Arteta: Przemowa Bossa w przerwie nam pomogła

Arteta: Przemowa Bossa w przerwie nam pomogła 19.05.2014, 13:17, Michał Lach 17 komentarzy

Mikel Arteta uważa, iż przemówienie Arsene'a Wengera w przerwie pomogło drużynie w wygraniu meczu.

Hull City wyszło na szokujące 2-bramkowe prowadzenie w pierwszych 8 minutach spotkania. Do przerwy Kanonierzy zdołali odpowiedzieć jedynie kontaktowym golem, po świetnie wykonanym rzucie wolnym Santiego Cazorli. W drugiej połowie Laurent Koscielny doprowadził do wyrównania, a w dogrywce rywali dobił Aaron Ramsey.

Według Artety nabyte doświadczenie w półfinale z Wigan Athletic pomogło The Gunners utrzymać nerwy na wodzy i wrócić do gry.

- Przemówienie Bossa w szatni było znakomite - mówi Hiszpan. - Powiedział nam, by wciąż wierzyć w to, co powinniśmy robić i grać dalej.

- Powiedział nam, aby zachować spokój. Zrobiliśmy najtrudniejszą rzecz, jaką było strzelenie pierwszej bramki, więc wynik meczu był sprawą otwartą. Pozostawało sporo czasu, więc nie należało się spieszyć. To było niesamowite, chłopaki kontynuowali grę i myślę, że pokazaliśmy wiele doświadczenia i opanowania. Jestem naprawdę szczęśliwy, to szczęśliwy dzień.

- Jestem generalnie zadowolony ze względu na graczy, którzy na to zasłużyli, na menedżera, na klub ogólnie i na fanów.

Sobotnie zwycięstwo zakończyło 9-letnią posuchę pucharową Arsenalu. Arteta sądzi, że może to być platforma na kolejne sukcesy.

- Ten klub ma możliwości, by być lepszym niż w ciągu ostatnich 9 lat. Mam nadzieję, że na tym sukcesie zbudujemy kolejne. Mamy kilka młodych talentów ze sporym doświadczeniem, jak na ich wiek. Momenty, które teraz przeżywają, mogą okazać się bardzo istotne w ich dalszych karierach.

Arsene WengerFA CupMikel Arteta autor: Michał Lach źrodło: Arsenal.com
kaden komentarzy: 170320.05.2014, 21:45

W nastepnym sezonie liczymy na mistrza ;)

piter1908 komentarzy: 511919.05.2014, 23:45

Dziwne ze na wszystkie prawdziwe testy w tym sezonie wyszliśmy masakrycznie zesrani ;/ Tylko dzięki temu ze to było Hull udało nam się odrobić tę stratę bo w sumie nie zagraliśmy jakiegoś wielkiego meczu. Zdecydowanie kluczem było strzelenie bramki na 2-1 przed przerwą.

mitmichael komentarzy: 4924319.05.2014, 17:54

Gdyby było 2-0 do przerwy lub 3-0 to by na pewno Wenger darł sie na zawodnikow a tak trzeba było ich podbudowac przed druga połowa i to sie jak widac Wengerowi udało

Paniu76 komentarzy: 1246419.05.2014, 17:49

1 połowa to była komedia w naszym wykonaniu...

Marzag komentarzy: 41311 newsów: 119.05.2014, 16:52

Daniho, że niby tylko krzyku się można bać? Mnie krzyczenie irytuje, nic więcej.

Verminator97 komentarzy: 1490019.05.2014, 16:20

Po tych 8 minutach naprawdę wyglądało to źle, ale na szczęście w najlepszym z możliwych momentów Cazorla pięknie przymierzył z tego wolnego. To był kluczowy moment. Dobrze, że Wenger ich odpowiednio zmotywował i uspokoił przed drugą połową. Poprawa gry była widoczna gołym okiem. W dogrywce to już była dominacja i zasłużone zwycięstwo. Pod taką presją wrócić ze stanu 0:2 i zdobyć puchar to coś naprawdę pięknego. W końcu nasi pokazali charakter i mam nadzieję, że w przyszłym sezonie nie będą nas zawodzić tak jak parę razy było w tej kampanii. Najważniejsze, że w finale pokazali klasę.

Matthefff komentarzy: 190219.05.2014, 15:43

Klasowy napastnik + PO + DM + brak kontuzji najważniejszych graczy i BPL jest do zdobycia.

stovegunner komentarzy: 238219.05.2014, 15:30

ale to był szok po 8 minutach, dobrze że tak się skończyło :)

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 119.05.2014, 13:57

Kanyeast
podczas ogladania ceremoni na Wembley byl wywiad z Jackiem i tam mowil ;p poszukaj na youtube moze

Hans_Zimmer komentarzy: 594819.05.2014, 13:35

pisze się kontynuowały? dziewczyny kontynuowały, ale chłopaky? ;P chyba, że mają nasi gracze w porach coś o czym nie wiemy.

Koroniarz komentarzy: 1023019.05.2014, 13:34

Dobrze Mikel powiedział z tym doświadczeniem. Tacy piłkarze jak Jack,Alex,Wojtek czy nawet Gnabry (który duzo nie grał, ale był z tą drużyną ) zapamiętają ten mecz na długo

Kanyeast komentarzy: 315719.05.2014, 13:29