Bez bramek na Reebok Stadium, Arsenal dołuje w tabeli!

Bez bramek na Reebok Stadium, Arsenal dołuje w tabeli! 01.02.2012, 21:52, Kamil Ciborowski 1768 komentarzy

Niezłe zawody obejrzeli kibice w meczu 23. kolejki Premier League na Reebok Stadium, gdzie Bolton Wanderers podejmował Arsenal. Drużyny zaczęły mecz w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen, Song, Arteta, Ramsey, Walcott, Oxlade-Chamberlain, Van Persie.

Bolton: Bogdan, Steinsson, Knight, Wheater, Ricketts, Eagles, Muamba, Reo-Coker, M Davies, Petrov, N'Gog.

Do spotkania w bardzo dobrych nastrojach przystąpiła drużyna z Londynu. Do wyjściowej jedenastki wrócili bowiem Arteta i Sagna, a na ławce znalazł się ponownie Thierry Henry.

Po spokojnych pięciu minutach, w trakcie których drużyny nie kwapiły się do ataków, przewaga Kanonierów zaczęła stawać się coraz wyraźniejsza.

W 8. minucie po wyśmienitym dośrodkowaniu Vermaelena z lewej strony i strzale głową Robina van Persiego piłkę z linii bramkowej wybijał obrońca Boltonu.

Już minutę później Bogdan znów stanął oko w oko z przeciwnikiem. Po wyśmienitym prostopadłym podaniu van Persiego sam na sam z bramkarzem znalazł się Ramsey. Walijczykowi zabrakło jednak zimnej krwi i oddał strzał wprost w bramkarza.

Chwilę później Alex Oxlade-Chamberlain mógł zdobyć gola, lecz jego strzał z prawej nogi okazał się bardzo niecelny. Znów wyśmienitym podaniem popisał się kapitan Arsenalu, który wyłożył Anglikowi piłkę.

W 20. minucie, po dziesięciu minutach spokojniejszej gry, przed pierwszą poważną próbą stanął Wojciech Szczęsny. N'Gog wygrał biegowy pojedynek z Koscielnym i oddał strzał z pięciu metrów na bramkę Polaka. Szczęsny odbił piłkę przed siebie a formalności dopełnił Mertesacker, który wybił piłkę z pola karnego. The Gunners od razu popędzili też z kontrą zakończoną niecelnym strzałem Chamberlaina.

Dwie minuty później Polak ponownie stanął twarzą w twarz z N'Gogiem. Po serii podań Francuz znalazł się w sytuacji sam na sam, lecz strzelił, na szczęście dla Arsenalu, obok bramki. Obrońcy Arsenalu w pełni zasłużyli na burę od Szczęsnego.

Niesamowite tempo spotkania i kolejna świetna okazja! Fantastyczne podanie Chamberlaina w 25. minucie i Walcott mógł otworzyć wynik spotkania. Niestety, strzał Theo pozostawił wiele do życzenia i po tak wspaniałej okazji Kanonierzy mają tylko rzut rożny.

Pan Chris Foy, który sędziuje spotkanie na razie nie ma zbyt wiele pracy. Dopiero w 29. minucie musiał uspokoić temperament Aleksa Songa, który po stracie popełnił faul taktyczny około 35 metrów od bramki strzeżonej przez Szczęsnego. Arbiter, ogólnie rzecz biorąc, pozwala zawodnikom obu drużyn na twardą grę, dzięki czemu mecz zyskuje na płynności.

Po wspaniałych 30 minutach tempo meczu trochę spadło. Większość akcji obydwu drużyn kończy się w okolicach 16. metra. Pochwalić należy Mertesackera, który popisuje się raz po raz pewnymi interwencjami.

37. minuta i spora kontrowersja. Żółta kartka dla Vermaelena, który jak pokazuje powtórka, nawet nie dotknął szarżującego Daviesa. Belg krzyczy w stronę sędziego, że to chyba żart. Na szczęście, rzut wolny w wykonaniu Boltonu bardzo słaby.

Minutę później Steinsson zatrzymuje dryblującego Oxlade-Chamberlaina i w kartkach mamy remis. Dośrodkowanie Artety jednak niecelne.

Jeśli chodzi o statystyki, to Arsenal do przerwy wyraźnie przeważał. Kanonierzy mają posiadanie piłki na poziomie 58%, oddali 5 strzałów na bramkę przy 2 próbach przeciwnika. Wykonywali też 4 rzutów rożnych.

Na drugą połowę oba zespoły wyszły bez zmian w składach.

Początek drugiej części meczu przypominał pierwsze pięć minut spotkania. Niewiele akcji, dużo podań w środku. Wspomnieć należy o faulu na Artecie, który musiał przyprawić fanów Arsenalu o szybsze bicie serca. Na szczęście Hiszpanowi nic poważnego się nie stało.

W 56. minucie Wojciech Szczęsny po raz kolejny popisał się dryblingiem. Po niepewnej interwencji musi ratować się w ten sposób. Na szczęście, Polak wychodzi z opresji, chociaż z pewnością Boss upomni bramkarza za niefrasobliwość w tej sytuacji.

Napór Arsenalu rósł z każdą minutą. Najpierw w 60. minucie zablokowano strzał Walcotta, a minutę później van Persie trafia w słupek po dośrodkowaniu Sagny! Nie mija 30 sekund, a minimalnie nad poprzeczką strzela Oxlade-Chamberlain. 3 dobre sytuacje, jednak wciąż bez bramek na Reebok Stadium.

O przewadze Arsenalu w okresie między 60. a 65. minutą niech świadczy posiadanie piłki: 83% - 17% na korzyść Kanonierów. Niestety z przewagi tej nie wynikają żadne gole.

69. minuta i pierwsza zmiana w drużynie Arsenalu. Za Aleksa Oxlade-Chamberlaina wchodzi Thierry Henry. Ta decyzja nie była równie kontrowersyjna, co zmiana w meczu z United, jednak znów dało się słyszeć buczenie kibiców. Czy Titi znów okaże się zbawcą i odmieni losy meczu?

W 71. minucie po pięknym dośrodkowaniu Petrova, N'Gog oddał strzał głową. Na szczęście, wyśmienicie zablokował go Koscielny i wciąż utrzymuje się bezbramkowy rezultat.

Po nudniejszym fragmencie meczu, w 80. minucie Arsenal znów dwukrotnie zagroził bramce Bogdana. Najpierw Robin van Persie popisał się wspaniałym technicznym strzałem, który wylądował na poprzeczce, chwilę później Walcott nie popisał się wykończeniem i z około 5 metrów nie trafia w bramkę. Gdyby van Persie zdobył bramkę, z pewnością byłoby to trafienie kolejki! Wenger zmienia też Ramseya. Na boisku melduje się Rosicky.

W 88. minucie zawrzało pod bramką Szczęsnego. Davies wyszedł na sam na sam z Polakiem, ten powstrzymał go, lecz piłkarze Boltonu domagali się odgwizdania rzutu karnego. Sędzia jednak nie gwiżdże. Kontrowersyjna sytuacja w końcówce meczu. Po chwili jeszcze niecelny strzał Reo-Cockera.

Sędzia doliczył 3 minuty. Już w pierwszej z nich Davies mógł przechylić szalę zwycięstwa na stronę Boltonu, jednak jego strzał z 10. metra mija bramkę. Mina Wengera mówi sama za siebie. W ostatniej akcji meczu, interweniujący Mertesacker otrzymuje jeszcze kopniaka w głowę.

Koniec meczu! Pomimo wielu okazji z obu stron kibice nie obejrzeli bramek. W drugiej połowie to Bolton stworzył sobie więcej dogodnych sytuacji. Arsenal nie wykorzystał więc potknięcia Chelsea ze Swansea i po zwycięstwach Liverpoolu i Newcastle wylądował na odległym, siódmym miejscu w tabeli Premier League.

O tym przegranym remisie zadecydował brak skuteczności w pierwszej połowie, kiedy to wyśmienitych okazji nie wykorzystali Walcott i Ramsey. Szkoda zmarnowanej szansy na nadrobienie strat do rywali. Jedyny pozytyw spotkania to niezły występ obrony i czyste konto Wojtka Szczęsnego, który jednak nie ustrzegł się błędów.

FabsAFC -> Kurczesz.... za późno trochę ;D

popo -> Mój tato też tu spamuje ma nick sebastanf, nazywany wielokropkiem. Wstyd mi za niego.

popekns komentarzy: 742002.02.2012, 23:48

Ta, a potem rośnie cienias na miarę Ardiana ;/

grand92 komentarzy: 793702.02.2012, 23:48

odnośnie tej Madzi , jasnowidz miał racje że ona jest w Sosnowcu i rozwiązanie tej sprawy nas wszystkich zaskoczy

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17202.02.2012, 23:48

Kaiu09

Jak ktoś założy pokój to czemu nie?
Generalnie chodzi o przyciskanie x/spacji w pobliżu białego, kulistego przedmiotu na boisku.

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 302.02.2012, 23:47

Kaziu -> Czas najwyższy się nauczyć ;P Najgorsze są pierwsze dni, wtedy nie ograniasz w ogóle, potem jest lepiej. Ta gra tak wciąga bo jest bardzo prosta.

popekns komentarzy: 742002.02.2012, 23:47

xTH; z tym że Ty spamujesz na k.com, a on raczej nie ;D Ahh, Ty to masz dopiero zdrowy tryb życia ;D

Kaziu09 komentarzy: 325302.02.2012, 23:47

FabsAFC -> nauczycie mnie w to coś grać XD ?

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17202.02.2012, 23:46

xTH

Załóż rooma!

ntn_17 komentarzy: 72002.02.2012, 23:45

jakie "bitch please" ?! nie da się kulturalnie?

ste komentarzy: 30402.02.2012, 23:45

Teraz ta pizda płacze, że to był wypadek, a zwłoki własnego dziecka porzuciła pod drzewem. Na hak z kur...

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 302.02.2012, 23:44

A mój tato od 20 lat ćwiczy po robocie opierdaling i leżaking. Idę w ślady mistrza!

ntn_17 komentarzy: 72002.02.2012, 23:43

kurde ale coś takiego z tą dziewczynką, jeszcze niedaleko bo ja z jestem z Katowic, kurde jakie czasy...

Kaziu09 komentarzy: 325302.02.2012, 23:43

zagrałbym w to coś, ale nie umiem XD

popekns komentarzy: 742002.02.2012, 23:43

ntn: bitch, please. Mój tatuś ćwiczy od ponad 20 lat na siłowni + 5 lat karate i 2 lata kickboxing.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 102.02.2012, 23:42

to jak gramy haxa?

ste komentarzy: 30402.02.2012, 23:41

Sprawa tej 6 miesięcznej Madzi wyjaśniona... wiedziałem że to ta piep... pseudo-matka !!!

ntn_17 komentarzy: 72002.02.2012, 23:38

Mam kuzyna, który ćwiczy od 9/10 lat. Teraz ma 27 lat. Po za treningami siłowymi ćwiczy też MMA i Muay Thai. Z nim ćwiczyłem na jego siłce i przytyłem 3kg w miesiąc biorąc tego gainera. Teraz polecił mi ten "trening domatora" i odżywkę "Dibencozide" więc będę to brał i może pomoże :P

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17202.02.2012, 23:38

Ej, może jakiś hax?
Kto założy rooma?

FCArsenaL komentarzy: 2202.02.2012, 23:37

Wenger się już wypalił jako trener Arsenalu.
Ja bym proponował na jakieś zmieny na krzesełku menagera.

popekns komentarzy: 742002.02.2012, 23:36

Charles: ale jest taki przedmiot zawodowy na gastronomii jak zasady żywienia ;P I się nie chwal, że masz w Wawie takie znajomości ;D

xTH: i weź u takiego cokolwiek zjedz =l

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 302.02.2012, 23:35

Pingu -> Ambicji nie kupisz za żadne pieniądze, ani nie dostaniesz jej po znajomości ;)

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 102.02.2012, 23:34

ja mam takiego kuzyna, on na siłke duzo chodził, moze sie go jakos podpytam :D

Pinguite komentarzy: 1502002.02.2012, 23:33

jak widzicie, moi drodzy, bez znajomości ni cholery, bez pieniędzy ni cholery, nie masz nic? to dalej nie masz nic.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3002.02.2012, 23:33

@popekns
Nie wydaje mi się, on mógłby mi gotować, ale programy żywieniowy podchodzi bardziej pod dietetykę. Właściwie to jest to... -,-' ;P

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3002.02.2012, 23:31

@Fabs
Trener z siłowni, ale nie płacę bo po znajomości. Plus on to robi na bieżąco, cały czas zmienia, więc raczej nie robię dwóch identycznych treningów. Nawet jak obwody na rozgrzewkę lecą.

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 302.02.2012, 23:30

popo -> No to Czarli zapewne dostanie jakiegoś zatrucia. Jeszce jak Patryk mu będzie gotował.. tragedia murowana!

popekns komentarzy: 742002.02.2012, 23:30

ntn: to zacznij ćwiczyć cyklem na masę?

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 102.02.2012, 23:30

własnie mam ten sam problem co ntn_17
trza wpier*alac :D
narazie za gainera brac sie nie bede, popróbuje naturalnie =)

aRamsey komentarzy: 948602.02.2012, 23:30

@Mico17
Ziomuś, starczy.

ntn_17 komentarzy: 72002.02.2012, 23:30

nie koksy ani sterydy tylko odżywki :P

czarny7777777 komentarzy: 251602.02.2012, 23:30

wiadomosci.onet.pl/regionalne/slask/madzia-nie-zyje-rutkowski-znalazl-cialo,1,5016225,region-wiadomosc.html

Pinguite komentarzy: 1502002.02.2012, 23:29

Odzywki? Nie ładne odzywki.

czarny7777777 komentarzy: 251602.02.2012, 23:29

co z innej beczki

ntn_17 komentarzy: 72002.02.2012, 23:28

popkens --> nie chodzi o to, jak ćwiczę to idealnie wchodzi mi na rzeźbę, ale wolałbym też trochę przytyć bo moja waga mnie nie zadowala, więc biorę odżywki

popekns komentarzy: 742002.02.2012, 23:28

Czarli: lol, to każdy chyba wie, że plan żywieniowy ułoży Ci nie kto inny jak sam Patryk ;D

Mico: dietę to zakłada się z doświadczeniem. To samo tyczy się odżywek. Najpierw ćwiczy się na "sucho", żeby złapać techniki i doświadczenia.

Pinguite komentarzy: 1502002.02.2012, 23:26

Ale lesbijki to już lubisz, nieprawdaż? No każdy lubi ;)

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 102.02.2012, 23:26

co do gejów, to był taki znany żart, nie popieram pedalstwa w Polsce, ani nigdzie indziej.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3002.02.2012, 23:25

@popekns
Nie bój nic, trener układa mi i kumplowi program =)

A niedługo również dostanę od kumpla program żywieniowy, ha!

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 102.02.2012, 23:25

jak sie na siłke chodzi to trzeba miec diete, bo bez tego to gówno sie ma
sfd.pl/Dieta_na_mas%C4%99_-_dodatkowe_kg_dla_wszystkich_potrzebuj%C4%85cych!-t240536.html
dla laików polecam całe forum

Pinguite komentarzy: 1502002.02.2012, 23:24

Mico17 > Z twojego komentarza wynika jakbyś Ty był gejem i chciał ich pieprzyc? lul.

popekns komentarzy: 742002.02.2012, 23:23

Charles: cobyś przepuchliny nie dostał na siłowni ;P

ntn: nie potrafisz przytyć, bo być może nie potrafisz ćwiczyć :)

xThierryHenry komentarzy: 5117 newsów: 302.02.2012, 23:23