Bajeczne derby dla Arsenalu, zwycięstwo 4-2 z Chelsea!

Bajeczne derby dla Arsenalu, zwycięstwo 4-2 z Chelsea! 20.04.2022, 21:40, Łukasz Wandzel 1188 komentarzy

Ostatnie porażki i braki kadrowe w Arsenalu nie pozwalały sądzić, że derby Londynu na Stamford Bridge przeciwko Chelsea Thomasa Tuchela zakończą się takim rezultatem. Tymczasem podopieczni Mikela Artety stanęli na wysokości zadania, zagrali bardzo skutecznie w ofensywie i mimo błędów z obu stron to właśnie drużyna z The Emirates zgarnęła komplet punktów. Kanonierzy trzykrotnie wychodzili w tym spotkaniu na prowadzenie, wciąż gonieni przez gospodarzy. Po remisowej pierwszej połowie i wyniku 2-2 Arsenal zaprezentował się znacznie lepiej w drugiej i wygrał 4-2.

Chelsea: Mendy – Azpilicueta, Christensen (46' T. Silva), Sarr – R. James, Kante, Loftus-Cheek, Alonso (81’ Ziyech) – Mount – Lukaku (60’ Havertz), Werner.

Arsenal: Ramsdale – White, Holding, Gabriel, Tavares – Elneny, Xhaka – Saka (90+5’ Lacazette), Odegaard, Smith Rowe (75’ Cedric) – Nketiah (70’ Martinelli).

Tuż po pierwszym gwizdku gospodarze mocno przycisnęli, ale Arsenal potrafił odpowiadać na ataki rywali i od początku był groźny z kontrataku. Błędy w obronie, za słabe podania i ślizganie się po murawie powtarzały się przez cały mecz z obu stron i jako pierwszy skorzystali na tym goście.

W 13. minucie Andreas Christensen podał słabo i niecelnie, a piłkę przejął Nketiah, który popędził na bramkę Mendy’ego i bez kłopotu pokonał golkipera Chelsea.

Radość z prowadzenia po stronie Arsenalu nie trwała długo, bo już kilka minut później Timo Werner znalazł miejsce na strzał sprzed pola karnego, a piłka wpadła do siatki po rykoszecie. Wyrównująca bramka nie zdemotywowała piłkarzy Artety, którzy zaczęli sobie stwarzać coraz więcej groźnych okazji.

W 26. minucie po kolejnym błędzie w obronie zrobiło się gorąco w polu karnym Ramsdale’a, lecz imponujące wyprowadzenie piłki przez Xhakę rozpoczęło akcję bramkową dla gości. Kontra zakończyła się strzałem sprzed szesnastki w wykonaniu Smitha Rowe’a, który zmieścił futbolówkę tuż przy słupku.

W 31. minucie Chelsea znowu wyrównała wynik meczu. Gospodarze wykorzystali zamieszanie na lewym skrzydle i przedostali się w pole karne The Gunners, skąd na listę strzelców wpisał się Azpilicueta. Goście domagali się odgwizdania faulu, bo Ben White przewrócił się w starciu z dwoma rywalami.

W końcówce pierwszej połowy znowu przeważał Arsenal. Wtedy najbliżej kolejnego gola był Smith Rowe, jednak nie wykorzystał dogodnej okazji i obie ekipy zeszły na przerwę przy wyniku 2-2. Po przerwie oba zespoły skupiły się na tym, by popełniać mniej błędów w obronie i lepiej wyszedł na tym Arsenal. W 57. minucie Tavares zaliczył udane podanie w okolicę szesnastki. Nketiah próbował odwrócić się z piłką. Wydawało się, że Anglik ją straci, lecz nie odpuszczał do samego końca i ostatecznie wbił ją do bramki.

Chelsea zdecydowanie brakowało wielkich okazji, dzięki którym znów mogliby doprowadzić do remisu. Arsenal poprawił grę w obronie w drugiej połowie, ale sam przez długi czas nie potrafił zamknąć tego meczu. Nerwowa końcówka skończyła się przed ostatnim gwizdkiem sędziego, bo w doliczonym czasie gry Bukayo Saka wywalczył rzut karny. Wicemistrz Europy sam wykonał jedenastkę i pewnym strzałem lewą nogą ustalił wynik spotkania. 4-2 na Stamford Bridge!

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
silvano95 komentarzy: 977621.04.2022, 23:20

Regarding Serge Gnabry's situation, it's not only about money. The player wants to feel like he has an important role in the team - also in relation to his position. Gnabry has expressed his wish to play in a more central position rather than on the wings [@kerry_hau]

grzegorz1211 komentarzy: 1026921.04.2022, 22:46

@Paul77 napisał: "okpij tak z Allacha i to najlepiej na zachodnich forach. Zobaczymy jak zabawnie będzie"
To pewnie jechowy

Adu (zawieszony) komentarzy: 549821.04.2022, 22:43

Dobry wieczór dzieci

MCX018 komentarzy: 138821.04.2022, 22:38

@Paul77 napisał: "pokpij tak z Allacha i to najlepiej na zachodnich forach. Zobaczymy jak zabawnie będzie."

Przecież to ksiądz jest, i od czasu do czasu jakąś modlitwę tu musi zapuścić, żeś nie widział jego poprzednich modlitw?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185221.04.2022, 22:37

@miki9971: @Paul77: dlaczego kpi? o co wam chodzi, ludzie?

DeWu komentarzy: 85421.04.2022, 22:35

Jeżeli po porażce z Vlaho, zabiorą nam Nuneza, to Arteta nie ma daru przekonywania, w żadnym klubie Darwin nie miałby tak pewnego składu, w okazałej lidze. Isak dzisiaj dno... DCL poza radarem, a piłkarz z Lille za dużą kasę, to brzmi jakoś znajomo

Paul77 komentarzy: 965721.04.2022, 22:25

@illpadrino: @Thoneick: z początku meczu wydawało się że fajnie zaczyna grać, a gdy przychodzi do setki, to... dramat. Jednak zawodzi po całości

Paul77 komentarzy: 965721.04.2022, 22:22

@Dziadyga: masz rację. Dziękuję za wsparcie.
Człowiek przez to wszystko złapał doła. W pracy też nie ma lekko..
Jeszcze raz dziękuję.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 321.04.2022, 22:20

Niech nie biorą tego Isaka...

Ja pierdziele co on teraz spierdzielił to głowa mała.

Thoneick komentarzy: 196321.04.2022, 22:18

Boże ale ten Isak jest słaby...

Dziadyga (zawieszony) komentarzy: 812821.04.2022, 22:17

@Paul77 napisał: "staram się. A jak to bywa zwykle w takich sytuacjach dużo problemów i wszystko się sypie.
Planuje 2/3 dobre piwka w sobotę i pierwszy grill"

Pamiętaj by korzystać z każdego dnia na maxa i świata nie zbawimy,można pomóc ludziom w różnych sytuacjach jak w tej wojennej też np,ale trzeba żyć swoim życiem.Oby pogoda na grillowanie dopisała :D bo u mnie na zachodzie fatalny ten kwiecień pogodowy.

Paul77 komentarzy: 965721.04.2022, 22:13

@thide: pokpij tak z Allacha i to najlepiej na zachodnich forach. Zobaczymy jak zabawnie będzie.

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 121.04.2022, 22:12

@Rafson95 napisał: "2012 rok to już Podolski czy Mertesacker chyba na dzień dobry dostawali po stówce albo więcej jak przychodzili."
Mertesacker nie, ale Poldi mial chyba 110k i byl wtedy najlepiej oplacanym pilkarzem Arsenalu.

grzegorz1211 komentarzy: 1026921.04.2022, 22:11

@ArsenalChampion: Funty

@Rafson95 napisał: "Rok później Ozil do nas trafił to nie pamiętam ale ze 180tys funtów pewnie dostał też"
Ozil i Alexis dostali po 130 tyś

Paul77 komentarzy: 965721.04.2022, 22:10

Oglądam Sociedad z Barcą i Isak robi dobrą robotę.

miki9971 komentarzy: 6230 newsów: 221.04.2022, 22:10

@thide napisał: "Uwielbiam Cię Stwórco i Panie, utajony w Najświętszym Sakramencie. Uwielbiam Cię za wszystkie dzieła rąk Twoich, w których mi się ukazuje tyle mądrości, dobroci i miłosierdzia, o Panie, rozsiałeś tyle piękna na ziemi, a ono mi mówi o piękności Twojej, choć są tylko słabym odbiciem Ciebie, Niepojęta Piękności. Choć ukryłeś i utaiłeś piękność Swoją, oko moje oświecone wiarą dosięga Ciebie i dusza moja poznaje Stwórcę swego, najwyższe swe dobro i serce moje całe tonie w modlitwie uwielbienia. Stwórco mój i Panie, Twoja dobroć ośmieliła mnie mówić z Tobą - miłosierdzie Twoje sprawia to, że znika pomiędzy nami przepaść, która dzieli Stwórcę od stworzenia. Rozmawiać z Tobą o Panie, to rozkosz dla mojego serca, w Tobie znajduję wszystko, czego serce moje zapragnąć może. Tu światło Twoje oświeca mój umysł i czyni go zdolnym do coraz głębszego poznawania Ciebie. Tu na serce moje spływają łask strumienie, tu dusza moja czerpie życie wiekuiste. Amen."

Że Cię to nadal bawi...

ArsenalChampion komentarzy: 798421.04.2022, 22:10

Pamietam ze swego czasu Walcott dostal 140 tyś funtów tygodniowo i był najlepiej zarabiającym graczem. Wtedy to było cos wow. I się mówiło ze jaka to duza kwota.

Paul77 komentarzy: 965721.04.2022, 22:08

@Dziadyga: staram się. A jak to bywa zwykle w takich sytuacjach dużo problemów i wszystko się sypie.
Planuje 2/3 dobre piwka w sobotę i pierwszy grill

ArsenalChampion komentarzy: 798421.04.2022, 22:08

@grzegorz1211: Funty czy euro?

grzegorz1211 komentarzy: 1026921.04.2022, 22:07

@ArsenalChampion napisał: "W każdym klubie są inne zarobki gwiazd. 10 lat temu, to nie wiem czy w Arsenalu ktoś zarabiał 100k. Wątpliwości mam czy w jakimkolwiek klubie w Anglii ktoś 200k zarabiał."
Sol Campbell był pierwszy w Arsenalu co dostał pensje 5 mln co daje około 100 tyś tyg i to był bodajże 2001 rok

thide komentarzy: 32389 newsów: 185221.04.2022, 22:06

rafal1990 komentarzy: 38121.04.2022, 22:04

Tego nam było trzeba szkoda tych wcześniejszych porażek ale trza walczyć do końca

miki9971 komentarzy: 6230 newsów: 221.04.2022, 22:03

Burnley gra nieźle, może uda im się urwać punkty Kurom.

Dziadyga (zawieszony) komentarzy: 812821.04.2022, 22:02

@Paul77 napisał: "Człowiek od 28 lutego żyje bardziej losem tych ludzi, niż Arsenalem...
Nie umiem się skupić na futbolu...."

Czas i wyluzowanie trzeba mieć na wszystko,za dużo stresu to przecież źle.

Rafson95 komentarzy: 1045121.04.2022, 22:00

Rok później Ozil do nas trafił to nie pamiętam ale ze 180tys funtów pewnie dostał też.

Paul77 komentarzy: 965721.04.2022, 21:55

Zawstydził mnie dziś kuzyn. Człowiek szczęśliwy że dwójce Ukraińców dał opiekę i dach nad głową, a on przyjął dziewięć osób... Fakt, zamożny człowiek, ale nie chwalił się, nie obnosił się z tym...
Człowiek od 28 lutego żyje bardziej losem tych ludzi, niż Arsenalem...
Nie umiem się skupić na futbolu....

ArsenalChampion komentarzy: 798421.04.2022, 21:47

@Simao12 napisał: "200k to gwiazda chyba 10 lat temu.
Aktualnie gwiazda to 300-400k, a tych United ma najwięcej w lidze - 5"

obecnie to chyba nikt."

No jakby Ozil był w prajmie to by nie było problemów.
Lacazette też jest opłacany jak gwiazda, statusu nigdy nie miał bo hajp się skończył po pierwszym sezonie w Arsenalu.

El_Artillero komentarzy: 108321.04.2022, 21:14

@Dziadyga: Akurat gra chyba kolejny mecz życia :D

El_Artillero komentarzy: 108321.04.2022, 21:13

Odważyłęm się włączyć mecz Burnley - Southampton i jeżeli ktoś się zastanawia to szczerze polecam. Prawdziwe meczycho do tej pory na Turf Moor.

Dziadyga (zawieszony) komentarzy: 812821.04.2022, 21:13

@Lamoreaux napisał: "Ważne żeby zabrali Tottenhamowi punkty 15.05."

Spokojnie,do tego czasu będziemy mieli minimum 4 pkt nad Tott :D

Lamoreaux komentarzy: 339021.04.2022, 21:09

@Dziadyga napisał: "Michael Jackson na ławce działa cuda :D burnley jak nie burnley ostatnio i dziś."

Ważne żeby zabrali Tottenhamowi punkty 15.05.

AR14 komentarzy: 128821.04.2022, 21:07

"Jedna jaskółka wiosny nie czyni"

Ciężko z tym się nie zgodzić, jednak każdy prawdziwy kibic po takim występie jakiegokolwiek zawodnika, którego nie lubi, powinien życzyć mu następnych dobrych meczy. Jest to w końcu w naszym interesie wszystko ;d

AR14 komentarzy: 128821.04.2022, 21:04

@Fozzie

Zdecydowanie brawa dla Granita, oby psychicznie był gotowy na więcej i nie poddawał się, nawet jak nie wyjdzie.

Jestem jednym z tych, którzy obsmarowują słownie czy na stronie Granita jak prąd wyłączy. Jednak dobrze powiedziałeś, że nie myli się ten, co nic nie robi.

@TlicTlac napisał: "@Marzag:

kto był gwiazdą albo miał status gwiazdy w Arsenalu - oprócz Auby?"

Na pewno Ozil też

TlicTlac komentarzy: 596721.04.2022, 20:51

@Marzag:

kto był gwiazdą albo miał status gwiazdy w Arsenalu - oprócz Auby?

Dziadyga (zawieszony) komentarzy: 812821.04.2022, 20:46

Dziś Forster pewnie puści ze 2 szmaty xD

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 121.04.2022, 20:40

@Lamoreaux napisał: "- Ogromna konkurencja w lidze, w razie niepowodzeń szatnia zaczyna już kręcić nosem
- piłkarze z ogromnymi tygodniówkami, którzy się nie sprawdzają
- masa "gwiazd"
- średni piłkarze ze statusem gwiazd"

Jak Arsenal gdy Arteta przejmował zespół.

Alffik komentarzy: 104221.04.2022, 20:40

@Thierry_H: ja zauważyłem, że Emil był strasznie niezadowolony z tego, że Arteta go ściągnął z boiska.

silvano95 komentarzy: 977621.04.2022, 20:37

Ode i gdyby tu był Napastnik z prawdziwego zdarzenia.

Lamoreaux komentarzy: 339021.04.2022, 20:33

United to mega trudny klub do prowadzenia moim zdaniem.

- średni piłkarze ze statusem gwiazd

Jak ktoś ogarnie ten syf to będzie naprawdę kozakiem, mam nadzeiję że Ten Hag nei sprosta temu zadaniu

enrique komentarzy: 1894821.04.2022, 20:31

@darek250s: Ktoś rzucił na meczykach że w szukali bomby w domu Maguire'a, a jedyne co znaleźli to niewypał xD

miki007 komentarzy: 27621.04.2022, 20:30

@enrique: ja się obawiam że sprowadzi Antonego bo to kozak zawodnik