Bajeczne derby dla Arsenalu, zwycięstwo 4-2 z Chelsea!

Bajeczne derby dla Arsenalu, zwycięstwo 4-2 z Chelsea! 20.04.2022, 21:40, Łukasz Wandzel 1188 komentarzy

Ostatnie porażki i braki kadrowe w Arsenalu nie pozwalały sądzić, że derby Londynu na Stamford Bridge przeciwko Chelsea Thomasa Tuchela zakończą się takim rezultatem. Tymczasem podopieczni Mikela Artety stanęli na wysokości zadania, zagrali bardzo skutecznie w ofensywie i mimo błędów z obu stron to właśnie drużyna z The Emirates zgarnęła komplet punktów. Kanonierzy trzykrotnie wychodzili w tym spotkaniu na prowadzenie, wciąż gonieni przez gospodarzy. Po remisowej pierwszej połowie i wyniku 2-2 Arsenal zaprezentował się znacznie lepiej w drugiej i wygrał 4-2.

Chelsea: Mendy – Azpilicueta, Christensen (46' T. Silva), Sarr – R. James, Kante, Loftus-Cheek, Alonso (81’ Ziyech) – Mount – Lukaku (60’ Havertz), Werner.

Arsenal: Ramsdale – White, Holding, Gabriel, Tavares – Elneny, Xhaka – Saka (90+5’ Lacazette), Odegaard, Smith Rowe (75’ Cedric) – Nketiah (70’ Martinelli).

Tuż po pierwszym gwizdku gospodarze mocno przycisnęli, ale Arsenal potrafił odpowiadać na ataki rywali i od początku był groźny z kontrataku. Błędy w obronie, za słabe podania i ślizganie się po murawie powtarzały się przez cały mecz z obu stron i jako pierwszy skorzystali na tym goście.

W 13. minucie Andreas Christensen podał słabo i niecelnie, a piłkę przejął Nketiah, który popędził na bramkę Mendy’ego i bez kłopotu pokonał golkipera Chelsea.

Radość z prowadzenia po stronie Arsenalu nie trwała długo, bo już kilka minut później Timo Werner znalazł miejsce na strzał sprzed pola karnego, a piłka wpadła do siatki po rykoszecie. Wyrównująca bramka nie zdemotywowała piłkarzy Artety, którzy zaczęli sobie stwarzać coraz więcej groźnych okazji.

W 26. minucie po kolejnym błędzie w obronie zrobiło się gorąco w polu karnym Ramsdale’a, lecz imponujące wyprowadzenie piłki przez Xhakę rozpoczęło akcję bramkową dla gości. Kontra zakończyła się strzałem sprzed szesnastki w wykonaniu Smitha Rowe’a, który zmieścił futbolówkę tuż przy słupku.

W 31. minucie Chelsea znowu wyrównała wynik meczu. Gospodarze wykorzystali zamieszanie na lewym skrzydle i przedostali się w pole karne The Gunners, skąd na listę strzelców wpisał się Azpilicueta. Goście domagali się odgwizdania faulu, bo Ben White przewrócił się w starciu z dwoma rywalami.

W końcówce pierwszej połowy znowu przeważał Arsenal. Wtedy najbliżej kolejnego gola był Smith Rowe, jednak nie wykorzystał dogodnej okazji i obie ekipy zeszły na przerwę przy wyniku 2-2. Po przerwie oba zespoły skupiły się na tym, by popełniać mniej błędów w obronie i lepiej wyszedł na tym Arsenal. W 57. minucie Tavares zaliczył udane podanie w okolicę szesnastki. Nketiah próbował odwrócić się z piłką. Wydawało się, że Anglik ją straci, lecz nie odpuszczał do samego końca i ostatecznie wbił ją do bramki.

Chelsea zdecydowanie brakowało wielkich okazji, dzięki którym znów mogliby doprowadzić do remisu. Arsenal poprawił grę w obronie w drugiej połowie, ale sam przez długi czas nie potrafił zamknąć tego meczu. Nerwowa końcówka skończyła się przed ostatnim gwizdkiem sędziego, bo w doliczonym czasie gry Bukayo Saka wywalczył rzut karny. Wicemistrz Europy sam wykonał jedenastkę i pewnym strzałem lewą nogą ustalił wynik spotkania. 4-2 na Stamford Bridge!

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
aguero10 komentarzy: 856121.04.2022, 14:01

W lato to 6 gościu musi przyjść .
2 na atak , skrzydłowy , 2 do środka pola i prawy obrońca .
Żeby jako tako wyglądał ten skład .

Ech0z komentarzy: 1041321.04.2022, 14:00

Jak myślicie ściągniemy dwóch napastników w lato ? Kogo obstawiacie bo trzeba brać pod uwagę to że teraz co drugi klub deklaruje że potrzebuje napastnika na gwałt a w tej formacji wielkiego urodzaju nie ma

silvano95 komentarzy: 980721.04.2022, 14:00

Ten Haag w United , no szkoda...

AR14 komentarzy: 130521.04.2022, 13:55

@mastec30

Zawodnicy po kontuzjach mają wahania formy lub tracą ją na stałe. Ramsdale też jest po urazie i od tamtego czasu nie jest to samo, co było wczensiej.

Nie umniejszajmy mu jednak, nie leciał na żadnej faliz tylko dalej sobie po niej surfuje i jeszcze swoje udowodni ))

Mastec30 komentarzy: 621021.04.2022, 13:51

@Ech0z: z tym że leci tylko na fali to trochę przesada bo jakby nie miał takich umiejętności to by przez pół roku nie pokazywał takich umiejętności ale fakt coś się w nim zacięło od jakiegoś czasu. Może nie jakieś mega babole ale kilka goli, w tym ten wczorajszy Wernera powinien był wyciągnąć. Oby to nie był przypadek jak Joe Hart a który też wszedł na wysoki poziom i potem regularnie obniżał loty. Może fizycznie zmęczony, jakieś tam kontuzje łapał parę tygodni temu, może mentalnie nie wyrabia, w końcu to chyba pierwszy raz jak z taką presja sobie radzi. Zobaczymy oby się ogarnął z czasem

Garfield_pl komentarzy: 2802021.04.2022, 13:50

Arsenal are in the market for homegrown players during a busy summer window. They would like two strikers, with a lesser priority a #10 & strengthening the left side of the defence. [@mcgrathmike] #afc https://t.co/tAYESkYOiU

Nicsienieda komentarzy: 641 newsów: 121.04.2022, 13:50

Do obrony był strzał Wernera, dziwna rotacja i zasłonięty, ale rykoszet dość daleko od niego i w sam środek. Źle był ustawiony i nie zareagował dość szybko.

Traitor komentarzy: 10305 newsów: 2421.04.2022, 13:44

@Er4s:

Eksponowały się - został najlepszym graczem w lidze grając w Leicester, ktore pilka grało - słabo. Technicznie, to Iwobi podobno na treningach jest najlepszy - Riyad wykreca co sezon dwucyfrowke goli/asysst, a Martin poprzeplatal swoja gra, gdzie ostatnio mial dobre 2 miesiace. Imo nieobiektywnie się na to patrzy, ale jakbysmy spytali kibica United, Chelsea o Martin/Mahrez, to wiadomo, ze kazdy postawilby na Algierczyka

Ech0z komentarzy: 1041321.04.2022, 13:43

U United taka sama podnieta z Ten Haga jak wtedy kiedy przychodził Ragnick . Który to już trener od SAF który to miał odbudować wielkie United ?

Er4s komentarzy: 311321.04.2022, 13:39

@Traitor:
Oj myślę, że nie do końca przesadzone.
Akurat Odeegard to jeden z nielicznych zawodników w Naszej kadrze, który w City by pograł sobie w piłkę z chłopakami. Myślę, że Mahrez grając u Nas też by nie eksponował się tak jak w City.

losnumeros komentarzy: 1318921.04.2022, 13:35

@arsenallord napisał: "Rangnick to mega słaby trener o czym pisałem od dawna."

Rangnick ma chyba zostać DS w UTD i z taką rolą przychodził do nich od samego początku, on miał być tymczasowym trenerem. Chyba że coś mylę i gdzieś coś źle przeczytałem.

arsenallord komentarzy: 29716 newsów: 11721.04.2022, 13:34

@Marzag: ETH był też z Ajaksem w półfinale LM przypominam

arsenallord komentarzy: 29716 newsów: 11721.04.2022, 13:33

Nie no wczoraj to była szmata totalna. Był zasłonięty, ale ta piłka ledwo leciała. Tak się zachował jakby się zamyślił.

bizooon komentarzy: 691321.04.2022, 13:33

@miki9971 napisał: "Lacazette nie biega tam gdzie trzeba. Wystarczy."
Biega tak jakbyśmy grali dwoma napastnikami a on klepał piłkę do tego bardziej wysuniętego. Tylko że on jest najbardziej wysunięty :)

bizooon komentarzy: 691321.04.2022, 13:32

@AR14 napisał: "Podawać kwoty byczki c:"
Ja się przynam postawiłem że Chelsea wygra do przerwy albo mecz. -50 ale nie boli bo w bonusie środowym wróciło w punktach :)

miki9971 komentarzy: 6450 newsów: 221.04.2022, 13:32

Lacazette nie biega tam gdzie trzeba. Wystarczy.

bizooon komentarzy: 691321.04.2022, 13:31

@cieniak14 napisał: "Mordo, przecież on dostał te 2 gole. Nie odbieram mu ich, ale no nie popadajmy w huraoptymizm."
Popieram.
Po prostu był tam gdzie trzeba i nie bał się wykorzystać okazji.
Ale też trzeba mu oddać że biegał tam gdzie trzeba. Było widać po wejściu Martinellego że Nketiah lepiej rozumie grę na 9 ale to też nic dziwnego.
Dostanie swoje minuty jeszcze, to jego szansa na rozpoczęcie kariery zobaczymy czy wykorzysta

Er4s komentarzy: 311321.04.2022, 13:30

@fabregas1987:
Z tym, że Lewy na 99% zostanie w Monachium.
Gierki z jednej i drugiej strony.

Ech0z komentarzy: 1041321.04.2022, 13:28

@AR14 napisał: "Palnales wczoraj głupotę o Ramsdale i dzisiaj dalej uparcie jej bronisz? Każdy może zobaczyć w twoich komentarzach.

Czasem lepiej zdjąć lepki z oczu i przyznać się do błędu ))"

Pewnie że bronie bo dalej tak uważam.

AR14 komentarzy: 130521.04.2022, 13:26

Dobra dobra, kto jest zarobasem po wczorajszej wygranej Chelsea?

Podawać kwoty byczki c:

Traitor komentarzy: 10305 newsów: 2421.04.2022, 13:26

@miki9971:

Niee, to zestawianie Odeegarda i Mahreza obok siebie jest mocno przesadzone

fabregas1987 komentarzy: 2579321.04.2022, 13:25

Słyszeliście, ze niby Bayern chce Jimeneza jako zastępstwo Lewego?

Barney komentarzy: 2092321.04.2022, 13:25

@Ech0z:

Wczoraj nie zawinil przy golu bredzisz.

AR14 komentarzy: 130521.04.2022, 13:23

@Ech0z

Czasem lepiej zdjąć lepki z oczu i przyznać się do błędu ))

Ech0z komentarzy: 1041321.04.2022, 13:22

W końcu zobaczycie że Ramsdayle leciał na fali i nie jest topem, coraz częściej robi takie babole . To co wpuścił z Liverpoolem to też był zakryty i złapany na wykroku ? Te co wpuścił z Soton to też piłki nie widział? Forester jest klasę wyżej od niego .Nie ma hejtu bo wygraliśmy mecz ciekawe jakbyście gadali jakbyśmy przez tego gola przegrali mecz. Ale rozumiem bronienie go bo jest zajebistym człowiekiem i wniósł dużo do tego klubu

Bukayoforever komentarzy: 353621.04.2022, 13:21

@miki9971: Na najlepszej wersj, bo ma 4, wymienny milion 700, a niewymienny o 200 tysięcy mniej.

miki9971 komentarzy: 6450 newsów: 221.04.2022, 13:18

@Traitor Odegaard przed przerwą na reprezentacje, przykrywał czapką Mahreza.

Mówienie o tym, że Algierczyk jest niewiadomo jak wyżej od Norwega, jest według mnie mocno przesadzone.

KapitanJack10 komentarzy: 5388 newsów: 421.04.2022, 13:17

@coooyg11 napisał: "@Xanthi: gdzie ty widziałeś babola Ramsdale ? XD

gościu był zasłonięty przez dwóch obrońców, dodatkowo piłka dostała kosmicznej rotacji, chyba nigdy w piłkę nie grałeś, że piszesz takie głupoty ..."

Leno by obronił, a Martinez to w ogóle by to złapał i wyprowadził szybką kontrę, po której padłby gol.
Skąd wiem? Bredzę.

miki9971 komentarzy: 6450 newsów: 221.04.2022, 13:16

@Bukayoforever Ile kosztuje Henry, jako legendarna karta?

Bukayoforever komentarzy: 353621.04.2022, 13:15

@Ech0z: Nie dośc, że był zasłonięty, to jeszcze strzał Wetnera leciał w środek, ale odbił się chyba od Holdinga czy Gabriela i poleciał w bok, bramkarz złapany na wykroku, nawet ruchu nie zrobi do tej piłki.

Natomiast faktem jest to, że Aaron jest w gorszej formie niż na początku sezonu.

Traitor komentarzy: 10305 newsów: 2421.04.2022, 13:15

Mahrez a Odegaard XD ej ja rozumiem entuzjazm, ale Martin to nie ta liga obecnie

miki9971 komentarzy: 6450 newsów: 221.04.2022, 13:15

Fajnie, że Haag w United. Ciekawe czy uda mu się stworzyć fajną, ofensywną drużynę, na miarę Ajaxu.

Marzag komentarzy: 41242 newsów: 121.04.2022, 13:14

@arsenallord napisał: "ETH to chyba największy talent trenerski na tę chwilę."
Nie no, odnosi sukcesy w lidze holenderskiej. Arteta jak dostanie się do top4 swoją młodzieżą w najlepszej lidze świata to będzie potwierdzenie tego że to on jest największym talentem trenerskim z tych młodych trenerów.

Bukayoforever komentarzy: 353621.04.2022, 13:13

@Spodek napisał: "to teraz Nketiah inform w fifie 22 i mój skład będzie kompletny"
Nie dostanie :((
IF-y są tylko za mecze z piątku, soboty i niedzieli

Ja aktualnie skończyłem Van Persiego i idę sprzedać nerkę, by mieć na Henrego. Jak to się mówi, są rzeczy ważne i ważniejsze.

coooyg11 komentarzy: 318421.04.2022, 13:12

@Ech0z: hahaha, tak tak, szkoda że nie napisałeś że każdy bramkarz z okręgówki by to obronił ^^

Fajnie czasem was poczytać Panowie XD

Ech0z komentarzy: 1041321.04.2022, 13:07

@coooyg11 napisał: "Xanthi: gdzie ty widziałeś babola Ramsdale ? XD

gościu był zasłonięty przez dwóch obrońców, dodatkowo piłka dostała kosmicznej rotacji, chyba nigdy w piłkę nie grałeś, że piszesz takie głupoty"

Każdy bramkarz z top6 by to wyciągnął

Barney komentarzy: 2092321.04.2022, 13:05

@cieniak14:

Potraffi wykonczyc akcje jak przy 1 golu nadal byl naciskany przez obronce. Laca jak nic by to zwalil.

Ja skreslam gosci , ale niech oni graja taki pepe zanim zostal wywalony na lawke to mial sporo minut w epl ,a eddie zasluzyl przy tak slabej konkurencji w ataku.

Jak sie spisze moze byc 2 napastnikiem.

Przypominam , ze koszt 2napastnikow bedzie spory , a sa inne pozycje nasza kadra jest waska. Nawet za rezerwowego napastnika trzeba sporo sypnac.

lordoftheboard komentarzy: 822721.04.2022, 13:05

@fabregas1987: dlatego amazon>netflix

coooyg11 komentarzy: 318421.04.2022, 13:03

@Xanthi: gdzie ty widziałeś babola Ramsdale ? XD

fabregas1987 komentarzy: 2579321.04.2022, 13:00

Czego się nie robi dla oglądalności. Przegrać 3 mecze pod rząd z ogórkami i stracić niemal szanse na LM żeby ograć na SB Chelsea 4:2 i i z powrotem wlać nadzieje w serca fanów. Ciekawe ile amazon zapłacił za taki scenariusz

arsenallord komentarzy: 29716 newsów: 11721.04.2022, 12:58

@Naburator: @Garfield_pl: Jakby to ode mnie zależało to mogą z ligi spaść. Rangnick to mega słaby trener o czym pisałem od dawna. ETH to chyba największy talent trenerski na tę chwilę. Nie wiem czy United to nie za wysokie progi od razu, bez sprawdzania się w jakieś Borussii czy Sevilli, ale jestem pewny, gorzej grać nie będą.

ArekKanonier komentarzy: 190721.04.2022, 12:58

@ziom: Naprawdę uważasz , że Odegaard jest gorszy od Mahreza? Co do Kante się zgodzę , Vardy jest bardzo bramkostrzelny ale moim zdaniem Odegaard gra obecnie na poziomie światowej czołówki. Czy tak pozostanie to już inna kwestia.

Garfield_pl komentarzy: 2802021.04.2022, 12:56

@arsenallord napisał: "Oficjalnie United z ETH. Powodzenia oczywiście nie życzę. Gorzej niż za Rangnicka grać się nie da także na pewno będą mocniejsi."
Tam co menadżer to " gorzej nie będzie " padało ;) ciekawe czy dadzą mu czas, bo to jedyne lekarstwo dla mułów, więc oby nie ;)

ArekKanonier komentarzy: 190721.04.2022, 12:54

@Matelko: Biorąc pod uwagę młodzieżówkę to jechał jak walec kolejka po kolejce strzelając więc tak, zagrał wiele razy dwa dobre mecze pod rząd. Biorąc pod uwagę dorosłe rozgrywki (w Arsenalu) to nie przypominam sobie kiedy ostatnio wyszedł w podstawowym składzie więc ciężko stwierdzić. Dostając po 5 minut na mecz moim skromnym zdaniem i tak pokazywał się ostatnio z bardzo dobrej strony i według mnie zasłużył na pierwszy skład. Inna sprawa że Laca praktycznie sam siebie wyeliminował z tej rywalizacji a Bało jest na wypożyczeniu. Gabi zdecydowanie więcej do zaoferowania ma na skrzydle więc pozostaje jedynie Edi.

Naburator komentarzy: 278421.04.2022, 12:54

@arsenallord: Z OGS zajęli 2 miejsce, wzmocnili się Ronaldo, Varanem i Sancho. Też nie mieli prawa grać gorzej a grali, także z osądami poczekaj jeszcze trochę xd

Simao12 komentarzy: 775221.04.2022, 12:52

@Rafson95: i po 10 latach mają 6 miejsce i kadrę do kompletnego remontu xD.
W szczycie formy to była drużyna, 2 miejsce i puchar LE.

arsenallord komentarzy: 29716 newsów: 11721.04.2022, 12:52

ziom komentarzy: 190021.04.2022, 12:49

@illpadrino: W każdym meczu zawodnicy obu drużyn walczą;-) na boisku.Jeśli Arsenal nie załapie się do top 4 to ty zapewne napiszesz,że zawodnikom Arsenalu zabrakło ambicji,motywacji od trenera i oczywiście braku walki na boisku.Ja napiszę w przeciwieństwie do ciebie,że zawodnikom Arsenalu zabrakło umiejętności.Leicester z sezonu mistrzowskiego miało 3 zawodników klasy światowej-Mahrez,Vardy i Kante.My w naszej drużynie nie mamy ani jednego tej klasy zawodnika.Np.Nasz wielki walczak Lacazette który dzięki swojej walce na boisku ma zdobyte aż 4 bramki w obecnym sezonie w tym 2 gole z rzutów karnych jest lepszym zawodnikiem według twojej logiki od Vardego z sezonu mistrzowskiego w którym Jamie zdobył tylko;-) 24 bramki dla lisów.

cieniak14 komentarzy: 172721.04.2022, 12:47

@Barney napisał: "Nketiah to powinien grac do konca sezonu ,lace przyspawac do lawki. Eddie to w lidze nie dostal szansy. Pografi wykonczyc akcje"

Garfield_pl komentarzy: 2802021.04.2022, 12:45