Awans do finału Carling Cup! Arsenal 3:0 Ipswich

Awans do finału Carling Cup! Arsenal 3:0 Ipswich 25.01.2011, 22:57, Sebastian Czarnecki 402 komentarzy

Po dobrej grze - zwłaszcza w drugiej części drugiej połowy - Kanonierzy gładko uporali się z drugoligowym zespołem Ipswich 3:0. Tym samym zawodnicy Arsenalu wygrali w dwumeczu 3:1 i zapewnili sobie już miejsce w finale Carling Cup.

Od początku spotkania przeważała gra w środkowej części boiska. Kanonierzy grali swoje, a zawodnicy Ipswich co jakiś czas próbowali ruszyć z groźną kontrą. Wszystkie ataki były jednak bezskuteczne.

W 14. minucie w polu karnym Arsenalu miała miejsce groźna sytuacja. Wojciech Szczęsny i Bacary Sagna zderzyli się ze sobą w wyniku nieporozumienia przy pojedynku o górną piłkę. W wyniku tego starcia Francuz nabawił się urazu, który wykluczył go z gry. Trzy minuty później jego miejsce na boisku zajął Emmanuel Eboue.

W 23. minucie podopieczni Arsene'a Wengera mieli bardzo dobrą sytuację do zdobycia bramki. Po dośrodkowaniu Nicklasa Bendtnera bliski zdobycia bramki głową był Robin van Persie, jednak piłka po jego uderzeniu zatrzymała się na poprzeczce.

Kolejne minuty to totalna dominacja The Gunners. Gospodarze cały czas próbowali zdobyć bramkę, jednak dobra gra autobusu obronnego, postawionego przed bramką Ipswich, sprawiła, że Kanonierzy mieli ograniczone pole manewru i nie potrafili zmieścić futbolówki w siatce.

Po 45. minutach gry arbiter zakończył pierwszą połowę spotkania. Na tablicy wyników wciąż widniał bezbramkowy remis.

Na początku drugiej połowy gracze Ipswich nieco bardziej otworzyli się na grę i coraz śmielej zaczęli atakować bramkę Wojciecha Szczęsnego.

Pierwsi do głosu doszli jednak gospodarze, a miało to miejsce w 61. minucie, kiedy Nicklas Bendtner umieścił piłkę w bramce Fulopa po znakomitym podaniu Wilshere'a.

Minęły trzy minuty, a Kanonierzy zdobyli kolejną bramkę. Tym razem dośrodkowanie Arszawina z rzutu rożnego na bramkę zamienił Laurent Koscielny, który głową zaskoczył węgierskiego bramkarza gości.

Zawodnicy Ipswich wciąż wierzyli w awans do finału, jednak do tego potrzebna im była bramka na wyjeździe. Goście coraz częściej próbowali zaskoczyć czymś szczelną defensywę Arsenalu, jednak ich ataki były bezskuteczne.

W 77. minucie spotkania decydujący cios oddał Cesc Fabregas, który z najbliższej odległości pokonał Fulopa. Drugą asystę w dzisiejszym spotkaniu zaliczył Andriej Arszawin, który przy podaniu popisał się dobrym przeglądem pola.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Kanonierzy pewnie uporali się z drugoligowym Ipswich i zapewnili sobie występ na Wembley, gdzie w ramach finału Carling Cup zmierzą się z jutrzejszym zwycięzcą pojedynku West Ham United z Birmingham.

Skrót spotkania:

Capital One CupIpswich Town autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
mitmichael komentarzy: 4924326.01.2011, 16:43

I juz wiadomo, ze mecz z Tottenhamem bedzie przełozony

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9826.01.2011, 16:41

Bez kitu. Ciężko jest wejść na arsenal.com i obejrzeć sobie terminarz...

mitmichael komentarzy: 4924326.01.2011, 16:39

Z Barcelona 1 mecz 16 lutego - Finał CC 27 lutego wiec zapewne mecz z Tottenhamem (26 lutego) bedzie w innym terminie

DARKING komentarzy: 33126.01.2011, 16:38

Mam pytanie a jednocześnie prośbie prośbe!! Noże ktoś napisać date finału CC i pierwszego meczu z Barca w LM prosze

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9826.01.2011, 16:38

No niestety większość sędziów boi się reakcji neandertalczyków pokroju Runej czy Widicza. Rafael już teraz pokazuje, że głupotą obdarzony jest nieprzeciętną. Większość kibiców ManU również.

JanekB -> włączyłem ten TVN. Rozmowy w toku od zawsze były programem żałosnym, ale widzę, że stać ich na więcej...

JanekB komentarzy: 79726.01.2011, 16:34

Haha > How, na serio czy wkręcasz ?

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 726.01.2011, 16:33

Aż wszedłem na Debilpage, żeby zobaczyć, co tam mają do powiedzenia na temat pomeczowego komentarzu Hollowaya. #No1:

"Dla przykładu pograjcie sobie w Fife 11 na PC, tam co chwile zawodnicy odbijają się od siebie ;). Gdyby za każdym razem sędzia za coś takiego gwizdał karne, to by chyba świat zwariował :) Nie ma mowy o żadnym karnym. "

Ja *******ę.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 726.01.2011, 16:25

Nie będę kończyć tematu United, bo mam coś do napisania na temat sytuacji z Rafa(i)lelem. Konkretniej - to co się wydarzyło to jakieś totalnie nieporozumienie, szkoda właściwie to komentować. Jeśli ktoś liczy na to, że era wspierania United przez arbitrów szybko się zakończy to niestety musi pogodzić się z tym, że prawdopodobnie tak się nie stanie. Nie wiem, czy sędzia bał się reakcji tego brazylijskiego idioty (ile tak durnych wejść może zaliczyć w tym wieku jeden piłkarz?!) czy Rooneya lub Vidicia, ale takiego chamstwa dawno nie widziałem... To znaczy - od ostatniego spotkania United wygranego przez arbitra. Jeśli to wejście Rafaela w polu karnym według kogokolwiek kwalifikuje się pod czysty odbiór piłki za pomocą gry barkiem, to powinien on jak najprędzej odwiedzić okulistę, bo ataku na piłkę to w tym zagraniu szukać można z podobnym skutkiem jak umiejętności dryblingu u Carricka czy minimalnego przejawu obiektywizmu u przeciętnego kibica United.

@grzegi_ndg
A po co ma grać dla Polski... skoro to Francuz? Laurent już chyba pokazał, co znaczy dla niego nasz kraj i nic w tym przecież dziwnego... To, że ma polsko brzmiące nazwisko czy jakichś dalekich krewnych w naszym kraju wcale nie oznacza, że jest Polakiem... i dobrze, bo Kosser zasługuje na występy w znacznie lepszej drużynie narodowej - według mnie jego powołanie przez Blanca do francuskiej kadry to kwestia czasu.

JanekB komentarzy: 79726.01.2011, 16:22

Włączcie TVN

Arsenal_1886 komentarzy: 1952126.01.2011, 16:14

yfrog.com/gyswxroj -
Sagna czuje się lepiej i ma konto na twitterze ;p Raczej nie zagra z Huddersfield ,bo po co go męczyć jak Eboue może zagrać .
C'MON ARSENAL !!!

samir87 komentarzy: 259326.01.2011, 15:50

grzegi_ndg

W dodatku nawet nie przyjechał na towarzyski mecz z Legią. Eksperci twierdzili że nie chciał żeby mu Smuda dupę zawracał

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27326.01.2011, 15:44

grzegi_ndg------> jeśli nie masz wiedzy na jakiś temat, to najpierw ją uzupełnij, a potem udzielaj publicznych wypowiedzi. Otóż Franz starał się o zgodę Koscielnego na grę w biało-czerwonych barwach, lecz ten odmówił, mówiąc, ze wychował się we Francji i czuje się Francuzem.

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27326.01.2011, 15:40

aRamsey-----> dzięki za info;)

Btw. już nie mogę się doczekać finału CC;)

grzegi_ndg komentarzy: 89626.01.2011, 15:39

dlaczego PZPN nie walczy o Kościelnego?? Boże jak mnie to boli ze kazdy ma go w dupie, a to taki genialny pikarz!

Haxball komentarzy: 102426.01.2011, 15:37

Muszę pochwalić Koscielnego za tego gola ! Szkoda ze Van Persie ani jednej bramki nie strzelił ;/

Gunnersthebest komentarzy: 29326.01.2011, 15:33

damn, wypożyczcie już Velę!

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 426.01.2011, 15:20

Prosze Was!!! Koniec już tematu mułów na tej stronce, już się nie da tego nawet czytać ;/

bayakus komentarzy: 128526.01.2011, 15:00

Zawodnik Blackpool był na tyle skupiony na piłce, że uderzenie Evry łokciem w twarz raczej nie było zamierzone.

paci014 komentarzy: 66826.01.2011, 14:54

gdzie są Ci którzy tak narzekali pod składami w komentarzach na Bendtnera i Arshavina? ;)
Boss jednak pokazał że warto im dać szanse ;)
W Arsenalu nie ma słabych graczy, co z tego ze to Ipswich, ważne że było lepiej :D Zapamiętać!!

pietraz komentarzy: 158826.01.2011, 14:54

tak właśnie sprawdziłem, że nasz mecz z Huddersfield będzie na Sportklubie

wito88 komentarzy: 38726.01.2011, 14:50

Nie musi koniecznie w niemczech siedzieć, wystarczy talerz na Astre :) Dobrze bo finał CC pewnie będzie na DSF aka Sport1

samir87 komentarzy: 259326.01.2011, 14:49

popkens

Niekoniecznie. Kiedyś antenę przestawiłem na ASTRE i miałem DSF. Nie wiem jak teraz

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27326.01.2011, 14:49

Orientuje się ktoś, czy niedzielny mecz będzie transmitowany na Sportklubie?

popekns komentarzy: 742026.01.2011, 14:47

mitmichael
To widze, ze ktos w Niemczech przesiaduje:)

mitmichael komentarzy: 4924326.01.2011, 14:45

Finał jest 27 wiec pewnie mecz ligowy z Tottenhamem zostanie przelozony.

mitmichael komentarzy: 4924326.01.2011, 14:44

A to jaja - DSF w sobote pokazuje 3 mecze w ramach FA Cup natomiast niedzielnego spotkania Arsenalu juz nie. Znowu trzeba bedzie streama polskiego zahaczyc

wito88 komentarzy: 38726.01.2011, 14:44

Czy finał wypada na 27 lutego, jeden dzień po meczu z Tottenhamem ?

JanekB komentarzy: 79726.01.2011, 14:42

Dobra Dino wykurzony, który to już kibic Manu ??

Polecam artykuł bo Dino twoja wiedza nt. Manu jest marna :
nonsensopedia.wikia.com/wiki/Manchester_United_F.C.

samir87 komentarzy: 259326.01.2011, 14:21

dino

masz na myśli waszą wygraną po bardzo ale to bardzo przypadkowym golu????
Ja wam życzę powodzenia z Chelsea i z nami na Emirates. Pokarzecie jacy to jesteście mocni

JanekB komentarzy: 79726.01.2011, 14:19

To, że wtedy nie grał Robin wszystko zmienia (dosłownie) zobaczymy na ES

dino komentarzy: 5126.01.2011, 14:17

Dobra nie ma sensu dalej tego ciagnac...Arsenal jest najlepszy co pokazal na OT w tym sezonie..milego dnia i manity z Barca...

JanekB komentarzy: 79726.01.2011, 14:14

Dino zgoda sądzę, że utrzyma ten poziom przez następna 15 lat.

patrykocz komentarzy: 12326.01.2011, 14:14

skończcie jakieś kłótnie ! ;P Cieszmy się z Finału!!!!

JanekB komentarzy: 79726.01.2011, 14:13

Dino nie dociera do Ciebie, że jego generacja już minęła ?

kamil_9414 komentarzy: 282826.01.2011, 14:11

Ha ha gosc pisze po dwa razy to samo ;D
Dobra, wie ktos co z Bacarym?[ celowo zmienia temat zeby zignorowac idiote] ale serio- co z Sagna?

CITY89 komentarzy: 34726.01.2011, 14:10

Świetna druga polowa ,piękne bramki wiedziałem ze tak będzie obstawiałem u bukmachera 3-0 hehe no i jesteśmy w finale!!!
GO GO GUNNERS ! ! ! ! ! !

samir87 komentarzy: 259326.01.2011, 14:10

dino

Sierpień to tylko trzy kolejki, a wy zaliczyliście w tym czasie dwa remisy: z Fulham i Evertonem i zwycięstwo z Westhamem. Spójrz na tabele i zobacz gdzie znajdują się te zespoły

dino komentarzy: 5126.01.2011, 14:10

"Został wybrany piłkarzem sierpnia, a Nasri ostatnich 2 miesięcy."

Jak Nasri przez 15 lat bedzie utrzymywal ten poziom to pogadamy....

popekns komentarzy: 742026.01.2011, 14:10

dino
Jejka!I co z tego? A Zidane okreslal Samira swoim nastepca.

Arkadius92 komentarzy: 169826.01.2011, 14:10

Najlepszym zawodnikiem "tej" generacji był sam Zidane. WIęc skończ już bronić tego rudzielca.

dino komentarzy: 5126.01.2011, 14:08

Tacy pilkarze jak Giggs i Scholes sa niedoceniani bo po prostu nie rozmawiaja z mediami...ALe to oni przez kilkanascie lat graja na najwyzszym poziomie...Slowa Zidana powinny dac wam do zrozumienia.... Zinedine Zidane opisał Scholesa jako „najlepszego pomocnika swojej generacji”.

JanekB komentarzy: 79726.01.2011, 14:05

Został wybrany piłkarzem sierpnia, a Nasri ostatnich 2 miesięcy.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9826.01.2011, 14:05

Będziesz cytował wszystkich, którzy mieli coś pozytywnego do powiedzenia o Scholesie?

Arkadius92 komentarzy: 169826.01.2011, 14:04