Aubameyang marnuje karnego w końcówce, Spurs 1-1 Arsenal

Aubameyang marnuje karnego w końcówce, Spurs 1-1 Arsenal 02.03.2019, 14:24, Łukasz Wandzel 4105 komentarzy

Derby północnego Londynu warte były więcej niż tylko 3 punkty. Tottenham i Arsenal są obecnie sąsiadami nie tylko w stolicy Anglii, ale również w tabeli Premier League. Dlatego z pewnością obu ekipom nie brakowało bodźców, by zmobilizować się na tę rywalizację. Słaba dyspozycja Kanonierów na wyjazdach nie napawała optymizmem kibiców Arsenalu, skoro starcie przeciwko Spurs rozgrywane było na Wembley. Jedynym światełkiem w tunelu były gorsze mecze Tottenhamu w ostatnim czasie, jednak jasne jest, że derby, szczególnie między tymi drużynami, rządzą się swoimi prawami.

Pomimo mało satysfakcjonującego rezultatu dla kibiców, czyli remisu 1-1, mecz tonął w derbowej atmosferze. Oglądaliśmy dwa rzuty karne, w tym jeden wykorzystany, a drugi - kluczowy dla wyniku spotkania - chybiony. Nie obyło się też bez czerwonej kartki w samej końcówce, a także błędnych decyzji, za które Arsenal może obwiniać arbitrów, gdyż w trakcie 90 minut był zespołem lepszym i zasługiwał na zwycięstwo.

Składu obu londyńskich ekip:

Tottenham: Lloris — Trippier, Alderweireld, Sanchez, Vertonghen, Rose — Wanyama (59' Lamela), Sissoko — Eriksen — Son (79' Llorente), Kane.

Arsenal: Leno — Mustafi, Sokratis, Koscielny, Monreal — Guendouzi (46' Torreira), Xhaka — Iwobi, Ramsey (72' Özil), Mchitarian — Lacazette (56' Aubameyang).

Spotkanie od początku było bardzo intensywne. I jedna, i druga drużyna potrafiła postraszyć siebie nawzajem już w pierwszych minutach. Kanonierzy bardzo szybko stworzyli groźną okazję. Alexandre Lacazette w 2. minucie miał szanse na gola po niesfornym podaniu Iwobiego, jednak Francuz nie trafił czysto w piłkę.

Minął kwadrans, a fani Arsenalu mogli cieszyć się wraz ze swoimi ulubieńcami z otwarcia wyniku. The Gunnners zaskoczyli rywali fantastycznym kontratakiem. Dzięki złemu ustawieniu Kogutów Alexandre Lacazette mógł zagrać futbolówkę Ramseyowi za plecy wszystkich zawodników z pola, ponieważ Walijczyk nie przekroczył jeszcze linii środka boiska. Aaron pędził, nie dając się dogonić przeciwnikom, a na sam koniec położył Hugo Llorisa i lewą nogą trafił do siatki, COYG!

Chwilę po objęciu prowadzenia Harry Kane potężną główką pokonał Bernda Leno, który był w tej sytuacji bez szans. Arsenal miał trochę szczęścia, ponieważ sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, czym zasygnalizował pozycję spaloną. Nastał czas, kiedy podopieczni Pochettino oblegali pole karne gości, a ci głęboko cofnięci za wszelką cenę bronili zdobytej przewagi. Najgorszą "salwę" przetrwać musieli w końcówce pierwszej odsłony meczu, ale wtedy kapitalnie zachował się Bernd Leno, powstrzymując strzał Eriksena z bliskiej odległości, a później jeszcze dobitkę tego strzału przez Sissoko!

Po przerwie Arsenal wciąż udanie się bronił, natomiast Tottenham nie atakował z taką intensywnością, jak w ostatnich minutach pierwszej połowy. Kanonierzy znacznie rzadziej tworzyli sobie okazje w ofensywie, ale w 53. minucie powinno być już 2-0. Alexandre Lacazette zmarnował już drugą okazję w tym meczu, tym razem niecelnie uderzając z pierwszej piłki. Francuski snajper nie miał już więcej szans, bo chwilę później zmienił go Pierre-Emerick Aubameyang.

Obraz gry zaczął ulegać odwróceniu. Tottenham był powstrzymywany przez obrońców The Gunners i miał niewiele okazji na wywalczenie remisu. Tymczasem to Arsenal zaczął kontrolować grę w środku pola. W 73. minucie nastąpił jednak kolejny zwrot akcji. Arbiter podyktował jedenastkę dla Kogutów po faulu Shkodrana Mustafiego. Na nieszczęście dla piłkarzy Emery'ego sędzia liniowy nie zauważył pozycji spalonej Harry'ego Kane'a. W związku z tym Anglik mógł podejść do strzału i doprowadził do wyrównania.

Sprawiedliwości miało stać się zadość w końcówce meczu, kiedy rzut karny został przyznany Arsenalowi. Przewinienie Davinsona Sanchez mógł zamienić na bramkę sam poszkodowany - Pierre-Emerick Aubameyang. Strzał Gabończyka pozostawiał wiele do życzenia, nie był tak kliniczny jak w wykonaniu Kane'a i Hugo Lloris zdołał uratować swój zespół. Wynik już się nie zmienił, zmieniła się za to liczba zawodników na murawie, gdy w 95. minucie Lucas Torreira obejrzał czerwoną kartkę za faul. Zespoły Tottenhamu i Arsenalu zdobyły w całym spotkaniu po jednej bramce, a po ostatnim gwizdku sędziego musiały podzielić się punktami.

Oceń piłkarzy po meczu

Premier LeagueRaport pomeczowyTottenham Hotspur autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
alexis1908 komentarzy: 360307.03.2019, 00:10

@gunners007: Dokładnie :) Ale dziękuje za dyskusje szanuje opinię innych ludzi :) ważne żeby Arsenal wygrywał :)

NIKEy komentarzy: 80707.03.2019, 00:09

Ale tutaj też nie przesadzajcie z tymi śmiechami na Tuchela- Niemiec może nie jest święty, ale nie on jest głównym winowajcą tej porażki.

Traitor komentarzy: 10293 newsów: 2407.03.2019, 00:09

Rashford katastrofalny mecz? Po jego strzale Lukaku dobil, staral sie jak mogl przez 90min, w drugiej polowie widac, ze juz nie wyrabia kondycyjnie. PSG kontrolowalo mecz, united gralo defensywnie, nie wiem czego niby od niego jeszcze moglbys oczekiwac. Dla mnie zagral dobrze, a katastrofalnie - bron boże. To, ze zostal bohaterem bo wbil karniaka w ostatniej minucie meczu to jeszcze wiekszy szacun, bo do tego trzeba miec jaja w takim momencie(elo auba)

karmel567 komentarzy: 346607.03.2019, 00:09

@FabsFAN:

Ale jednak trzeba mieć jaja, żeby wytrzymać presję i tego karniaka wbić. Szczególnie jeśli stawką jest awans w takich okolicznościach, a w bramce stoi legendarny Gigi.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466907.03.2019, 00:09

@FabsFAN:

A co miał zrobić jak takie ubytki są w zespole, nie miał dzisiaj z kim pograć, wyjmij cała pomoc w Arsenalu i oczekuj że Auba pociągnie zespół :D

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 307.03.2019, 00:07

City za bardzo frajerzy w tylach, aby wygrac LM. Nikt z was pewnie nie ogladal Totow wczoraj, ale Poch znowu przechytrzyl BvB i rozegral caly dwumecz po mistrzowsku. Dali sie wyhasac rywalom w pierwszych polowach, a pozniej wyprowadzali ciosy, nie tracac w ogole goli. Jesli nei odetnie im pradu jak rok temu przeciwko Juve, to naprawde moga zajsc daleko.

ArsenalChampion komentarzy: 801907.03.2019, 00:06

City zdecydowany faworyt, na papierze najmocniejszy i najszerszy skład, tam wypada taki De bruyne na parę miesięcy i drużyna nie odczuwa jego straty

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 307.03.2019, 00:05

Swoja droga Raszford zagral katastrofalny mecz i zepsul chyba zalazek kazdej akcji, ktora przez niego przechodzila, ale zostanie bohaterem, bo wbil karniaka w ostatniej minucie meczu.

gunners007 komentarzy: 954307.03.2019, 00:04

@alexis1908: Oczywiście że każdy może mieć własne zdanie, a nawet powinien, dlatego w tej kwestii nigdy nie dojdziemy do zgody. Nasze poglądy są na dwóch różnych biegunach. Ja że Ney jest niedoceniany Ty, że przereklamowany. To nie może się udać :)

Tevez komentarzy: 408707.03.2019, 00:04

@Catalonczyk: Nie można winić Tuchela za to że Kehrer z Buffonem wystawili piłkę na strzał Lukaku. To są błędy indywidualne zawodników. Te dwa pierwsze gole dla MU nie miały prawa paść.

NIKEy komentarzy: 80707.03.2019, 00:04

@hot995:

No tylko teraz trzeba sobie zadać pytanie, czy trener też nie jest odpowidzialny za odpowidnie przygotowanie mentalne piłkarzy. Mi się wydaje, że wina leży jednak zrówno po stronie zawodników jak i trenera.

alexis1908 komentarzy: 360307.03.2019, 00:02

@FabsFAN: City :)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 307.03.2019, 00:00

Ja obstawiam, ze LM wygra Atletico/Toty

Catalonczyk komentarzy: 519806.03.2019, 23:59

@hot995:

No ale czy to własnie nie trener odpowiada za motywację? Czy to trener nie reaguje w trakcie meczu? Nie uważam żeby Tuchel zdał egzamin.. baa, jestem nawet odmiennego zdania. Nie rozumiem nawet fenomenu tego trenera.

Fanatic komentarzy: 599106.03.2019, 23:58

@tyson880:
Dokładnie, a Mu gra ostatni raz w LM przed minimum roczną przerwą ;)

Traitor komentarzy: 10293 newsów: 2406.03.2019, 23:58

Jaja na twitterze

Julio Baptista wlasnie narzeka , ze utd nie zasluzylo na awans, bo ciagle sie bronil i liczyl na szczescie. W obronie United staje... Fabregas, ktory stwierdza, ze Utd jest zdziesiatkowane kontuzjami i szacunek za wpuszczenie mlodych chlopakow i powinni byc uszanowani za wiare/walke do konca

lays komentarzy: 3987106.03.2019, 23:58

Evra hahahaha Francuz, na stadionie w PSG :D

alexis1908 komentarzy: 360306.03.2019, 23:58

@alexis1908: Ja nie ^^

alexis1908 komentarzy: 360306.03.2019, 23:57

@gunners007: Ja z Mbappe boga nie robię i broń boże nie porównał bym go ani do CR ani do Messiego . Dla mnie Francuz jest zwyczajnie lepszym piłkarzem i nie robi z siebie gwiazdy a ma dopiero 20 lat ... Nie ma co dyskutować ty jesteś fanem Neya ja każdy może mieć swoją opinie prawda ?

tyson880 komentarzy: 1049606.03.2019, 23:52

Najważniejsze, że Arsenal zagra w przyszłym sezonie w LM. Dobranoc.

No i prawdopodobnie Arsenal i Smerfy.
A moim zdaniem zespoły będą się piąć w górę w kolejnych latach, bo za rok będzie przerwa zimowa w Anglii, która jednak sporo da zawodnikom i klubom.

gunners007 komentarzy: 954306.03.2019, 23:51

@alexis1908: Ja nie mówię o porównywaniu Neymara do Messiego czy Ronaldo, a do Mbappe. No chyba, że to Mbappe jest do nich porównywany i to się ze sobą wiąże, ale wolałbym żeby to nie była prawda bo bądźmy poważni.
A 100mln za CR7 było tak dawno temu, że przywoływanie tej kwoty teraz nie ma sensu bo ona nie wiadomo co znaczy. W tamtych czasach pewnie więcej niż dzisiaj 200mln.
A Boga z Mbappe robi chociażby twoja szanowna osoba.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 506.03.2019, 23:50

@Catalonczyk:

Nie. Jeżeli zespół przegrywa w "normalnych" okolicznościach, zostaje zdominowany albo trener ustawia dziwny skład, formację (tak jak to kiedyś zrobił Blanc i mu Zlatan to wygarnął), to wtedy winny jest trener. Jednak, jeżeli drużyna przegrywa w takich okolicznościach, jak dzisiaj, po indywidualnych błędach zawodników, którzy jeszcze przed rewanżem spisywali się znakomicie, to obarczanie winą trenera jest według mnie czystą głupotą, bo on nic więcej zrobić nie mógł. Problemem była mentalność zawodników, którzy po prostu nie udźwignęli presji. Można byłoby ewentualnie zganić Tuchela, że źle ich przygotował pod tym względem, ale przecież jeszcze niedawno (jak już mówiłem) dwa mecze o życie PSG wygrało w niesamowitym stylu - z LFC i RS. Oczywiście, każdy ma prawdo do własnego zdania. Ja swobodnie poczekam do jutra i poczytam w prasie, czy ktokolwiek obwini za porażkę Tuchela. Jestem bardzo ciekawy, bo wydaje mi się, że nikt o nim nawet złego słowa nie powie, ale zobaczymy.

tyson880 komentarzy: 1049606.03.2019, 23:49

Arsenal nie przegra tego meczu z MU. Chcę postawić 200 zł na ten mecz.

Gorrann komentarzy: 212306.03.2019, 23:48

Czyli tradycyjne najbardziej zmowywowany MU w kolejce Arsenalu

tyson880 komentarzy: 1049606.03.2019, 23:47

Neymar to piłkarz celebryta, jak Ronaldo, tylko o klasę gorszy. Nic więcej.

tyson880 komentarzy: 1049606.03.2019, 23:44

Rashford niech najpierw strzeli tyle goli, co Auba w jednym sezonie.

alexis1908 komentarzy: 360306.03.2019, 23:44

@gunners007: z mbappe nikt boga nie robi tylko cudowne dziecko francuskiej piłki którym niewątpliwe jest. Zobaczymy jak jego Kariera się potoczy :) ja po prostu nie zrozumie jak Neymara można porównywać do Messiego i Ronaldo ? CR był od niego o klasę lepszy jak Real płacił za niego 100 mln

Fanatic komentarzy: 599106.03.2019, 23:44

@mistiqueAFC:
Oglądałem kilka razy powtórkę i nic nie widzę - jestem ślepy ale weź mnie nakieruj którą nogą zahacza marega i którą nogę schicka? ja tam nic nie widzę....

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 206.03.2019, 23:44

@NineBiteWolf: racja, ale tak jak u nas było mówione. Nie jesteś pewien? Ładuj z całej siły i tyle.

Tak sobie teraz myślę, że zawodnicy United, to chyba oglądali MŚ w Seefeld i postanowili wziąć przykład z Kubackiego :P

mistiqueAFC komentarzy: 2676906.03.2019, 23:43

@NineBiteWolf: Przecież rzucił się w tym kierunku :D

Kowal96 komentarzy: 1758906.03.2019, 23:43

To co, za tydzień Barka out? :D

tyson880 komentarzy: 1049606.03.2019, 23:43

To teraz PSG wyeliminowane razem z Realem i pięknie. W 1/4 będę kibicował, żeby MU dostał bęcki.

Catalonczyk komentarzy: 519806.03.2019, 23:43

Kurtuła to jest człowiek mem...

mistiqueAFC komentarzy: 2676906.03.2019, 23:42

Marciniak dał popis ale mnie zastanawia dlaczego Cekir jako główny nie podszedł do telewizorka.Przecież to się w pale nie mieści.

mar12301 komentarzy: 2311306.03.2019, 23:42

Auba powinien pooglądać Rashforda jak się to robi przy takiej presji.

MarcinTBG komentarzy: 8906.03.2019, 23:42

W tym sezonie liga mistrzów może ciekawsza niż zazwyczaj. W ćwierćfinale już mamy Kogutów, Czerwone Diabły, Ajax, Porto , na 80% Atletico (jakoś nie wierzę w Comeback Juventusu) City i dałbym po 50 % szans zarówno Bayernowi jak i Live, choć tu bardziej będę za Niemcami, i kolejny mecz ktory może okazać się o dziwo nadzwyczaj ciekawy, wystarczy jakiś głupi błąd defensywy barcy, przypadkowa bramka dla lyonu i będzie mega ciekawie

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 206.03.2019, 23:41

ale karny zacny. Tak to auba powinien zrobic

kamilo_oo komentarzy: 2356706.03.2019, 23:41

Co ten Marciniak odp..., to się w głowie nie mieści.

tyson880 komentarzy: 1049606.03.2019, 23:41

W tej edecji LM odzywa się stara historia. Porto, Ajax, MU.

bigMick komentarzy: 108506.03.2019, 23:41

Byłem przekonany,że Rashford nie wytrzyma presji. Jednak cojones ma

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 606.03.2019, 23:40

Także z dotychczasowych czterech pojedynków w każdym odpadł faworyt. Zaskakujące, ale podoba mi się.

gunners007 komentarzy: 954306.03.2019, 23:39

@alexis1908: Ludzie robią Boga z Mbappe właśnie. A co miał osiągnąć Neymar poza dobrą grą? Wygrać mundial? Dobrze wiemy że pojedynczy piłkarz o tym nie decyduje.