Arteta po meczu z Manchesterem United

Arteta po meczu z Manchesterem United 25.04.2022, 08:01, Mateusz Rosłoń 28 komentarzy

Po sobotnim zwycięstwie z ekipą Czerwonych Diabłów Mikel Arteta spotkał się z dziennikarzami na konferencji prasowej. Oto, co miał do powiedzenia:

O tym, jak ocenia ten mecz...
Myślę, że był to fenomenalny mecz dla oglądających i dla kibiców. Dla nas był trochę jak rollercoaster. Chcieliśmy rozpocząć go naprawdę szybko i sprawnie. Zdominować ich, sprawić im kłopoty, grać do przodu - i to nam się udało. W pierwszej połowie przeważaliśmy przez długi czas, zdobyliśmy dwie bramki. Ale potem przyszedł moment, w którym trafili do siatki zaraz po naszym drugim golu, przez co zrobiliśmy się trochę zdenerwowani i niepewni co do ich reakcji. Mieliśmy więc 5-10 minut, w których nie bardzo wiedzieliśmy, co robić, i trochę drżeliśmy. Na początku drugiej połowy znów mieliśmy problemy z opanowaniem kilku przestrzeni, w których oni są naprawdę dobrzy i mają tak wiele jakości, że potrafią je wykorzystywać. Potem zmarnowali rzut karny, a my zmieniliśmy ustawienie i strzeliliśmy gola - myślę, że to właśnie wtedy wygraliśmy.

O odnowieniu relacji Granita Xhaki z kibicami...
Marzyłem o tym, bo on na to zasługuje. Gdyby każdy kibic lub jakakolwiek osoba spędziła z Granitem choćby pięć minut - a nawet dwie - zrozumiałaby, jaką jest osobą, jakim jest profesjonalistą i jak bardzo zależy mu na klubie. Ale historia już się wydarzyła i cóż, uważam, że ostatnio również wykonał ryzykowny ruch, gdy całkowicie się otworzył i wyraził swoje uczucia. Ale zrobił to również dlatego, że jest na to gotowy. Czuje, że otoczenie będzie go chronić, czuje się kochany w klubie, a odbiór jego słów był moim zdaniem wspaniały. Dziękuję wszystkim, dziękuję kibicom, że okazali mu takie oddanie, bo wiem, ile to dla niego znaczy.

O tym, że Granit jest filarem drużyny...
Potrzebujemy równowagi we wszystkim, co robimy. Zwłaszcza jeśli chodzi o charaktery i osobowości, które są w tej drużynie: o młodzież i zawodników akademii, których wprowadzamy do składu, o sprowadzonych piłkarzy, o cechy, które posiadamy. Moim zdaniem Granit odgrywa kluczową rolę pod względem tego, jak możemy ze sobą współpracować, jak odbudować to, co chcemy reprezentować na boisku i poza nim. Będzie naszym ważnym liderem przy osiąganiu tego, co chcemy osiągnąć.

O tym, co będzie decydujące w ostatnich meczach sezonu...
Nie wiem. Dzisiaj decydujące było to, że gdy mieliśmy pełną kontrolę nad meczem i prowadziliśmy 2:0, Ronaldo pojawił się znikąd, pokonał Gabiego i udało mu się strzelić gola. Potem Bruno Fernandes nie wykorzystał karnego, a następnie Granit strzelił gola. Pewnie nikt w tej sali nie powiedziałby, że wygramy po bramce Xhaki zza pola karnego. To jest właśnie piękno tej gry, te rzeczy - nie mam na nie wpływu, nie próbuję ich kontrolować. Widzę jednak zespół, który ma wolę walki, który daje z siebie wszystko. Energia i więź, jaka panuje wśród zawodników na tym stadionie, jest fenomenalna, a to daje nam prawdziwą szansę i sprawia, że wierzę, że możemy osiągnąć sukces.

O komentarzach Granita na temat konieczności zachowania siły psychicznej w takich sytuacjach...
Tak, ale to bardzo trudne. Czasami wygrywasz i zdajesz sobie z tego sprawę, ale gra nie daje ci wytchnienia. Niektórzy zawodnicy byli dziś bardzo zmęczeni, zarówno mentalnie, jak i fizycznie. Po trzech porażkach spotkanie na Stamford Bridge było dla nas wielkim meczem. Wszystko się tam skumulowało. Dwa dni później o 12:30 musieliśmy zagrać tutaj, ale podołaliśmy. Zwycięstwo z tą drużyną jest czymś wspaniałym i myślę, że piłkarze na to zasłużyli.

O tym, czy martwił się po trzech porażkach...
Martwię się nawet po zwycięstwach, więc wyobraźcie sobie! Po porażkach to w ogóle był koniec, najpierw jedna, potem druga - mecz z Brighton, potem szczególnie druga połowa meczu z Palace. W spotkaniu z Brighton, a zwłaszcza z Southampton, nie zasłużyliśmy na porażkę. Możliwe, że dzisiaj na niektórych etapach nie zasługiwaliśmy na zwycięstwo, ale to jest mecz i musimy być skoncentrowani na tym, co robimy i co chcemy osiągnąć, nie możemy się załamywać ani zbytnio ekscytować po wygranej. Chodzi o to, żeby zachować równowagę: rozumieć, kim jesteśmy, jakie są nasze mocne strony i oczywiście jakie mamy słabości.

O występie Nuno i o tym, jak to jest być jego trenerem...
Musimy mu pomagać. Musi przez to wszystko przejść, żeby mógł zrozumieć, jak pewne rzeczy się dzieją, musimy dać mu wsparcie. Wiele razy to powtarzałem: wiemy, że cena stawiania na tych zawodników jest taka, że oni nigdy wcześniej tego nie doświadczyli. Będą więc popełniać błędy i podejmować decyzje, które z tego miejsca łatwo jest oceniać negatywnie, ale oni są na boisku i musimy ich wspierać, bo tego potrzebują.

O tym, czy wyścig o czołową czwórkę rozgrywa się pomiędzy nami a Tottenhamem...
Nie wiem. To wszystko szybko się zmienia. Wierzę, że damy z siebie wszystko. Potrafimy wygrywać mecze, ale różnice są bardzo małe i musimy być tego świadomi. Zwycięstwa i porażki w tej lidze, a także nasze obecne miejsce, zależą od małych szczegółów, więc musimy robić wszystko, aby pod koniec 95. minuty meczu znajdować się tam, gdzie chcemy.

O powrocie Takehiro Tomiyasu...
Myślę, że zasłużył na takie przyjęcie ze strony kibiców. W ciągu ostatnich kilku miesięcy przeżył wiele trudnych chwil, ale gdy spojrzymy na to, jak codziennie pracuje, jak do tego podchodzi, jak bardzo cieszył na myśl o powrocie i ile godzin na to poświęcił - on zdecydowanie na to zasługuje. Dlatego uznaliśmy, że to właśnie należało zrobić.

O tym czy derby północnego Londynu mogą zadecydować o tym, kto zakończy sezon w pierwszej czwórce...
To może być decydujący mecz. Zobaczymy, co wydarzy się wcześniej, w jakiej sytuacji będą obie drużyny, ale oczywiście będzie to bardzo, bardzo ważne spotkanie.

O tym, czy drużyna będzie się cieszyć z tego wyzwania...
Jesteśmy tu po to, aby rozgrywać wielkie mecze, które mogą decydować o wielkich momentach - to jest właśnie piękno tej gry.

O kontuzji Bukayo Saki...
Bukayo miał problemy już w pierwszej połowie, ale bardzo chciał grać. W poprzednim meczu został mocno kopnięty i teraz od początku odczuwał dyskomfort. Zobaczymy, jak się będzie czuł.

Manchester UnitedMikel Arteta autor: Mateusz Rosłoń źrodło: Arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
Sobieski14 komentarzy: 605628.04.2022, 08:45

@MioFx: Twoja wypowiedź jest bezsensowna, nic nie wnosząca do dyskusji i o Tobie świadczy już nie powiem jak xd
Btw nikt nie mówił że grałem w piłkę tylko w Polsce, to raz, a kim Ty jesteś żeby oceniać czy jestem głupi czy nie?
A porównywanie grania w koszykówkę w Polsce do grania w piłkę, pokazuje że chyba o sobie napisałeś xdd

MioFx komentarzy: 2027.04.2022, 13:59

@Sobieski14: wiesz to że grałeś w piłkę niczego nie dowodzi xD granie w piłke w Polsce jest dla każdego, jako koszykarz przebilem się do składu składowej drużyny, sama motoryka i wybieganiem... Ponadto można grać w piłkę i być głupim nie rozumiem jej w ogóle a twoje wypowiedzi nie świadczą o tobie pozytywnie

szyszak komentarzy: 82926.04.2022, 14:09

@cazorla19: ziomuś na czym ty latasz? seria 20 meczów bez błędu? był kiedykolwiek taki człowiek na ziemii ?

cazorla19 komentarzy: 726.04.2022, 02:35

Granit i gra na 1 kontakt to chyba tylko do tylu xd A tak bez złośliwości, doceniam w pewnym sensie jego starania, czy otwarty wywiad ostatnio ale z tego co widać po meczach facet pewnego średniego poziomu nie przebije. Zeby odzyskać wiarygodność to powinien mieć serie 15-20 meczów bardzo dobrych, bez asekuracyjnych podań i błędów. Niestety jest tu tyle lat i takiej serii nie było…za każdym razem w końcu coś głupiego i to naprawdę wyjątkowo jak junior i nie widać żeby to się miało zmniejszyć. Facet kreuje się i kreują go na lidera jednocześnie nie dostrzega ze nie ma w ogóle chłodnej głowy? Ze od lat czy jako debiutant czy jako „dojrzały lider środka pola” jest pierwszy w składzie do podjęcia impulsywnej decyzji. To ze sędziowie bardziej na niego zwracają uwagę to jego wina, tak to działa wiec teraz powinien to zaakceptować, wziąc sie w garść i bardziej uważać. Tak samo odpowiedzieć na krytykę, zamiast sie obrażać jak go kibice nie rozumieją to konsekwentnie trzymać formę i grać w piłkę. A nawet jak popełni błąd to zasuwać - kibice odpuszczają jak widza staranie nie tylko w wywiadach i komplementy kolegów. Taki Lacazette nie strzela bramek ale jednak ma więcej obrońców bo często zasuwa do odbiorow, pressingu. Tez nie jest zapamiętany żeby marnowal jakieś ewidentne setki co chwile. A to taki odpowiednik błędów Xhaki dla napastnika. Niestety Xhaka tez jak nie idzie to nie pokazuje w meczu woli walki, nie przejmuje inicjatywy, nie poprowadzi gry. Często odpuszcza pressing, nie wystawia sie. To chyba boli, każdy w wywiadach podkreśla jakim jest generalem a trudniejszych meczach zupełnie tego nie widac

Sobieski14 komentarzy: 605626.04.2022, 00:54

@LeBob: hahaha xd spoko

LeBob komentarzy: 135926.04.2022, 00:40

@Sobieski14: stary ja chyba oglądam inne mecze skoro twierdzisz że Granit spowalnia akcje. Ja jako defensywny pomocnik często go podglądam to jak się ustawia świetnie i jak przyśpiesza gre ma jeden-dwa kontakty.

Anfield89 komentarzy: 4726.04.2022, 00:09

Aktualnie mamy 20 pkt straty do lidera. Mniej więcej taka różnica dzieli Arsenal do najlepszej drużyny, co sezon od kilku dobrych lat.
Pytanie. Czy Granit Xhaka jest w gronie tych piłkarzy, którzy mogą podnieść level i sprawić, by Kanonierzy włączyli się w walkę o tytuł mistrza?

Arsenal, jako klub powinień skupić swoją całą uwagę na tym, by znów walczyć regularnie o mistrzostwo Anglii. Udział w LM nie będzie wtedy problemem.

Wenger pozbawił ten klub woli walki o mistrzostwo, wbijając wszystkim do głowy, że rozegranie przeważnie 8 meczów w LM, z czego ostatnie 2 były zazwyczaj upokorzeniem, to szczyt możliwości i potrzeb klubu. Wcisnął wszystkim kit o magicznym 4 miejscu, by mieć alibii na brak determinacji w walce o mistrzostwo.

Świętowałem z Kanonierami 5 tytułów mistrzowskich i marzy mi się doczekać kolejnego, kosztem całej reszty pucharów.

Sobieski14 komentarzy: 605625.04.2022, 20:34

@Lysy1111 napisał: "Synku ty zrozumiesz football jak będziesz starszy."
Typowy łysol, gratuluję.. nie sądziłem że Ci w bramie internet założyli xd
Nie zamierzam się tu niczym chwalić czy licytować ale żebyś Ty chociaż musnął poziom futbolu, którego ja miałem okazję posmakować xd

Sobieski14 komentarzy: 605625.04.2022, 20:32

@jaro22162: Stary, Arteta zawalił że nie kupił w zimę śp i tyle. Odejdzie Xhaka to Ci się oczy otworzą ale pewnie wtedy będą gadki że dojrzał Saka, Ode itd i że dlatego gra w środku wygląda dużo lepiej..
Xhaka oprócz tragicznych błędów i dużej elektryki, jest masakrycznie powolny, a podczas pressingu reaguje panicznie jak junior, do tego zdecydowaną większość akcji spowalnia, jeśli nie ma piłki wystawionej podaniem na przerzut czy podanie z pierwszej to on przyjmuje na dwa razy, poprawia i dopiero podaje przez co cała druzyna przeciwników może się swobodnie ustawić.
Arteta nie bez przyczyny ustawia go wyżej. Po prostu będąc wyżej jak straci to reszta zdąży się cofnąć ale.przez to wszyscy tracą siły i kuleje na tym ofensywa.
W środku na jego pozycji może być gość nawet przeciętny piłkarsko jak Arteta ale musi być jak on gwarantem że dasz mu piłkę, a on ją schowa do kieszeni, da spokój, jak nie starczy mu skilla żeby kogoś minąć czy podać błyskotliwe podanie to przynajmniej ją przetrzyma i rozegra dobrze piłkę.. jak ma ją Xhaka to tego nie ma.
Dziwi mnie ten nagły wysyp obrońców Xhaki, którzy nie używają żadnej merytoryki tylko "dobrze gra w tym sezonie oprócz pojedynczych błędów", co jest nieprawdą.. bo nawet jak nic nie zawali to nie jest bardzo często żadną wartością dodaną.
Napisałeś jak człowiek więc odpisałem Ci merytorycznie, z tymi hurr durr co po meczach zawalonych przez Xhake schowali się w norach, a teraz bronią jakby to był Iniesta w prime to mi szkoda czasu żeby odpisywać...
Można się nie zgadzać, mieć swoją opinię i podyskutować ale na takim poziomie jak te krisy i lysole to nie zamierzam xd Jedynie im współczuję ;)

Sobieski14 komentarzy: 605625.04.2022, 20:23

@illpadrino: Przecież jak my wejdziemy do lm to pomimo Xhaki, a nie dzięki niemu xd
Gra wygląda najlepiej tylko gdy Partey robił za niego robotę, a ofensywa nadrabiała jego flopy xd
Mało było tych asyst do przeciwników, gubienia krycia czy kartek?

Ale żeś porównanie trzasnął to aż brechłem xd
Częściej się z Tobą nie zgadzam niż zgadzam ale miałem Cię za gościa, który w miarę logicznie myśli i jak ma swoje zdanie to próbuje potwierdzić teze merytorycznie... A tu taką głupotą rzuciłeś, aż się zdziwiłem xd

Lysy1111 komentarzy: 37325.04.2022, 18:39

@Sobieski14:
Synku ty zrozumiesz football jak będziesz starszy.

jaro22162 komentarzy: 26025.04.2022, 16:52

@Sobieski14
Nie zamierzam tu gloryfikować Granita ani go jakoś specjalnie chwalić bo w mojej opinii jest solidnym zawodnikiem z przebłyskami, któremu zdarzają się spore błędy...

Człowieku jednak powiedz mi jedno. Kim Arsenal grałby lepiej w obecnym sezonie względem Twojej opinii w pomocy obok Thomasa?

illpadrino komentarzy: 11965 newsów: 325.04.2022, 16:50

@Sobieski14 napisał: "On już zapomniał ile punktów przez niego jest potracone w tym"

Rozumiem w całej Twojej rozciągłości, że jakbyś miał do wyboru wejść do LM z Xhaką lub nie wejść bez niego to wybierasz po prostu tę drugą opcję?

Czy będziesz pierdzielić farmazony jaki to on jest daremny, a później " o jak super jesteśmy w LM, jaki mamy team" itd. ?

Sobieski14 komentarzy: 605625.04.2022, 15:41

@Thetoffis: xd
A co to zmienia dla kogo prosił na szacunek?
To było retoryczne. Reszty bełkotu nawet nie komentuje xd
Fajny jesteś, taki nie za mądry xd

Thetoffis komentarzy: 10625.04.2022, 15:04

@sobieski14

On nie prosił o szacunek dla siebie tylko dla Xhaki młotku ;D Dla mnie każdy kto przezywa zawodników Arsenalu na tej stronie z góry powinien dostać bana. Wszyscy się uczepili tego Xhaki nawet jak Arsenal z nim w składzie ma w końcu wyniki na miarę zespołu top 4. Akurat pomoc w Arsenalu to jest jeden z najmniejszych problemów w tym sezonie. A pragnę przypomnieć, że to Xhaka z Parteyem w Arsenalu rządzą tą linią. Oprócz nich Arsenal nie ma dobrego zastępstwa, więc jest on bardzo ważnym zawodnikiem w tym sezonie. Jak już ktoś wspomniał Xhaka był kapitanem w każdej drużynie w jakiej grał i w każdym klubie i w reprezentacji jest podstawowym i ważnym zawodnikiem i na niego zawsze stawiają trenerzy, więc widocznie widzą coś czego nie widzimy w nim my. A jeśli jesteś takim dobrym taktykiem i umiał byś ogarnąć zespół lepiej od Artery bez Xhaki w składzie to może złóż aplikacje na trenera Arsenalu ? Z pewnością włodarze Arsenalu wezmą pod uwagę Twoje komentarze na kanonierzy.com i Przemyśla Twoja kandydaturę.

kuzguwu komentarzy: 443025.04.2022, 14:46

Regularność będzie kluczem

lordoftheboard komentarzy: 582625.04.2022, 14:36

Dobra, a co z transferami?

69Hunter1997 komentarzy: 56825.04.2022, 13:48

@havoc:
"Cześć wnuczek, co tam słychać?
A dobrze dziadku... "

havoc komentarzy: 1471 newsów: 425.04.2022, 13:37

https://v.redd.it/hg7fr7gz2hv81

Sobieski14 komentarzy: 605625.04.2022, 12:35

@Kris3Tears napisał: "co z tego? Każdy ma prawo do błędu. Incydent z koszulką był nieprzyjemny dla wszystkich, jednak obecnie Granit rehabilituje się za tamten błąd, dając z siebie wszystko na boisku.

A i przypomnę tylko, że Granit Xhaka był kapitanem w każdej drużynie w której grał. Stawiali na niego Favre, Wenger, Emery no i teraz Arteta. Mam wierzyć, że jakiś hejter wie lepiej? Beka.
Szacunku młotku, szacunku."

Prosisz o szacunek nazywając młotkiem?
Nieźle Cię rodzice wychowali xd
Młotkiem to chyba dostałeś nie raz i nie dwa.

Mam to gdzieś że Ci parę chorągiewek dało plusy, tu zawsze tak jest że ze skrajności w skrajność.
Daje z siebie wszystko na boisku, a i tak jest słaby.
Zdecydowanie częściej gra padake niż chociaż przyzwoicie, dobre ma jedynie momenty.. a nawet jak zagrał kilka spotkań gdzie go wszyscy chwalą to miał w nich totalne odcinki i tragiczne błędy.

To że jesteś naiwny jak laska którą chłop raz w tygodniu tłucze, a później przeprasza żeby została i wybaczyła to już Twój problem xd

fabregas1987 komentarzy: 2387025.04.2022, 09:28

Przed derbami gramy z WHU i Leeds, to muszą być przynajmniej 4 pkt. Spura grają z Lisami i LFC, wiec jest szansa, ze przewaga jeszcze się powiększy i starczy tam chociaż remis

Dainc komentarzy: 80125.04.2022, 09:26

@miki9971: ta zółta to nie były żadne emocje, przecież Arteta od początku przyjscia przekonuje naszych, ze mają "marnować" czas jeśli mamy wynik.
Jedyne co wtedy Xhaka zawalił to to, że zrobił to przed twarzą sędziego :P

miki9971 komentarzy: 4292 newsów: 225.04.2022, 09:07

Trzeba przyznać jedno, Granit od pewnego momentu - nie schodzi poniżej jakiegoś poziomu i gra naprawdę dobrze - jedyny wylew z United - głupia żółta, niepotrzebna - rozumiem, emocje. Poza tym? Gra do przodu, rozgrywka, stara się, nie jest to już ten sam granit, co podawał tylko do tyłu albo na boki.

Wielkie brawa dla Szwajcara, przynajmniej z mojej strony.

Furgunn komentarzy: 452725.04.2022, 09:02

I tak Czaka został jednym z ważniejszych zawodników, być może tak pozostanie do końca sezonu. To nie zmienia też faktu, że w każdej chwili jest w stanie coś odwalić.

Kris3Tears komentarzy: 253125.04.2022, 08:50

@Sobieski14: i co z tego? Każdy ma prawo do błędu. Incydent z koszulką był nieprzyjemny dla wszystkich, jednak obecnie Granit rehabilituje się za tamten błąd, dając z siebie wszystko na boisku.

A i przypomnę tylko, że Granit Xhaka był kapitanem w każdej drużynie w której grał. Stawiali na niego Favre, Wenger, Emery no i teraz Arteta. Mam wierzyć, że jakiś hejter wie lepiej? Beka.
Szacunku młotku, szacunku.

Sobieski14 komentarzy: 605625.04.2022, 08:28

@Kris3Tears: Co mnie obchodzi że jest profesjonalistą jak na boisku potrafi grać jak ostatnia łamaga i robi to częściej niż gra chociaż przyzwoicie?
Zależy mu na klubie? Zagrał kiedyś 5 meczów z rzędu dobrze, to mówił że Arsenal to przystanek.. a jak rzucił koszulką i zwyzywał kibiców bo znowu zawalił, to już spakowane miał walizki.. no nieźle mu zależy.

Sobieski14 komentarzy: 605625.04.2022, 08:25

"O tym, że Granit jest filarem drużyny...
Potrzebujemy równowagi we wszystkim, co robimy. Zwłaszcza jeśli chodzi o charaktery i osobowości, które są w tej drużynie: o młodzież i zawodników akademii, których wprowadzamy do składu, o sprowadzonych piłkarzy, o cechy, które posiadamy. Moim zdaniem Granit odgrywa kluczową rolę pod względem tego, jak możemy ze sobą współpracować, jak odbudować to, co chcemy reprezentować na boisku i poza nim. Będzie naszym ważnym liderem przy osiąganiu tego, co chcemy osiągnąć."

On już zapomniał ile punktów przez niego jest potracone w tym sezonie? Ile flopow, podań do przeciwnika, gubienia krycia, debilnych kartek itp itd.??
Co za brednie to masakra, widać że się nie pozbędziemy tej niedojdy.. a jeszcze jak ma być "liderem" to pewnie jeszcze w 1 składzie będzie grał..
Śmiech na sali.
Zagrał może łącznie ze trzy mecze dobrze w sezonie, strzelił pierwszego gola i już Bóg, lider, generał, kluczowy zawodnik... Wątpię ale jedynie pozostaje mieć nadzieję że to gadka żeby Roma więcej dała.

Kris3Tears komentarzy: 253125.04.2022, 08:20

"Gdyby każdy kibic lub jakakolwiek osoba spędziła z Granitem choćby pięć minut - a nawet dwie - zrozumiałaby, jaką jest osobą, jakim jest profesjonalistą i jak bardzo zależy mu na klubie"

No ale eksperci z internetu wiedzą lepiej :)

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Everton 22.05.2022 - godzina 17:00
:
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City38296393
2. Liverpool38288292
3. Chelsea382111674
4. Tottenham382251171
5. Arsenal382231369
6. Manchester United3816101258
7. West Ham381681456
8. Leicester3814101452
9. Brighton3812151151
10. Wolves381561751
11. Newcastle3813101549
12. Crystal Palace3811151248
13. Brentford381371846
14. Aston Villa381361945
15. Southampton389131640
16. Everton381162139
17. Leeds389111838
18. Burnley387141735
19. Watford38652723
20. Norwich38572622
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah Ghaly2313
Heung-Min Son237
Cristiano Ronaldo183
Harry Kane179
Sadio Mané162
Kevin De Bruyne158
Diogo Jota154
Jamie Vardy152
Wilfried Zaha141
Raheem Sterling135
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz maja wybór redaktorów
6
Gracz maja wybór użytkowników Bernd Leno
Bernd Leno
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl