Bezbarwny Arsenal przegrywa z Aston Villą 0-1

Bezbarwny Arsenal przegrywa z Aston Villą 0-1 21.07.2020, 22:16, Patryk Bielski 1444 komentarzy

Aston Villa po niemrawym spotkaniu wygrała na własnym stadionie z Kanonierami 1-0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 27. minucie z rzutu rożnego Trezeguet. Zwycięstwo oznacza dla The Villans awans na 17 lokatę w tabeli. Z kolei dla Arsenalu to koniec marzeń o zajęciu miejsca premiowanego awansem do Ligi Europy w kolejnym sezonie. Jedyną drogą ku europejskim pucharom pozostaje pokonanie w finale Pucharu Anglii Chelsea.

Drużyny wyszły na murawę Villa Park w następujących składach:

Arsenal: Martinez, Soares (79' Willock), Holding, Luiz (60' Pepe), Kolasinac, Saka (60' Tierney), Torreira (46' Xhaka), Ceballos, Aubameyang, Lacazette, Nketiah.

Aston Villa: Reina, Elmohamady (25' Guilbert), Mings, Konsa, Targett, McGinn (90+3' Lansbury), Hourihane (73' Nakamba), Luiz, Grealish, Trezeguet, Samata (72' Davis).

Pierwsza część meczu nie należała do najciekawszych. Wystarczy nadmienić, że Arsenal - mimo optycznej przewagi - nie zdołał oddać żadnego celnego strzału na bramkę swoich rywali. Z kolei The Villans dwukrotnie próbowali zaskoczyć Martineza, z czego raz dopięli swego.

W 27. minucie spotkania rzut rożny wykonał Hourihane, piłkę w polu karnym głową przedłużył Mings, a stały fragment gry mocnym strzałem z woleja w krótki róg bramki wykończył Trezeguet.

W przerwie Mikel Arteta zmienił słabo spisującego się tego wieczoru Lucasa Torreirę, a w jego miejsce desygnował na plac gry Granita Xhakę. W drugich 45 minutach gra Arsenalu nieco się ożywiła, choć trudno mówić tu o klarownych sytuacjach bramkowych. W 52. minucie dobrą okazję zmarnował Bukayo Saka, który po wrzutce Cedrica z prawej strony boiska fatalnie przestrzelił nad poprzeczką.

W 60. minucie Arteta rzucił wszystkie siły do ataku. Na boisku pojawili się Nicolas Pepe oraz Kieran Tierney, którzy zmienili Davida Luiza i Bukayo Sakę. Na niewiele się to jednak zdało. Po kwadransie gry to rywale byli bliżsi zdobycia kolejnego gola, jednak w sytuacji sam na sam obok prawego słupka Martineza chybił Keinan Davis.

Dwie minuty później Kanonierzy mieli swoją najlepszą szansę na wyrównanie w tym pojedynku. Po rzucie rożnym główkę z Mingsem wygrał Nketiah, ale Anglik uderzył w słupek, po czym Reina zdołał złapać futbolówkę.

Arsenal mimo znaczącego posiadania piłki przez 90 minut ani razu nie uderzył w światło bramki Pepe Reiny. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1022.07.2020, 22:39

Arsenal wyśle swoją pierwszą ofertę za Thomasa Parteya po zakończeniu sezonu 2019/20.

Partey zdecyduje o swojej przyszłości, kiedy rozgrywki Ligi Mistrzów dobiegną końca. Jak przekazuje jego agent, brak gry w europejskich pucharach nowego zespołu nie stanowią problemu.

TheAFCBell

Dziadyga komentarzy: 831922.07.2020, 22:39

@Browny321 napisał: "Szkoda ze przegraliśmy z AV ale chociaż muły nie wygrały no i smerfy dostały łomot poprawiony humor po wtopie z av."

@Browny321 napisał: "@Browny321: czekaj może jeszcze trafią ale raczej wątpię dobre meczycho"

Sam sobie odpowiadasz? hahaha.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.07.2020, 22:38

Nie ma to jak pisać do siebie.

Browny321 komentarzy: 14122.07.2020, 22:37

@Browny321: czekaj może jeszcze trafią ale raczej wątpię dobre meczycho

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747422.07.2020, 22:36

Pulisic co sie zabawil. Willian przez 3 lata xzegos takiego nie zrobil.

Koroniarz komentarzy: 1020122.07.2020, 22:35

Pulisic kozaaak

luko_PL komentarzy: 109822.07.2020, 22:34

Pulisic jak Hazard

KapitanJack10 komentarzy: 5419 newsów: 422.07.2020, 22:34

Pulisic czasem to chyba sam nie może uwierzyć jak dobrze gra.

Catalonczyk komentarzy: 519822.07.2020, 22:34

Pulisic fajnie odpalił

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.07.2020, 22:34

Ooo :D

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 122.07.2020, 22:33

Willian może być jako z ławki, ale nie za kontrakt 250 tys. na tydzień jak pisały media.

Dziadyga komentarzy: 831922.07.2020, 22:33

@zdyp napisał: "oni co sezon wysypuja sie na samej mecie moze to i nawet wieksze przegrywy od derbi.kanti albo po prostu.....pasuje im ta czempionszip ;d"

Ale w tym momencie co by nie mówic..to przeszli samych siebie :D

zdyp komentarzy: 456722.07.2020, 22:31

@Dziadyga napisał: "Nottingham"

Gofer999 komentarzy: 1470922.07.2020, 22:30

Ale Man Utd dzisiaj bramke zrobili. Kiedy my zagramy znowu taka klepke.

Taki komentarzy: 204622.07.2020, 22:30

@diderdrogba69: Co Kepa? Piłka Trenta na nos. Nie do wyjęcia.

diderdrogba69 komentarzy: 4922.07.2020, 22:30

przeciez willian to taka kupa XD

damianARSENAL komentarzy: 853422.07.2020, 22:29

Firmino łamie zła passe

mikowhy komentarzy: 3216 newsów: 1022.07.2020, 22:29

Jak donosi ESPN Brasil transfer Williana do Arsenalu nabiera tempa. Ludzie wokół Arsenalu są bardzo optymistycznie nastawieni, że dojdzie do niego tego lata.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333022.07.2020, 22:29

Poczekalbym z ogłaszaniem frajerstwa roku. United ma szansę przebić to wszystko xD

Dziadyga komentarzy: 831922.07.2020, 22:28

Pszczółki przegrały,Nottingham frajerstwo roku 2020 a nawet Firmino ogórek strzela po ponad na Anfield.Cuda,cuda dziś!

mar12301 komentarzy: 2314222.07.2020, 22:26

Swansea ma szanse na EPL. Ostatnie minuty sezonu. Różnica bramek. Coś pięknego.

Mickeylo komentarzy: 275622.07.2020, 22:23

Salah ale kiks xd

zdyp komentarzy: 456722.07.2020, 22:22

@Damaks napisał: "Logo sponsora pokazuje liczbę straconych"
myslalem ze to uklon dla tri tajtls murinio

Sandbead komentarzy: 342622.07.2020, 22:21

Serio ta trójka z przodu dopełnia obraz i tak już mocno przeciętnego stroju. Poprzednie byłby bardzo ładne, a te tragedia. I to Nike wyprodukowało taką porażkę

Dziadyga komentarzy: 831922.07.2020, 22:21

I strzelili nie Ci co trzeba :( szkoda.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 322.07.2020, 22:20

I po pszczołach

Theo10 komentarzy: 829722.07.2020, 22:20

Swansea w playoffach dzięki bramce na 4-1 w 92’ (wyprzedają NF bilansem). Co za historia.

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282122.07.2020, 22:18

SWANSEA gol

diderdrogba69 komentarzy: 4922.07.2020, 22:18

potrzebujemy kolejnych haverców i wernerów zeby cos ugrać a nie blok defensywny

@Arsenal4Ever14: Logo sponsora pokazuje liczbę straconych (do tej pory) bramek w dzisiejszym meczu :D

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333022.07.2020, 22:17

Ale te stroje Chelsea są okropne xD

f4bregas komentarzy: 103722.07.2020, 22:16

Chelsea ma pecha, bo Live podrażniony ostatnią wpadką, dziś będzie cisnąć ile się da, bo Jurgen na pewno konkretnie chłopaków zje*ał za tę błędy.

diderdrogba69 komentarzy: 4922.07.2020, 22:15

PODKŁADAMY sie liverpulowi specjalnie zeby mieli niezłą fete

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282122.07.2020, 22:13

@NineBiteWolf: Obecny wynik im nie daje awansu? Czy moja tabela kłamie?

Damaks (zawieszony) komentarzy: 282122.07.2020, 22:10

@gbn: Nie

Dziadyga komentarzy: 831922.07.2020, 22:10

Pszczółki jedna bramka od awansu..fajnie by było jakby udało im sie wepchnąć tą bramkę.