Bez bramek na Reebok Stadium, Arsenal dołuje w tabeli!

Bez bramek na Reebok Stadium, Arsenal dołuje w tabeli! 01.02.2012, 21:52, Kamil Ciborowski 1768 komentarzy

Niezłe zawody obejrzeli kibice w meczu 23. kolejki Premier League na Reebok Stadium, gdzie Bolton Wanderers podejmował Arsenal. Drużyny zaczęły mecz w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen, Song, Arteta, Ramsey, Walcott, Oxlade-Chamberlain, Van Persie.

Bolton: Bogdan, Steinsson, Knight, Wheater, Ricketts, Eagles, Muamba, Reo-Coker, M Davies, Petrov, N'Gog.

Do spotkania w bardzo dobrych nastrojach przystąpiła drużyna z Londynu. Do wyjściowej jedenastki wrócili bowiem Arteta i Sagna, a na ławce znalazł się ponownie Thierry Henry.

Po spokojnych pięciu minutach, w trakcie których drużyny nie kwapiły się do ataków, przewaga Kanonierów zaczęła stawać się coraz wyraźniejsza.

W 8. minucie po wyśmienitym dośrodkowaniu Vermaelena z lewej strony i strzale głową Robina van Persiego piłkę z linii bramkowej wybijał obrońca Boltonu.

Już minutę później Bogdan znów stanął oko w oko z przeciwnikiem. Po wyśmienitym prostopadłym podaniu van Persiego sam na sam z bramkarzem znalazł się Ramsey. Walijczykowi zabrakło jednak zimnej krwi i oddał strzał wprost w bramkarza.

Chwilę później Alex Oxlade-Chamberlain mógł zdobyć gola, lecz jego strzał z prawej nogi okazał się bardzo niecelny. Znów wyśmienitym podaniem popisał się kapitan Arsenalu, który wyłożył Anglikowi piłkę.

W 20. minucie, po dziesięciu minutach spokojniejszej gry, przed pierwszą poważną próbą stanął Wojciech Szczęsny. N'Gog wygrał biegowy pojedynek z Koscielnym i oddał strzał z pięciu metrów na bramkę Polaka. Szczęsny odbił piłkę przed siebie a formalności dopełnił Mertesacker, który wybił piłkę z pola karnego. The Gunners od razu popędzili też z kontrą zakończoną niecelnym strzałem Chamberlaina.

Dwie minuty później Polak ponownie stanął twarzą w twarz z N'Gogiem. Po serii podań Francuz znalazł się w sytuacji sam na sam, lecz strzelił, na szczęście dla Arsenalu, obok bramki. Obrońcy Arsenalu w pełni zasłużyli na burę od Szczęsnego.

Niesamowite tempo spotkania i kolejna świetna okazja! Fantastyczne podanie Chamberlaina w 25. minucie i Walcott mógł otworzyć wynik spotkania. Niestety, strzał Theo pozostawił wiele do życzenia i po tak wspaniałej okazji Kanonierzy mają tylko rzut rożny.

Pan Chris Foy, który sędziuje spotkanie na razie nie ma zbyt wiele pracy. Dopiero w 29. minucie musiał uspokoić temperament Aleksa Songa, który po stracie popełnił faul taktyczny około 35 metrów od bramki strzeżonej przez Szczęsnego. Arbiter, ogólnie rzecz biorąc, pozwala zawodnikom obu drużyn na twardą grę, dzięki czemu mecz zyskuje na płynności.

Po wspaniałych 30 minutach tempo meczu trochę spadło. Większość akcji obydwu drużyn kończy się w okolicach 16. metra. Pochwalić należy Mertesackera, który popisuje się raz po raz pewnymi interwencjami.

37. minuta i spora kontrowersja. Żółta kartka dla Vermaelena, który jak pokazuje powtórka, nawet nie dotknął szarżującego Daviesa. Belg krzyczy w stronę sędziego, że to chyba żart. Na szczęście, rzut wolny w wykonaniu Boltonu bardzo słaby.

Minutę później Steinsson zatrzymuje dryblującego Oxlade-Chamberlaina i w kartkach mamy remis. Dośrodkowanie Artety jednak niecelne.

Jeśli chodzi o statystyki, to Arsenal do przerwy wyraźnie przeważał. Kanonierzy mają posiadanie piłki na poziomie 58%, oddali 5 strzałów na bramkę przy 2 próbach przeciwnika. Wykonywali też 4 rzutów rożnych.

Na drugą połowę oba zespoły wyszły bez zmian w składach.

Początek drugiej części meczu przypominał pierwsze pięć minut spotkania. Niewiele akcji, dużo podań w środku. Wspomnieć należy o faulu na Artecie, który musiał przyprawić fanów Arsenalu o szybsze bicie serca. Na szczęście Hiszpanowi nic poważnego się nie stało.

W 56. minucie Wojciech Szczęsny po raz kolejny popisał się dryblingiem. Po niepewnej interwencji musi ratować się w ten sposób. Na szczęście, Polak wychodzi z opresji, chociaż z pewnością Boss upomni bramkarza za niefrasobliwość w tej sytuacji.

Napór Arsenalu rósł z każdą minutą. Najpierw w 60. minucie zablokowano strzał Walcotta, a minutę później van Persie trafia w słupek po dośrodkowaniu Sagny! Nie mija 30 sekund, a minimalnie nad poprzeczką strzela Oxlade-Chamberlain. 3 dobre sytuacje, jednak wciąż bez bramek na Reebok Stadium.

O przewadze Arsenalu w okresie między 60. a 65. minutą niech świadczy posiadanie piłki: 83% - 17% na korzyść Kanonierów. Niestety z przewagi tej nie wynikają żadne gole.

69. minuta i pierwsza zmiana w drużynie Arsenalu. Za Aleksa Oxlade-Chamberlaina wchodzi Thierry Henry. Ta decyzja nie była równie kontrowersyjna, co zmiana w meczu z United, jednak znów dało się słyszeć buczenie kibiców. Czy Titi znów okaże się zbawcą i odmieni losy meczu?

W 71. minucie po pięknym dośrodkowaniu Petrova, N'Gog oddał strzał głową. Na szczęście, wyśmienicie zablokował go Koscielny i wciąż utrzymuje się bezbramkowy rezultat.

Po nudniejszym fragmencie meczu, w 80. minucie Arsenal znów dwukrotnie zagroził bramce Bogdana. Najpierw Robin van Persie popisał się wspaniałym technicznym strzałem, który wylądował na poprzeczce, chwilę później Walcott nie popisał się wykończeniem i z około 5 metrów nie trafia w bramkę. Gdyby van Persie zdobył bramkę, z pewnością byłoby to trafienie kolejki! Wenger zmienia też Ramseya. Na boisku melduje się Rosicky.

W 88. minucie zawrzało pod bramką Szczęsnego. Davies wyszedł na sam na sam z Polakiem, ten powstrzymał go, lecz piłkarze Boltonu domagali się odgwizdania rzutu karnego. Sędzia jednak nie gwiżdże. Kontrowersyjna sytuacja w końcówce meczu. Po chwili jeszcze niecelny strzał Reo-Cockera.

Sędzia doliczył 3 minuty. Już w pierwszej z nich Davies mógł przechylić szalę zwycięstwa na stronę Boltonu, jednak jego strzał z 10. metra mija bramkę. Mina Wengera mówi sama za siebie. W ostatniej akcji meczu, interweniujący Mertesacker otrzymuje jeszcze kopniaka w głowę.

Koniec meczu! Pomimo wielu okazji z obu stron kibice nie obejrzeli bramek. W drugiej połowie to Bolton stworzył sobie więcej dogodnych sytuacji. Arsenal nie wykorzystał więc potknięcia Chelsea ze Swansea i po zwycięstwach Liverpoolu i Newcastle wylądował na odległym, siódmym miejscu w tabeli Premier League.

O tym przegranym remisie zadecydował brak skuteczności w pierwszej połowie, kiedy to wyśmienitych okazji nie wykorzystali Walcott i Ramsey. Szkoda zmarnowanej szansy na nadrobienie strat do rywali. Jedyny pozytyw spotkania to niezły występ obrony i czyste konto Wojtka Szczęsnego, który jednak nie ustrzegł się błędów.

Bolton WanderersRaport pomeczowyReebok Stadium autor: Kamil Ciborowski źrodło:
Mizzou komentarzy: 605302.02.2012, 20:57

@Fabs
Żaden z nich, Cudi to sam w sobie Strasburger.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17202.02.2012, 20:56

Cudi

Strasburger to Twój znajomy, sąsiad, wujek?

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16402.02.2012, 20:56

armata
ACTA sama w sobie nie zwiększy ilości potencjalnych przestępców. Po prostu łatwiej będzie ich [ekhm. nas] wykryć.

Mizzou komentarzy: 605302.02.2012, 20:55

@Cudi
Pewnie złapałeś głównego dowodzącego Anonymous, bo ostatnio jakaś cisza tam :P

ArseneAl komentarzy: 2341702.02.2012, 20:55

Ja się nie boję tego że wbiją mi się na chatę czy coś tylko boję się, że nie będzie już czego ściągać ^^

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17202.02.2012, 20:55

Cudi

Tak, a gdyby wliczyć jeszcze polonię? ;dd

W samej Polsce myślę przynajmniej z 15mln osób coś ściąga, korzysta z nielegalnego Windowsa czy cuś. Generalnie każdy kto używa Internetu.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9802.02.2012, 20:55

@Alex: potem pewnie się zastanawiali, czy wybite od wewnątrz czy od zewnątrz. :)

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 402.02.2012, 20:55

Alexandro -> teraz rozumiem. Myślałem że mowa tylko o ACTA :P

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9802.02.2012, 20:54

@Mizzou: tak, mam doświadczenie w ściganiu cyber przestępców.

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16402.02.2012, 20:54

armata
Ale posiadanie nielegalnego oprogramowania jest już w tej chwili przestępstwem. Nie piszę jedynie o ACTA.

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 202.02.2012, 20:53

Mi się wydaje, że w tym nie chodzi o karanie ludzi, którzy ściągają pliki, tylko tych którzy je umieszczają w sieci.

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16402.02.2012, 20:53

Cudi
Haha. Moja lokalna policja jest cudowna. Gdy kilka lat temu przyjechali do mojego domu na wezwanie (wybite okno) przez pierwsze 20 minut zastanawiali się czy w raporcie napisać, że okno jest kwadratowe czy prostokątne :).

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 402.02.2012, 20:52

Alexandro -> ta ustawa pozwala dostawcy internetu na monitorowanie łącza czy całego dysku komputera. Wydaje mi się że to pierwsze.

Mizzou komentarzy: 605302.02.2012, 20:52

@Cudi
Skąd wiesz? Z doświadczenia?

ArseneAl komentarzy: 2341702.02.2012, 20:51

Problem leży gdzie indziej. Nie będą ścigać "ściągaczy" bo to nie ma sensu. Będą ścigać ludzi którzy wrzucają rzeczy na torrenty itp i będą zamykać różne strony z torrentami i servery więc siłą rzeczy ludzie przestaną ściągać nielegalnie bo nie będzie co ściągać..

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9802.02.2012, 20:51

@FabsAFC: obstawiałby raczej liczbę w okolicach 40mln.

Mizzou komentarzy: 605302.02.2012, 20:51

@Alexandro
To się nie liczy, swoją przeszłość piracką można nawet skasować :P

Nie ściągaj. Pewnie lokalna policja już ma Ciebie na celowniku.

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 402.02.2012, 20:50

FabsAFC -> nie mam pojęcia ile osób ściąga regularnie pliki z sieci z takich stron jak torrenty czy chomikuj. Rzuciłem taką liczbę jaka mi przyszła do głowy :P

Mizzou komentarzy: 605302.02.2012, 20:50

ja się troszkę boje, ściągać czy nie? ;p

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16402.02.2012, 20:50

armata
Nie ilu użytkowników sieci tylko użytkowników komputera. Ilu posiada nielegalnego windowsa, offica czy jakiś program do obróbki audio/video?

ArseneAl komentarzy: 2341702.02.2012, 20:49

E to jak ściągać to porządnie. Bo za pojedyńcze rzeczy trzeba będzie bulić hajs, a za większe ściągnięcia do kryminału :) to ja już wolę to drugie. Chociaż znajomych spotkam.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17202.02.2012, 20:49

armata

6-7mln? :)))))

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 402.02.2012, 20:49

Alexandro96 ->właśnie się zastanawiałem ile użytkowników sieci łamie prawo polskie prawo. :P

Agher komentarzy: 278402.02.2012, 20:48

Admata_PL -> dlatego nie ma się czym przejmować.

Agher komentarzy: 278402.02.2012, 20:47

koszt jednego naboju nie jest wcale taki duży.... :D

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 402.02.2012, 20:47

ArseneAl --> cały czas się zastanawiam jak rząd chce to wprowadzić w życie. Czy to oznacze że 6-7 mln ludzi będzie miało sprawy w sądzie? Troszke to jest porypany pomysł chociaż nie wiadomo jak to będą przestrzegać.

Mizzou komentarzy: 605302.02.2012, 20:47

@armata
jak to nie zostało ratyfikowane jeszcze... póki co można ściągać, a jeśli ktoś się boi, że mu policja wbije na chatę, to zawsze może się przerzucić rs

Alexandro96 komentarzy: 3464 newsów: 16402.02.2012, 20:46

armata
Heh, szkoda, że państwa nie stać na utrzymanie około 20mln więźniów ;)

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50302.02.2012, 20:42

armata: To ja chyba się do was przyłączę ;)

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 402.02.2012, 20:40

ArseneAl -> za 3 piosenki to tylko zawiasy grożą :D dorzuć jeszcze do tego kilka płyt i może będziemy razem w celi oglądać mecze Arsenalu ^^

ArseneAl komentarzy: 2341702.02.2012, 20:40

@amadeo
Aha czyli 30 letni Arteta nie jest piłkarzem na którego warto stawiać ale 30 letnia gasnąca gwiazdka z Realu już tak?

Agher komentarzy: 278402.02.2012, 20:39

ech, van der Vaart. Marzenia ;)

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17202.02.2012, 20:38

ArseneAl

Od 2 okienek o nim piszę, więc chyba wiesz :)

ArseneAl komentarzy: 2341702.02.2012, 20:38

@armata_PL
To może się spotkamy bo ja ściągnąłem wczoraj 3 piosenki ^^

amadeo komentarzy: 514902.02.2012, 20:37

@ ArseneAl
A ty dalej swoje, Goetze to był jedynie przykład. Drugiego Cesca prędko nie znajdziemy, więc nawet taki transfer by mnie zadowolił, bo wątpię, że Wenger byłby skory sypnąć kasą na Sneijdera, czy zagwarantować Kace wysoką tygodniówkę (mam na myśli tego Brazylijczyka z Realu xd ), skoro przepuścił doskonałą okazję na van der Vaarta.

ArseneAl komentarzy: 2341702.02.2012, 20:37

No dobra to kogo wy takiego widzicie na miejsce rozgrywającego? Bo chyba nie Goetze -.-

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 402.02.2012, 20:36

kaziu -> przed kilkoma chwilami pobrałem FIFE 12, jak przyjadą i mnie zamkną to Cie powiadomie ;)

Squill komentarzy: 41102.02.2012, 20:35

@ArsenW

To z Tobą grałem. Dostałeś bana. Miałeś mi się jeszcze pokłonić, ale ban Cię uprzedził. Czyń swoją powinność.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997302.02.2012, 20:35

to po Almuni...

arsenalyouth.wordpress.com/2012/02/02/almunia-left-out-of-premier-league-squad-but-eisfeld-included/

ArseneAl komentarzy: 2341702.02.2012, 20:35

@amadeo
Jak to ligę europejską? Song i Wilshere to jest już klasa światowa. Arteta też jest bardzo dobry. Ramsey ma dopiero 21 lat i ma przynajmniej 10 lat gry na najwyższym poziomie przed sobą (potrzebny mu jest odpoczynek, widocznie nie jest jeszcze przygotowany na grę w każdym meczu i obarczanie go najważniejszą funkcją w drużynie). Diaby bez kontuzji i w formie niszy system, a Frimpong z Coquelinem zapowiadają się na świetnych def. pomocników.

Szogun komentarzy: 28503 newsów: 302.02.2012, 20:34

Pewnie w wakacje zamiast płacić za ŚP Wenger weźmie darmowego Montolivio

Agher komentarzy: 278402.02.2012, 20:34

Frimpongowi i Coquelinowi jeszcze daleko do gry na poziomie pierwszego składu.

Rosicki i Arteta mają swoje lata - to nie są zawodnicy na których buduje się skład.

Co do młodzików - skoro nie grają to znaczy, że są jeszcze za słabi. Przypomnę Ci, że Fabregas zaczynał w wieku 16 lat i jakoś nie miał problemu z występami w pierwszym składzie, choćby na kilka minut. Widać nasi obecni młodzi midfielderzy nie są na tyle dobrzy by pozwolić im grać. Oznacza to, że na pewno potrzebujemy dobrego pomocnika, nie wiem jak możesz tego nie widzieć.

Co do Ramseya - myślę, że w końcu cierpliwość boss'a się skończy, bo Ramsey łapie formę od września i idzie mu to coraz gorzej.

Dlatego po cichu liczę, że ten Eisfeld to nowy plan Wengera. Z Fabsem się udało, z Ramseyem nie wyszło, to może teraz uda się z Eisfeldem zrobić kapitalnego pomocnika?

ArseneAl komentarzy: 2341702.02.2012, 20:29

@amadeo
Phi.. Goetze mnie w ogóle nie przekonuje. Jest IMO przereklamowany i tyle. Jest wart może połowę tego ile za niego chcą.

brg2104 komentarzy: 36502.02.2012, 20:28

niedługo będziemy cieszyć się z remisów. Tymczasem 'Manchester City zazdrości Kanonierom walki o trzy trofea.'

kaziu874 komentarzy: 672902.02.2012, 20:27

Zaloguj --> dzieki ;p

amadeo komentarzy: 514902.02.2012, 20:27

@ ArseneAl
Tak, z tym, że większość piłkarzy, których wymieniłeś mogą co najwyżej zawojować Ligę Europejską. Nie zrozum mnie źle - kasa po sprzedaży Cesca jest i należy ją umiejętnie spożytkować. Wiem, że taki zawodnik trafia się raz na ileś lat, ale są tacy piłkarze jak Eriksen, czy Goetze, którzy podnieśliby poziom drużyny. My z roku na rok obniżamy loty i stajemy się jedynie przystankiem w karierzy wielkich zawodników - to trzeba zmienić...
Gdzie się podział stary, dobry Arsenal ...