Bajeczne derby dla Arsenalu, zwycięstwo 4-2 z Chelsea!

Bajeczne derby dla Arsenalu, zwycięstwo 4-2 z Chelsea! 20.04.2022, 21:40, Łukasz Wandzel 1188 komentarzy

Ostatnie porażki i braki kadrowe w Arsenalu nie pozwalały sądzić, że derby Londynu na Stamford Bridge przeciwko Chelsea Thomasa Tuchela zakończą się takim rezultatem. Tymczasem podopieczni Mikela Artety stanęli na wysokości zadania, zagrali bardzo skutecznie w ofensywie i mimo błędów z obu stron to właśnie drużyna z The Emirates zgarnęła komplet punktów. Kanonierzy trzykrotnie wychodzili w tym spotkaniu na prowadzenie, wciąż gonieni przez gospodarzy. Po remisowej pierwszej połowie i wyniku 2-2 Arsenal zaprezentował się znacznie lepiej w drugiej i wygrał 4-2.

Chelsea: Mendy – Azpilicueta, Christensen (46' T. Silva), Sarr – R. James, Kante, Loftus-Cheek, Alonso (81’ Ziyech) – Mount – Lukaku (60’ Havertz), Werner.

Arsenal: Ramsdale – White, Holding, Gabriel, Tavares – Elneny, Xhaka – Saka (90+5’ Lacazette), Odegaard, Smith Rowe (75’ Cedric) – Nketiah (70’ Martinelli).

Tuż po pierwszym gwizdku gospodarze mocno przycisnęli, ale Arsenal potrafił odpowiadać na ataki rywali i od początku był groźny z kontrataku. Błędy w obronie, za słabe podania i ślizganie się po murawie powtarzały się przez cały mecz z obu stron i jako pierwszy skorzystali na tym goście.

W 13. minucie Andreas Christensen podał słabo i niecelnie, a piłkę przejął Nketiah, który popędził na bramkę Mendy’ego i bez kłopotu pokonał golkipera Chelsea.

Radość z prowadzenia po stronie Arsenalu nie trwała długo, bo już kilka minut później Timo Werner znalazł miejsce na strzał sprzed pola karnego, a piłka wpadła do siatki po rykoszecie. Wyrównująca bramka nie zdemotywowała piłkarzy Artety, którzy zaczęli sobie stwarzać coraz więcej groźnych okazji.

W 26. minucie po kolejnym błędzie w obronie zrobiło się gorąco w polu karnym Ramsdale’a, lecz imponujące wyprowadzenie piłki przez Xhakę rozpoczęło akcję bramkową dla gości. Kontra zakończyła się strzałem sprzed szesnastki w wykonaniu Smitha Rowe’a, który zmieścił futbolówkę tuż przy słupku.

W 31. minucie Chelsea znowu wyrównała wynik meczu. Gospodarze wykorzystali zamieszanie na lewym skrzydle i przedostali się w pole karne The Gunners, skąd na listę strzelców wpisał się Azpilicueta. Goście domagali się odgwizdania faulu, bo Ben White przewrócił się w starciu z dwoma rywalami.

W końcówce pierwszej połowy znowu przeważał Arsenal. Wtedy najbliżej kolejnego gola był Smith Rowe, jednak nie wykorzystał dogodnej okazji i obie ekipy zeszły na przerwę przy wyniku 2-2. Po przerwie oba zespoły skupiły się na tym, by popełniać mniej błędów w obronie i lepiej wyszedł na tym Arsenal. W 57. minucie Tavares zaliczył udane podanie w okolicę szesnastki. Nketiah próbował odwrócić się z piłką. Wydawało się, że Anglik ją straci, lecz nie odpuszczał do samego końca i ostatecznie wbił ją do bramki.

Chelsea zdecydowanie brakowało wielkich okazji, dzięki którym znów mogliby doprowadzić do remisu. Arsenal poprawił grę w obronie w drugiej połowie, ale sam przez długi czas nie potrafił zamknąć tego meczu. Nerwowa końcówka skończyła się przed ostatnim gwizdkiem sędziego, bo w doliczonym czasie gry Bukayo Saka wywalczył rzut karny. Wicemistrz Europy sam wykonał jedenastkę i pewnym strzałem lewą nogą ustalił wynik spotkania. 4-2 na Stamford Bridge!

Dziadyga komentarzy: 832920.04.2022, 22:57

@GunnersFan9 napisał: "Tottenham ma jeszcze mecz z Lisami, Liverpoolem gdzie dostaną w cymbał i bezpośredni mecz z nami. Wcale tak prosto nie mają"

Już w sobotę z pszczołami góra remis.

arsenallord komentarzy: 29742 newsów: 11720.04.2022, 22:56

Witam.
Wielki szacunek do Artety za dzisiejszy mecz. Wreszcie widziałem motywację i walkę, której niedawno brakowało. W taki Arsenal uwierzę, ale musi być go dużo więcej.
Serio brawo i bardzo mnie cieszy dzisiejsza wygrana. Do meczu z United odpuszczam Mikel

XandeR komentarzy: 969720.04.2022, 22:56

@ArsenalChampion:

Nie no, dziś to taki fart że ciężko dziękować komukolwiek prócz całej Chelsea, bramki Nkethia i ten karny xD Co to było.

Ważne że są 3 pkt, Arczi pewnie znów da ciała z Whu, z United wierzę że nas znów poniesie ta chęć dokopania znanej marce

Rynkos7 komentarzy: 682520.04.2022, 22:56

@Leehu:

To mam nadzieję, że mu jakiś Abdul wyjaśni w żołnierskich słowach co sądzi o jego grze w 3 ostatnich porażkach :D

wojtoraczi komentarzy: 36020.04.2022, 22:56

Przerwa na repkę wybiła nas z rytmu. Do tego czasu było naprawdę super. Mam nadzieję, chociaż jedna jaskółka…, że dziisiejszy mecz ustawi nas mentalnie na koniec sezonu. Wspieramy!

prezes77 komentarzy: 66320.04.2022, 22:55

@ZielonyLisc: nawet 4 pkt było by spoko ale nigdy nie wiadomo jak by zagrali dzis gdyby zdobyli te 4-6pkt też mnie to boli ale trzeba dalej wierzyć,patrząc na to jak dziś zagrali zaangażowanie to musza walczyc za kazdym razem ttzeba byc dobrej myśli COYG !

Pablo11 komentarzy: 82620.04.2022, 22:55

Najbliższy 3 kolejki przed meczem z Totkami pokażą czy mamy szansę na LM obym punktowali do tego meczu

bizooon komentarzy: 694320.04.2022, 22:55

@BizoNxd6: zawsze był ale nie na poziomie PremierLeague

Furgunn komentarzy: 925420.04.2022, 22:55

@Nicsienieda: oczywiście, że tak. Zdania nie zmieniłem po dzisiejszym meczu. Dziś mocno szczęśliwie, na plus zaangażowanie i chęci, ale to słabiak, któremu dopisało szczęście.

bizooon komentarzy: 694320.04.2022, 22:54

@GunnersFan9 napisał: "Najgorsze co teraz może nam sie przytrafić, to pomysł Artety o wystawieniu Lacazettea na Manchester United i posadzenie Nketiaha na ławce."
Serioneietzysz że Eddie nagle złapie formę. Dziś zagral jak zwykle, tylko że nie zrobił w majty jak zazwyczaj gdy gra w PL w podstawie. Miał turbofart w 2 sytuacjach, nastepna taka sytuacja jak juz bedzie grał w Legii za 7 lat

darek250s komentarzy: 10320 newsów: 520.04.2022, 22:54

Śmieszą mnie tez komentarze, ze Chelsea nie gra już o nic. Przy złych wiatrach mogą wypaść z top4. A czeka ich WHU, United i walczący o utrzymanie Everton.

Leehu komentarzy: 1049620.04.2022, 22:54

@Rynkos7: Stać go więc weźmie Ubera. :D

Elastico07 komentarzy: 1256220.04.2022, 22:54

@ZielonyLisc napisał: "DLACZEGO, KUR DLACZEGO NIE ZDOBYLI CHOCIAŻ 6 PKT W 3 OSTATNICH MECZACH? Przy wygranej z CFC boli to jeszcze bardziej"
Pewnie dlatego że gdyby zdobyli to dziś byśmy przegrali wysoko.Taki jest Arsenal

BizoNxd6 komentarzy: 288220.04.2022, 22:54

I to ma Nketiah czego nie ma Laca, jest lisem pola karnego.

ArsenalChampion komentarzy: 809220.04.2022, 22:54

@XandeR napisał: "Nie chce być smutasem bo to piękny wieczór, ale Arteta dziś nic nie zrobił, Chelsea sama sobie strzelała bo wreszcie nam się chciało biegać.

Niech pokaże coś dobrego na United

CoYg"

Według tej logiki, to nie rozliczaj Artety gdy przegrywamy, bo przecież wtedy zawodnikom nie chciało się biegać.

maniekuw komentarzy: 264120.04.2022, 22:54

Ktoś się wie czy gdzieś można mecz pobrać? Nie mogłem oglądać, a bym sobie zerknął

kkam195 komentarzy: 138020.04.2022, 22:54

ma ktoś wideło do faulu na cedricu przez mounta sraunta?

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125120.04.2022, 22:53

@Ech0z: to teraz kupon na United, Spurs i West Ham ;)

PrzeArs komentarzy: 278420.04.2022, 22:53

Mamy to !!!!

Furgunn komentarzy: 925420.04.2022, 22:53

@Poulimportant: może nie świetny, ale przyzwoity. Najważniejsze 3 punkty i fakt, że nadal gdzieś tam w oddali tli się jakaś nadzieja.

Leehu komentarzy: 1049620.04.2022, 22:53

@XandeR: Ja wiem czy on go wygwizdał chyba, mi się wydawało że bił mu brawo, a że Hiszpan w*urwiony był to ruszył do niego z mordą bo myślał że to ironiczne brawa.

paw3u komentarzy: 563020.04.2022, 22:53

Xhaka dziś top.

Elastico07 komentarzy: 1256220.04.2022, 22:52

Mega meczycho i wracamy do gry o top4.Teraz trzeba pójść za ciosem i wygrać z utd.Elneny i Xhaka w środku pola dziś profesorka,tavares całkiem nieźle No i nkhetia jestem w absolutnym szoku

GunnersFan9 komentarzy: 8706 newsów: 820.04.2022, 22:52

Tottenham ma jeszcze mecz z Lisami, Liverpoolem gdzie dostaną w cymbał i bezpośredni mecz z nami. Wcale tak prosto nie mają.

Nicsienieda komentarzy: 703 newsów: 120.04.2022, 22:52

@Furgunn: Ty, a pamiętasz naszą dyskusję o Nketiah dzisiaj? xD

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125120.04.2022, 22:52

@ZielonyLisc: taka jest Premier League. W tym meczu nie przypisywaliśmy sobie trzech punktów, a je zgarnęliśmy. Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem.

Garfield_pl komentarzy: 2822320.04.2022, 22:52

@darek250s napisał: "To chore, ale czuje ze United się na nas przełamie. Z reszta widzicie jak się układa ta walka o top4. Mecz meczowi nie równy."
A nie lepiej myśleć pozytywnie, że my 3 pkt na mułach, a pszczoły skrobią kury co najmniej z 2pkt?

Ech0z komentarzy: 1042420.04.2022, 22:52

Postawiłem dzisiaj na Chelsea. Ale nie musicie dziękować

bizooon komentarzy: 694320.04.2022, 22:52

@pietraz: teraz o Rugby albo squashu powie pewnie :)

Rynkos7 komentarzy: 682520.04.2022, 22:52

Mam nadzieję, że Lokonga wraca na piechotę.

mlodykanonier komentarzy: 148620.04.2022, 22:52

@miki9971: kto pisze, że źle bo wygrali? weź już daj spokój.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 320.04.2022, 22:52

@XandeR napisał: "Arteta dziś nic nie zrobił"

Miał nos wystawić Nketiaha, zrobił dobre zmiany Gabiego i Soaresa. Ustawił pod koniec meczu 5 obrońców na obronę wyniku i szybką kontrę, z których gdyby więcej szczęścia i lepsze korki to byłyby ze dwie bramki.

Rzeczywiście, Arteta to turbo czereśniak nawet jak wygrywa mecz.

worldcup komentarzy: 116320.04.2022, 22:52

Ale meczycho i humor na wieczór gitówa :D

@darek250s: no co mecz inaczej. Zobaczymy nie ma co jojczyć przed meczem

pietraz komentarzy: 158820.04.2022, 22:52

Arteta po meczu:
Gdyby to była koszykówka, moglibyśmy przegrać..

bizooon komentarzy: 694320.04.2022, 22:51

@domino178: tez o tym pomyślałem. Łatwą kaske przewidzieli, hihi

Lamoreaux komentarzy: 346020.04.2022, 22:51

Ale ten Malang Sarr jest ujowy

darek250s komentarzy: 10320 newsów: 520.04.2022, 22:51

Furgunn komentarzy: 925420.04.2022, 22:51

@Leehu: i co tu myśleć po takim spotkaniu, trzeba chyba na razie wszystko odszczekać i czekać na kolejny ;)

IPiotrek komentarzy: 214020.04.2022, 22:51

Teraz nie wiem czy iść spać, czy może jeszcze się nie obudziłem;)

@Traitor: dzisiaj Xhaka grał tak jak go Mikel widzi na codzien

Rowerinho komentarzy: 225220.04.2022, 22:51

Umieć poukładać taki szrot i ugrać 2:4 na Stanford Bridge to jest wyczyn. Brawa dla chłopaków

ZielonyLisc komentarzy: 2028720.04.2022, 22:50

bizooon komentarzy: 694320.04.2022, 22:50

@XandeR: no Motywacja to nie jest nic. Wystawiając Holdinga i Elnenego ryzykował, więc trzeba mu przyznać że mu siadło.

SZYMON_TYROL komentarzy: 91820.04.2022, 22:50

@domino178: pod mostem

Poulimportant komentarzy: 2620.04.2022, 22:50

@Furgunn: drużyna gra tak jak przeciwnik im pozwala, Arsenal im na dobra grę nie pozwolił, świetny mecz kanonierów

Traitor komentarzy: 10314 newsów: 2420.04.2022, 22:49