Awans do finału Carling Cup! Arsenal 3:0 Ipswich

Awans do finału Carling Cup! Arsenal 3:0 Ipswich 25.01.2011, 22:57, Sebastian Czarnecki 402 komentarzy

Po dobrej grze - zwłaszcza w drugiej części drugiej połowy - Kanonierzy gładko uporali się z drugoligowym zespołem Ipswich 3:0. Tym samym zawodnicy Arsenalu wygrali w dwumeczu 3:1 i zapewnili sobie już miejsce w finale Carling Cup.

Od początku spotkania przeważała gra w środkowej części boiska. Kanonierzy grali swoje, a zawodnicy Ipswich co jakiś czas próbowali ruszyć z groźną kontrą. Wszystkie ataki były jednak bezskuteczne.

W 14. minucie w polu karnym Arsenalu miała miejsce groźna sytuacja. Wojciech Szczęsny i Bacary Sagna zderzyli się ze sobą w wyniku nieporozumienia przy pojedynku o górną piłkę. W wyniku tego starcia Francuz nabawił się urazu, który wykluczył go z gry. Trzy minuty później jego miejsce na boisku zajął Emmanuel Eboue.

W 23. minucie podopieczni Arsene'a Wengera mieli bardzo dobrą sytuację do zdobycia bramki. Po dośrodkowaniu Nicklasa Bendtnera bliski zdobycia bramki głową był Robin van Persie, jednak piłka po jego uderzeniu zatrzymała się na poprzeczce.

Kolejne minuty to totalna dominacja The Gunners. Gospodarze cały czas próbowali zdobyć bramkę, jednak dobra gra autobusu obronnego, postawionego przed bramką Ipswich, sprawiła, że Kanonierzy mieli ograniczone pole manewru i nie potrafili zmieścić futbolówki w siatce.

Po 45. minutach gry arbiter zakończył pierwszą połowę spotkania. Na tablicy wyników wciąż widniał bezbramkowy remis.

Na początku drugiej połowy gracze Ipswich nieco bardziej otworzyli się na grę i coraz śmielej zaczęli atakować bramkę Wojciecha Szczęsnego.

Pierwsi do głosu doszli jednak gospodarze, a miało to miejsce w 61. minucie, kiedy Nicklas Bendtner umieścił piłkę w bramce Fulopa po znakomitym podaniu Wilshere'a.

Minęły trzy minuty, a Kanonierzy zdobyli kolejną bramkę. Tym razem dośrodkowanie Arszawina z rzutu rożnego na bramkę zamienił Laurent Koscielny, który głową zaskoczył węgierskiego bramkarza gości.

Zawodnicy Ipswich wciąż wierzyli w awans do finału, jednak do tego potrzebna im była bramka na wyjeździe. Goście coraz częściej próbowali zaskoczyć czymś szczelną defensywę Arsenalu, jednak ich ataki były bezskuteczne.

W 77. minucie spotkania decydujący cios oddał Cesc Fabregas, który z najbliższej odległości pokonał Fulopa. Drugą asystę w dzisiejszym spotkaniu zaliczył Andriej Arszawin, który przy podaniu popisał się dobrym przeglądem pola.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Kanonierzy pewnie uporali się z drugoligowym Ipswich i zapewnili sobie występ na Wembley, gdzie w ramach finału Carling Cup zmierzą się z jutrzejszym zwycięzcą pojedynku West Ham United z Birmingham.

Skrót spotkania:

Capital One CupIpswich Town autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
concrete13 komentarzy: 869826.01.2011, 20:52

A1886 - > czasy się zmieniły i boczni obrońcy mają inne zadania niż to było kiedyś..

Arsenal_1886 komentarzy: 1952126.01.2011, 20:51

atdhe.net/33205/watch-birmingham-city-vs-west-ham-united

Birmingham vs West Ham

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56726.01.2011, 20:51

Specjal mesejdż dla JARTSa - wyczyść skrzynkę PW, kolego :P

concrete13 > Wiadomo ,że nie są najlepsze ,ale poprawił się w tym elemencie ,a także zdobył już dla nas dwa gole ;p Jednak podstawowym zadaniem obrońcy jest bronienie naszego zespołu ,a nie atakowanie ;p W elemencie gry defensywnej Sagna jest Bogiem ;p

Arsenal_1886 komentarzy: 1952126.01.2011, 20:49

Vpr > Prawda ,a teraz ten Chorwat mógłby być kimś takim kto zastąpi Sagne w przyszłości .
Po lewej stronie nie mamy problemu ,bo Clichiego na pewno zastąpi Gibbs . W ogóle po lewej stronie obrony mamy więcej możliwości :P

concrete13 komentarzy: 869826.01.2011, 20:49

Vpr - > pierwsze co Mi się spodobało to te wrzutki ..a wiemy jak to bywa chociażby u Bacarego ..

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56726.01.2011, 20:47

Gigi > widzisz, z naszą młodzieżą jest taki problem, że nie ma wśród niej żadnego prawego obrońcy :P Mamy na tej pozycji taką suszę, że w rezerwach przez ostatnie pół roku grywał tam Nordtveit.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4826.01.2011, 20:45

Widziałem ten filmik no i w sumie na jego podstawie w ekstazę nie wpadam. Miejmy na uwadze, że to liga chorwacka, a nie PL :P Znacznie bardziej się ucieszę z transferu stopera, z ostatecznego zatrzymania Cesca w lato i kupienia Hazarda. O rozwój młodzieży jestem spokojny ;)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952126.01.2011, 20:44

Vpr > Oby lepszy niż Rafael ;p

younggunsblog.co.uk/2011/01/speculation-mounts-over-vrsaljko-transfer/

Tutaj więcej na temat Chorwata ;p

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56726.01.2011, 20:42

Prawdopodobna kwota transferu to 12 milionów euro rozbite na raty i haczyki, tak jak Papa lubi najbardziej.

Aaarsenal komentarzy: 305726.01.2011, 20:32

Ok niech Wam będzie, ale jak znam Wengera i Arsenal na 100% go nie kupimy. Zresztą mamy Nasriego, Walcotta i Arshavina więc po co kolejny ?

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4826.01.2011, 20:29

@Aaarsenal

Biorąc pod uwagę, że Messi na angielskich boiskach ileś tam czasu nie strzelił bramki, to nie sądzę, żeby się Arsene'owi podobał. Poza tym, co to za przykład w ogóle? Widzisz różnicę pomiędzy trudnością wyciągnięcia wschodzącej gwiazdy z Ligue1, a jednego najlepszych piłkarzy świata ? Hazard jest w naszym zasięgu, wygląda na to, że b. wiele zalezy teraz od Lille no i oczywiście do Arsene'a. To, że Eden chciałby do nas przyjść jest raczej oczywiste i logiczne - francuskojęzyczny, szanowany trener lubiący stawiać i ufający młodzieży, klub z aspiracjami w czołówce europejskiej. Czego więcej chcieć ?

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4826.01.2011, 20:26

@malyglod

Słuszna uwaga, mój błąd. Dennis został kupiony pod koniec kadencji Grahama.

wiernyfan komentarzy: 2826.01.2011, 20:20

wygramy i na wiosne jeszcze Barcelone rozwalimy:)

malyglod komentarzy: 648926.01.2011, 20:19

Gigi->
Bergkampa nie kupował Wenger

fabregas1987 komentarzy: 2582126.01.2011, 20:15

swietny mecz w naszym wykonaniu, w pierwszej polowie bylo troche ciezko, ale w koncowym rozrachunku to my jestesmy w finale, uwazam, ze na kogo nie trafimy to sobie poradzimy

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223726.01.2011, 20:07

Aaarsenal - tak jak mowia poprzednicy , jesli beda chcieli za Hazarda kwote w ok. 20mln to jego transfer jest calkiem mozliwy

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56726.01.2011, 20:04

Arszawin - 15 mln funtów, Reyes 10+6 mln. Oczywiście tego "+6" nigdy nie zapłaciliśmy :) Bergkamp - 7,5 mln, niemało jak na tamte czasy.

Aaarsenal komentarzy: 305726.01.2011, 20:03

stefcio15 - Messi też mu sie zapewne podoba, ale co z tego ?

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1126.01.2011, 19:43

@Gigi
Oficjalnej kwoty chyba nie ujawniono, ale to jest coś koło 16,5 miliona funtów za Szawe :P

kyzia00 komentarzy: 10726.01.2011, 19:40

mam pomysł ... zamilczmy o hazardzie bo póki go nie zobacze w koszulce na prezentacji to nie uwierze...
wielu wielkich miało przyjsc i była niemiła niespodzianka

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4826.01.2011, 19:39

Na Reyesa to wydał chyba trochę więcej. Nie wiem, czy Arshavin nie kosztował ponad 20, a także z tego co mi wiadomo, sporo kasy poszło na.. Bergkampa ;)

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223726.01.2011, 19:36

Aarsenal - skoro Wenger stwierdzil , ze Hazard mu sie podoba to calkiem mozliwy jest jego transfer ... Tymbardziej ze Eden wyrazil wielka chec gry dla Arsenalu:)

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16826.01.2011, 19:36

Najważniejsze, by była to kwota mniejsza niż 20 mln, bo wiecie jak to jest z tym naszym Wengerem. O ile dobrze mi wiadomo, Wenger tylko raz wydał ok. 20 mln. na Reyesa.

amadeo komentarzy: 514926.01.2011, 19:25

Z tym Hazardem to będzie niezły hazard xD

Aaarsenal komentarzy: 305726.01.2011, 19:22

Skończcie już marzyć o Hazardzie.... jeszcze sie nie nauczyliście ? Najwyższa pora.

kamil_malin komentarzy: 933226.01.2011, 19:14

Jeśli konieczne byłoby wyłożenie za Hazarda 30mln to Wenger nie powinien się zastanawiać. :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952126.01.2011, 19:11

Ogląda dziś ktoś rewanż Carling Cup
Birmingham vs West Ham ? ;p
Ja sobie obejrzę i poznam naszego rywala w finale ;p Będzie ten mecz obejrzeć dzięki temu linkowi - pirlo-tv.com/p/canal-4-futbol.html

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1126.01.2011, 19:09

@Arsenal_1886
Nie koniecznie, Hazard może grać jako skrzydłowy i ofensywny pomocnik, czyli można mieć takiego solidnego zmiennika dla Cesca, który po jakimś czasie mógłby go przebić :P
@maciekbe
Rosy nie oddawać za nic! On jest przydatny i ma zostać.

SamirRosicky komentarzy: 285326.01.2011, 19:06

Hazard to jest gość, którego trzeba mieć. Niebywały talent, oby Wenger nie poskąpił grosza.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952126.01.2011, 19:05

Wenger dobrze zrobił z Eboue ,że z nim podpisał nowy kontrakt . Dzięki temu w lato sprzedamy go za ponad 5 mln funtów ,a do tego dołożymy parę baniek i będziemy mieć tego młodego Chorwata .
Vpr > Co do Hazarda to ma być zastępcą Arshavina czy jak ? ;p Mi się wydaje ,że Chamberlain zastąpi Rose ,a Hazard , Arshavina .

yatq komentarzy: 146726.01.2011, 19:04

"Cierpienia starego Wengera"...

musi wydać tyle pieniądzy jak chce Hazarda.

maciekbe komentarzy: 1245826.01.2011, 19:04

Może chcieliby wziąć w zamian Rosickiego i kilkanaście baniek :P

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56726.01.2011, 18:59

Arsenal1994 > z nieoficjalnych źródeł :P To nic potwierdzonego, ale Hazard bardzo, bardzo chce do nas przejść i Lille zdaje sobie z tego sprawę. Dlatego dali nam zielone światło na rozmowy z piłkarzem. Niemniej kwota transferu jest do ustalenia i wcale nie powiedziane, że do niego dojdzie. Francuzi chcieliby zarobić grubo ponad 20 baniek, a nie jestem przekonany czy zamierzamy tyle wyłożyć.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4826.01.2011, 18:57

No, no.. Ciekawe rzeczy mówisz Vpr. Jakim cudem to się tak szybko potoczyło? :P Oby Lille nie dało jakiejś zaporowej sumy, bo nawet zdeterminowany Arsene więcej niż 25 mln. euro raczej na stół nie wyłoży.

Arsenal1994 komentarzy: 749726.01.2011, 18:55

Vpr > wszystko uzgodnione? Skąd takie info? :O

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56726.01.2011, 18:52

Gigi > w sprawie Hazarda piłeczka jest teraz po naszej stronie :P Mamy prawo pierwokupu, kontrakt z Edenem uzgodniony, teraz wszystko zależy od tego czy wyłożymy na stół pieniądze, jakich żąda Lille.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4826.01.2011, 18:50

No to ciekawie.. Ale poza tym, to można by chociaż wypożyczyć jakiegoś stopera no i w lato też podziałać. Ciekaw jestem, czy uda nam się ściągnać Hazarda, czy konkurencja nam go sprzątnie sprzed nosa. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze sprawa Cesca, aczkolwiek nawet jak Hiszpan odejdzie, to wątpię, by Boss kupił jego następce.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56726.01.2011, 18:46

Gigi > prawy obrońca, ale podobno może grać także w pomocy i na lewej stronie, a nawet... jako stoper.

aRamsey > jeszcze nie wiadomo. Chorwackie media niby mówią o wypożyczeniu, ale z drugiej strony mało prawdopodobne, żeby Wenger wypożyczał piłkarza na którego wyłoży taką kasę. Przyjdzie sam, bez Kovacicia. Chyba.

ostriket

To czemu w tym tygodniu zdecydowałeś się kibicować naszym? :]

aRamsey komentarzy: 948626.01.2011, 18:40

@Vpr,
A ten młody Chorwat ma do nas dołączyć już tej zimy? No i sam czy z tym młodszym kolegą?

Ciasteck2 komentarzy: 446726.01.2011, 18:36

Zapowiada się pierwsze trofeum od wielu lat. Choć nie należy chwalić dnia przed zachodem słońca to jednak jestem pewien, że sięgniemy po puchar CC. Pozostaje nic innego tylko się cieszyć: Jedziemy na Wembley!

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 726.01.2011, 18:35

Co do Eboue - jego "charakter" mnie coraz bardziej irytuje ostatnio. Lubię gościa, ale na boisku jest fair prawie jak Rooney - z tym wyjątkiem, że arbitrzy jakoś się nie nabierają, bo te dive'y podobnej klasy do tych Anglika... Jak tak można?

JanekB komentarzy: 79726.01.2011, 18:35

W tamtym meczu rzeczywiście NIC nie pokazaliśmy .

kamil_malin komentarzy: 933226.01.2011, 18:26

@ maciejewski2345
Zajmij się lepiej przygotowaniem do wieczorynki, rozpoczyna się już za 30 minut. Tak więc, umyć się, kolacyjka, siusiu, wieczorynka, paciorek i spać.

ostriket komentarzy: 663126.01.2011, 18:25

swoją droga jesteśmy skłonni wydać 15mln na zawodnika nie mającego 18 (?) lat a wzbraniamy si e jak nie wiem co wydania 16mln na Cahilla....;] ot, całą polityka Wengera....

kamil_malin komentarzy: 933226.01.2011, 18:23