Awans Arsenalu po wygranej 2-0 z Portsmouth

Awans Arsenalu po wygranej 2-0 z Portsmouth 02.03.2020, 21:47, Łukasz Wandzel 947 komentarzy

Podopieczni Mikela Artety po odpadnięciu z Ligi Europy z Olympiakosem pojechali na Fratton Park, żeby zmierzyć się z Portsmouth w ramach piątej rundy FA Cup. Gospodarze początkowo zaskoczyli Arsenal, nie tylko trzymając przez dłuższy czas kluczowych piłkarzy na ławce rezerwowych. Podopieczni Kenny'ego Jacketta bez względu na kaliber przeciwnika nadawali tempo spotkania, choć brakowało im skuteczności. Z kolei Arsenal bardzo długo nie potrafił wypracować sobie przewagi, co uległo zmianie w doliczonym czasie pierwszej odsłony spotkania. Sokratis Papastatopulos dał Kanonierom prowadzenie, a po przerwie na 2-0 podwyższył Eddie Nketiah. Tym samym Arsenal bez zbędnego wysiłku wyeliminował Portsmouth z Pucharu Anglii.

Arsenal: Martinez — Sokratis, David Luiz, Mari, Saka — Guendouzi, Torreira (16' Ceballos) — Willock (87' Xhaka), Nelson (90+1' Maitland-Niles), Martinelli — Nketiah.

Portsmouth: Bass — McCrorie, Bolton, Burgess, Seddon — Close, McGeehan — Williams, Evans (74' Cannon), Harness (67' Curtis) — Harrison (67' Marquis).

Ekipa Portsmouth rozpoczęła mecz bez kilku graczy z podstawowego składu, czego czysto piłkarsko nie było widać w trakcie pierwszych 45. minut. Drużyna z Fratton Park ustawiła się wysoko i grała bardzo agresywnie. W wyniku ostrej gry rywali mocno ucierpiał Lucas Torreira. Urugwajczyk po kwadransie opuścił murawę na noszach, a zastąpił go Dani Ceballos.

Przy odrobinie szczęścia zespół z League One mógł otworzyć wynik, podczas gdy podopieczni Mikela Artety przez długi czas pozostawali bez oddanego strzału na bramkę. Arsenal kilkukrotnie próbował długich piłek od Davida Luiza lub Sokratisa do skrzydłowych. Kanonierzy byli bardzo cierpliwi, bo pierwszy strzał oddali po 20 minutach. Zdecydowanie częściej atakowali gospodarze, ale nie świadczy to o jakości widowiska fundowanego przez gospodarzy. Piłkarze Kenny'ego Jacketta w pierwszej połowie uderzali na bramkę Emiliano Martineza aż 8 razy, lecz żaden strzał nie trafił w światło bramki.

Sędzia doliczył aż 5 minut z powodu przerwy, jaka została spowodowana urazem Lucasa Torreiry i w tym czasie Arsenal w końcu wyszedł na prowadzenie. Piłkę po niewykorzystanym rzucie rożnym przejął Dani Ceballos, podał do Reissa Nelsona, a ten jeszcze raz wrzucił futbolówkę w szesnastkę. Tam w rolę snajpera wcielił się Sokratis Papastatopulos, który skrzętnie strzałem z powietrza umieścił piłkę w siatce.

Po przerwie The Gunners szybko wyszli na prowadzenie. W 51. minucie Reiss Nelson wyprzedził Seddona na skrzydle i dośrodkował w pole karne, gdzie Eddie Nketiah przecisnął się między dwoma stoperami, zgarnął piłkę i trafił do bramki. Gol na 2-0 podciął skrzydła gospodarzom, a przyjezdni przejęli kontrolę nad meczem. Arsenal spokojnie, ekonomicznie i bez pośpiechu rozgrywał piłkę, zanim decydował się na posłanie futbolówki do przodu. Londyńczycy zdominowali posiadanie piłki i nie pozwolili już przeciwnikom wrócić do gry. Do ostatniego gwizdka utrzymali korzystny wynik, lecz nie pokusili się o więcej goli.

kkam195 komentarzy: 138005.03.2020, 17:26

Co Dier zrobił wgl? Widziałem jak szedł przez stadion do tego kibica, ale dalszej części nie widziałem. :/

Ranczomen komentarzy: 1232405.03.2020, 17:25

@RIVALDO700 napisał: "Tak zarobisz pare lat w kiciu bo nie mozna sprzedawac lekow przez internet :)"

:(

Cały biznesplan w piz....

Alonso komentarzy: 1282405.03.2020, 17:18

@kamilo_oo: ciekawe czy ktoś spyta o pytona :p

kamilo_oo komentarzy: 2356705.03.2020, 17:16

No to zobaczymy, ilu odważnych się znajdzie, żeby zadzwonić. Bo na twitterku, to każdy mądry :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.03.2020, 16:47

Tak zarobisz pare lat w kiciu bo nie mozna sprzedawac lekow przez internet :)

kamilo_oo komentarzy: 2356705.03.2020, 16:45

Dziennikarz zapytał Nagelsmanna na konferencji o koronawirusa: - A pytał pan wirusologa, jak zagramy z Wolfsburgiem?

zaorane xd

Ranczomen komentarzy: 1232405.03.2020, 16:43

Myślicie, że jak zacznę sprzedawać na allegro najtańszą wódkę za 100 zł, a aukcję nazwę "lek na koronawirusa" to zarobię?

Barney komentarzy: 2091005.03.2020, 16:41

Mi się wydaje ,że nawet jak będzie lm to pea odejdzie.

mallen komentarzy: 2123905.03.2020, 16:36

Z wizytą w szpitalu The Emirates

mallen komentarzy: 2123905.03.2020, 16:26

Arsenal prowadzi w wyścigu o podpis 16-letniego Miguela Silveiry z Fluminense. Arsenal uważnie śledził Brazylijczyka w tym sezonie, a także wysłał swoich ludzi do Rio de Janeiro na rozmowę z rodziną zawodnika. Miguel występuje na pozycji środkowego pomocnika ofensywnego.

Diario AS

Będziemy musieli usiąść do rozmów z Aubameyangiem jeszcze przed zakończeniem tego sezonu. Chcę go zatrzymać w Arsenalu za wszelką cenę. Mam nadzieję, że podpisze nowy kontrakt z klubem.

O wykupieniu Ceballosa z Realu: Jeszcze o tym nie rozmawialiśmy. Jestem bardzo zadowolony z Daniego. Gra teraz o wiele lepiej i dzięki temu częściej pojawia się na boisku.

Mikel Arteta:

Ranczomen komentarzy: 1232405.03.2020, 16:20

@FabsFAN napisał: "Agresja slowna narodzila agresje fizyczna."

Tak jak u walczących ze sobą kibiców. Są więc rozgrzeszeni.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 305.03.2020, 16:17

@Ranczomen napisał: "Agresja rodzi agresję, a nie łagodzi obyczaje."

Agresja slowna narodzila agresje fizyczna.

kamilo_oo komentarzy: 2356705.03.2020, 16:17

@burczymucha napisał: "Oscar Tabarez nie powołał Lucasa Torreiry do reprezentacji Urugwaju na marcowe mecze eliminacyjne..."

Lucas ma złamaną kostkę, więc nic dziwnego

Ranczomen komentarzy: 1232405.03.2020, 16:05

Fajna obrona xD

To, że koleś dostałby w zęby na pewno zmieniłoby jego poglądy i przyczyniło się do ogólnej zmiany zachowań podobnych temu kolesiowi ludzi.

Tym bardziej nie przystoi to piłkarzowi, na którego patrzy X młodych łebków.

Dier zachował się najgorzej, jak tylko mógł. Agresja rodzi agresję, a nie łagodzi obyczaje.

ArsenalChampion komentarzy: 803205.03.2020, 15:54

@Catalonczyk: No zajebiscie zrobił, teraz na stadionach większość kibiców go będzie obrażać,bo widza że łatwo wyprowadzic go z równowagi.

grzegorz1211 komentarzy: 1028405.03.2020, 15:45

@RIVALDO700 napisał: "zabierz trio kloppowi to zobaczysz magie"
Każdy mógł ich kupić, bo to drodzy grajkowie nie byli, jak na angielskie realia. Ale to Klopp ich kupił inni kupowali droższe drewna, a Klopp wiedział co mu jest potrzebne i tu ta magia

Catalonczyk komentarzy: 519805.03.2020, 15:43

@songoku95:

Bardzo dobrze zrobił Dier. Jeden z drugim myśli ze jak kupi bilet to może wszystko. Dałbym jeszcze temu kibicowi zakaz stadionowy, to by się nauczył.

songoku95 komentarzy: 2348605.03.2020, 15:42

@Kondziu10: i nawet jakby Wenger szedł i w taki sposób bronił Henrego to i tak bym potępił takie zachowanie.

Rękoczyn to jest pokazanie tego jak słabym się jest.

songoku95 komentarzy: 2348605.03.2020, 15:35

eeeee ja rozumiem i iść do kibiców i pokazać co się sądzi na ten temat przed gestykulacje na odpowiednim poziomie, ale to co pokazał Dier to dno.

ArsenalChampion komentarzy: 803205.03.2020, 15:32

@Kondziu10: piłkarz nie ma prawa się tak zachowac, bez różnicy czy byłby to zawodnik Arsenalu czy Tottenhamu.Na stadionach pada mnóstwo wyzwisk w stronę zawodników i jeśli by nagle piłkarze zaczęli zachowywać się jak Dier to by zapanowała dzicz. Poza tym ten kibic który obrażał Diera w tym momencie wygrał. Chciał sprowokować pilkarza i mu się to udało.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 305.03.2020, 15:31

@Kondziu10:
Hehe, tez to zauwazylem. Przypierdzielaja sie do goscia, bo bronil swojego kolegi wyzywanego od "czarnuchow", no ale jest z tottenhamu, wiec glupek XD

Kondziu10 komentarzy: 89105.03.2020, 15:27

Dier bronił czarnoskórego kolegi, ale jest z tottenhamu więc trzeba go za to zjechać xd a jakby to np sokrats bronił lacazette'a gdyby go jakiś typek wyzywał od n-wordów za niestrzelanie goli to wg k.com powinien dostac co najmniej pokojowa nagrode Nobla. Podwojne standardy :)

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 105.03.2020, 15:27

Arsenal are the frontrunners to sign Fluminense youngster Miguel Silveira. [@diarioas]

silvano95 komentarzy: 980505.03.2020, 15:22

@SamiMokbel81_DM
: Arsenal have opened talks over a £23million summer swoop for Feyenoord playmaker Orkun Kokcu.

Sportsmail understands initial overtures with regards to a move for the 19-year-old attacking midfielder are underway.

MarkOvermars komentarzy: 913305.03.2020, 15:11

@stan: też tak może być

Ech0z komentarzy: 1040805.03.2020, 15:06

@Tevez: ten kto gra w totenhamie ten się w cyrku nie smieje

Tevez komentarzy: 408705.03.2020, 15:05

@Ech0z: Jest ikoną tego klubu. Klubu który próbuje udawać kogoś kim nie jest. Klubu który na bal przychodzi w dresach.

Ech0z komentarzy: 1040805.03.2020, 15:02

@Tevez: a Dier to taki typowy angol i to jeszcze totenhamowiec jest. Wyobraźcie go sobie w fartuchu przy maszynie w dzielnicy fabrycznej

Tevez komentarzy: 408705.03.2020, 15:02

Marzą o wielkich tryumfach w takich rozgrywkach jak Premier League czy Liga Mistrzów a nie są w stanie nawet wygrać nawet głupiego Pucharu Ligi. O ich blamażach w czasach gdy kopali jeszcze w Lidze Europy nawet nie wspomnę.

Tevez komentarzy: 408705.03.2020, 14:58

Tottenham to po prostu klub który nie może zdobywać trofeów. Nie ważne kto by ich trenował, jakich mieliby piłkarzy na końcu i tak kończą z niczym. Frajerstwo i bycie małym klubem mają głęboko zakorzenione w krwi. Ta sytuacja z Dierem i obrażającym go kibicem tylko pokazuje jak ich frustracja z roku na rok narasta.

Tevez komentarzy: 408705.03.2020, 14:52

Ten sezon to klasyczna kampania KFC. Zaczęło się od kompromitacji w Pucharze Ligi gdzie odpadli z czwartoligowcem. Potem baty 2:7 od Bayernu na własnym stadionie. Teraz pożegnanie z FA Cup a tydzień pewnie także z LM. No i koniec marzeń o jakikolwiek pucharze a mamy dopiero początek marca. Jak to powiedział kiedyś Jose: Zero Tituli.

Ech0z komentarzy: 1040805.03.2020, 14:45

@sWinny: u nas po 4 miesiącach wracają po nadwyrezeniu miesnia dwuglowego

sWinny komentarzy: 782305.03.2020, 14:40

U nas znowu zaczyna się plaga z kontuzjami. Andre Gomez z evertonu ( pewnie przekrecilem nazwisko) po złamaniu nogi wraca na murawy PL w ciągu 4 miesięcy. U nas pewnie by wrócił po półtora roku albo wcale.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 305.03.2020, 14:19

@RIVALDO700:
Jeśli dobrze się orientuję, Klay z GSW zerwał Acla 8 miesięcy temu I nadal nie gra

Slaviola komentarzy: 1237705.03.2020, 14:18

@FabsFAN:

XDD

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 305.03.2020, 14:17

Właśnie zobaczyłem na fb kibica LiVARpulu nazywającego manutd Varchesterem. Mogę umierać w spokoju xD

DzejCoop komentarzy: 326405.03.2020, 14:05

Ponoć 6-12 tyg ale nie wiem sam do końca. Sprawdziłem na internetach.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5005.03.2020, 13:58

@Ziebka: Ja kupiłem z Boscha i śmiga drugi rok bez problemów i daje radę

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5005.03.2020, 13:56

@Tevez: I dobrze zrobił, trzeba być stukniętym by kibicować Tottenhamowi, więc chciał mu to wybić z głowy.

chrom komentarzy: 32005.03.2020, 13:55

@Marcinafc93 napisał: "Arsenal też, jakby nie Auba byłby kandydatem do spadku."
Ale wszyscy kreują jemu okazję, wiec jak nie Auba to ktoś inny by strzełał czy tyle samo nie wiem. możne nawet więcej :)

Baniaczkin24 komentarzy: 83905.03.2020, 13:51

Gdzie w Gorzowie można meczyk obejrzeć w miłej atmosferze?

Tevez komentarzy: 408705.03.2020, 13:50

Eric Dier chciał pobić kibica swojego klubu. KFC to nie klub. To kabaret.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747405.03.2020, 13:39

Po odejsciu eriksena,sona i kane out to nie robmy dzis z Tottkow poteznej kadry gdzie musi ich ciagnac od 5 minut w Pl nowy gracz bergwijn, mlodzik guedeson i na razie niewypal lo celso. Tak naprawde ze starej gwardii ostal sie teraz alli i lucas i rezerwowy lamela na ta chwile.

mallen komentarzy: 2123905.03.2020, 13:37

Tyreece John-Jules złamał niedawno stopę, co najprawdopodbniej wykluczy go z gry do końca obecnego sezonu.

zdyp komentarzy: 455205.03.2020, 13:30