Bajeczne derby dla Arsenalu, zwycięstwo 4-2 z Chelsea!

Bajeczne derby dla Arsenalu, zwycięstwo 4-2 z Chelsea! 20.04.2022, 21:40, Łukasz Wandzel 1188 komentarzy

Ostatnie porażki i braki kadrowe w Arsenalu nie pozwalały sądzić, że derby Londynu na Stamford Bridge przeciwko Chelsea Thomasa Tuchela zakończą się takim rezultatem. Tymczasem podopieczni Mikela Artety stanęli na wysokości zadania, zagrali bardzo skutecznie w ofensywie i mimo błędów z obu stron to właśnie drużyna z The Emirates zgarnęła komplet punktów. Kanonierzy trzykrotnie wychodzili w tym spotkaniu na prowadzenie, wciąż gonieni przez gospodarzy. Po remisowej pierwszej połowie i wyniku 2-2 Arsenal zaprezentował się znacznie lepiej w drugiej i wygrał 4-2.

Chelsea: Mendy – Azpilicueta, Christensen (46' T. Silva), Sarr – R. James, Kante, Loftus-Cheek, Alonso (81’ Ziyech) – Mount – Lukaku (60’ Havertz), Werner.

Arsenal: Ramsdale – White, Holding, Gabriel, Tavares – Elneny, Xhaka – Saka (90+5’ Lacazette), Odegaard, Smith Rowe (75’ Cedric) – Nketiah (70’ Martinelli).

Tuż po pierwszym gwizdku gospodarze mocno przycisnęli, ale Arsenal potrafił odpowiadać na ataki rywali i od początku był groźny z kontrataku. Błędy w obronie, za słabe podania i ślizganie się po murawie powtarzały się przez cały mecz z obu stron i jako pierwszy skorzystali na tym goście.

W 13. minucie Andreas Christensen podał słabo i niecelnie, a piłkę przejął Nketiah, który popędził na bramkę Mendy’ego i bez kłopotu pokonał golkipera Chelsea.

Radość z prowadzenia po stronie Arsenalu nie trwała długo, bo już kilka minut później Timo Werner znalazł miejsce na strzał sprzed pola karnego, a piłka wpadła do siatki po rykoszecie. Wyrównująca bramka nie zdemotywowała piłkarzy Artety, którzy zaczęli sobie stwarzać coraz więcej groźnych okazji.

W 26. minucie po kolejnym błędzie w obronie zrobiło się gorąco w polu karnym Ramsdale’a, lecz imponujące wyprowadzenie piłki przez Xhakę rozpoczęło akcję bramkową dla gości. Kontra zakończyła się strzałem sprzed szesnastki w wykonaniu Smitha Rowe’a, który zmieścił futbolówkę tuż przy słupku.

W 31. minucie Chelsea znowu wyrównała wynik meczu. Gospodarze wykorzystali zamieszanie na lewym skrzydle i przedostali się w pole karne The Gunners, skąd na listę strzelców wpisał się Azpilicueta. Goście domagali się odgwizdania faulu, bo Ben White przewrócił się w starciu z dwoma rywalami.

W końcówce pierwszej połowy znowu przeważał Arsenal. Wtedy najbliżej kolejnego gola był Smith Rowe, jednak nie wykorzystał dogodnej okazji i obie ekipy zeszły na przerwę przy wyniku 2-2. Po przerwie oba zespoły skupiły się na tym, by popełniać mniej błędów w obronie i lepiej wyszedł na tym Arsenal. W 57. minucie Tavares zaliczył udane podanie w okolicę szesnastki. Nketiah próbował odwrócić się z piłką. Wydawało się, że Anglik ją straci, lecz nie odpuszczał do samego końca i ostatecznie wbił ją do bramki.

Chelsea zdecydowanie brakowało wielkich okazji, dzięki którym znów mogliby doprowadzić do remisu. Arsenal poprawił grę w obronie w drugiej połowie, ale sam przez długi czas nie potrafił zamknąć tego meczu. Nerwowa końcówka skończyła się przed ostatnim gwizdkiem sędziego, bo w doliczonym czasie gry Bukayo Saka wywalczył rzut karny. Wicemistrz Europy sam wykonał jedenastkę i pewnym strzałem lewą nogą ustalił wynik spotkania. 4-2 na Stamford Bridge!

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Simao12 komentarzy: 775222.04.2022, 22:50

Jesus za Lace, cóż to będzie za skok jakościowy

Jack_Herrer komentarzy: 6192 newsów: 19222.04.2022, 22:11

Ja tam jestem wierzący, wiec jestem 100% za Jesusem. Czy bedzie naszym zbawicielem to sie okaże, ale typek wie jak grać w piłkę, a że w City za duzo nie pograł to jak dostanie u nas status pierwszego napastnika i kazdy mecz od pierwszej minuty to bez problemu moze wskoczyć na wyższy poziom, bo rezerwy na jeszcze duże.

ArsenalChampion komentarzy: 803222.04.2022, 21:33

Tak czy siak Arsenal kupi 2 napastników. Patrząc na to ze odchodzi Nketiah i Lacazette. To Arsenal w przyszłem sezonie zostaje bez napastnika.

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11722.04.2022, 21:30

Orny już pisze o Jesusie. Także coś się dzieje

ksowa90 komentarzy: 146422.04.2022, 21:26

Arteta zna Jezusa. Dla mnie jest to argument by dać szansę temu transferowi

Paul77 komentarzy: 976722.04.2022, 21:26

@kwiatinho: Oshminsen to chyba obok Nuneza najlepsza opcja w ataku. Oczywiście mowa o napastniku nr 1.

enrique komentarzy: 1910222.04.2022, 21:24

Jutro będzie dobry mecz.
I będą 3 punkty.

kwiatinho komentarzy: 1312822.04.2022, 21:22

Każdy ma.swoje typy. Ja jako że dużo oglądam Serie A to byłbym za Osimhenem Dybalą czy Lautaro a jeżeli ktoś na przyszłość to Scamacca

Oprócz nich Nuñez bo zapowiada się nowy Cavani którego zawsze ceniłem. A z La Ligi podoba mi się styl Joao Felixa

Absolutnie wyleczyłem się z Isaka Calvert-Lewina nawet Jonathana Davida

Paul77 komentarzy: 976722.04.2022, 21:19

@arsenallord: nie zmieniłem szybko zdania o Isaku, bo od połowy sezonu nie oceniałem, widziałem że jest słabo, teraz mogę wydać ocenę.
Poprzedni sezon i początek tego prognozował że poczyni postęp. Dziś widać że się cofnął. Jak będzie w przyszłości licho wie.

Hans_Zimmer komentarzy: 594522.04.2022, 21:18

@Rowerinho: pietraszko śmierdziaszko.

kwiatinho komentarzy: 1312822.04.2022, 21:15

@Gunner18AFC napisał: "Ramsdale to akurat jeszcze nie udowodnił, że to bramkarz na miarę ligi mistrzów. Świetny początek sezonu ale mocno przygasł i puszcza babole. Póki co na przestrzeni całego tego sezonu - średnio"

Ramsdale na przestrzeni całego sezonu średnio? Wpuszcza babole?

Przypomnij jakieś

silvano95 komentarzy: 980522.04.2022, 21:14

Discussions between Arsenal technical director Edu & Jesus’ representatives are believed to have been taking place for a number of months & the player is thought to be open to the prospect, although negotiations are yet to begin between Arsenal & Man City. [
@David_Ornstein

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 122.04.2022, 21:12

@PrzeArs: Narazie są przeprowadzane rozmowy, nic nie dogadane jeszcze, jak City będzie sobie wołać jakieś śmieszne kwoty, to niech spadają, maks co bym dał za niego to 30-35 mln, zważywszy że ma rok do końca kontraktu.

Garfield_pl komentarzy: 2796922.04.2022, 21:10

Arsenal are exploring the possibility of signing striker Gabriel Jesus from Manchester City in the summer transfer window, The Athletic understands. Everton striker Dominic Calvert-Lewin is also among the options being considered. [@David_Ornstein] #afc https://t.co/aSuRft901q

PrzeArs komentarzy: 278422.04.2022, 21:10

Podobno Jesus już u nas . Orstein rzuca temat

silvano95 komentarzy: 980522.04.2022, 21:08

· Arsenal exploring possibility of signing Gabriel Jesus from Man City. Clubs yet to speak but talks between Edu + reps for months. 25yo open to idea, #AFC current favourites. Calvert-Lewin among options
@TheAthleticUK
#MCFC #EFC 1st reported
@jorgenicola

Patriko komentarzy: 528722.04.2022, 21:07

@Theo10: Rzadko komentuje potencjalne transfery na zasadzie za lub przeciw, ale jakoś do Jesusa wyjątkowo jestem na nie po tym co prezentuje w City które chodzi jak maszyna.

Patriko komentarzy: 528722.04.2022, 21:03

@Bukayoforever: Nie no bez jaj, co tu tłumaczyć dwa proste zdania. Jak nie rozumieez to trudno.

Bukayoforever komentarzy: 353622.04.2022, 21:02

Zagłosujcie na Odegaarda, Sake i Ramsdala w drużynie sezonu FIFA.
Fajnie by było nimi pograć.

Gunner18AFC komentarzy: 3434 newsów: 322.04.2022, 20:56

@cieniak14: Ramsdale to akurat jeszcze nie udowodnił, że to bramkarz na miarę ligi mistrzów. Świetny początek sezonu ale mocno przygasł i puszcza babole. Póki co na przestrzeni całego tego sezonu - średnio

Bukayoforever komentarzy: 353622.04.2022, 20:54

#FreePietraszko

Rowerinho komentarzy: 225222.04.2022, 20:53

@Hans_Zimmer napisał: "Jesus to świetna opcja dla nas."

Tymczasem Pietraszko na swoim koncie ogłosił, że Jezusowi bliżej do Słowianina niż do Żyda. Duma, że to nasza społeczność wypuściła takiego asa w świat!

Bukayoforever komentarzy: 353622.04.2022, 20:51

Antonio Conte, menedżer Tottenhamu Hotspur, wykazuje zainteresowanie poprowadzeniem Paris Saint-Germain od przyszłego sezonu - informuje „Le Parisien”.

Niby tylko plotka, ale teraz jeat takich dużo więc coś na rzeczy musi być. Trochę się pomyliłem, dawałem mu jeszcze rok, a ten tak szybko by się miał zwijać.

Hans_Zimmer komentarzy: 594522.04.2022, 20:49

Jesus to świetna opcja dla nas. Jak widzę, że lepiej grać Nketiahem to mnie krew zalewa. Napalacie się jak małe dzieci na jakieś gwiazdy i nie widzicie innych bardzo ciekawych rozwiązań.

darek250s komentarzy: 10293 newsów: 522.04.2022, 20:48

Arsenał może zagrać tak samo dobry mecz jak i tragiczny. Jutro może być różnie. Podejrzewam dzień konia u Ronaldo. Po ostatniej sytuacji będzie głodny takiego odreagowania.

Slaviola komentarzy: 1237722.04.2022, 20:47

Można by napisać, że jutro przed Nami arcy ważne spotkanie.

Z Chealsea również takie było... no i praktycznie każde spotkanie do końca sezonu takie będzie.

Chłopaki muszą spiąć tyłki, tak jak w spotkaniu ze smerfami, inaczej nie mamy co szukać Arsenalu w końcowej tabeli IN TOP4.

Bukayoforever komentarzy: 353622.04.2022, 20:41

@arsenallord napisał: "My nie mamy w czym wybrzydzać."
Serio, arsenallord dobrze mówi, obojetnie jaki transfer napastnika, to i tak będzie duży przeskok pomiędzy tym co daje nam Laca.

Bukayoforever komentarzy: 353622.04.2022, 20:39

@Patriko: Nie wiem o co ci chodzi, z jednej strony piszesz, że z wielkich tylko Aube sprowadziliśmy, a po chwili piszesz, że Mari nie wypalił, czyli teoria o tym, że chodzi ci o wielkie nazwiska obalona, bo ja nawet nie słyszałem o tym chłopie wcześniej. Teoria wielkich transferów jako, że potem stali sie wielkimi tak samo odpada, bo Gabriel czy inny Odegaard to co to jest.

Serio, możesz rozjaśnić?

Simao12 komentarzy: 775222.04.2022, 20:38

@Rynkos7: Jesus nie gra jako srodkowy napastnik u Guardioli,

The088 komentarzy: 62122.04.2022, 20:37

Ale jutro szykuje się mecz, co? Chyba każdy zrewiduje swoje plany, żeby tylko go obejrzeć? Nie dość, że klasyk Premier League, to jeszcze kluczowy w walce o top4. Mecz o wielkiej wadze.

Oby udało się nie za bardzo dać pograć Ronaldo, który zawsze jest groźny, a w obecnych okolicznościach, to może chcieć dać jeszcze więcej z siebie.

Wyczuwam ostrą wymianę ciosów i ostatecznie 3-2 dla Arsenalu.

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11722.04.2022, 20:36

@Rynkos7: Kompletnie się nie sprawdził? Bez przesady.

@Paul77: O a co tak szybko zmieniłeś zdanie co do Isaka? Jeszcze tydzień temu byłeś za nim? Ale bardzo dobrze, że widzisz, że ten sezon jest fatalny. Czemu chce Schicka? Nie jest to szczyt marzeń, ale kto? My nie mamy w czym wybrzydzać.

aguero10 komentarzy: 855822.04.2022, 20:35

Jesus to idealna opcja na 2 napastnika . Więc nie narzekajcie . Lacca i Edek odchodzą . Balo nie dostanie szansy . Na pewno pójdziemy po kozaka na atak .
Martinez albo Dybala.

Bukayoforever komentarzy: 353622.04.2022, 20:35

Myślałem, że już się wystarczająco przejechaliście na ocenianiu transferów przed tym jak dla nas parę meczy zagrają, a tu dalej ten sam problem.

Bukayoforever komentarzy: 353622.04.2022, 20:33

@Patriko: No strzelił 3 bramki i zanotował 7 asyst, grając tylko 16 meczów w podstawowej jedenastce, a na dodatek jest to skrzydłowy w układance Guardioli.

cieniak14 komentarzy: 172722.04.2022, 20:33

@Rynkos7 napisał: "Gabriel Jesus kompletnie nie sprawdził się w City i miałby sprawdzić się u nas? Szczerze to dla mnie gracz poziomu Lacazetta. To już chyba lepiej dać szansa dla Nketiaha niż wydać nie wiadomo jakie pieniądze na Jesusa. Beznadziejny transfer w mojej opinii, mam nadzieję, że to tylko plotka."

A Ramsdale dwa razy spadł z ligi i on ma bronić w Arsenalu? :)) Nie ma co jęczeć i skreślać na początku.

Theo10 komentarzy: 826122.04.2022, 20:27

@Patriko: Napisałem „większe transfery”. Willian przyszedł jako wolny zawodnik. Mariego również nie uwzględniałbym w tej kategorii.

Patriko komentarzy: 528722.04.2022, 20:21

@Theo10: Ta, zwłaszcza Willian i Mari xD my od pozyskania Auby nie przeprowadziliśmy dużego transferu. Oby pogłoski o tym Gabrielu okazały się tylko plotkami.

Paul77 komentarzy: 976722.04.2022, 20:20

Może by miało sens zaatakować po Nuneza - choć ryzyko spore, z drugiej strony ursusy w ataku się fajnie sprawdzają w PL. Pomoc Tielemans za taką kasę jest super opcją. Dalej uważam że nie Neves tylko Bissouma. Trochę dublują się z Parteyem, ale obaj mogą grać razem. Neves to taki Xhaka vol2. Nie widzę go w Arsenalu Artety.
Wracając do ataku, to może Nketiah by się zgodził na kontrakt max 2 lata i bycie druga opcją. A pierwszą kupić petardę.

Theo10 komentarzy: 826122.04.2022, 20:18

Tak serio, to jak na razie wszystkie większe transfery Artety są trafione, a Jesusa zna on świetnie, więc jeśli faktycznie go chce, to ja jestem za.

Rynkos7 komentarzy: 678122.04.2022, 20:13

Paul77 komentarzy: 976722.04.2022, 20:12

@arsenallord: co Ty kolego widzisz w Sricku, czy DCL? Dwa cholerne drewna. Czecha oglądałem jeszcze za czasów Romy i nie pokazywał nic. To samo co obecnie Isak. Byłem do niedawna za Szwedem, ale.... Ten sezon to dramat.

Patriko komentarzy: 528722.04.2022, 20:07

Jezus taki sam naleśnik w tym sezonie co Lagazet, zagrał aby 200 minut mniej od francuza i strzelił bramkę mniej, jeden i drugi się tak samo na 9tkę w dużym klubie nadaję.

Theo10 komentarzy: 826122.04.2022, 20:04

Statystyki przemawiają za tym, że transfer Jesusa to dobry pomysł. Jak na razie 66,6% brazylijskich Gabrielów się sprawdziło w Arsenalu.

arsenallord komentarzy: 29708 newsów: 11722.04.2022, 20:04

Jak ma być Jesus/Lautaro to do kompletu musi przyjść tzw. byczek i będą się fajnie uzupełniać. Piłkarz typu Nuńez/Schick/DCL

Gunner18AFC komentarzy: 3434 newsów: 322.04.2022, 20:04

O jak Edu nad tym czuwa to czarno to widzę

Barney komentarzy: 2091022.04.2022, 20:02

Gabriel Jesus to niezly pomysl przy tej biedzie z napastnikami na pewno duzo lepszy niz dcl czy ishak

Bukayoforever komentarzy: 353622.04.2022, 20:01

a już było

Bukayoforever komentarzy: 353622.04.2022, 19:58

Arsenal prowadzi obecnie zaawansowane rozmowy w sprawie podpisania kontraktu z Gabrielem Jesusem. Nad całością transkacji czuwa Edu Gaspar. Na tą chwilę wszystko, czego potrzeba to akceptacja ze strony Manchesteru City.

Jeśli City nie zaakceptuje oferty Kanonierów w letnim okienku transferowym to klub z Londynu oraz sam zawodnik będą skłonni podpisać umowę za rok w ramach wolnego transferu. Kontrakt zawodnika wygasa w czerwcu 2023 roku.

Jesus chciałby zarabiać rocznie 6 milionów euro, co dla Arsenalu nie byłoby żadnym problemem. A więc wszystko w rękach City!