Bajeczne derby dla Arsenalu, zwycięstwo 4-2 z Chelsea!

Bajeczne derby dla Arsenalu, zwycięstwo 4-2 z Chelsea! 20.04.2022, 21:40, Łukasz Wandzel 1188 komentarzy

Ostatnie porażki i braki kadrowe w Arsenalu nie pozwalały sądzić, że derby Londynu na Stamford Bridge przeciwko Chelsea Thomasa Tuchela zakończą się takim rezultatem. Tymczasem podopieczni Mikela Artety stanęli na wysokości zadania, zagrali bardzo skutecznie w ofensywie i mimo błędów z obu stron to właśnie drużyna z The Emirates zgarnęła komplet punktów. Kanonierzy trzykrotnie wychodzili w tym spotkaniu na prowadzenie, wciąż gonieni przez gospodarzy. Po remisowej pierwszej połowie i wyniku 2-2 Arsenal zaprezentował się znacznie lepiej w drugiej i wygrał 4-2.

Chelsea: Mendy – Azpilicueta, Christensen (46' T. Silva), Sarr – R. James, Kante, Loftus-Cheek, Alonso (81’ Ziyech) – Mount – Lukaku (60’ Havertz), Werner.

Arsenal: Ramsdale – White, Holding, Gabriel, Tavares – Elneny, Xhaka – Saka (90+5’ Lacazette), Odegaard, Smith Rowe (75’ Cedric) – Nketiah (70’ Martinelli).

Tuż po pierwszym gwizdku gospodarze mocno przycisnęli, ale Arsenal potrafił odpowiadać na ataki rywali i od początku był groźny z kontrataku. Błędy w obronie, za słabe podania i ślizganie się po murawie powtarzały się przez cały mecz z obu stron i jako pierwszy skorzystali na tym goście.

W 13. minucie Andreas Christensen podał słabo i niecelnie, a piłkę przejął Nketiah, który popędził na bramkę Mendy’ego i bez kłopotu pokonał golkipera Chelsea.

Radość z prowadzenia po stronie Arsenalu nie trwała długo, bo już kilka minut później Timo Werner znalazł miejsce na strzał sprzed pola karnego, a piłka wpadła do siatki po rykoszecie. Wyrównująca bramka nie zdemotywowała piłkarzy Artety, którzy zaczęli sobie stwarzać coraz więcej groźnych okazji.

W 26. minucie po kolejnym błędzie w obronie zrobiło się gorąco w polu karnym Ramsdale’a, lecz imponujące wyprowadzenie piłki przez Xhakę rozpoczęło akcję bramkową dla gości. Kontra zakończyła się strzałem sprzed szesnastki w wykonaniu Smitha Rowe’a, który zmieścił futbolówkę tuż przy słupku.

W 31. minucie Chelsea znowu wyrównała wynik meczu. Gospodarze wykorzystali zamieszanie na lewym skrzydle i przedostali się w pole karne The Gunners, skąd na listę strzelców wpisał się Azpilicueta. Goście domagali się odgwizdania faulu, bo Ben White przewrócił się w starciu z dwoma rywalami.

W końcówce pierwszej połowy znowu przeważał Arsenal. Wtedy najbliżej kolejnego gola był Smith Rowe, jednak nie wykorzystał dogodnej okazji i obie ekipy zeszły na przerwę przy wyniku 2-2. Po przerwie oba zespoły skupiły się na tym, by popełniać mniej błędów w obronie i lepiej wyszedł na tym Arsenal. W 57. minucie Tavares zaliczył udane podanie w okolicę szesnastki. Nketiah próbował odwrócić się z piłką. Wydawało się, że Anglik ją straci, lecz nie odpuszczał do samego końca i ostatecznie wbił ją do bramki.

Chelsea zdecydowanie brakowało wielkich okazji, dzięki którym znów mogliby doprowadzić do remisu. Arsenal poprawił grę w obronie w drugiej połowie, ale sam przez długi czas nie potrafił zamknąć tego meczu. Nerwowa końcówka skończyła się przed ostatnim gwizdkiem sędziego, bo w doliczonym czasie gry Bukayo Saka wywalczył rzut karny. Wicemistrz Europy sam wykonał jedenastkę i pewnym strzałem lewą nogą ustalił wynik spotkania. 4-2 na Stamford Bridge!

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
domino178 komentarzy: 243420.04.2022, 22:49

To gdzie są dziś ci co domy na CFC stawiali?

enrique komentarzy: 1922520.04.2022, 22:49

Na debilapage totalne przerażenie przed sobotą xD

bizooon komentarzy: 694120.04.2022, 22:49

Tak na prawdę chyba większość z nas zdaje sobie sprawę że najważniejsze jest nie to żeby być w TOP4, ale żeby o nie walczyc do końca.

ksowa90 komentarzy: 147020.04.2022, 22:49

@miki9971: maj 2021. Wygrana z Chelsea. United nie jest top, ale też ich ograliśmy ostatnio u nich

XandeR komentarzy: 969720.04.2022, 22:49

Nie chce być smutasem bo to piękny wieczór, ale Arteta dziś nic nie zrobił, Chelsea sama sobie strzelała bo wreszcie nam się chciało biegać.

Niech pokaże coś dobrego na United

CoYg

GunnersFan9 komentarzy: 8706 newsów: 820.04.2022, 22:49

Najgorsze co teraz może nam sie przytrafić, to pomysł Artety o wystawieniu Lacazettea na Manchester United i posadzenie Nketiaha na ławce.

Dominik17 komentarzy: 313620.04.2022, 22:48

Szacun dla Saki że wziął piłkę i odpowiedzialność , widać że Euro wyleciało już z głowy , a tak swoją drogą xd czemu my zawsze lubimy sobie życiu utrudniać ,
Teraz POKORA , POKORA I JESZCZE RAZ POKORA , czekamy na następny mecz

Dziadyga komentarzy: 832020.04.2022, 22:48

Najlepsi ci co dawali handicap na czelsi i grubo stracili xdd

Rynkos7 komentarzy: 682520.04.2022, 22:48

Fajnie to nam podniesie morale, zwłaszcza przed meczem z United, które wczoraj dostało niezły oklep.

bizooon komentarzy: 694120.04.2022, 22:48

@vergil99111: nic nie poradzisz. Bez napastnika konkretnego będziemy liczyć na farta albo dzień ktoregoś naszego ofensywnego. Dzisiaj sie zdarzył Eddiemu, jak miałem nadzieję w poludnie :)

Craz komentarzy: 358320.04.2022, 22:48

Dużo szrotu dziś na boisku , ale archie ogarnął .brawo

SemperFidelis47 komentarzy: 53920.04.2022, 22:48

Utrzymujemy sie przy zyciu brawo kanonierzy. Czeka nas bardzo trudne zadanie trudny kalendarz do tego bezpośredni pojedynek na Totenhamie widac ze na nus potrzebujemy porzadnego SP i napastnika

Leehu komentarzy: 1049620.04.2022, 22:48

@Furgunn: Czy ja wiem czy beznadziejna coś tam grali, myślę że kluczem do sukcesu w tym meczu był Elneny. Zajął miejsce Parteya, no i gra 5-2-3. Z Tavaresa jest po prostu słaby obrońca więc musimy szukać balansu w inny sposób.

Uff... Dobrze że się udało, to człowiekowi jutro będzie się przyjemniej do pracy jechało. :)

GunnersFan9 komentarzy: 8706 newsów: 820.04.2022, 22:48

To zwycięstwo może być kluczowe, bo chłopaki ogromnie podnieśli sobie morale przed meczem z Manchesterem United. W weekend oczekuję takiego samego zaangażowania jak dzisiaj z Chelsea. Wynik może być różny, ale musi być walka do końca.

XandeR komentarzy: 969720.04.2022, 22:47

Gol Nkethia i dracy mordę Azpi na jakiegoś kibica który go wygwizdywal.

Przy tym dziś zasypiam xD

darek250s komentarzy: 10314 newsów: 520.04.2022, 22:47

Teraz nie dać dupy z United

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 320.04.2022, 22:47

@Simpllemann napisał: "Nie można tak było z Brightonem, CP i Southamptonem"

Widocznie tak musiało być jak jest teraz i tyle.

miki9971 komentarzy: 6556 newsów: 220.04.2022, 22:47

Ostatni raz z topką, na ich terenie pewnie wygraliśmy za Wengera….

Ale niektórym i tak mało i trzeba besztać…

enrique komentarzy: 1922520.04.2022, 22:47

Ten wynik sprawił że LM nadal jest sprawą otwartą.

Teraz w sobotę rozwalić w pył United !!!!

BizoNxd6 komentarzy: 288120.04.2022, 22:46

Skończcie wieszać psy na Elnenym, dużo pewniejszy niż lokonga Mega na plus i potrzebujemy go w formie!

Dominik11 komentarzy: 2019920.04.2022, 22:46

London is Red

Brawo AFC

bizooon komentarzy: 694120.04.2022, 22:46

@Marzag: dokładnie, aż dziwne że w naszej obronie VAR stanalął, choć Xhaka, Nketiah, Martinelli dostali czerwo w ostatnich sezonach za faul jak ten Mounta

vergil99111 komentarzy: 128820.04.2022, 22:46

Najgorsze w tym wszystkim ze znowu trzeba zostać ArtetaStayem. Muszę w końcu wyleczyć się z bycia chorągiewom.

DexteR_000 komentarzy: 764220.04.2022, 22:46

Nie zdążyłem na pierwsza ale kurrrrrla pany byl ogień i walka w drugiej. Gabi i Soares ekstra zmiany, Odegard ekstra walczył, je wiem czy Mesut zrobił tyle odbiorów przez całą karierę w Arsenalu co dziś Martin.

FoxuTheGunner komentarzy: 35820.04.2022, 22:46

Wciąż wierzę, że w tym roku będziemy świętować LM i st totteringham's day

timiiiii komentarzy: 196320.04.2022, 22:46

Jak byśmy taki poziom zaangażowania pokazywali co mecz to wyniki by same przyszły. Niestety gramy bardzo nie równy sezon. Oby to wystarczyło na Top4, chociaż ja nadal mam wątpliwości że się w nim znajdziemy

MCX018 komentarzy: 138820.04.2022, 22:46

@Szogun napisał: "Nie mogłem zobaczyć dzisiejszego meczu gdzie mogę zobaczyć retransmisje lub obszerny skrót?"

Na youtubie swego czasu będzie pewno ;)

miki007 komentarzy: 30820.04.2022, 22:46

Oddać cesarzowi co cesarskie Granit szacunek za dzisiaj

enrique komentarzy: 1922520.04.2022, 22:46

Nasz najlepszy mecz od wielu tygodni.

Serio jak fajnie się ogląda wygrywający Arsenal, z Chelsea i do tego na Stamford Bridge.

miki9971 komentarzy: 6556 newsów: 220.04.2022, 22:45

Wygrywają - źle.
Przegrywają - źle.
Remisują - źle.

Niektórzy powinni odpuścić sobie kibicowanie…

bizooon komentarzy: 694120.04.2022, 22:45

Elneny dużo pewniejszy niż Sambi. Lokonga pewnie ma więcej w ofensywie do zaoferowania ale za dużo traci. Dzisiaj szaleństwo Tavaresa w koncu pozytywnie nam pomogło.
W końcu troche farta i zaangażowanie przez 90 minut. Ciekawe czy bedzieli umieli to powtórzyc w nastepnym meczu?

Rynkos7 komentarzy: 682520.04.2022, 22:45

@krzykus1990:

Kontrakt mu się kończy.

Marzag komentarzy: 41299 newsów: 120.04.2022, 22:45

@tomash473 napisał: "Karny może z kapelusza, ale ile podobnych decyzji podjęto"
To nie był karny z kapelusza, to karny w stylu Xhaki. Dał sędziemu świetny powód do tego by sędzia podyktował karnego więc sędzia tego karnego podyktował.

Szogun komentarzy: 28750 newsów: 320.04.2022, 22:45

krzykus1990 komentarzy: 521420.04.2022, 22:45

Po co nam nowy napastnik jest Nketiah!

Pitu88 komentarzy: 216620.04.2022, 22:45

Jedno nazwisko: Elneny. Wstyd przyznać, ale środek pola dziś dzięki niemu wyglądał super :D

ZielonyLisc komentarzy: 2028720.04.2022, 22:45

i mem z Arteta

O KURŁA ALE FART XD

varatas komentarzy: 256520.04.2022, 22:45

Najlepsze jest to, że teraz będzie tydzień chwalenia Elnenyego, Nketiaha itp. Jak po każdym takim meczu. Jeden mecz zagrany na dobrym poziomie nie tworzy z nich piłkarzy na Arsenal - prosze was, bez jaj xd

SZYMON_TYROL komentarzy: 91820.04.2022, 22:45

Cudowny wieczór, cieszmy się bo chłopaki dojrzewają, wreszcie ważny mecz na nasza korzyść. Teraz pójść za ciosem i top4 nasze. Każdy zagrał dziś z takim zaangażowaniem, że nie będę nikogo karcil. Super mecz, dawno tak się nie cieszyłem z naszego zwycięstwa.

mizio komentarzy: 65720.04.2022, 22:45

Elneny dziś elegancko!

Rynkos7 komentarzy: 682520.04.2022, 22:44

@Furgunn:

To fakt. Chelsea kiepsko dysponowana dzisiaj.

Thierry_H komentarzy: 1018 newsów: 120.04.2022, 22:44

Niebywałe to jest. Super, ważna wygrana, ale ta końcówka sezonu będzie emocjonująca.

alexis1908 komentarzy: 360920.04.2022, 22:44

No i co placzki ? Arteta out ? Może nie wszystko jest jeszcze super ale ta drużyna ma charakter i nadal jesteśmy największym faworytem do top 4 :) ale piękne derby wreszcie mocny przeciwnik ograny Londyn jest czerwony ;)

Furgunn komentarzy: 925420.04.2022, 22:44

Chelsea dziś beznadziejna, to nas uratowało.

DexteR_000 komentarzy: 764220.04.2022, 22:44

Arteta po meczu: "Coś niecos potrafię, ja mam talent"

Mimo 3 ostatnich porażek, awans do Top4 po wygraniu z Chelsea, United i Tottenhamem będzie smakowało zdecydowanie lepiej.

Cartman_KG komentarzy: 363920.04.2022, 22:43

@krzykus1990: było już w zeszłym roku