Awans do 5. rundy FA Cup: Arsenal 2-1 Bournemouth

Awans do 5. rundy FA Cup: Arsenal 2-1 Bournemouth 27.01.2020, 21:59, Łukasz Wandzel 731 komentarzy

Podopieczni Mikela Artety mogą być z siebie zadowoleni w 50 procentach. Rozegrali dziś znakomitą pierwszą połowę, grali kreatywnie i swobodnie na tle słabo prezentującego się rywala. Zdobyli dwubramkowe prowadzenie i wydawało się, że gładko wygrają to spotkanie. Jednak w drugiej połowie londyńczycy wrzucili niższy bieg, a zawodnicy prowadzeni przez Eddiego Howe'a przejęli inicjatywę. Wisienki zdołały strzelić tylko bramkę kontaktową w doliczonym czasie gry, lecz sprawili, że Arsenal zaliczył nerwową końcówkę. Mimo to Kanonierzy pokonali Bournemouth w 4. rundzie FA Cup, a dzięki temu za ponad miesiąc zmierzą się z ekipą Portsmouth, grającą na co dzień w League One.

Arsenal: Martinez - Bellerin, Mustafi (62' Holding), Sokratis, Saka - Guendouzi, Xhaka - Pepe (69' Ceballos), Willock (90+2' Maitland-Niles), Martinelli - Nketiah.

Bournemouth: Traver - Smith, S. Cook, Ake, Simpson (76' Francis) - L. Cook, Surman, Gosling - H. Wilson (76' C. Wilson), Fraser, Solanke (89' Surridge).

Mecz nie zaczął się z podobną intensywnością, co spotkania Premier League, ale The Gunners bardzo szybko objęli prowadzenie. Wynik otworzył Bukayo Saka po krótkim podaniu od Gabriela Martinellego. Młody Anglik nie przestraszył się zagęszczenia rywali, znalazł sobie miejsce do uderzenia, a piłka po odbiciu od interweniującego piłkarza Wisienek wpadła do bramki. Podopieczni Mikela Artety zdominowali posiadanie piłki, a duet Saki z Martinellim był bardzo aktywny na lewej stronie tuż przy polu karnym gospodarzy.

Za usypiające tempo w niektórych minutach odpowiedzialni byli zawodnicy Eddiego Howe'a. Nie podejmowali walki i zachowywali się jak tło dla grającego piłką Arsenalu. Dzięki temu w 26. minucie oglądaliśmy znakomitą akcję bramkową. Joe Willock zagrał prostopadle do wolnego na lewym skrzydle Bukayo Saki, a ten dograł w szesnastkę. Futbolówka minęła Martinellego, ale sytuację zgrabnym strzałem wykończył Eddie Nketiah.

Ekipa Bournemouth zaczęła grać w piłkę dopiero pod koniec pierwszej połowy, ale w defensywie dobrze spisywali się Matteo Guendouzi i Granit Xhaka, a Emiliano Martinez udanie interweniował, kiedy wymagała tego sytuacja. Wisienki podtrzymały swoją odważniejszą grę po przerwie, a Arsenalowi nie za dobrze wychodziło wyprowadzanie kontrataków. Jednak najważniejszym wydarzeniem w pierwszym kwadransie drugiej połowy była kontuzja Shkodrana Mustafiego, który po niepewnym starciu o piłkę nie podniósł się z murawy i opuścił boisko na noszach. Niemieckiego stopera zastąpił Rob Holding.

Ostatnie pół godziny Arsenal rozegrał z zaciągniętym hamulcem ręcznym. Nie potrafił znaleźć drogi do bramki Travera po raz trzeci. Druga połowa charakteryzowała się częstymi przerwami. Starcia fizyczne powodowały, że zawodnicy obu drużyn co kilka chwil potrzebowali pomocy medycznej. Sędzia doliczył z tego powodu aż 8 minut. Wydłużona końcówka meczu stała się dla Arsenalu nerwowa, gdy Sam Surridge po dośrodkowaniu dopadł do piłki w polu karnym i ze spokojem trafił do siatki. Wisienki tylko postraszyły Kanonierów, ponieważ wynik nie uległ już zmianie.

BournemouthFA CupRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Kowal96 komentarzy: 1759127.01.2020, 22:58

Mamy to, ufff

Elastico07 komentarzy: 1255627.01.2020, 22:58

@patryksz napisał: "Gość kosztował 80mln i nagle każdy robi z niego boga i nagle nikt już nie mówi jaka to L1 jest słaba"
Ja bardzo długo miałem takie zdanie jak Ty,ale jak gość wygląda fatalnie na tle Bou i młodzieży z Arsenalu odbiegajac już od całego sezonu,to ciężko być optymista

DexteR_000 komentarzy: 764227.01.2020, 22:58

Tak patrze na czas gry to czemu gramy dogrywke

fabregas1987 komentarzy: 2582227.01.2020, 22:58

musi być ciekawie z arsenalem

zdyp komentarzy: 456727.01.2020, 22:58

maly wlos a cook zgotowalby powtorke meczu....

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5027.01.2020, 22:58

Ufffff

OFFO komentarzy: 354527.01.2020, 22:57

go remis bo bedzie mecz u nas a to zawsze jakies pół miliona wiecej w budzecie xd

Kowal96 komentarzy: 1759127.01.2020, 22:57

Zawałowa końcówka......

Elastico07 komentarzy: 1255627.01.2020, 22:56

@patryksz napisał: "Chłop jeszcze odpali i będzie kręcić liczby. Nie dygaj"
Mam taką nadziej,bo na razie to sobie to powtarzamy od 1 kolejki.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5027.01.2020, 22:56

Panie Turku, kończ Pan ten mecz.

patryksz komentarzy: 365027.01.2020, 22:55

@Elastico07: jedynie na tym transferze to cierpią tacy jak Ty. Przecież gość przeszedł do Arsenalu w najgorszym możliwym momencie. Gość kosztował 80mln i nagle każdy robi z niego boga i nagle nikt już nie mówi jaka to L1 jest słaba XD dalej pompuj balonik i płacz, że rzeczywistość bywa inna. Chłop jeszcze odpali i będzie kręcić liczby. Nie dygaj

Dominik11 komentarzy: 2019927.01.2020, 22:55

Bukayo Saka has 3 goals and 8 assists this season!

Elastico07 komentarzy: 1255627.01.2020, 22:55

Jedna połowa dobra,druga beznadziejna.Typowy Arsenal,od 38 minuty nie było dłuższego momentu dominacji przez nas.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333027.01.2020, 22:54

Koncentracja na poziomie baaaaaaardzo ubogim.

thegunners101 komentarzy: 248127.01.2020, 22:54

Patrząc na naszą obronę to ten wynik jest sukcesem.

Dziadyga komentarzy: 832027.01.2020, 22:51

Jak zawsze brameczka stracona byc musi! :) no inaczej nie może być ach.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333027.01.2020, 22:51

To jak remis?

Jacek1s komentarzy: 764627.01.2020, 22:51

Patrząc po ich wygłupach i uśmiechach, to oni chyba mają już ten mecz w dupie xd

I cyk 1-2

Maxwolgd komentarzy: 58827.01.2020, 22:51

Cały Arsenal ...

Elastico07 komentarzy: 1255627.01.2020, 22:50

@Marzag napisał: "nie strzelamy nie dlatego że nie ma sytuacji bramkowych a przez brak skuteczności. Ale mimo wszystko i tak sporo goli wpada jak na to że Laca i Pepe nie strzelają."
Przeanalizuj sobie ile stworzyliśmy sytuacji w ostatnich meczach w statystykach i zastanów się czy twój komentarz miał sens.

DexteR_000 komentarzy: 764227.01.2020, 22:49

kurrrla ile? ja o 5 musze jutro wstac :D

Marzag komentarzy: 41299 newsów: 127.01.2020, 22:49

@Simpllemann: nie strzelamy nie dlatego że nie ma sytuacji bramkowych a przez brak skuteczności. Ale mimo wszystko i tak sporo goli wpada jak na to że Laca i Pepe nie strzelają.

Elastico07 komentarzy: 1255627.01.2020, 22:49

@patryksz napisał: "Serio? Niedługo odkryjesz, że w piłkę gra się po 11, a później to już z górki."
Chłopie od gościa który kosztuje 80mln wymaga się więcej niż ściągania na siebie zawodników.Pepe to nie wypal i zakładnik swojego transferu czyt.tego ile kosztował.

czarny1000 komentarzy: 15927.01.2020, 22:48

@Arsenal4Ever14: To proszę wymień mi te straty albo pokaż jakieś statystyki. Ja wielu strat w jego wykonaniu nie widziałem a gość jest cały czas pod gra

ArsenalChampion komentarzy: 809127.01.2020, 22:48

@Simpllemann: z czego 99% twoich komentarzy to krytyka, nawet jak drużyna gra dobrze to i tak skupiasz się na tym aby znaleźć piłkarza który gra słabo i go skrytykowac, jesteś taka łagodniejsza wersja ljungberga77

Reucik komentarzy: 93727.01.2020, 22:48

Guendo mocno bierze na siebie giere i chyba fizycznie też się poprawił, bo mało dzis do parteru sprowadzony

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333027.01.2020, 22:48

@czarny1000: oczywiscie mam na mysli tylko 1 polowe, 2 juz nie oglądam.

zdyp komentarzy: 456727.01.2020, 22:47

@jsky007 napisał: "Widzielibyście Ake u nas?"

tak. ale mysle ze ten ma juz rezerwacje u czelsi

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333027.01.2020, 22:47

Lol myslalem, że Sturridge gra w Wisienkach. A tutaj Surridge

Marzag komentarzy: 41299 newsów: 127.01.2020, 22:47

@ziomalos napisał: "Tragedia mecz w drugiej polowie"
Przy Emery Ballu to i tak jest maestria.

patryksz komentarzy: 365027.01.2020, 22:47

@Elastico07: Serio? Niedługo odkryjesz, że w piłkę gra się po 11, a później to już z górki.

Cesc1994 komentarzy: 447027.01.2020, 22:46

Guendouzi w drugiej połowie jest świetny. Jest wszędzie i gra bardzo odpowiedzialnie

alexis1908 komentarzy: 360927.01.2020, 22:46

Dani świetna zmiana caly czas pod gra i do tego 2 bardzo dobre podania do Saki mam nadzieję że dostanie jeszcze szansę

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52427.01.2020, 22:46

Lacazette robi miejsce kolegom, Pepe robi miejsce kolegom, a strzelać nie ma komu.

Cesc1994 komentarzy: 447027.01.2020, 22:45