Arteta po meczu z Liverpoolem

Arteta po meczu z Liverpoolem 11.04.2023, 10:47, Mateusz Rosłoń 13 komentarzy

Po niesamowicie ciekawym zremisowanym spotkaniu z Liverpoolem na Anfield Road Mikel Arteta tradycyjnie wziął udział w konferencji prasowej. Oto, co miał do powiedzenia dziennikarzom:

O swoich emocjach w trakcie meczu...

Wow, to było superintensywne spotkanie! Zaczęliśmy mecz wyjątkowo dobrze, zdominowaliśmy grę, poprowadziliśmy ją tak, jak chcieliśmy. Strzeliliśmy pierwszą bramkę i dalej graliśmy swoje. Potem zdobyliśmy drugą i był to moment, w którym należało ich dobić. Przed końcem pierwszej połowy daliśmy im jednak nadzieję.

Straciliśmy bramkę, a oni przy tej szczególnej atmosferze na swoim stadionie zdołali wykrzesać z siebie trochę wiary. Druga połowa to już całkiem inna historia. Nie chodzi o to, jak zaczęliśmy, bo uważam, że przez pierwszych kilka minut szło nam naprawdę dobrze, ale o to, że potem przestaliśmy grać.

Oddawaliśmy każdą piłkę, szczególnie w niebezpiecznych obszarach - zostawialiśmy otwartą przestrzeń przy przechwytach, a oni są drużyną, która wykorzystuje je najlepiej na świecie. A kiedy tak się dzieje, pojawia się chaos. Mnóstwo piłek ląduje w twoim polu karnym, trudno jest wybrnąć z tych wszystkich sytuacji i trzeba się męczyć.

Nasza gra opierała się na wielkich momentach w obronie, w których ogromną rolę odegrał Aaron, a oni zmarnowali karnego. Potem mogliśmy zamknąć mecz, bo mieliśmy trzy dogodne sytuacje po kontrach, kiedy oni byli przeciążeni lub my wychodziliśmy dwóch na dwóch. Zabrakło nam bezwzględności. Tak więc jeśli spojrzymy na obie połowy, wynik wydaje się sprawiedliwy. Musimy go zaakceptować, a lekcja jest następująca: trzeba grać tak, jak zagraliśmy w pierwszej połowie.

O tym, czy nasza drużyna często doświadcza takiej atmosfery jak na Anfield...

Spójrzmy na to, co Liverpool robił wielkim drużynom, również w tym sezonie - to wyjątkowy zespół. Niesamowicie trudno jest ich dominować przez całe 90 minut. W każdym momencie mogą zmienić tempo i podyktować swoje warunki. Kiedy wspinają się na taki poziom, niewiele drużyn za nimi nadąża - w tym roku znów mieliśmy przykłady takich wyników. Tak że należy im się uznanie, bo są naprawdę dobrą drużyną.

O tym, czy starcie Xhaki z Alexandrem-Arnoldem podburzyło kibiców...

Nie wiem, czy tak było. Mieliśmy po tym ogromną szansę na gola. Gdybyśmy strzelili na 3-0, być może kibice nie byliby tak podekscytowani, ale to oni zdobyli bramkę, a to dało im impet i nadzieję. Ale i tak należało zagrać lepiej w drugiej połowie, to jest lekcja dla nas. Musimy się trzymać tego, jak zagraliśmy przed przerwą. Pokazywać naszą osobowość. Jeśli będziemy to robić, wygramy wiele spotkań.

O nastrojach w szatni...

Kiedy tracisz bramkę w końcówce, zawsze skupiasz się na utracie dwóch punktów, bo już masz je w garści, a potem cierpisz, ale na podstawie pewnych momentów z meczu myślisz sobie "Ach, powinniśmy byli to zrobić!". Jednak tak zupełnie uczciwie mówiąc, nasi przeciwnicy mieli cztery duże szanse, które mogli zamienić na gole, a do tego nie trafili karnego. Będziemy musieli spojrzeć na siebie w lustrze, bo powinniśmy byli zagrać dużo lepiej w drugiej połowie.

O kluczowych interwencjach Aarona Ramsdale'a...

Jeśli chcesz wygrywać i brać udział w wyścigu o tytuł, potrzebujesz swojego bramkarza. Ile razy Alisson zrobił to, co musiał zrobić? To nieodzowne, bramkarz musi dawać te magiczne momenty. Gracze z pola też mieli dzisiaj kilka wyjątkowych momentów - potrzebujemy ich, żeby wygrywać na takich terenach.

O tym, jak zespół zareaguje na ten wynik...

No cóż, reagujemy już od 31 spotkań. Każdy kolejny dzień to test, a teraz test będzie dotyczył tego, jak dobrzy będziemy w poniedziałek i jak dobrze się przygotujemy, żeby zagrać swoje z West Hamem i ich pokonać.

Konferencja pomeczowaLiverpoolMikel Arteta autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Arsenal.com
notopyk komentarzy: 344115.04.2023, 16:25

Szkoda, ze tego nie dowieźli do końca ale patrząc obiektywnie, to dobrze, ze tego nie przegraliśmy w końcówce

kuzguwu komentarzy: 538312.04.2023, 12:26

Ciężko powsiedzieć, czy remis to dobry wynik, bo z jednej strony prowadzisz 2:0, a z drugiej rywale mogli spokojnie strzelić ze 3-4 gole.

Marioht komentarzy: 611411.04.2023, 16:05

@Shadow90210: połączyli się z R-gol. Obecnie nie ma dostepnych prawie żadnych rozmiarów :(
Też jest to dla mnie trochę dziwne, żeby tak ciężko było o koszulkę klubu tak popularnego...

Shadow90210 komentarzy: 12711.04.2023, 14:12

@Marioht: ja kupowałem na stronie podstadionem czy jakoś tak :)

tomaszszef komentarzy: 148511.04.2023, 13:22

Spokojnie spokojnie. Man City zgubi ptk . Maja ekipe mega ale ich celem jest LM . Oczywiscie PL tez ale wygrac 10-15 meczy z rzedu to nie jest takie proste choc z Halaaned łatwiej zawsze .

Kris3Tears komentarzy: 442011.04.2023, 13:04

Lepszy remis niż porażka. Nie zapominajmy że graliśmy na trudnym terenie. Ja wiem że można było to wygrać, ale niestety tak się nie stało, więc teraz trzeba liczyć na pozytywną reakcję zespołu w meczu z młotami.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 111.04.2023, 12:43

@Garfield_pl: Saliba może będzie dopiero na City gotowy, ale coraz bardziej prawdopodobne, że koniec sezonu dla niego i może być to kluczowe w walce o tytuł, bo umówmy się Holding to nie ten poziom

Garfield_pl komentarzy: 2778111.04.2023, 12:41

| No William Saliba but Eddie Nketiah is back.

#WHUARS

ozzy95 komentarzy: 1919 newsów: 111.04.2023, 12:10

Podaliśmy im tlen, stracona bramka do szatni i niepotrzebne prowokacje ze strony Xhaki, które tylko nakręciły zawodników Liverpoolu, a przede wszystkim kibiców na trybunach. Potem każde starcie po tamtej stronie boiska na korzyść Liverpoolu było kwitowane burza oklasków i okrzyków.

Mikel mógł mniej zwlekać ze zmianami, wyglądało to tak jakby dalej wierzył w jakieś przełamanie w drugiej połowie, przejęcie ponownej kontroli nad meczem, ale nic takiego się nie wydarzyło. W ogólnym rozrachunku uważam, że trzeba bardzo szanować ten punkt, to w końcu Anfield. Poza tym powiedzmy sobie szczerze, mogliśmy to przegrać. To jedno oczko to max który mogliśmy wyszarpać, przynajmniej z samego przebiegu gry.

vergil99111 komentarzy: 128611.04.2023, 12:02

Co jak co, ale Jorginho to byłby zawodnik na uspokojenie. A nie Kiwior który leci na raz żeby tylko piłkę wybić, jak w okręgówce. Finalnie zmiany słabe, nie w czas. A reszta tak jak mówi Mikel.

kamilo951456 komentarzy: 66111.04.2023, 11:35

Mikel pierwszy raz od kiedy pamietam , zle zarządził meczem . Tierney szybciej na boisku, jorginho za xhake powinien wejsc moim zdaniem. Zdejmowanie odegarda to byl blad. Trossarda bym wrzucil za Sake bo Jesus wygrywal duzo pojedynkow fizycznych , trossard nie ma takich predyspozycji . Ale po fakcie to kazdy madry , dobrze ze nie przegralismy

mar12301 komentarzy: 2311411.04.2023, 10:58

Konieczne 3 pkt z West Hamem i Soton, a potem bój o być albo nie być. Ufam tobie Mikel.

Marioht komentarzy: 611411.04.2023, 10:55

Czy mógłby ktoś pomóc w ogarnięciu koszulki Arsenalu?
W Polsce, w Krakowie niedostępna w wybranym rozmiarze (M), a w internecie na zagranicznych stronach krąży sporo podróbek.
Może ktoś mieszkający w UK, przyjeżdżający niebawem do Polski? :)