Bezbarwny Arsenal przegrywa z Aston Villą 0-1

Bezbarwny Arsenal przegrywa z Aston Villą 0-1 21.07.2020, 22:16, Patryk Bielski 1444 komentarzy

Aston Villa po niemrawym spotkaniu wygrała na własnym stadionie z Kanonierami 1-0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 27. minucie z rzutu rożnego Trezeguet. Zwycięstwo oznacza dla The Villans awans na 17 lokatę w tabeli. Z kolei dla Arsenalu to koniec marzeń o zajęciu miejsca premiowanego awansem do Ligi Europy w kolejnym sezonie. Jedyną drogą ku europejskim pucharom pozostaje pokonanie w finale Pucharu Anglii Chelsea.

Drużyny wyszły na murawę Villa Park w następujących składach:

Arsenal: Martinez, Soares (79' Willock), Holding, Luiz (60' Pepe), Kolasinac, Saka (60' Tierney), Torreira (46' Xhaka), Ceballos, Aubameyang, Lacazette, Nketiah.

Aston Villa: Reina, Elmohamady (25' Guilbert), Mings, Konsa, Targett, McGinn (90+3' Lansbury), Hourihane (73' Nakamba), Luiz, Grealish, Trezeguet, Samata (72' Davis).

Pierwsza część meczu nie należała do najciekawszych. Wystarczy nadmienić, że Arsenal - mimo optycznej przewagi - nie zdołał oddać żadnego celnego strzału na bramkę swoich rywali. Z kolei The Villans dwukrotnie próbowali zaskoczyć Martineza, z czego raz dopięli swego.

W 27. minucie spotkania rzut rożny wykonał Hourihane, piłkę w polu karnym głową przedłużył Mings, a stały fragment gry mocnym strzałem z woleja w krótki róg bramki wykończył Trezeguet.

W przerwie Mikel Arteta zmienił słabo spisującego się tego wieczoru Lucasa Torreirę, a w jego miejsce desygnował na plac gry Granita Xhakę. W drugich 45 minutach gra Arsenalu nieco się ożywiła, choć trudno mówić tu o klarownych sytuacjach bramkowych. W 52. minucie dobrą okazję zmarnował Bukayo Saka, który po wrzutce Cedrica z prawej strony boiska fatalnie przestrzelił nad poprzeczką.

W 60. minucie Arteta rzucił wszystkie siły do ataku. Na boisku pojawili się Nicolas Pepe oraz Kieran Tierney, którzy zmienili Davida Luiza i Bukayo Sakę. Na niewiele się to jednak zdało. Po kwadransie gry to rywale byli bliżsi zdobycia kolejnego gola, jednak w sytuacji sam na sam obok prawego słupka Martineza chybił Keinan Davis.

Dwie minuty później Kanonierzy mieli swoją najlepszą szansę na wyrównanie w tym pojedynku. Po rzucie rożnym główkę z Mingsem wygrał Nketiah, ale Anglik uderzył w słupek, po czym Reina zdołał złapać futbolówkę.

Arsenal mimo znaczącego posiadania piłki przez 90 minut ani razu nie uderzył w światło bramki Pepe Reiny. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Oceń piłkarzy po meczu | Zobacz skrót spotkania

Aston VillaRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Garfield_pl komentarzy: 2809323.07.2020, 14:02

Mustafi set to miss the FA Cup final through injury.

Ech0z komentarzy: 1041623.07.2020, 13:58

@Kaczaza: Aston Villi w przypadku spadku grozi 200mlnowa katastrofa finasowa. Dali 30mln Arsenalowi zeby sie podłożył :D

Kaczaza komentarzy: 722423.07.2020, 13:54

@enrique: Ten mecz wyglądał jak ustawka. 0 ruchów do przodu, gol po braku krycia po rzucie rożnym. Nie ma opcji aby myśleć inaczej.

enrique komentarzy: 1916223.07.2020, 13:53

Widzieli okładkę Fify 21 z Luizem ?

enrique komentarzy: 1916223.07.2020, 13:47

@Marcinafc93: Cóż cieszy mnie Wasze nastawienie aczkolwiek patrząc na ostatni mecz jakoś nie podzielam tych optymistycznych założeń.
Jak to możliwe że ogrywamy City by za chwilę dostać w D od Aston Villi ?????

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 123.07.2020, 13:44

@enrique: Zobaczę po nastawieniu piłkarzy na ten mecz bo rok temu za Emeryego to byli niezle obsrani i było wiadome, że mecz jest już starcony.

enrique komentarzy: 1916223.07.2020, 13:42

@Marcinafc93:
Rok temu wierzyłem, także w tym podziękuję.
Mecz z City to była wielka niespodzianka, ale nie mieliśmy nic do stracenia.
W finale jednak to już będzie inna presja i wiele do stracenia a pod taką presją Arsenal...

Cóż, sukcesem Artety będzie już sam fakt jeśli nasi nie wyjdą na boisko osrani po kolana.

Kaczaza komentarzy: 722423.07.2020, 13:40

Będzie 2-2 i w 93 minucie Oli sieknie z główki na 3-2.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 123.07.2020, 13:39

@enrique: Mamy, ale mecz z Chelsea nie będzie takim widowiskiem jak ten z AV, Chelsea nie będzie cofnięta w defie tylko będą grać podobnie jak w mecz z City, a Arsenal będzie nastawiony na kontry. Nie mówię, że jestem pewny wygranej bo znając Arsenal to będą zawały, ale szanse na pewno mamy na wygraną i trzeba po prostu wierzyć ;).

enrique komentarzy: 1916223.07.2020, 13:36

@Marcinafc93: @Ziebka:
W takim razie mam nadzieję że macie w lodówce flaszkę na trudne momenty.

Ziebka komentarzy: 265923.07.2020, 13:35

@enrique:

Tak. Ja :)

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 123.07.2020, 13:35

@enrique: A czemu by nie?

enrique komentarzy: 1916223.07.2020, 13:34

Ktoś naprawdę wierzy że wygramy ten finał FA Cup ?

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 123.07.2020, 13:32

@mallen: Trzymaj się tam byku ;)

Kaczaza komentarzy: 722423.07.2020, 13:29

Odnośnie Unaia to jest jeden fajny fakt o którym się nie mów, otóż w Sevilli gdzie jego kariera była w opinii Więckowski dobra zbierał 1,78 punktu na mecz.
W Arsenalu gdzie uchodził za "kasztana" zbierał 1,85 punktu na mecz. W Valenci 1,72. Wiadomo że opinia o nim jest uwarunkowana pucharami.
Mauricio Pochettino uznawany za trenera z wyższej półki zbierał z drużyną kogucików 1,84 punktu na mecz.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 123.07.2020, 13:29

@Womanizer: Xd, Jhonem też spoko się gra, ale to nie to. Taki urok dzikiego zachodu, ktoś musi zginąć.

Womanizer komentarzy: 992023.07.2020, 13:28

Miałem kupić Rdr 2 ale na necie przypadkowo znalazłem spoiler że Arthur i tak umiera we wszystkich zakończeniach. I już mi sie odechciało grać :D

mallen komentarzy: 2123923.07.2020, 13:27

Wracam do lasu ;)

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 123.07.2020, 13:26

To Arsenal pod ogromną presją w meczu o Puchar xd

@mallen: Uu.. ;/

mallen komentarzy: 2123923.07.2020, 13:25

Aubameyang jest chętny do pozostania w Arsenalu. Gabończyk jest szczęśliwy w klubie, szczególnie będąc częścią projektu Artety.

Napastnik chce grać jednak w Europie i najbliższy finał FA Cup będzie kluczowy, aby spełnić jego ambicje.

Jednak nawet jeśli to się Kanonierom nie uda, to nadal nie przekreśla szans na pozostanie zawodnika w klubie. On chce tu zostać i się realizować, Liga Europy może w tym tylko pomóc.

/ Transfer Checker

Barney komentarzy: 2095123.07.2020, 13:21

@Simpllemann:

W dodatku w Hiszpanii powinien sobie poradzić z Sevilla miał dobre wyniki

mallen komentarzy: 2123923.07.2020, 13:19

@Marcinafc93

Urlop się zgadza. W środku lasu bez zasięgu...

DialSquare1886 komentarzy: 52523.07.2020, 13:16

@DialSquare1886: poważania*

@Simpllemann: miejsce w świecie piłkarskim jest, jednak dla mnie to nie czlowiek na wielka pilke, do prowadzenia druzyny w PL trzeba mieć charakter i przede wszystkim przysłowiowe jaja, do tego gość nie potrafił sie nauczyć języka, nie miał podążania i szacunku w szatni, media z niego kpily na każdym kroku, to wszystko sie musiało tak skończyć, ja uwazam ze jest skrojony pod lige hiszpanska i ze tam sobie bedzie radził dobrze, dziwie sie jak można było nienwygrac mistrzostwa w Psg ale to juz wie tylko on

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52423.07.2020, 13:11

Po słabym sezonie w Arsenalu robi się z Emery'ego jakiegoś totalnego nieudacznika. Oczywiście nie poszło mu w Londynie, ale też nie jest tak, że to podrzędny trener, dla którego nie ma już miejsca w piłkarskim świecie.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 123.07.2020, 13:00

@kubex: W PSG też mu świetnie poszło xd, jak z Monaco przewalił mstrza i odpadł z Barcą w LM, gdzie w pierwszym meczu miał ogromną przewagę wyniku.

kubex komentarzy: 575323.07.2020, 12:58

@Marcinafc93: kasztan to Ty... gościu ma więcej pucharów w gablocie niż 90% trenerów z Premier League. Nie poszło mu w Arsenalu ale bez przesady z tym obrażaniem.

enrique komentarzy: 1916223.07.2020, 12:57

Cazorla w AlSadd ???????

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 123.07.2020, 12:49

Mallen pewnie poszedł na zasłużony urlop, aby odpocząć trochę od tego słabego sezonu swojej ukochanej drużyny xd.

zniwiarz01 komentarzy: 9423.07.2020, 12:43

@GunnerKaspi: wystarczy wejść w stronę https://kanonierzy.com/profil/mallen/20497/komentarze/ i nie musisz wertować artykułów tylko masz wszystko od tego Pana! :)

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 123.07.2020, 12:34

@Marcinafc93: Pogonić go za kebaby xd.

aguero10 komentarzy: 856823.07.2020, 12:33

Ja mam nadzieję że już pozbędziemy się Egipcjanina .

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 123.07.2020, 12:31

OFICJALNY: William Saliba zdobędzie koszulkę z numerem 4 w przyszłym sezonie. Oznacza to, że Mo Elneny przeniesie się na numer 25.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 123.07.2020, 12:22

Saliba podobno z numerem 4 ma grać.

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11723.07.2020, 12:21

Dla mnie Ozil po kilku dniach grania w Fortnite > Willlock prime

Tevez komentarzy: 408723.07.2020, 12:21

Unai Emeryt trenerem Villareal. Najszczersze kondolencje.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 123.07.2020, 12:20

Lads, jakby ktoś miał NBA 2k20 lub F1 2020 na pc to priv.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 123.07.2020, 12:16

Kasztan oficjalnie w Villareal, pewnie sobie tam poradzi bo to liga dla niego.

@RIVALDO700:
Będzie taka rewolucja, że skończą w Segunda Division.

GunnerKaspi komentarzy: 70723.07.2020, 12:06

Ktoś wie co słychać u Mallena, ma się dobrze? Przewertowałem kilka stron w poszukiwaniu jego wpisów i ni widu ni słychu.

Tęsknimy.

Kaczaza komentarzy: 722423.07.2020, 12:05

Chciałby ktoś tutaj wymiany Bale za Ozila?

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 323.07.2020, 12:02

Nikt mi nie powie, że Wilock jest lepszym wyborem na ost 30min meczu niż Ozil.

Wilock to jest grajek, którego trzeba wypromować i sprzedać za 30mln przy najbliższej okazji.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.07.2020, 11:59

Ze strony Valencii zniknęli wszyscy piłkarze pierwszego zespołu. Po wejściu w sztab szkoleniowy wyskakuje 404: „Ups, nic tu nie ma”. W sumie, to prawda. Za 20 dni start presezonu, a Valencia nie ma ani trenera, ani kadry, bo Lim i Murthy chcą wymienić pół składu. Chaos totalny./Jakub Krecidlo/

Tam to dopiero będzie rewolucja w lato.

Kaczaza komentarzy: 722423.07.2020, 11:59

@fabregas1987: Tak szczerze to znając szczęście kibica Arsenalu to będzie dwa razy w pysk, raz od Watfordu i raz od Chelsea żeby równo puchło.

fabregas1987 komentarzy: 2581523.07.2020, 11:57

Plan idealny: Tottki kończą na 7 miejscu, Arsenal wygrywa FA Cup i wyklucza ich z europejskich pucharów

Barney komentarzy: 2095123.07.2020, 11:40