Bez bramek na Reebok Stadium, Arsenal dołuje w tabeli!

Bez bramek na Reebok Stadium, Arsenal dołuje w tabeli! 01.02.2012, 21:52, Kamil Ciborowski 1768 komentarzy

Niezłe zawody obejrzeli kibice w meczu 23. kolejki Premier League na Reebok Stadium, gdzie Bolton Wanderers podejmował Arsenal. Drużyny zaczęły mecz w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen, Song, Arteta, Ramsey, Walcott, Oxlade-Chamberlain, Van Persie.

Bolton: Bogdan, Steinsson, Knight, Wheater, Ricketts, Eagles, Muamba, Reo-Coker, M Davies, Petrov, N'Gog.

Do spotkania w bardzo dobrych nastrojach przystąpiła drużyna z Londynu. Do wyjściowej jedenastki wrócili bowiem Arteta i Sagna, a na ławce znalazł się ponownie Thierry Henry.

Po spokojnych pięciu minutach, w trakcie których drużyny nie kwapiły się do ataków, przewaga Kanonierów zaczęła stawać się coraz wyraźniejsza.

W 8. minucie po wyśmienitym dośrodkowaniu Vermaelena z lewej strony i strzale głową Robina van Persiego piłkę z linii bramkowej wybijał obrońca Boltonu.

Już minutę później Bogdan znów stanął oko w oko z przeciwnikiem. Po wyśmienitym prostopadłym podaniu van Persiego sam na sam z bramkarzem znalazł się Ramsey. Walijczykowi zabrakło jednak zimnej krwi i oddał strzał wprost w bramkarza.

Chwilę później Alex Oxlade-Chamberlain mógł zdobyć gola, lecz jego strzał z prawej nogi okazał się bardzo niecelny. Znów wyśmienitym podaniem popisał się kapitan Arsenalu, który wyłożył Anglikowi piłkę.

W 20. minucie, po dziesięciu minutach spokojniejszej gry, przed pierwszą poważną próbą stanął Wojciech Szczęsny. N'Gog wygrał biegowy pojedynek z Koscielnym i oddał strzał z pięciu metrów na bramkę Polaka. Szczęsny odbił piłkę przed siebie a formalności dopełnił Mertesacker, który wybił piłkę z pola karnego. The Gunners od razu popędzili też z kontrą zakończoną niecelnym strzałem Chamberlaina.

Dwie minuty później Polak ponownie stanął twarzą w twarz z N'Gogiem. Po serii podań Francuz znalazł się w sytuacji sam na sam, lecz strzelił, na szczęście dla Arsenalu, obok bramki. Obrońcy Arsenalu w pełni zasłużyli na burę od Szczęsnego.

Niesamowite tempo spotkania i kolejna świetna okazja! Fantastyczne podanie Chamberlaina w 25. minucie i Walcott mógł otworzyć wynik spotkania. Niestety, strzał Theo pozostawił wiele do życzenia i po tak wspaniałej okazji Kanonierzy mają tylko rzut rożny.

Pan Chris Foy, który sędziuje spotkanie na razie nie ma zbyt wiele pracy. Dopiero w 29. minucie musiał uspokoić temperament Aleksa Songa, który po stracie popełnił faul taktyczny około 35 metrów od bramki strzeżonej przez Szczęsnego. Arbiter, ogólnie rzecz biorąc, pozwala zawodnikom obu drużyn na twardą grę, dzięki czemu mecz zyskuje na płynności.

Po wspaniałych 30 minutach tempo meczu trochę spadło. Większość akcji obydwu drużyn kończy się w okolicach 16. metra. Pochwalić należy Mertesackera, który popisuje się raz po raz pewnymi interwencjami.

37. minuta i spora kontrowersja. Żółta kartka dla Vermaelena, który jak pokazuje powtórka, nawet nie dotknął szarżującego Daviesa. Belg krzyczy w stronę sędziego, że to chyba żart. Na szczęście, rzut wolny w wykonaniu Boltonu bardzo słaby.

Minutę później Steinsson zatrzymuje dryblującego Oxlade-Chamberlaina i w kartkach mamy remis. Dośrodkowanie Artety jednak niecelne.

Jeśli chodzi o statystyki, to Arsenal do przerwy wyraźnie przeważał. Kanonierzy mają posiadanie piłki na poziomie 58%, oddali 5 strzałów na bramkę przy 2 próbach przeciwnika. Wykonywali też 4 rzutów rożnych.

Na drugą połowę oba zespoły wyszły bez zmian w składach.

Początek drugiej części meczu przypominał pierwsze pięć minut spotkania. Niewiele akcji, dużo podań w środku. Wspomnieć należy o faulu na Artecie, który musiał przyprawić fanów Arsenalu o szybsze bicie serca. Na szczęście Hiszpanowi nic poważnego się nie stało.

W 56. minucie Wojciech Szczęsny po raz kolejny popisał się dryblingiem. Po niepewnej interwencji musi ratować się w ten sposób. Na szczęście, Polak wychodzi z opresji, chociaż z pewnością Boss upomni bramkarza za niefrasobliwość w tej sytuacji.

Napór Arsenalu rósł z każdą minutą. Najpierw w 60. minucie zablokowano strzał Walcotta, a minutę później van Persie trafia w słupek po dośrodkowaniu Sagny! Nie mija 30 sekund, a minimalnie nad poprzeczką strzela Oxlade-Chamberlain. 3 dobre sytuacje, jednak wciąż bez bramek na Reebok Stadium.

O przewadze Arsenalu w okresie między 60. a 65. minutą niech świadczy posiadanie piłki: 83% - 17% na korzyść Kanonierów. Niestety z przewagi tej nie wynikają żadne gole.

69. minuta i pierwsza zmiana w drużynie Arsenalu. Za Aleksa Oxlade-Chamberlaina wchodzi Thierry Henry. Ta decyzja nie była równie kontrowersyjna, co zmiana w meczu z United, jednak znów dało się słyszeć buczenie kibiców. Czy Titi znów okaże się zbawcą i odmieni losy meczu?

W 71. minucie po pięknym dośrodkowaniu Petrova, N'Gog oddał strzał głową. Na szczęście, wyśmienicie zablokował go Koscielny i wciąż utrzymuje się bezbramkowy rezultat.

Po nudniejszym fragmencie meczu, w 80. minucie Arsenal znów dwukrotnie zagroził bramce Bogdana. Najpierw Robin van Persie popisał się wspaniałym technicznym strzałem, który wylądował na poprzeczce, chwilę później Walcott nie popisał się wykończeniem i z około 5 metrów nie trafia w bramkę. Gdyby van Persie zdobył bramkę, z pewnością byłoby to trafienie kolejki! Wenger zmienia też Ramseya. Na boisku melduje się Rosicky.

W 88. minucie zawrzało pod bramką Szczęsnego. Davies wyszedł na sam na sam z Polakiem, ten powstrzymał go, lecz piłkarze Boltonu domagali się odgwizdania rzutu karnego. Sędzia jednak nie gwiżdże. Kontrowersyjna sytuacja w końcówce meczu. Po chwili jeszcze niecelny strzał Reo-Cockera.

Sędzia doliczył 3 minuty. Już w pierwszej z nich Davies mógł przechylić szalę zwycięstwa na stronę Boltonu, jednak jego strzał z 10. metra mija bramkę. Mina Wengera mówi sama za siebie. W ostatniej akcji meczu, interweniujący Mertesacker otrzymuje jeszcze kopniaka w głowę.

Koniec meczu! Pomimo wielu okazji z obu stron kibice nie obejrzeli bramek. W drugiej połowie to Bolton stworzył sobie więcej dogodnych sytuacji. Arsenal nie wykorzystał więc potknięcia Chelsea ze Swansea i po zwycięstwach Liverpoolu i Newcastle wylądował na odległym, siódmym miejscu w tabeli Premier League.

O tym przegranym remisie zadecydował brak skuteczności w pierwszej połowie, kiedy to wyśmienitych okazji nie wykorzystali Walcott i Ramsey. Szkoda zmarnowanej szansy na nadrobienie strat do rywali. Jedyny pozytyw spotkania to niezły występ obrony i czyste konto Wojtka Szczęsnego, który jednak nie ustrzegł się błędów.

Bolton WanderersRaport pomeczowyReebok Stadium autor: Kamil Ciborowski źrodło:
Marzag komentarzy: 41200 newsów: 102.02.2012, 22:24

FabsAFC, bogaci sie nie wzbogacili, bo podatek liniowy jest wysoki moj tata musial odprowadzic ponad 30 tys podatku w 2011 roku, jak zobaczylem te pliki pieniedzy to sie za glowe zlapalem, bo to wszystko na podatki...

Mizzou komentarzy: 605302.02.2012, 22:23

@ArseneAl
Więcej niż ci się wydaje.

Gol komentarzy: 14002.02.2012, 22:23

ArseneAl - Dla twojej wiedzy, PO to prawica.. Myślę że tego nie wiesz skoro krytykujesz Prawica.net mimo że głosujesz na Tuska i jego bandę :D

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17202.02.2012, 22:22

ArseneAl

Ale teraz jest gorzej niż było.
Ja to widzę po swojej rodzinie.

Generalnie, bogaci się wzbogacili, a biedni zbiednieli, takie to są super rządy PO

Marzag komentarzy: 41200 newsów: 102.02.2012, 22:22

wronka23, to tylko gdybanie, pewnie niewiele by sie zmienilo, moze nie bylo by tak drogo, a moze by bylo, potrzebny jest ktos kto powypie*dala tych obibokow co sobie gazetki czytaja na obradach sejmowych za 17 tys miesiecznie, kto zmieni calkowicie budowe rzadu, ktos kto ma jaja.

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020402.02.2012, 22:21

PO niszczy polske dopuki oni beda u władzy bedzie coraz gorzej

Gol komentarzy: 14002.02.2012, 22:20

ArseneAl - Przepraszam nie miało być 70 tylko 7 raz od taka literówka. Co ty myślisz że PO co kolwiek zdziałało ? Powiedz mi co się polepszyło od 2007 roku ? Wzrost gospodarczy ? Nie nie sądzę ? Ludzie mają pieniądze ? Nie nie mają ?
A może paliwo tanie ? Nie po 5 zł :D Wyjaśnij proszę ? Co zrobiło PO

ArseneAl komentarzy: 2341702.02.2012, 22:20

@Mizzou
A co PiS zrobił oprócz lizania dupy kościołowi? Podobne idiotyczne pytanie..

wronka23 komentarzy: 408902.02.2012, 22:20

jak by Pis rzadził by sie zajmowal tylko smolenskiem :D

Marzag komentarzy: 41200 newsów: 102.02.2012, 22:18

Nikt nigdy nie stworzy narodu w ktorym wszyscy beda rowni, bo ludzie maja taka nature ze lubia ustanawiac hierarchie, geje nigdy nie beda takimi samymi ludzmi jak hetero, ludzie zawsze beda chcieli jak najwiecej wyciagnac za darmo jesli panstwo bedzie im to oferowalo, kobiety nigdy nie beda w stanie wykonywac meskich zawodow tak jak mezczyzni, bo sa stworzone do innych rzeczy(nie nie do seksu i do zmywania talerzy), taka jest poprostu kolej rzeczy, tak chciala natura i niestety moze to nie brzmi pieknie, moze to jest niesprawiedliwe, ale tak poprostu jest i mowienie ze tak nie ejst i ze wszyscy beda rowni tego nie zmieni.

Podniósł VAT, pozamykał stadiony itp.

Prawda jest taka, że PO wygrywa tylko dlatego, że prezesem PISu jest Kaczyński.
Bo większość głosów na PO jest tak na prawdę przeciw Kaczyńskiemu.

Mizzou komentarzy: 605302.02.2012, 22:16

@ArseneAl
Co PO zrobił, oprócz sprzedania połowy Polski???

Mizzou komentarzy: 605302.02.2012, 22:15

@ste
Adepaymore jest z PO

ArseneAl komentarzy: 2341702.02.2012, 22:15

"Tak naprawdę PiS przez dwa lata zrobił 70 razy tyle co PO"
Padłem :D
"To gratuluję, ganisz za flejm na geje, lesbijki czy niewierzących, a tolerujesz flejm na katolików."
Chodziło mi głównie o kościół i księży.

Marzag komentarzy: 41200 newsów: 102.02.2012, 22:14

ArseneAl, wypowiedzi skrajnych prawicowcow nie sa moze mile dla ucha i na poczatku wydaja sie wrecz niegrzeczne, a gdyby sie zastanowic to maja racje.

Gol komentarzy: 14002.02.2012, 22:13

Sorki zapomniałem że tutaj linki nie działają
tnij.org/o8ye - Pierwszy link
tnij.org/o8yg - Drugi Link

Marzag komentarzy: 41200 newsów: 102.02.2012, 22:13

a flejm na chrzescijanstwo to moda, ktora palikot doskonale wykorzystuje, bo to czlowiek ktory zmienia sie wraz z tym co jest modne, teraz wielce przeciw acta jest, bo ludzie sa przeciw, i taki szczurek chce troche procentow w sondazach polapac.

ste komentarzy: 30402.02.2012, 22:13

Nasri jest z PISu.

ArseneAl komentarzy: 2341702.02.2012, 22:12

@Marzag
To sobie posłuchaj wypowiedzi skrajnych prawicowców.
@Mizzou
Ale argument.. Powiedz to ludziom chorym na bezpłodność, którym marzy się własne dziecko.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17202.02.2012, 22:12

ArseneAl

Zapisz się do RP, na prawdę będziesz tam pasował. I mów dalej o polityce nienawiści PISu

Co za hipokryzja...

Marzag komentarzy: 41200 newsów: 102.02.2012, 22:12

Palikot i palenie maihuany w sejmie maja ze soba malo wspolnego, slyszalem ze kadzidelko o sapachu cannabis zapalil... a skrajna prawica to przedewszystkim wolnosc i pelna odpowiedzialnosc za siebie.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17202.02.2012, 22:10

mecz Man City - Arsenal
jeden z zawodników złapał drugiego poniżej pasa

A.Twarowski:
"... złapał go za Wielkanoc... " :D

Gol komentarzy: 14002.02.2012, 22:10

ArseneAl - PiS sieję nienawiść ? Człowieku przejrzyj na oczy dałeś się jak dziecko otumanić TVN, Polsatowi i innym mediom, myślisz że za kim są szefowie tych wszystkich stacji telewizyjnych.
Tak naprawdę PiS przez dwa lata zrobił 70 razy tyle co PO, a przy okazji obyło się bez skandali typu ACTA czy komisja Millera. Nie wierzysz ? Poczytaj - http://prawica.net/node/8764

ArseneAl komentarzy: 2341702.02.2012, 22:09

"Albo na Palikota i toleruj palenie marihuany w sejmie, czy ogólny flejm na Chrześcijaństwo."

Marzag komentarzy: 41200 newsów: 102.02.2012, 22:08

ArseneAl, czemu sie skrajna prawice powinno tepic?

ArseneAl komentarzy: 2341702.02.2012, 22:08

@Mizzou
A co jest złego w in vitro?? Że księża tego zabraniają? Mamy żyć w średniowieczu cały czas czy iść z postępem nauki?

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17202.02.2012, 22:07

ArseneAl

Głosuj dalej na PO, a potem narzekaj na ACTA, benzynę za 20 zł/litr, VAT, biedę itp.

Co do polityki nienawiści, słuchałeś czasem Niesiołowskiego i innych jemu podobnych?

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4802.02.2012, 22:07

@rege

Dzięki za radę, przyda się na pewno.

Mizzou komentarzy: 605302.02.2012, 22:07

@wronka
ja tam ani PiS ani PO, ale jak kto woli. Po tym co PO wyprawia to mi się źle robi.

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020402.02.2012, 22:06

disconew.pl/news.php wejdzcie na chwilke niech sie łepki podnieca jest to radio

wronka23 komentarzy: 408902.02.2012, 22:05

wole PO od Pisu

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17202.02.2012, 22:05

Maxi Rodriguez schodzi z boiska, a Twarowski mówi "no dzisiaj to był raczej taki Mini Rodriguez" :D

ArseneAl komentarzy: 2341702.02.2012, 22:05

Ta Solidarna Polska to kolejny dramat.. Ziobro i Kempa (tfu!) skrajną prawicę i takich nacjonalistów to się powinno tępić..

ArseneAl komentarzy: 2341702.02.2012, 22:03

@Mizzou
Nie w ogóle nie sieje.. Szczególnie Macierewicz i Fotyga.

Mizzou komentarzy: 605302.02.2012, 22:02

@rege
Bez Ligi Mistrzów to już nie jest to.

rege komentarzy: 96002.02.2012, 22:02

A dodam tylko, że Liverpool gra teraz z Tottenhamem w następnej kolejce, więc jeden (a może oba?) z zespołów straci punkty. Generalnie waszym rywalem jest Tottenham ale to Liverpool was w tym roku bardziej dotyczy. "Kurczaki" walczą i TOP 3, TOP 4 to kwestia niemal pewna. Dlatego musicie na poważnie brać LFC, Chelsea i Newcastle. Te 3 zespoły nie są słabe, ale często miewają wpadki.

ArseneAl komentarzy: 2341702.02.2012, 22:02

@badyl254
Zakaz aborcji, zakaz in vitro, państwo katolickie.. naprawdę ciekawa wizja..
@rege
Tylko, że my też się potykamy co 2 kolejki, a ostatnio to same potknięcia są..

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17202.02.2012, 22:02

"i podał do Ruuda.... Nie, to nie był Ruud. Ruda to może być najwyżej jego żona" -
A.Twarowski

Mizzou komentarzy: 605302.02.2012, 22:01

@badyl
PiS sieje nienawiść? no proszę Cię, PiS to nie Kaczynski. Z tą aborcją to masz absolutną rację :P
Poza tym, precz z PO!

badyl254 komentarzy: 264102.02.2012, 22:01

Ok, ja się zmywam i na koniec jedynie dodam - nie głosujcie na oderwanych od rzeczywistości Kaczyńskiego i JKM, resztę da się przeżyć. Trzymajcie się ludzie! :)

rege komentarzy: 96002.02.2012, 21:58

ArseneAl- Hmmm a nie będzie ci brak Ligi Mistrzów? By mi by było brak jak cholera, do tego stopnia, że sezon byłby o 50% nudniejszy dla mnie. Myślę, że stać was przynajmniej na dobrą walkę. 5 punktów jest spokojnie do nadrobienia, bo zespoły takie jak Newcastle, LFC czy Chelsea w tym sezonie, potykają się co 2-3 kolejki.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17202.02.2012, 21:57

hahaha

No nawet taki dżentelmen jak Carlo Ancelotti założył czapkę przed deszczem, a ta czapka to bardziej w takich radzieckich barwach to by pasowała jak ulał do Andrieja Arshavina. (Chelsea- Arsenal, Andrzej Twarowski).

badyl254 komentarzy: 264102.02.2012, 21:57

Mizzou - nie głosowałem na nich. Jednak zobacz jak straszna jest wizja rządów człowieka, który nie tylko sieje nienawiść, ale także nie znosi krytyki. PiS jest zbyt konserwatywny. CAŁKOWITY ZAKAZ ABORCJI?! No proszę Cię...

ArseneAl komentarzy: 2341702.02.2012, 21:57

@Mizzou
A czy ktoś mówi, że rządy PO są dobre? Jeśli PiS by teraz był u władzy napewno nie byłoby lepiej.
@badyl254
No przecież też obiecywał, że jak przegra kolejne wybory to ustąpi ze stanowiska, a tu klops..

gregory3213 komentarzy: 88202.02.2012, 21:56

Jak wprowadzą ACTA to chyba moją szkołę zamkną, bo połowa oprogramowania tam jest piracka. xD

Arsenal - Chelsea 23.04.2024 - godzina 21:00