln zł (!), żeby sędziował na ich korzyść. Właściwie wykupili u niego abonament, żeby sędziował pod nich przez kilka lat."
Ciekawe ile kosztuje abonament United dla wszystkich sędziów i to w Premier League.

Lamoreaux komentarzy: 343417.02.2022, 21:17

Dawać mi już to Brentford!

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 117.02.2022, 21:00

@grzegorz1211: Jakby zrobili porzadne dochodzenie w sprawie dziwnych decyzji sedziow na korzysc barcelony to nie mialby kto sedziowac w pucharach europejskich.

grzegorz1211 komentarzy: 1028317.02.2022, 20:59

Jak słyszą o korupcji wśród sędziów to zawsze mi się przypomina nasz mecz z Barcą w 2011 i sędzia MASSIMO BUSACCA i wywalenie RVP

kylo100 komentarzy: 364617.02.2022, 20:55

@grzegorz1211: Świeża sprawa jutro będą huczeć

grzegorz1211 komentarzy: 1028317.02.2022, 20:53

@kylo100: Znalazłem takie coś
Według portugalskich serwisów CMV , Record i O Jogo , emerytowany sędzia Bruno Paixao jest objęty dochodzeniem w związku z rzekomym otrzymaniem od Benfiki łapówek w wysokości 1,9 miliona euro.

Ech0z komentarzy: 1039417.02.2022, 20:49

@kylo100 napisał: "Benfice grozi degradacja za korupcję. Przekupili sędziego łapówką 10 mln zł (!), żeby sędziował na ich korzyść. Właściwie wykupili u niego abonament, żeby sędziował pod nich przez kilka lat."
Czyli jeszcze dzisiaj takie rzeczy się dzieją. Powinno być kilkuletni zakaz grania w najwyższej lidze . Tragedia ciekawe ile klubów Premier ma układy . Napewno United

Ech0z komentarzy: 1039417.02.2022, 20:48

@Catalonczyk: oni dali za niego 60mln ? Oni nigdy nie wyjdą z długów xD

kylo100 komentarzy: 364617.02.2022, 20:47

Reamoner komentarzy: 466917.02.2022, 20:47

dzisiejszy mecz barcy to roast Ferrana zdecydowanie najgorszy na boisku, gdyby uwalił jeszcze karnego zasłużył by na okrągłe 0 za ten mecz

Catalonczyk komentarzy: 519817.02.2022, 20:46

@Ech0z napisał: "Barcelona na 20 strzałów 4 celne . Co oni mają Aube w składzie że się w nas bawią ? xD"

Lepiej, rezerwowego CIty za 60 mln, potężnego Ferrana xD

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 117.02.2022, 20:46

City świetny deal z tym Ferranem, nie wart takiej kasy, a Barca kolejny flop się szykuje, dług się powiększa hehe

Ech0z komentarzy: 1039417.02.2022, 20:44

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 117.02.2022, 20:44

Auba jeszcze się stara, widać że walczy o kontrakt

kylo100 komentarzy: 364617.02.2022, 20:41

@DyktatorArsene:
Ze dwa dobre podania. Kilka strat. Bez szału.

Kris3Tears komentarzy: 442017.02.2022, 20:40

Śmierdzi bramką Luuka de Jonga w ostatnich sekundach

DyktatorArsene komentarzy: 218317.02.2022, 20:40

Jak tam ta nasza Auba? Byl z niego jakis uzytek w tym meczu?

Chakaa komentarzy: 191217.02.2022, 20:38

Luuk to jest kocur kurde

Joliwier06 komentarzy: 483 newsów: 1517.02.2022, 20:37

Ale de Jong mógł bramę pierdzielnąć

grzegorz1211 komentarzy: 1028317.02.2022, 20:36

@FabsFAN napisał: "Ale kibice barcelonki to sciery, żeby swojego zawodnika wygwizdywac"
A nasi nigdy nie wygwizdali swojego zawodnika???

Kris3Tears komentarzy: 442017.02.2022, 20:36