Awans do finału Carling Cup! Arsenal 3:0 Ipswich

Awans do finału Carling Cup! Arsenal 3:0 Ipswich 25.01.2011, 22:57, Sebastian Czarnecki 402 komentarzy

Po dobrej grze - zwłaszcza w drugiej części drugiej połowy - Kanonierzy gładko uporali się z drugoligowym zespołem Ipswich 3:0. Tym samym zawodnicy Arsenalu wygrali w dwumeczu 3:1 i zapewnili sobie już miejsce w finale Carling Cup.

Od początku spotkania przeważała gra w środkowej części boiska. Kanonierzy grali swoje, a zawodnicy Ipswich co jakiś czas próbowali ruszyć z groźną kontrą. Wszystkie ataki były jednak bezskuteczne.

W 14. minucie w polu karnym Arsenalu miała miejsce groźna sytuacja. Wojciech Szczęsny i Bacary Sagna zderzyli się ze sobą w wyniku nieporozumienia przy pojedynku o górną piłkę. W wyniku tego starcia Francuz nabawił się urazu, który wykluczył go z gry. Trzy minuty później jego miejsce na boisku zajął Emmanuel Eboue.

W 23. minucie podopieczni Arsene'a Wengera mieli bardzo dobrą sytuację do zdobycia bramki. Po dośrodkowaniu Nicklasa Bendtnera bliski zdobycia bramki głową był Robin van Persie, jednak piłka po jego uderzeniu zatrzymała się na poprzeczce.

Kolejne minuty to totalna dominacja The Gunners. Gospodarze cały czas próbowali zdobyć bramkę, jednak dobra gra autobusu obronnego, postawionego przed bramką Ipswich, sprawiła, że Kanonierzy mieli ograniczone pole manewru i nie potrafili zmieścić futbolówki w siatce.

Po 45. minutach gry arbiter zakończył pierwszą połowę spotkania. Na tablicy wyników wciąż widniał bezbramkowy remis.

Na początku drugiej połowy gracze Ipswich nieco bardziej otworzyli się na grę i coraz śmielej zaczęli atakować bramkę Wojciecha Szczęsnego.

Pierwsi do głosu doszli jednak gospodarze, a miało to miejsce w 61. minucie, kiedy Nicklas Bendtner umieścił piłkę w bramce Fulopa po znakomitym podaniu Wilshere'a.

Minęły trzy minuty, a Kanonierzy zdobyli kolejną bramkę. Tym razem dośrodkowanie Arszawina z rzutu rożnego na bramkę zamienił Laurent Koscielny, który głową zaskoczył węgierskiego bramkarza gości.

Zawodnicy Ipswich wciąż wierzyli w awans do finału, jednak do tego potrzebna im była bramka na wyjeździe. Goście coraz częściej próbowali zaskoczyć czymś szczelną defensywę Arsenalu, jednak ich ataki były bezskuteczne.

W 77. minucie spotkania decydujący cios oddał Cesc Fabregas, który z najbliższej odległości pokonał Fulopa. Drugą asystę w dzisiejszym spotkaniu zaliczył Andriej Arszawin, który przy podaniu popisał się dobrym przeglądem pola.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Kanonierzy pewnie uporali się z drugoligowym Ipswich i zapewnili sobie występ na Wembley, gdzie w ramach finału Carling Cup zmierzą się z jutrzejszym zwycięzcą pojedynku West Ham United z Birmingham.

Skrót spotkania:

Capital One CupIpswich Town autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
HusarzAFC komentarzy: 150226.01.2011, 10:53

Teraz zostało nam tylko czekać na finał.

samir87 komentarzy: 259326.01.2011, 10:51

footytube.com/video/arsenal-v-ipswich-town-71354

Obszerny skrót z wczorajszego spotkania, jeśli kogoś interesuje...

maciekbe komentarzy: 1245826.01.2011, 10:21

taka mała ciekawostka - Manure grają następną rundę FA cup na wyjeździe z Southamptonem :P Mam nadzieję, że nasz(?) Alex Ox ich pojedzie !

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 226.01.2011, 10:20

@Eternity - dzisiaj wieczorem się dowiemy.

Birmingham - West Ham. Pierwszy mecz 1-2.

Eternity komentarzy: 15626.01.2011, 10:18

1 pytanko, z kim gramy w finale :?

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 226.01.2011, 10:11

"...Kanonierzy zdobyli kolejną bramkę, która wykluczała dogrywkę na Emirates Stadium..."

Szanowny redaktor również nie odrobił lekcji z regulaminu rozgrywek Carling Cup.
Dogrywka mogła mieć miejsce gdyby po 90 min. zsumowany wynik dwóch spotkań byłby remisowy. Bramki strzelone na wyjeździe są liczone podwójnie dopiero po dogrywce.
To tak dla zasady aby nie wprowadzać czytelników w błąd ale na szczęście Kanonierzy nie pozostawili wątpliwości kto w tym dwumeczu jest lepszy.

mitmichael komentarzy: 4924326.01.2011, 10:00

Czyli mecz z Tottenhamem 26 lutego zostanie przelozony skoro 27 lutego Finał Carling.

madjer komentarzy: 553426.01.2011, 09:17

...Ja bym tam wolał jakby ManU straciło punkty ...
No cóż trzeba się cieszyć ,zdobądźmy chociaż CC :)

hassassyn komentarzy: 69426.01.2011, 08:39

Podobał mi się gol Benia:)

bomba177 komentarzy: 5126.01.2011, 08:12

Haha tak trzymać ...
Oglądałem mecz bardzo dobry jak ktoś nie ma Canal+sport to polecam na internecie oglądać na meczyki.pl

wronka25 komentarzy: 224526.01.2011, 07:59

panowie cos czuje ze pykniem nawet barce w LM

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 726.01.2011, 07:46

@Pinguite
Albo będzie z jakiegoś powodu zły na City i utrzyma proczerwonomanchesterowską politykę FA... Wiesz, jak jest... :<

A co do Almunii - nie czepiajcie się go! W tym miesiącu daje rade, jest we właściwym miejscu i spisuje się na prawdę świetnie, więc jego wybór na zawodnika miesiąca to znakomita decyzja!

pietraz komentarzy: 159026.01.2011, 02:25

Normalna walka bark w bark hahah ale brednie, oglądałem akurat ten fragment meczu i w powtórkach było widać, że karny jawny się należał dla blackpool. W linku poniżej jest analizowana ta sytuacja i ci eksperci w studio zalewają się śmiechem z sędziego, że nie podyktował jedenastki. Kretynizm rafaela, a kibice manu jak zwykle trzeźwa ocena sytuacji, bo jakto my z jakimś blackpool będziemy przegrywać 3-0? Sędzia się po prostu orżnął i nie chciał wziąć na bark odpowiedzialności za karniaka na 3-0.. szlag mnie trafia w takich momentach

evelred komentarzy: 369126.01.2011, 01:41

mysoccerplace.net/video/blackpool-vs-manchester-united

tu jest ta sytuacja z karnym, oczywiście karny ewidentny, rafael kolejny raz pokazuje jak wielkim jest idiotą, sędzia pokazuje jak wielkim uczuciem darzy manu, a ich kibice oczywiście uważają, że nic nie było, żadna nowość

jak to jest normalna walka bark w bark to berbatow nie jest nurkiem

Glory komentarzy: 2926.01.2011, 01:20

Waskitcz------> Gdzie ty karnego widziales ??
Normalna walka bark w bark. I skonczcie juz te brednie o fartach przychylnosciach i polsmiesznych tlumaczeniach

Pozdro dla prawdziwych kibicow

Gunner_995 komentarzy: 655026.01.2011, 00:35

Waskitcz--->Spokojnie :) Jeszcze dotknie ich ręka sprawiedliwości :]

Waskitcz komentarzy: 449226.01.2011, 00:27

ja sie pytam jakim cudem Manchester znowu sfarcil nie dosc ze odrobil dwie bramki, to sedzia nie odgwizdal karnego:/ co za jawna niesprawiedliwosc

Gunner_995 komentarzy: 655026.01.2011, 00:22

kamil_9414---> :D
youtube.com/watch?v=vcDze3KNfBM

kamil_9414 komentarzy: 282826.01.2011, 00:16

macie ten filmik z Songiem i jego "atrybutami" w meczu z MC ? :D

Gunner_995 komentarzy: 655026.01.2011, 00:08

Jesteśmy jedyną angielską ekipą, która liczy się w wszystkich 4-ech frontach. Ten jeden jest już prawie nasz :)
Ten sezon może być bardzo piękny :))

Oooh to!Oooh to be! Oooh to be a Gooner!

czesiek_4 komentarzy: 111226.01.2011, 00:06

Pinquite - Nie sądzę. Anglia to nie Polska ;d

arsenal33fan komentarzy: 149826.01.2011, 00:02

ok nq all i milych snow z zwyciestwem kanonierow i wizij podnoszenia pucharu przez cesca ;:) eehhe

Pinguite komentarzy: 1502026.01.2011, 00:02

Czy wiesz, że... :

David Bernstein został prezydentem FA! Wiecie kim on był? Bernstein jest byłym prezesem klubu Manchester City. Może teraz skończy się ta przychylność FA do MUłków... Jak sądzicie? :D

vanperszing komentarzy: 24726.01.2011, 00:01

co do dyskusji na temat : kto gra wieksza kake : bendtner czy arshavin? ostatnimi czasy obaj graj piach a i tak jeden walnie asyste a drugi wcisnie jakos brame. na chlopski rozum rownanie jest proste. zapytacie jak mozna porownywac kloca bendtnera z malutkim arsha? inne warunki, styl gry. ja nie wiem pytajcie Wengera bo to on wystawia bendtnera na tej samej pozycji co ruska.
ale po ostatnich wynikach to o dziwo dobra taktyka. jak dodac do tego denilsona to wyczerpuje sie limit drewna na boisku. no moze jeszcze SS. Wenger to jest jednak trener dekady ze ta gra sie jakos klei.

concrete13 komentarzy: 869825.01.2011, 23:59

armata_PL - > chodziło Mi o to że Ci dwaj nie występując na boisku nie robią nam krzywdy :) ..

Garbal komentarzy: 4725.01.2011, 23:59

Ja gra w HT. Moja drużyna to "FC Kanonierzy Arsenal" bardzo oryginalnie ;p

crisfootball41 komentarzy: 87425.01.2011, 23:58

No wiecie, już sam brak manuela zapewnia mu dobre noty u nas i z tego zawodnikiem miesiaca jest. ;]

czesiek_4 komentarzy: 111225.01.2011, 23:56

Więc miałem racje z tym CC ;)) Gra ktoś może w Hattricka?? jak tak to podajcie nazwy drużyn.

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 425.01.2011, 23:56

concrete-> w takim razie Vermaelen powinien już kilka razy dostać taką nagrodę :D

czesiek_4 komentarzy: 111225.01.2011, 23:55

armata_PL - no ale się uśmiałem hehe. Faktycznie Manuel ratował nam tyłki wiele razy w tym miesiącu ;)
a tak na serio to mógłby już sobie odejść.

concrete13 komentarzy: 869825.01.2011, 23:54

armata_PL - > może został dlatego że nie grał ..jakby Skill nie grał przez cały miesiąc to pewnie też by się doczekał takiego wyróżnienia :)

Endrjum komentarzy: 1356 newsów: 225.01.2011, 23:53

Pinquite i czesiek_4:

Each season, the League Cup winners – like the winners of the FA Cup – are granted a place in the UEFA Europa League for the following season.

...i wszystko jasne.

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 425.01.2011, 23:51

Zawodnik miesiąca - Manuel Almunia hahaha xd Dobre ;D
[w zakładce 'zawodnik miesiąca' po prawej stronie] :D

czesiek_4 komentarzy: 111225.01.2011, 23:50

Pinquite - No też mi się tak wydawało ale po rozegraniu pierwszego sezonu w FM-a okazało że się myliłem. Nie wiem może dalej się myle jak tak to mnie poprawcie ;p
Nie jestem pewien czy to jest awans do fazy grupowej czy do jakiejś Rundy Eliminacyjnej

Wiem że kierowanie się fm to nie zawsze się prawdy dowiem bo są różne bugi. Już w końcu sam nie wiem jak to jest. Mógłby ktoś wytłumaczyć?

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 725.01.2011, 23:49

@Charlie
To całkiem podobnie jak u mnie, tylko domyślam się, że ty masz pewnie troszkę ciężej... + ja niedługo mam ferie... W sumie to dobrze, że mój solidny bagaż kompleksów nie pozwala mi się zachwycać iście poetycką grą Bendtnera (szczególnie jako skrzydłowego!), ale to nawet dobrze - mam jakoś więcej czasu na pożyteczne rzeczy.

@amadeo
Emirates Cup ma dla nas taką samą wartość, jak obecność Squillaciego w składzie... to znaczy - jest bezcenny i możemy się nim szczycić! :P

Spadam spać, dobranoc.

kamil_9414 komentarzy: 282825.01.2011, 23:49

Jestem pewien ze jezeli wygramy ten CC - OBY! To bedzie nam sie dalej lepiej i latwiej gralo. Wierzę w to, zreszta co chwila nasi zawodnicy podobnie mowia w wywiadach

Pinguite komentarzy: 1502025.01.2011, 23:44

W Carling Cup gra się o przepustkę do LE? Od kiedy? A nie czasem w FA Cup?

crisfootball41 komentarzy: 87425.01.2011, 23:43

No no, bendtner mnie zaskoczył, na pustą bramke to on potrafi nie trafic, ale czasem ladnego gola strzeli. Arshavin tez nieco lepiej dzisiaj. Czekamy na rywala, mam nadzieję że juz za miesiac ujrze fabregasa wznoszacego to trofeum... ;-)

amadeo komentarzy: 514925.01.2011, 23:43

@ czesiek_4
a Emirates Cup to co ?! haha

czesiek_4 komentarzy: 111225.01.2011, 23:41

No w finale łatwo nie będzie bo jak wiadomo to Birmingham i WHU w lidze o puchary europejskie raczej walczyć nie będą więc na pewno będą chcieli po przez Carling Cup zapewnić sobie występ w LE ;p
Mam nadzieje że Boss wystawi najlepszy skład jak tylko to będzie możliwe, i wtedy jestem pewien pierwszego pucharu do 6 lat!!!
PS: bardzo chce żebyśmy wygrali ten puchar. Będzie to pierwszy triumf Kanonierów od kiedy im kibicuje. Pozdrawiam wiernych fanów THE GUNNERS!!

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3025.01.2011, 23:38

@how
Siedzę i uczę się na poprawkę, zresztą kijowo się ostatnio czuję i jakoś nie mam ochoty na spamowanie. Czasem obejrzę jakiś mecz i wejdę na K.com, nic wielkiego ;)

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 425.01.2011, 23:38

Pamiętacie mecz z WHU na ES? Ja tam bym wolał jednak Birmigham. :)

bigbusta99 komentarzy: 14025.01.2011, 23:38

No to w końcu będzie okazja pojechać na Wembley!!! Już nie mogę się doczekać...

Theo44 komentarzy: 428125.01.2011, 23:38

Charlie rowniez nie napisalem, ze sie do niego przekonalem. Napisalem tylko, nazywanie kogos kto potrafil przyjac pilke, minac przeciwnika i z zimna krwia strzelic, ze tak powiem technicznie w momencie kiedy gra w ataku krotko mowiac sie nie uklada...i nazywanie kogos takiego drewniakiem??? tylko dlatego, ze solidny bagaz kompleksow nie pozwala przyznac sie do bledu.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.01.2011, 23:37

Cesc tak pragnał gola i sie doczekał xd

Arsenal_1886 komentarzy: 1952125.01.2011, 23:36

Novaczek - 12 marca jest półfinał

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 725.01.2011, 23:35

Ja wolę WHU, Birmingham to drwale. Jedna i druga drużyna potrafi się skoncentrować i zagrać dobry mecz, ale londyńczycy są w tym sezonie zwyczajnie słabsi. Mimo tego - finał na pewno nie będzie dla nas spacerkiem.