Arteta: Jestem zadowolony z wielu aspektów meczu

Arteta: Jestem zadowolony z wielu aspektów meczu 12.01.2020, 15:07, Tomasz Kowalski 20 komentarzy

Arsenal nie wygrał z Crystal Palace, jednak Mikel Arteta był zadowolony z tego, co zobaczył we wczorajszym spotkaniu, które zakończyło się remisem 1-1.

Kanonierzy okupują dopiero 10. miejsce w tabeli Premier League, jednak pod wodzą hiszpańskiego trenera przegrali tylko jeden mecz. 37-latek przyznał, że zauważył wiele pozytywów we wczorajszym starciu:

- Wiele rzeczy, których byłem świadkiem w tym meczu, pokazuje, że wykonaliśmy kolejny krok do przodu. Zawodnicy zgadzają się ze wszystkimi pomysłami i implementują je w meczach. Można było dostrzec ich walkę i intensywność, z którą grali. Jestem zadowolony z wielu aspektów.

- Zagraliśmy świetne 30 czy 35 minut w pierwszej połowie, kiedy całkowicie zdominowaliśmy mecz. Widziałem wszystko, czego wymagam od tej drużyny. Potem zaliczyliśmy 10 słabszych minut, gdzie podarowaliśmy rywalowi kilka rzutów wolnych. Ten okres był podobny z początkiem drugiej części gry.

- Straciliśmy bramkę w bardzo rozczarowujący sposób. Odpowiedzieliśmy jednak na nią bardzo dobrze. Wtedy Aubameyang został wyrzucony z boiska, ale po raz kolejny w drużynę wstąpił duch walki. Zawodnicy chcieli wygrać ten mecz. Kilka razy zmusiliśmy rywala do cofnięcia się i bronienia w polu karnym. Ponadto mieliśmy idealną szansę na wygranie tego meczu.

Crystal PalaceMikel ArtetaPremier League autor: Tomasz Kowalski źrodło: arsenal.com
Patriko komentarzy: 526913.01.2020, 21:27

Ale ty oporny jesteś xD

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36213.01.2020, 20:42

@Patriko: "a co jeśli będziesz musiał czekać i 3 lata na nowy Arsenal?" to wyjebia wtedy Artete i bedziesz mial swoj postep. Człowieku Emery tez wygral z United i to nie jest zaden wyznacznik. Dalej gubimy głupio punkty. Nic się na razie nie zmienilo. Oprócz tego, że wygralismy z potężnym MU z którego sie wszyscy smieja.

Patriko komentarzy: 526913.01.2020, 19:20

@n0thing: Ehh... pokonaliśmy United, bo nie pozwoliliśmy im zagrać tak jak z City, United bazuję na szybkich kontratakach i w pierwszej połowie im to uniemożliwiliśmy, bo stłamsiliśmy ich od pierwszych minut, w drugiej mądrze się cofnęliśmy i to oni grali piłką a my kontrowaliśmy co skutkowało tym, że stworzyliśmy ze 2-3 okazję do zamknięcia meczu i gola 3-0 a oni może tylko jedną dobrą na 1-2 po no-look passie Matica. Wiadomo, ze mecz meczowi nie równy, ale to pokazuję tylko, że jakiś pomysł zaczął być wdrążany w życie i pokonaliśmy zespół lepszy od nas w tym sezonie który jest najbliżej wskoczenia do top4 z zespołów znajdujących się po za nim, więc twoje gadanie o "tragicznym MU" można między bajki włożyć i tylko o to mi chodziło a spinasz się jakbyś założył skarpetki nie zdrowe bardzo uciskowe, a i tak nie ma to żadnego wpływu na proces w jaki będzie przebiegać odbudowa klubu także zluzuj, bo śmiesznie się czyta twoje komentarze, że np. "Pepe jeszcze się nie spłacil i póki co nie byl wart wart takiej kasy. Ma czas do końca sezonu" tak pisałeś wcześniej teraz już mu nawet czasu nie chcesz dać - olaboga biedny Pepe się załamie jak się dowie xD i co zrobisz uderzysz ręką w stół i rozkażesz Krokenke go sprzedać? a co jeśli będziesz musiał czekać i 3 lata na nowy Arsenal? pięści sobie o ściany porozbijasz? proszę cie...

havoc komentarzy: 1900 newsów: 413.01.2020, 11:38

@n0thing: Nawet gdyby staruchy z zarzadu wymarly, a Stana na ranczu kopnal w glowe byk i zakupilby nam 10 grajkow po £80 milionow, a na lawke trenerska przyszliby Klopp i Guardiola to nie masz zadnej gwarancji ze wygramy jakies trofea w ciagu roku czy dwoch.

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36213.01.2020, 10:50

@havoc: Dobra, to poczekajmy następne dwa lata i może coś z tego będzie. A w tym czasie nadal będziemy tracić punkty ze średniakami i nie zagramy w LM. Dajmy czas, bla bla i może jeszcze dajmy czas Pepe za 75 baniek do konca sezonu? Arsenal to przedszkole czy poważny klub?

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36213.01.2020, 10:43

@Patriko: To tylko pokazuje jak graja w kratke, myslisz ze ten United grajacy z City miałby z nami jakiś problem? Oni potem dostają baty u siebie od tego samego zespołu, tracąc trzy bramki w pierwszej połowie. Są nieprzewidywalni i nie trzeba być magistrem z AWFu żeby to widzieć.

Patriko komentarzy: 526913.01.2020, 02:01

@n0thing: To tragiczne MU pokonało City, jest jedyną drużyną której nie pokonał Liverpool, wygrali w tym sezonie 2x z Chelsea(raz na Stamford Bridge w pucharze ligi), pokonali też Tottenham i Leicester, także... że tak powiem skończ pan pieprzyć xD

havoc komentarzy: 1900 newsów: 413.01.2020, 00:38

@n0thing: Chyba nie musze przypominac jakie miejsca zajmowal LiVARpool pod wodza Kloppa w pierwszych trzech sezonach i ile setek milionow w analogicznym czasie musial wydac Guardiola, zeby uzyskac rozsadne wyniki w grze i trofeach. Czego Wy oczekujecie od Artety po 3 meczach? Na razie zaszczepil ducha walki naszej druzynie i trzeba chwile poczekac az wyloni sie kilku liderow i transfery uzupelnia braki kadrowe. Gdyby zepol byl lepiej przygotowany do sezonu pod wzgledem kondycyjnym moze to wygladaloby jeszcze lepiej, na ten moment starcza nam sily na 45-60 min.

n0thing komentarzy: 5103 newsów: 36212.01.2020, 21:35

@tomash473: MU jest tragiczne, nawet Emery potrafil z nimi zremisowac na Old Trafford. Nie mowiac juz o tym ze tez z nim wygrał w poprzednim sezonie, wiec to zaden wyznacznik. A Dalej gubimy punkty ze sredniakami

Suchar2296 komentarzy: 1412.01.2020, 20:59

Arteta moze kombinowac, stylem gry, różne rozegrania i dogrania... ale nie doda techniki pilkarzom... luiz kopie pilki **** wie gdzie.. dosrodkowania czasami lecą na drugą strone boiska do nikogo... do tego nie ma nikt jaj zeby pilke przytrzymac , wydryblowac srodkiem boiska jednego i podac piłke dalej.. caly czas jest 0 na srodku boiska, Martinelli 18latek ciagnie gre przez 15-10 min jak wejdzie.. on robi robote i chyba kazdy sie ze mną zgodzi. XHAKA pownien kopac z U-23. a tam jak dla mnie gundo czy CEBULOS powinni grac , nie zaden Willoc

jurasmolas44 komentarzy: 184012.01.2020, 20:26

@Arsenal96l: ja tu nie widzę żadnego głaskania a piaskownica wróci w tym sezonie jeszcze nie raz chodź w tym meczu i tak było dużo lepiej jak z kadencji poprzedników Mikela. Jak gramy słabo to mówi o tym otwarcie ale nie rozwodzi się z tym w mediach. Widac powoli jakim stylem chce grać ale niestety za mało w płucach mają w tym sezonie. Dajmy mu pracować i nie krytykujmy bo objął taki bajzel, że klaskać należy za odwagę. Przepracuje sezon przygotowawczy co dokupi i w następnym sezonie zaczniemy patrzeć na trenera z innej perspektywy a póki co tylko kibicować nam zostaje

tomash473 komentarzy: 211512.01.2020, 19:00

I po co te jęki. Przecież widać gołym, że gra Arsenalu poprawiła się znacznie. Jeszcze niedawno kto pomyślałby, że wygramy tak pewnie z MU. Poza tym Arteta mówi o 30-35 minutach dobrej gry w PIERWSZEJ POŁOWIE, a był czas że w całym meczu mieliśmy może z 15-20 minut znośnej gry. Mieliśmy pecha przy straconej bramce, a mało tego grając w 10 mogliśmy wygrać. Tfu! na wszystkich malkontentów.

Patriko komentarzy: 526912.01.2020, 18:45

No tak, najlepiej żeby ich je**ł co konferencje wtedy bylibyście zadowoleni, bo jak to trener może powiedzieć coś pozytywnego :D

Czeczenia komentarzy: 1247312.01.2020, 18:26

Ja też. Szczególnie, że się skończył.

gunner1990 komentarzy: 370912.01.2020, 17:59

Jakie to smutne że taki klub zadowala się z 35 minut dobrej gry :/

Arsenal96l komentarzy: 501612.01.2020, 17:06

@jurasmolas44: Jak to co. Wieczne zadowolenie ze wszystkiego nawet jak grana jest piaskownica .

pumeks komentarzy: 2080812.01.2020, 16:39

"Straciliśmy bramkę w bardzo rozczarowujący sposób. Odpowiedzieliśmy jednak na nią bardzo dobrze"