Awans Arsenalu po wygranej 2-0 z Portsmouth

Awans Arsenalu po wygranej 2-0 z Portsmouth 02.03.2020, 21:47, Łukasz Wandzel 947 komentarzy

Podopieczni Mikela Artety po odpadnięciu z Ligi Europy z Olympiakosem pojechali na Fratton Park, żeby zmierzyć się z Portsmouth w ramach piątej rundy FA Cup. Gospodarze początkowo zaskoczyli Arsenal, nie tylko trzymając przez dłuższy czas kluczowych piłkarzy na ławce rezerwowych. Podopieczni Kenny'ego Jacketta bez względu na kaliber przeciwnika nadawali tempo spotkania, choć brakowało im skuteczności. Z kolei Arsenal bardzo długo nie potrafił wypracować sobie przewagi, co uległo zmianie w doliczonym czasie pierwszej odsłony spotkania. Sokratis Papastatopulos dał Kanonierom prowadzenie, a po przerwie na 2-0 podwyższył Eddie Nketiah. Tym samym Arsenal bez zbędnego wysiłku wyeliminował Portsmouth z Pucharu Anglii.

Arsenal: Martinez — Sokratis, David Luiz, Mari, Saka — Guendouzi, Torreira (16' Ceballos) — Willock (87' Xhaka), Nelson (90+1' Maitland-Niles), Martinelli — Nketiah.

Portsmouth: Bass — McCrorie, Bolton, Burgess, Seddon — Close, McGeehan — Williams, Evans (74' Cannon), Harness (67' Curtis) — Harrison (67' Marquis).

Ekipa Portsmouth rozpoczęła mecz bez kilku graczy z podstawowego składu, czego czysto piłkarsko nie było widać w trakcie pierwszych 45. minut. Drużyna z Fratton Park ustawiła się wysoko i grała bardzo agresywnie. W wyniku ostrej gry rywali mocno ucierpiał Lucas Torreira. Urugwajczyk po kwadransie opuścił murawę na noszach, a zastąpił go Dani Ceballos.

Przy odrobinie szczęścia zespół z League One mógł otworzyć wynik, podczas gdy podopieczni Mikela Artety przez długi czas pozostawali bez oddanego strzału na bramkę. Arsenal kilkukrotnie próbował długich piłek od Davida Luiza lub Sokratisa do skrzydłowych. Kanonierzy byli bardzo cierpliwi, bo pierwszy strzał oddali po 20 minutach. Zdecydowanie częściej atakowali gospodarze, ale nie świadczy to o jakości widowiska fundowanego przez gospodarzy. Piłkarze Kenny'ego Jacketta w pierwszej połowie uderzali na bramkę Emiliano Martineza aż 8 razy, lecz żaden strzał nie trafił w światło bramki.

Sędzia doliczył aż 5 minut z powodu przerwy, jaka została spowodowana urazem Lucasa Torreiry i w tym czasie Arsenal w końcu wyszedł na prowadzenie. Piłkę po niewykorzystanym rzucie rożnym przejął Dani Ceballos, podał do Reissa Nelsona, a ten jeszcze raz wrzucił futbolówkę w szesnastkę. Tam w rolę snajpera wcielił się Sokratis Papastatopulos, który skrzętnie strzałem z powietrza umieścił piłkę w siatce.

Po przerwie The Gunners szybko wyszli na prowadzenie. W 51. minucie Reiss Nelson wyprzedził Seddona na skrzydle i dośrodkował w pole karne, gdzie Eddie Nketiah przecisnął się między dwoma stoperami, zgarnął piłkę i trafił do bramki. Gol na 2-0 podciął skrzydła gospodarzom, a przyjezdni przejęli kontrolę nad meczem. Arsenal spokojnie, ekonomicznie i bez pośpiechu rozgrywał piłkę, zanim decydował się na posłanie futbolówki do przodu. Londyńczycy zdominowali posiadanie piłki i nie pozwolili już przeciwnikom wrócić do gry. Do ostatniego gwizdka utrzymali korzystny wynik, lecz nie pokusili się o więcej goli.

FA CupPortsmouthRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Patriko komentarzy: 528705.03.2020, 00:28

@Garfield_pl: Słabo widać na filmiku, ale to chyba nie była zwykła szarpanina, on tam próbował wyprowadzić cios xD

Garfield_pl komentarzy: 2796905.03.2020, 00:24

Dier wdał się w szarpanine z kibicem :D co za piękny wieczór :D

Arsenal96l komentarzy: 501705.03.2020, 00:22

@FabsFAN: Nie kupuj , szkoda szmalu :p

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 305.03.2020, 00:20

Pany, a tego lapa kupować bez systemu? Teraz chyba nadal można za friko uaktualnić wina 7 do 10, więc myslalen6, aby ogarnąć klucz do 7 64 bit. Co o tym sądzicie?

Patriko komentarzy: 528705.03.2020, 00:09

@sWinny: Nie no jest źle, ale chyba jeszcze nie na tyle żeby nie mogli skupić się na obu tych rozgrywkach skoro tylko one pozostały, jakby nie patrzeć każdy zdobyty puchar zostanie na zawsze zapisany w historii tego kubu i da jeszcze sygnał światu, że Arsenal mimo wszystko ciągle potrafi wygrywać

ArsenalArshawin komentarzy: 2024 newsów: 705.03.2020, 00:07

@RahU: Oldfashion

sWinny komentarzy: 782305.03.2020, 00:06

Priorytet w tym sezonie to dostać się do lm.
Moim zdaniem awans lm > zdobycie fa cup

Ranczomen komentarzy: 1232405.03.2020, 00:03

@RahU: Przyjaciel?

Patriko komentarzy: 528705.03.2020, 00:03

@RahU: Hmm, był taki jeden ekspert od ligi włoskiej, ale już nie pamiętam jego pierwszego konta, bo później było ich jeszcze kilka, Burczymucha napisał, że Serie A nie ogląda więc może to jego kamuflaż i to ten sam gość? xD

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214304.03.2020, 23:59

Uwaga, konkurs. Czyim multi jest użytkownik burczymucha? Osoba, która prawidłowo odpowie na pytanie otrzyma możliwość umieszczenia dedykacji w banie.

burczymucha (zawieszony) komentarzy: 29204.03.2020, 23:49

@RIVALDO700: spore nadzieje pokładam w Martinellim. 10 goli i 4 asysty w 26 meczach, nie wygląda tragicznie, jak na młokosa i jego pierwszy sezon w tej topowej piłce. no i w tym te mecze też nabijane poprzez wchodzenie w końcówkach... oby rosła i dalej się rozwijała na ten moment mini bestia. ;p

kkam195 komentarzy: 138004.03.2020, 23:39

Losowanie par w następnej rundzie już było?

kkam195 komentarzy: 138004.03.2020, 23:38

Tottenham nie wygrał, leje sobie dużą wódkę!

f4bregas komentarzy: 103704.03.2020, 23:37

Porażki kogucików zawsze poprawiają mi humor :D teraz mogę iść spać szczęśliwy.

Patriko komentarzy: 528704.03.2020, 23:37

@pelek napisał: "no spoko, tylko po co tak mieszać, zwłaszcza te półfinały CC"

i na 1st konfie mou;;;;

sluchajcie! pucharow NIE BEDZIE! mam KIJOWY sklad....

Garfield_pl komentarzy: 2796904.03.2020, 23:30

To co Derby vs kanarki w następnej rundzie? ;)

kamilo_oo komentarzy: 2356704.03.2020, 23:30

@zdyp:

Albo Kijów

gnabry_ komentarzy: 5708 newsów: 104.03.2020, 23:30

Tim King

zdyp komentarzy: 455204.03.2020, 23:29

@kamilo_oo napisał: "To co Mourinho do Arsenalu?"

chyba do arsenalu tula

KedzioRRz komentarzy: 382604.03.2020, 23:29

2 ostatnie karne totenhamu tak mnie zażenowały ze chyba wyjde z domu zeby to rozchodzic XD

gnabry_ komentarzy: 5708 newsów: 104.03.2020, 23:29

Rzedson pokazał właśnie jak bardzo rzadki jest.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333004.03.2020, 23:27

Karma za zwolnienie Poczetino wraca, dobrze im tak.

Patriko komentarzy: 528704.03.2020, 23:26

@pelek: Czemu bzdury? :D przecież takie zasady w Carabao Cup są już od dawna, a zmiana w FA Cup na dogrywki od 1/8 jest chyba dobra, bo to zawsze mniej niepotrzebnych meczów.

pelek komentarzy: 214604.03.2020, 23:24

Yyy to przy remisie w FA Cup jest drugi mecz, ale od 1/8 dogrywka? A w Curaçao Cup w połfinałach dwumecze, co za bzdury.

Kowal96 komentarzy: 1758904.03.2020, 23:22