Awans do 5. rundy FA Cup: Arsenal 2-1 Bournemouth

Awans do 5. rundy FA Cup: Arsenal 2-1 Bournemouth 27.01.2020, 21:59, Łukasz Wandzel 731 komentarzy

Podopieczni Mikela Artety mogą być z siebie zadowoleni w 50 procentach. Rozegrali dziś znakomitą pierwszą połowę, grali kreatywnie i swobodnie na tle słabo prezentującego się rywala. Zdobyli dwubramkowe prowadzenie i wydawało się, że gładko wygrają to spotkanie. Jednak w drugiej połowie londyńczycy wrzucili niższy bieg, a zawodnicy prowadzeni przez Eddiego Howe'a przejęli inicjatywę. Wisienki zdołały strzelić tylko bramkę kontaktową w doliczonym czasie gry, lecz sprawili, że Arsenal zaliczył nerwową końcówkę. Mimo to Kanonierzy pokonali Bournemouth w 4. rundzie FA Cup, a dzięki temu za ponad miesiąc zmierzą się z ekipą Portsmouth, grającą na co dzień w League One.

Arsenal: Martinez - Bellerin, Mustafi (62' Holding), Sokratis, Saka - Guendouzi, Xhaka - Pepe (69' Ceballos), Willock (90+2' Maitland-Niles), Martinelli - Nketiah.

Bournemouth: Traver - Smith, S. Cook, Ake, Simpson (76' Francis) - L. Cook, Surman, Gosling - H. Wilson (76' C. Wilson), Fraser, Solanke (89' Surridge).

Mecz nie zaczął się z podobną intensywnością, co spotkania Premier League, ale The Gunners bardzo szybko objęli prowadzenie. Wynik otworzył Bukayo Saka po krótkim podaniu od Gabriela Martinellego. Młody Anglik nie przestraszył się zagęszczenia rywali, znalazł sobie miejsce do uderzenia, a piłka po odbiciu od interweniującego piłkarza Wisienek wpadła do bramki. Podopieczni Mikela Artety zdominowali posiadanie piłki, a duet Saki z Martinellim był bardzo aktywny na lewej stronie tuż przy polu karnym gospodarzy.

Za usypiające tempo w niektórych minutach odpowiedzialni byli zawodnicy Eddiego Howe'a. Nie podejmowali walki i zachowywali się jak tło dla grającego piłką Arsenalu. Dzięki temu w 26. minucie oglądaliśmy znakomitą akcję bramkową. Joe Willock zagrał prostopadle do wolnego na lewym skrzydle Bukayo Saki, a ten dograł w szesnastkę. Futbolówka minęła Martinellego, ale sytuację zgrabnym strzałem wykończył Eddie Nketiah.

Ekipa Bournemouth zaczęła grać w piłkę dopiero pod koniec pierwszej połowy, ale w defensywie dobrze spisywali się Matteo Guendouzi i Granit Xhaka, a Emiliano Martinez udanie interweniował, kiedy wymagała tego sytuacja. Wisienki podtrzymały swoją odważniejszą grę po przerwie, a Arsenalowi nie za dobrze wychodziło wyprowadzanie kontrataków. Jednak najważniejszym wydarzeniem w pierwszym kwadransie drugiej połowy była kontuzja Shkodrana Mustafiego, który po niepewnym starciu o piłkę nie podniósł się z murawy i opuścił boisko na noszach. Niemieckiego stopera zastąpił Rob Holding.

Ostatnie pół godziny Arsenal rozegrał z zaciągniętym hamulcem ręcznym. Nie potrafił znaleźć drogi do bramki Travera po raz trzeci. Druga połowa charakteryzowała się częstymi przerwami. Starcia fizyczne powodowały, że zawodnicy obu drużyn co kilka chwil potrzebowali pomocy medycznej. Sędzia doliczył z tego powodu aż 8 minut. Wydłużona końcówka meczu stała się dla Arsenalu nerwowa, gdy Sam Surridge po dośrodkowaniu dopadł do piłki w polu karnym i ze spokojem trafił do siatki. Wisienki tylko postraszyły Kanonierów, ponieważ wynik nie uległ już zmianie.

BournemouthFA CupRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9228.01.2020, 16:16

@creatiVe4: Nie ma najnowszej wersji FMa skrakowanej. Jest za to FM19. ;)

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9228.01.2020, 16:15

Podobno deal między PSG a Juve dotyczący Kurzawy i De Sciglio upadł. :D

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 228.01.2020, 16:14

@creatiVe4:

Kup sobie na allegro klucz za 5 zł do FM20

Ranczomen komentarzy: 1232728.01.2020, 16:05

@Pietraszko: To od razu niech spakuje Salaha za Pepe.

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141928.01.2020, 15:57

Lallana będzie za darmo za 6 miesięcy. Moim zdaniem warty do podpisania jest. Przyzwoity piłkarz, anglik w rotacji da radę. Może namówi przy okazji Firmino do podpisania z nami kontraktu. Moim zdaniem za Laca Firmino byłby idealny

creatiVe4 komentarzy: 376428.01.2020, 15:49

Pany, jest gdzieess możliwość ściągnięcia w necie jakiejś nowszej wersji footbal managera? Bo bym połykał,wyprowadził arsenal do mistrzostwa, ale wersja 2012 rok która posiadam przewiduje Arsenal na czołowych lokatach i średnio mi się widzi, wolę ten obecny, kryzysowy

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19228.01.2020, 15:43

Nie no Inter zrobił niezły deal, sprzedali Gabriela za 17 i kupili Eriksena za 20.

kylo100 komentarzy: 369028.01.2020, 15:15

@Elastico07:

Taki nasz Mariusz Jop mowisz :)

kwiatinho komentarzy: 1312828.01.2020, 15:13

@Womanizer:
Pierazy sezon miał genialny drugi dobry a teraz stracił miejsce kosztem Theo Hernandez. Jego wartość po pierwszym sezonie wzrosła dwukrotnie potem były liczne zawirowania w klubie nowi właściciele kolejni dyrektorzy beznadziejna polityka problemy z UEFA itd itd

Elastico07 komentarzy: 1252528.01.2020, 15:11

@Womanizer napisał: "Kola idealny nie jest"
Ale jak na free deal,to możemy mówić,że to udany transfer.

kwiatinho komentarzy: 1312828.01.2020, 15:10

@Marcinafc93:
Przechodzi do Napoli

Elastico07 komentarzy: 1252528.01.2020, 15:10

Mari w swojej profesjonalnej karierze strzeli 38 swojakow.Niesamowita skuteczność.

@Kaczaza:
Czyli średnio po 80 dni w sezonie. Czyli Bellerin Holding Saliba Tierney Kolašinac również są szklani

kylo100 komentarzy: 369028.01.2020, 15:08

To co Bela Mari juz w drodze powrotnej do Londynu? :)

Kaczaza komentarzy: 722328.01.2020, 15:05

@kwiatinho: Przez ostatnie 3 sezony opuscił 242 dni, prwaie jeden sezon. Człowiek szklanka

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 128.01.2020, 15:03

@Womanizer: Turki są go blisko, Galatasaray albo Fenerbahce

Womanizer komentarzy: 991328.01.2020, 14:59

Pamiętam okienko 17/18 gdzie szukaliśmy LO i były rozmowy z Kolasinacem i Ricardo Rodriguezem z Wolfsburga. Kola idealny nie jest, ale Rodriguez kompletnie nie wypalił w Milanie, jego wartość spadła niemal dwukrotnie.

Obecnie ma 27 lat i wyceniany na 10 mln euro, pewnie jakiś Watford sie skusi.

kwiatinho komentarzy: 1312828.01.2020, 14:59

@Kaczaza:
Ma łatkę szklanki co np nie szkodzilo mu np wygrać z reprezentacją Francji mistrzostwa świata grając co 3 dni. Nie wierzę że Barcelona ma amatorów lekarzy i skoro nie zdecydował się na operację tzn że nie była konieczna. Wierzę za to że przegrał rywalizację z innym piłkarzem o miejsce w składzie i tyle

Ech0z komentarzy: 1041228.01.2020, 14:58

Pietraszko "Odczepcie się od tego Mustafiego. To prawda dzisiaj zawalił gola ale ile było już sytuacji kiedy nas ratował? Ten facet jest bardzo dobry tylko nie radzi sobie z presja. Umiejętności ma na poziomie VVD ale jest bardzo wrażliwy i widać nie radzi sobie z krytyka"
Jak to przeczytałem to już padłem a to dopiero czwarty komentarz XD idę czytać dalej

Patriko komentarzy: 528728.01.2020, 14:55

@RIVALDO700 napisał: "Czyli Milan outuje w zime rodrigueza, piatka i moze Suso. Nie no, ten klub jest sabotazowany co 5 minut."
Rodriguez i Suso zawiedli na całej linii i z tego co wiem to kibice Milanu raczej się cieszą z tego, ze mogą odejść i jeszcze coś na nich zarobią

rosiu71 komentarzy: 77028.01.2020, 14:52

@Pietraszko: Guardiola w życiu do nas nie przyjdzie... Widziałeś jakie kluby on wcześniej prowadził? Jego następny przystanek to PSG albo Juve

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5028.01.2020, 14:47

@Pietraszko napisał: "Swoją drogą Guardiola ma odejść po sezonie z City. Jak nie ściągniemy go do siebie,a z Artety nie zrobimy asystenta jego to jesteśmy dziady"

CO XD

Kaczaza komentarzy: 722328.01.2020, 14:43

Eriksen mi pasuje do FUTa jako zawodnik interu :P

Kowal96 komentarzy: 1758928.01.2020, 14:42

Temat z Upamecano już kompletnie upadł?

SzopenWWA komentarzy: 73928.01.2020, 14:41

@Pietraszko napisał: "Nie chcę być anty polakiem ale Piątek to straszne drewno"
Nie jestem sam z taką opinią!:P

Pietraszko (zawieszony) komentarzy: 141928.01.2020, 14:38

Nie chcę być anty polakiem ale Piątek to straszne drewno. Niech go kupią Tottki proszę do będzie początek końca tego klubu. Swoją drogą Guardiola ma odejść po sezonie z City. Jak nie ściągniemy go do siebie,a z Artety nie zrobimy asystenta jego to jesteśmy dziady

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.01.2020, 14:34

ArsenalChampion komentarzy: 803528.01.2020, 14:31

Nie ma tematu Auby w Barcelonie, poszli po Rodrigo, a sam Hiszpan przyjechał dzisiaj do Barcelony przejść testy medyczne.

kwiatinho komentarzy: 1312828.01.2020, 14:29

@DoomSlayer:
Chyba nie do końca bym się zgodził. Z jednej strony Auba to nasz najważniejszy piłkarz ale po pierwsze musi grać na środku bo a) Martinelli musi grać b) Auba lepiej gra na środku bo żaden z niego skrzydłowy
Za to problemy z obroną mamy większe niż w pierwszej linii.

W tym sezonie to nie porażki są naszym problemem tylko remisy. Dużo z nich było meczach w których wygrywaliśmy 1 czy nawet dwiema bramkami.

Żeby to wszystko wypaliło musiało by się złożyć na to dwie sytuacje których nikt nie jest w stanie ani zagwarantować ani przewidzieć tj Lacazette musiałby zacząć strzelać druga to Umititi musiałby być przy zdrowiu do końca sezonu.

To że Umititi jest lepszy od każdego naszego obrońcy to jest jasne pozostaje tylko aklimatyzacja i forma

silvano95 komentarzy: 980628.01.2020, 14:28

Auba nie odejdzie , chyba że w lecie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.01.2020, 14:22

K204

Liga jest tak w oplakanym stanie ze salah firmino starczy aby ledwo ugrywac remis z czerwonka raz na 15 a nie 20 meczow :)

kwiatinho komentarzy: 1312828.01.2020, 14:20

@metjuAFC:
Mario Rui to bardzo dobry grajek ale jak całe Napoli zaliczył zjazd. Takiego burdelu jaki narobił prezydent Napoli De Laurentis mało kto by przetrwał.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 328.01.2020, 14:19

Mane oficjalnie opuszcza mecz z West Hamem, i możliwe, że nie zagra z Soton.

metjuAFC komentarzy: 5699 newsów: 128.01.2020, 14:17

@kwiatinho: nie nie, chodziło mi o obecnego LO Napoli czyli Mario Rui.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.01.2020, 14:15

Lo celso ogloszony do 2025 roku jako osloda po eriksenie. Sprytne.

metjuAFC komentarzy: 5699 newsów: 128.01.2020, 14:15

Potencjalny transfer Cedrica to coś czego od dawna potrzebujemy czyli zastępstwa dla Bellerina który bardzo często łapie kontuzje. Dziś plotki się nasiliły, a do końca okienka z pewnością nie zmaleją. Ciekawe tylko co z tego wszystkiego wyjdzie.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 228.01.2020, 14:14

Eriksen oficjalnie w Iterze

kwiatinho komentarzy: 1312828.01.2020, 14:13

@metjuAFC:
Nie wiem czy dobrze rozumiem czy napisałeś że RR jest gorszy od Gibbsa?!

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1028.01.2020, 14:10

Tottki wykupili LO Celso

Ech0z komentarzy: 1041228.01.2020, 14:09

@filo94: zamienić traktor na taczke? Jeszcze taka co to się lamie co chwila

metjuAFC komentarzy: 5699 newsów: 128.01.2020, 14:07

@filo94: jeśli Auba koniecznie chce odejść, a my jeszcze w tym okienku pozyskalibyśmy zastępstwo to tak. W innym wypadku nie.
@kwiatinho: Rodriguez od dobrych 3-4 okienek był z nami łączony. Skończą się plotki. Jako drugi LO OK, ale nic poza tym bo gość jednak nie zachwyca. Napoli potrzebuje LO bo tam śmiga Mario Rui a gość jest chyba nawet gorszy od Gibbsa.

·
2 min
Arsenal are bracing themselves for a bid from Barcelona for Pierre Emerick Aubameyang.

If Barcelona lodge a bid in the next few days, Arsenal will ask about taking Samuel Umtiti in part exchange. #AFC

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 128.01.2020, 13:50

@mallen: Ukraińca wiadomo, lepszy jest moim zdaniem

Ranczomen komentarzy: 1232728.01.2020, 13:47

Faktycznie, bardzo dobry deal Napoli. 6 milionów to nic dzisiaj i mają zabezpieczenie.

kwiatinho komentarzy: 1312828.01.2020, 13:45

Ricardo Rodriguez przechodzi na wypożyczenie do końca sezonu do Napoli z opcją wykupu za 6 mln €
To jest piłkarz który rozwiązał by nam problem na LO
Solidny pilkarz. Świetne wrzutki i stałe fragmenty gry. W obronie taki Kolašinac 2.0 lepsze i gorsze mecze ale zawsze poniżej pewnego poziomu nie schodzi.