Bez bramek na Reebok Stadium, Arsenal dołuje w tabeli!

Bez bramek na Reebok Stadium, Arsenal dołuje w tabeli! 01.02.2012, 21:52, Kamil Ciborowski 1768 komentarzy

Niezłe zawody obejrzeli kibice w meczu 23. kolejki Premier League na Reebok Stadium, gdzie Bolton Wanderers podejmował Arsenal. Drużyny zaczęły mecz w następujących składach:

Arsenal: Szczęsny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen, Song, Arteta, Ramsey, Walcott, Oxlade-Chamberlain, Van Persie.

Bolton: Bogdan, Steinsson, Knight, Wheater, Ricketts, Eagles, Muamba, Reo-Coker, M Davies, Petrov, N'Gog.

Do spotkania w bardzo dobrych nastrojach przystąpiła drużyna z Londynu. Do wyjściowej jedenastki wrócili bowiem Arteta i Sagna, a na ławce znalazł się ponownie Thierry Henry.

Po spokojnych pięciu minutach, w trakcie których drużyny nie kwapiły się do ataków, przewaga Kanonierów zaczęła stawać się coraz wyraźniejsza.

W 8. minucie po wyśmienitym dośrodkowaniu Vermaelena z lewej strony i strzale głową Robina van Persiego piłkę z linii bramkowej wybijał obrońca Boltonu.

Już minutę później Bogdan znów stanął oko w oko z przeciwnikiem. Po wyśmienitym prostopadłym podaniu van Persiego sam na sam z bramkarzem znalazł się Ramsey. Walijczykowi zabrakło jednak zimnej krwi i oddał strzał wprost w bramkarza.

Chwilę później Alex Oxlade-Chamberlain mógł zdobyć gola, lecz jego strzał z prawej nogi okazał się bardzo niecelny. Znów wyśmienitym podaniem popisał się kapitan Arsenalu, który wyłożył Anglikowi piłkę.

W 20. minucie, po dziesięciu minutach spokojniejszej gry, przed pierwszą poważną próbą stanął Wojciech Szczęsny. N'Gog wygrał biegowy pojedynek z Koscielnym i oddał strzał z pięciu metrów na bramkę Polaka. Szczęsny odbił piłkę przed siebie a formalności dopełnił Mertesacker, który wybił piłkę z pola karnego. The Gunners od razu popędzili też z kontrą zakończoną niecelnym strzałem Chamberlaina.

Dwie minuty później Polak ponownie stanął twarzą w twarz z N'Gogiem. Po serii podań Francuz znalazł się w sytuacji sam na sam, lecz strzelił, na szczęście dla Arsenalu, obok bramki. Obrońcy Arsenalu w pełni zasłużyli na burę od Szczęsnego.

Niesamowite tempo spotkania i kolejna świetna okazja! Fantastyczne podanie Chamberlaina w 25. minucie i Walcott mógł otworzyć wynik spotkania. Niestety, strzał Theo pozostawił wiele do życzenia i po tak wspaniałej okazji Kanonierzy mają tylko rzut rożny.

Pan Chris Foy, który sędziuje spotkanie na razie nie ma zbyt wiele pracy. Dopiero w 29. minucie musiał uspokoić temperament Aleksa Songa, który po stracie popełnił faul taktyczny około 35 metrów od bramki strzeżonej przez Szczęsnego. Arbiter, ogólnie rzecz biorąc, pozwala zawodnikom obu drużyn na twardą grę, dzięki czemu mecz zyskuje na płynności.

Po wspaniałych 30 minutach tempo meczu trochę spadło. Większość akcji obydwu drużyn kończy się w okolicach 16. metra. Pochwalić należy Mertesackera, który popisuje się raz po raz pewnymi interwencjami.

37. minuta i spora kontrowersja. Żółta kartka dla Vermaelena, który jak pokazuje powtórka, nawet nie dotknął szarżującego Daviesa. Belg krzyczy w stronę sędziego, że to chyba żart. Na szczęście, rzut wolny w wykonaniu Boltonu bardzo słaby.

Minutę później Steinsson zatrzymuje dryblującego Oxlade-Chamberlaina i w kartkach mamy remis. Dośrodkowanie Artety jednak niecelne.

Jeśli chodzi o statystyki, to Arsenal do przerwy wyraźnie przeważał. Kanonierzy mają posiadanie piłki na poziomie 58%, oddali 5 strzałów na bramkę przy 2 próbach przeciwnika. Wykonywali też 4 rzutów rożnych.

Na drugą połowę oba zespoły wyszły bez zmian w składach.

Początek drugiej części meczu przypominał pierwsze pięć minut spotkania. Niewiele akcji, dużo podań w środku. Wspomnieć należy o faulu na Artecie, który musiał przyprawić fanów Arsenalu o szybsze bicie serca. Na szczęście Hiszpanowi nic poważnego się nie stało.

W 56. minucie Wojciech Szczęsny po raz kolejny popisał się dryblingiem. Po niepewnej interwencji musi ratować się w ten sposób. Na szczęście, Polak wychodzi z opresji, chociaż z pewnością Boss upomni bramkarza za niefrasobliwość w tej sytuacji.

Napór Arsenalu rósł z każdą minutą. Najpierw w 60. minucie zablokowano strzał Walcotta, a minutę później van Persie trafia w słupek po dośrodkowaniu Sagny! Nie mija 30 sekund, a minimalnie nad poprzeczką strzela Oxlade-Chamberlain. 3 dobre sytuacje, jednak wciąż bez bramek na Reebok Stadium.

O przewadze Arsenalu w okresie między 60. a 65. minutą niech świadczy posiadanie piłki: 83% - 17% na korzyść Kanonierów. Niestety z przewagi tej nie wynikają żadne gole.

69. minuta i pierwsza zmiana w drużynie Arsenalu. Za Aleksa Oxlade-Chamberlaina wchodzi Thierry Henry. Ta decyzja nie była równie kontrowersyjna, co zmiana w meczu z United, jednak znów dało się słyszeć buczenie kibiców. Czy Titi znów okaże się zbawcą i odmieni losy meczu?

W 71. minucie po pięknym dośrodkowaniu Petrova, N'Gog oddał strzał głową. Na szczęście, wyśmienicie zablokował go Koscielny i wciąż utrzymuje się bezbramkowy rezultat.

Po nudniejszym fragmencie meczu, w 80. minucie Arsenal znów dwukrotnie zagroził bramce Bogdana. Najpierw Robin van Persie popisał się wspaniałym technicznym strzałem, który wylądował na poprzeczce, chwilę później Walcott nie popisał się wykończeniem i z około 5 metrów nie trafia w bramkę. Gdyby van Persie zdobył bramkę, z pewnością byłoby to trafienie kolejki! Wenger zmienia też Ramseya. Na boisku melduje się Rosicky.

W 88. minucie zawrzało pod bramką Szczęsnego. Davies wyszedł na sam na sam z Polakiem, ten powstrzymał go, lecz piłkarze Boltonu domagali się odgwizdania rzutu karnego. Sędzia jednak nie gwiżdże. Kontrowersyjna sytuacja w końcówce meczu. Po chwili jeszcze niecelny strzał Reo-Cockera.

Sędzia doliczył 3 minuty. Już w pierwszej z nich Davies mógł przechylić szalę zwycięstwa na stronę Boltonu, jednak jego strzał z 10. metra mija bramkę. Mina Wengera mówi sama za siebie. W ostatniej akcji meczu, interweniujący Mertesacker otrzymuje jeszcze kopniaka w głowę.

Koniec meczu! Pomimo wielu okazji z obu stron kibice nie obejrzeli bramek. W drugiej połowie to Bolton stworzył sobie więcej dogodnych sytuacji. Arsenal nie wykorzystał więc potknięcia Chelsea ze Swansea i po zwycięstwach Liverpoolu i Newcastle wylądował na odległym, siódmym miejscu w tabeli Premier League.

O tym przegranym remisie zadecydował brak skuteczności w pierwszej połowie, kiedy to wyśmienitych okazji nie wykorzystali Walcott i Ramsey. Szkoda zmarnowanej szansy na nadrobienie strat do rywali. Jedyny pozytyw spotkania to niezły występ obrony i czyste konto Wojtka Szczęsnego, który jednak nie ustrzegł się błędów.

Bolton WanderersRaport pomeczowyReebok Stadium autor: Kamil Ciborowski źrodło:
ArseneAl komentarzy: 2341702.02.2012, 21:55

Ja powiem szczerze, że tą grą to biorę 5 miejsce na koniec sezonu i grę w LE w ciemno...

badyl254 komentarzy: 264102.02.2012, 21:54

ArseneAl - dokładnie. "Mąż stanu", który złamał OBIETNICĘ, że nie będzie koalicji z Lepperem. Jednak chęć władzy zrobiła swoje. :) W Polsce nie będzie dobrze nigdy, bo cwaniactwo Polaków na to nie pozwoli. Trochę etyki by się zdało w szkole.

Mizzou komentarzy: 605302.02.2012, 21:54

@badyl
To ciesz się pod rządami PO.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997302.02.2012, 21:53

Before Wenger, finished Top Four in 23 out of 92
seasons. Under him, it's 15 out of 15

szkoda by tego nie kontynuowac, ale jakos czarno to widze...

ArseneAl komentarzy: 2341702.02.2012, 21:49

@badyl254
100% racji. Już widziałem jak Kaczyński rządzi i mi wystarczy. I jeszcze te koalicje z LPR i Samoobroną.. kompromitacja..

badyl254 komentarzy: 264102.02.2012, 21:45

Dajcie spokój z Kaczyńskim i z tym "zmanipulowaniem". Kaczyński uwielbia być na straconej pozycji i walczyć, a gdy osiągnie szczyt to się wypala jak zapałka. Jak można być młodym i głosować na PiS, który grzebie w tej historii i wyciąga stare-nowe fakty i tym żyje. Smoleńsk to będzie temat na najbliższe 50 lat. Brakuje politykom tylko jednego - MORALNOŚCI i to nie tej katolickiej... Palikot chciał władzy i ją dostał, ale przynajmniej w końcu dostrzega się homoseksualistów, transseksualistów. Czy ktoś głosując na PiS, wiedząc, że tam urzęduje pan "homofob" Suski, może spać spokojnie?

czarny7777777 komentarzy: 251602.02.2012, 21:43

nie wiem czy było
youtube.com/watch?v=DpVeTB0_FNM&feature=related

Underknight komentarzy: 44102.02.2012, 21:43

chcecie link do highlightsa z meczu rezerw ? (10 min)

Kociek komentarzy: 116102.02.2012, 21:42

Macie jakies linki do highlightsow z tego meczu ?

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17202.02.2012, 21:38

A wiecie, że nasz mecz wreszcie będzie komentował duet Nahorny-Twarowski?

wronka23 komentarzy: 408902.02.2012, 21:37

nie ma teraz na kogo głosować wogóle ;/

garethemery komentarzy: 80002.02.2012, 21:36

ArseneAl ---> Dobrze, ale pisz to sobie na stronach przeznaczonych do tego, a nie na stronce Arsenalu. Wszędzie widzę naokoło tą cuchnącą politykę i jeszcze znajduję ją tu;/

@garethemery
A ty to się obudziłeś? Przecież nikomu kto jest w polityce nie zależy na dobru państwa tylko na własnym interesie (w sumie to normalne w tym kraju). I teraz jest problem w tym, żeby wybrać kogoś kto pasuje ci najbardziej poglądami i zrobi najmniej szkód.
@Mizzou
Dlatego ja wybieram (znowu) "mniejsze zło".

Mizzou komentarzy: 605302.02.2012, 21:28

@ArseneAl
Nie ma sposobu. To jest zbyt głęboko wkorzenione. Trzeby by porządnych zmian.

garethemery komentarzy: 80002.02.2012, 21:26

Rozmawiacie o debilach, którzy niszcza nasze państwo!!! Darujcie sobie!!

ArseneAl komentarzy: 2341702.02.2012, 21:25

@Mizzou
To co jest sposobem? Mam do wyboru Palikota i SLD (poglądy mam raczej centro-lewicowe). W SLD najpierw był mameja Napieralski, teraz wybrali dziada Millera..

garethemery komentarzy: 80002.02.2012, 21:25

Yeaaaa jeszcze tego tylko brakowało polityka na tej stronie;;;;;;;;;;;;;;;;;////////////

Mizzou komentarzy: 605302.02.2012, 21:23

@ArseneAl
Palikot to nie sposób, niestety.

ArseneAl komentarzy: 2341702.02.2012, 21:19

@Mizzou
Mi jakoś jego heppeningi nie przeszkadzają. Mam dość już cały czas tych samych mord w sejmie pis, po, psl jeden ch*j za przeproszeniem

Mizzou komentarzy: 605302.02.2012, 21:15

@ArseneAl
No i co z tego, że się nie zgadzasz z PiSem, nie o to mi chodzi. Rzecz w tym, że nie widzisz, jaki naprawdę jest Palikot.

ArseneAl komentarzy: 2341702.02.2012, 21:15

@Mizzou
No mi trochę wstyd za ciebie.. Pamiętam co wyprawiał. Taki ma styl bycia po prostu. A sprawa z penisem (i pistoletem) jakby ktoś nie wiedział dotyczyła sprawy gwałtu kobiety przez policjanta, a że pewnie nikogo by to nie zainteresowało to Palikot pokazał tą sprawę bardziej obrazowo..

Mizzou komentarzy: 605302.02.2012, 21:11

@ArseneAl
Już nie pamiętasz co Palikot wyprawiał w Sejmie, że go PO wyrzuciło? zapomniałeś jak pajacuje? Wstyd mi, naprawdę.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17202.02.2012, 21:11

Liczy się sam fakt, i to co reprezentuje sobą ten facet.

Ale uważam też, że Kaczyński powinien zrezygnować z kierowania PiSem, a wtedy nie byłoby rzekomej 'polityki nienawiści' oraz Tuska, zwolennika ACTA w kancelarii premiera.

ArseneAl komentarzy: 2341702.02.2012, 21:11

@Mizzou
Zmanipulowany? Przez kogo? Nie zgadzam się z Kaczyńskim i pisem w żadnej sprawie światopoglądowo.. Po prostu bliżej mi już do Palikota.

Squill komentarzy: 41102.02.2012, 21:10

youtube.com/watch?v=2mHzbScHxFk

Jak się nazywa ta nuta, co na początku leci?

ArseneAl komentarzy: 2341702.02.2012, 21:09

@FabsAFC
Pewnie nawet nie wiesz czego dotyczyła sprawa z tym penisem.. Bo większość ludzi pamięta tylko obrazki, a już ciężko się zagłębić w sprawę..

Mizzou komentarzy: 605302.02.2012, 21:08

@ArseneAl
Widać jak zmanipulowany jesteś, oj widać. Wstyd mi.

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17202.02.2012, 21:07

ArseneAl

Lepiej gadanie Kaczyńskiego niż machanie gumowym penisem w sejmie.

ArseneAl komentarzy: 2341702.02.2012, 21:03

Nawet w Wyborczej ostatnio czytałem portret psychologiczny polskich "Anonimowych": wiek 15-24 lat, słuchają głównie metalu, black metalu i progresywnego rocka, są dobrzy z informatyki i głosowali głównie na Palikota :D Kurde może się do nich zapiszę :P

FabsAFC komentarzy: 6578 newsów: 17202.02.2012, 21:02