Awans do 5. rundy FA Cup: Arsenal 2-1 Bournemouth

Awans do 5. rundy FA Cup: Arsenal 2-1 Bournemouth 27.01.2020, 21:59, Łukasz Wandzel 731 komentarzy

Podopieczni Mikela Artety mogą być z siebie zadowoleni w 50 procentach. Rozegrali dziś znakomitą pierwszą połowę, grali kreatywnie i swobodnie na tle słabo prezentującego się rywala. Zdobyli dwubramkowe prowadzenie i wydawało się, że gładko wygrają to spotkanie. Jednak w drugiej połowie londyńczycy wrzucili niższy bieg, a zawodnicy prowadzeni przez Eddiego Howe'a przejęli inicjatywę. Wisienki zdołały strzelić tylko bramkę kontaktową w doliczonym czasie gry, lecz sprawili, że Arsenal zaliczył nerwową końcówkę. Mimo to Kanonierzy pokonali Bournemouth w 4. rundzie FA Cup, a dzięki temu za ponad miesiąc zmierzą się z ekipą Portsmouth, grającą na co dzień w League One.

Arsenal: Martinez - Bellerin, Mustafi (62' Holding), Sokratis, Saka - Guendouzi, Xhaka - Pepe (69' Ceballos), Willock (90+2' Maitland-Niles), Martinelli - Nketiah.

Bournemouth: Traver - Smith, S. Cook, Ake, Simpson (76' Francis) - L. Cook, Surman, Gosling - H. Wilson (76' C. Wilson), Fraser, Solanke (89' Surridge).

Mecz nie zaczął się z podobną intensywnością, co spotkania Premier League, ale The Gunners bardzo szybko objęli prowadzenie. Wynik otworzył Bukayo Saka po krótkim podaniu od Gabriela Martinellego. Młody Anglik nie przestraszył się zagęszczenia rywali, znalazł sobie miejsce do uderzenia, a piłka po odbiciu od interweniującego piłkarza Wisienek wpadła do bramki. Podopieczni Mikela Artety zdominowali posiadanie piłki, a duet Saki z Martinellim był bardzo aktywny na lewej stronie tuż przy polu karnym gospodarzy.

Za usypiające tempo w niektórych minutach odpowiedzialni byli zawodnicy Eddiego Howe'a. Nie podejmowali walki i zachowywali się jak tło dla grającego piłką Arsenalu. Dzięki temu w 26. minucie oglądaliśmy znakomitą akcję bramkową. Joe Willock zagrał prostopadle do wolnego na lewym skrzydle Bukayo Saki, a ten dograł w szesnastkę. Futbolówka minęła Martinellego, ale sytuację zgrabnym strzałem wykończył Eddie Nketiah.

Ekipa Bournemouth zaczęła grać w piłkę dopiero pod koniec pierwszej połowy, ale w defensywie dobrze spisywali się Matteo Guendouzi i Granit Xhaka, a Emiliano Martinez udanie interweniował, kiedy wymagała tego sytuacja. Wisienki podtrzymały swoją odważniejszą grę po przerwie, a Arsenalowi nie za dobrze wychodziło wyprowadzanie kontrataków. Jednak najważniejszym wydarzeniem w pierwszym kwadransie drugiej połowy była kontuzja Shkodrana Mustafiego, który po niepewnym starciu o piłkę nie podniósł się z murawy i opuścił boisko na noszach. Niemieckiego stopera zastąpił Rob Holding.

Ostatnie pół godziny Arsenal rozegrał z zaciągniętym hamulcem ręcznym. Nie potrafił znaleźć drogi do bramki Travera po raz trzeci. Druga połowa charakteryzowała się częstymi przerwami. Starcia fizyczne powodowały, że zawodnicy obu drużyn co kilka chwil potrzebowali pomocy medycznej. Sędzia doliczył z tego powodu aż 8 minut. Wydłużona końcówka meczu stała się dla Arsenalu nerwowa, gdy Sam Surridge po dośrodkowaniu dopadł do piłki w polu karnym i ze spokojem trafił do siatki. Wisienki tylko postraszyły Kanonierów, ponieważ wynik nie uległ już zmianie.

BournemouthFA CupRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
fabregas1987 komentarzy: 2581428.01.2020, 00:12

o to nie wiedziałem o Luizie, ale tak czy siak ten transfer jest musem

TW_Szczepan komentarzy: 188428.01.2020, 00:08

@Naburator: Za taktyczną czerwoną jest jedno spotkanie.

Naburator komentarzy: 278428.01.2020, 00:02

@JanikK: W niedziele bedzie Luiz? Przecież dostał bezpośrednią czerwoną jak Auba. Nie pauzuje 3 meczy?

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 228.01.2020, 00:00

@fabregas1987: luiz wraca

fabregas1987 komentarzy: 2581427.01.2020, 23:58

Arsenal ma obecnie dwóch środkowych obrońców zdatnych do gry w niedzielę, wracającego do formy po kontuzji Holdinga i wracającego po chorobie Sokratisa.
Do piątku transfer środkowego obrońcy w obecnych okolicznościach jest nie tyle co niezbędny, ale wręcz oczywisty. Po prostu nie ma innej opcji

schnor25 komentarzy: 1854627.01.2020, 23:56

@Simpllemann: o ile wcześniej grywał przeciętnie, ale w Lidze Europy coś tam strzelał, o tyle teraz widać u niego większą stabilizację i dojrzałość w grze. Kto wie, może to nasz obrońca-wahadłowy-skrzydłowy na następne sezony?

sloikskce komentarzy: 23627.01.2020, 23:44

@kanonier91: wreszcie ktoś zauważa że Rób to trochę lepsza wersja Mustafiego

daro1986 komentarzy: 20827.01.2020, 23:42

Ok dzieki . to nie to portsmouth co kilka lat temu damy radę.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52427.01.2020, 23:40

W punktacji kanadyjskiej tylko Aubameyang i Martinelli mają więcej (Pepe tyle samo).

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52427.01.2020, 23:38

Saka w tym sezonie - 3 gole i 6 asyst.
Najwięcej ostatnich podań ze wszystkich piłkarzy Arsenalu.

ArsenalArshawin komentarzy: 2024 newsów: 727.01.2020, 23:31

@daro1986: Było przed naszym meczem, zresztą tak jak i ostatnim razem. Gramy na wyjeździe :)

MarioG komentarzy: 121927.01.2020, 23:29

@Fabri4: Olympiakos macza w tym paluchy

daro1986 komentarzy: 20827.01.2020, 23:29

#fabregas1987 i kowal96 dzieki za info czlowiek 14 h w pracy to nie wie co sie dzieję. A u siebie? Kiedy bylo losowanie? Bo zawsze jest po ostatnim meczu?

mruw komentarzy: 413427.01.2020, 23:26

dzieki piekne @thide

tom8203 komentarzy: 151127.01.2020, 23:24

Druga połowa i dogrywka do zapomnienia!!
Ogólnie dobry przeciwnik na pozytywne nastawienie przed kolejnym meczem!!

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19227.01.2020, 23:23

Ja czekam na jakies wzmocnienie defensywy. To pokaże ambicje Arsenalu w tym sezonie.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185227.01.2020, 23:22

@mruw: hdmatches.com

thide komentarzy: 32389 newsów: 185227.01.2020, 23:21

młodzież fajny mecz, czekam na Portsmouth, bo lubię takie odskocznie od ligi i tej napinki. Martinelli genialny luz, chce się tego chłopaka ogladać

mruw komentarzy: 413427.01.2020, 23:21

Poratuje ktoś linkiem do całego meczu?

silvano95 komentarzy: 981127.01.2020, 23:17

| Mikel Arteta: "We are in the market and the club are trying to get one or two bodies in to help us."

killer0303 komentarzy: 36627.01.2020, 23:16

Mustafa zerwane więzadła w kostce pewnie

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52427.01.2020, 23:06

@ArsenalChampion
Bzdura. 98%. Poza tym wielokrotnie broniłem piłkarzy, gdy byli bezpodstawnie krytykowani. A jeśli już sam kogoś krytykuję, to staram się to robić merytorycznie, a nie "bo tak".
Jeśli Ci to przeszkadza no to cóż, nie mój problem.

paw3u komentarzy: 563027.01.2020, 23:06

@kanonier91 napisał: "Holding jest tak chaotyczny że nie chce go oglądać w pierwszym składzie. Mimo że większa połowa uważa go tutaj za zbawiciela dla mnie gościu jest przeciętny"

Niestety to prawda, po kontuzji Rob gra bardzo przeciętnie, jest strasznie niepewny, ma również problemy z wyprowadzaniem piłki. Wiele osób widzi w nim cały czas Holding w formie sprzed kontuzji i jedzie póki co na pozytywnej opinii.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5027.01.2020, 23:05

@zdyp: Z tego co piszą grecy, ponoć między obiema drużynami wyszły machlojki w i jakiś aktach jest, że oba kluby należą do tego samego gościa

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12627.01.2020, 23:04

Słabo z tymi obrońcami. Rob wygląda jeszcze gorzej od Mustafiego, jakby przed wejściem dostawał trzy razy po łbie od żony. Pozostaje liczyć na duet Luiz-Sokratis.

@daro1986:

Już po losowaniu, gramy z Portsmouth w następnej rundzie.

Koroniarz komentarzy: 1016227.01.2020, 23:01

Martinez to się nadaje do tarcia chrzanu :) Brawo Saka

OFFO komentarzy: 354527.01.2020, 23:01

2 połowa beznadziejna bez strzału ..

zdyp komentarzy: 455827.01.2020, 23:01

ciekawe co z mustafa bedzie
jak jutro bedzie oficialka ze to tygodnie/miesiace pauzy to przeciez musza sie juz rzucic na transfery

daro1986 komentarzy: 20827.01.2020, 23:01

Gdzie mozna zobaczyc losowanie?

silvano95 komentarzy: 981127.01.2020, 23:00

Najgorszy Pepe , najlepsi Saka ,Gendo , Mustafi.

schnor25 komentarzy: 1854627.01.2020, 23:00

Ogólnie mecz niezły, wynik też sprawiedliwy. Teraz czas prześcignąć Burnley.

ds95 (zawieszony) komentarzy: 32127.01.2020, 23:00

Po raz kolejny widać jak beznadziejnym trenerem jest EMERY . To jak fatalnie fizycznie jesteśmy przygotowani do tego sezonu to zasługa tego błazna . Na szczęście obyło się znowu bez powtórzonego meczu

fabregas1987 komentarzy: 2581427.01.2020, 23:00

Pepe i Emi dzisiaj dno

paw3u komentarzy: 563027.01.2020, 23:00

@Ech0z napisał: "Róbcie screena zaraz bou strzeli i będą mega nabuzowani i mecz skoncyx się remisem"

Pozdro

FunRDZ komentarzy: 37927.01.2020, 23:00

Jak na tempo z pierwszej połowy to uważam że i tak ci gówniarze wyglądali dobrze w drugiej połowie myślałem że będzie dużo gorzej.

thegunners101 komentarzy: 247727.01.2020, 22:59

Druga połowa tryb ekonomiczny i tyle. Trzeba szukać pokładów sił wszędzie.

mitmichael komentarzy: 4924327.01.2020, 22:59

Typowy Arsenal, zawał do samego konca. Dobrze, ze jest awans bez powtorzonego meczu, jeszcze kolejne spotkanie byloby nam potrzebne

Wisnia44 komentarzy: 75827.01.2020, 22:59

Świetna pierwsza połowa i słaba druga. Brakuje jeszcze aby przewagę utrzymywać przez cały mecz ale liczę, że z czasem i to przyjdzie.

czarnykruk komentarzy: 69927.01.2020, 22:59

Martinez to do wywalenia. Robi tylko zamieszanie w polu karnym.

zdyp komentarzy: 455827.01.2020, 22:59

arsenal wciaz NIEPOKONANY w 2020 MAMY to !!!!!!!!!

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333027.01.2020, 22:58

Beznadziejna 2 polowa. Zeby taki zespół jak Arsenal się wypompowal po 40 minutach... Czapki z głów.

Garfield_pl komentarzy: 2804927.01.2020, 22:58