Bezbarwny Arsenal przegrywa z Aston Villą 0-1

Bezbarwny Arsenal przegrywa z Aston Villą 0-1 21.07.2020, 22:16, Patryk Bielski 1444 komentarzy

Aston Villa po niemrawym spotkaniu wygrała na własnym stadionie z Kanonierami 1-0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 27. minucie z rzutu rożnego Trezeguet. Zwycięstwo oznacza dla The Villans awans na 17 lokatę w tabeli. Z kolei dla Arsenalu to koniec marzeń o zajęciu miejsca premiowanego awansem do Ligi Europy w kolejnym sezonie. Jedyną drogą ku europejskim pucharom pozostaje pokonanie w finale Pucharu Anglii Chelsea.

Drużyny wyszły na murawę Villa Park w następujących składach:

Arsenal: Martinez, Soares (79' Willock), Holding, Luiz (60' Pepe), Kolasinac, Saka (60' Tierney), Torreira (46' Xhaka), Ceballos, Aubameyang, Lacazette, Nketiah.

Aston Villa: Reina, Elmohamady (25' Guilbert), Mings, Konsa, Targett, McGinn (90+3' Lansbury), Hourihane (73' Nakamba), Luiz, Grealish, Trezeguet, Samata (72' Davis).

Pierwsza część meczu nie należała do najciekawszych. Wystarczy nadmienić, że Arsenal - mimo optycznej przewagi - nie zdołał oddać żadnego celnego strzału na bramkę swoich rywali. Z kolei The Villans dwukrotnie próbowali zaskoczyć Martineza, z czego raz dopięli swego.

W 27. minucie spotkania rzut rożny wykonał Hourihane, piłkę w polu karnym głową przedłużył Mings, a stały fragment gry mocnym strzałem z woleja w krótki róg bramki wykończył Trezeguet.

W przerwie Mikel Arteta zmienił słabo spisującego się tego wieczoru Lucasa Torreirę, a w jego miejsce desygnował na plac gry Granita Xhakę. W drugich 45 minutach gra Arsenalu nieco się ożywiła, choć trudno mówić tu o klarownych sytuacjach bramkowych. W 52. minucie dobrą okazję zmarnował Bukayo Saka, który po wrzutce Cedrica z prawej strony boiska fatalnie przestrzelił nad poprzeczką.

W 60. minucie Arteta rzucił wszystkie siły do ataku. Na boisku pojawili się Nicolas Pepe oraz Kieran Tierney, którzy zmienili Davida Luiza i Bukayo Sakę. Na niewiele się to jednak zdało. Po kwadransie gry to rywale byli bliżsi zdobycia kolejnego gola, jednak w sytuacji sam na sam obok prawego słupka Martineza chybił Keinan Davis.

Dwie minuty później Kanonierzy mieli swoją najlepszą szansę na wyrównanie w tym pojedynku. Po rzucie rożnym główkę z Mingsem wygrał Nketiah, ale Anglik uderzył w słupek, po czym Reina zdołał złapać futbolówkę.

Arsenal mimo znaczącego posiadania piłki przez 90 minut ani razu nie uderzył w światło bramki Pepe Reiny. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Oceń piłkarzy po meczu | Zobacz skrót spotkania

Aston VillaRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
DialSquare1886 komentarzy: 52522.07.2020, 23:49

@D14: spokojnie, wszystko w swoim czasie, potrzeba cierpliwości i przede wszystkim wiary

D14 komentarzy: 436622.07.2020, 23:48

Szkoda, że Live nie może świętować takiego sukcesu z kibicami, ale i tak zapewne pod stadionem jest konkretny młyn. Ciekawe jak to będzie wyglądało w przyszłym sezonie. Już nie mogę się doczekać nowego sezonu i nowych transferów w wykonaniu Arsenalu

zdyp komentarzy: 456322.07.2020, 23:41

Swansea-Brentford & Cardiff-Fulham w barazach
moja 1st mysl;;; pewnie kardiff UMECZY BULE i wycisnie ten awans....

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747422.07.2020, 23:41

Pulisic w bvb- 2 , 5, 5 , 7 goli w sezonie

Pulisic w chelsea- 10 goli w sezonie

Ogórkowa ta premier league.

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 322.07.2020, 23:38

Te akcje Chelsea wyglądały dziś naprawdę dobrze i bardzo szybko były prowadzone. Obrona była do kitu lecz jeśli Nasi nie wezmą się w garść to nawet szansa na ligę europejską przepadnie.

D14 komentarzy: 436622.07.2020, 23:37

Marzy mi się taki widok jak teraz na canal+
Jeszcze przyjdą czasy Arsenalu, oby jak najszybciej.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52422.07.2020, 23:37

@RIVALDO700
W tym momencie Chelsea jest zespołem, który stracił najwięcej bramek w meczach wyjazdowych.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747422.07.2020, 23:36

Chelsea-Wolves i Lester-United, szczerze tu wszystko może się zdarzyć.

Dziadyga komentarzy: 830422.07.2020, 23:33

Pozdro dla normalnych kibiców Liverpoolu.Chciałbym tym razem bardziej świadomie niż kiedys świętować taki sukces jak mistrzostwo dla Arsenalu,wtedy tylko telegazeta..i radosc,że te armaty i Henry mają tytuł,fajne chwile a co dopiero jakbym to widział w tv czy ze stadionu.

Remek komentarzy: 103222.07.2020, 23:28

@Simpllemann: @Marcinafc93: ok, zwracam honor.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747422.07.2020, 23:28

@Marcinafc93 napisał: "Chelsea 54 bramki stracone haha, a śmieją się z defensywy Arsenalu xd."

Nahorny powiedział, ze w lidze na wyjazdach tylko 1 zespół ma więcej straconych od nich . Chelsea ,,po cichu'' ma jedna z najgorszych obron w PL.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 122.07.2020, 23:25

@Remek: Jak będzie remis w meczu United z Lisami, a Chelsea wtopi to ma po LM.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52422.07.2020, 23:24

@Remek
Chelsea jeszcze nie awansowała do LM.

Remek komentarzy: 103222.07.2020, 23:23

@Marcinafc93: albo ci albo ci. ****si już na pewno LM ma.

D14 komentarzy: 436622.07.2020, 23:23

Ostatnia kolejka Premier League zapowiada się fantastycznie. Wystarczy tylko przeanalizować obecną sytuację:
- jeżeli wygra United, ma ligę mistrzów razem z Chelsea
- jeżeli wygra Leicester, ma ligę mistrzów razem z United (jeżeli przegra Chelsea)
- jeżeli będzie remis Utd z Leicester i Chelsea przegra, LM ma Utd i Leicester xD
- jeżeli Chelsea zremisuje, ma LM z kimś wyżej

Chelsea gra u siebie z Wolverhampton, a United na wyjeździe z Leicester.
Nawet Arsenal będzie miał ciekawy mecz, bo Watford w przypadku wygranej może się utrzymać, o ile Aston Villa swój mecz zawali z West Hamem, który już się utrzymał xD

Genialna kolejka, piękna puenta i kwintesencja Premier League!

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 122.07.2020, 23:21

@gnabry_: 5 października

gnabry_ komentarzy: 5714 newsów: 122.07.2020, 23:20

Do którego potrwa okienko transferowe w tym roku?

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 122.07.2020, 23:17

Chelsea 54 bramki stracone haha, a śmieją się z defensywy Arsenalu xd.

D14 komentarzy: 436622.07.2020, 23:13

Ależ świetny mecz w Liverpoolu. Ta liga jest niesamowita.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 122.07.2020, 23:13

Co mi się wydaje, że to United i Lisy wejdą do LM, ale zobaczymy. Ostatnia kolejka będzie ciekawa.

gnabry_ komentarzy: 5714 newsów: 122.07.2020, 23:10

Kepa to jest skrzyżowanie Almunii z Kariusem i domieszką Squillaciego.

Taki komentarzy: 204622.07.2020, 23:10

A gdzie Karius? :)

zdyp komentarzy: 456322.07.2020, 23:03

@Janusz_Kanonier: bonsoir, Janusz

gnabry_ komentarzy: 5714 newsów: 122.07.2020, 23:01

Kepa + 90m euro i może Ajax zgodzi się na Onanę.

Taki komentarzy: 204622.07.2020, 23:00

Ox jaki dzik. Biega za trzech.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 122.07.2020, 22:59

Wesoły futbol wjechał, kto strzeli więcej.

Właśnie zerknęłem na wynik Liverpool - Chelsea

Dzisiaj jest jakiś mecz w hokeja w PL tak?

Naburator komentarzy: 278422.07.2020, 22:58

5:3, piękności. Chelsea nie będzie mogła odpuścić ostatniego meczu co dla nas jest dobre

luko_PL komentarzy: 109822.07.2020, 22:57

Mówiłem xD

Browny321 komentarzy: 14122.07.2020, 22:57

Na finał wystarczy zagrać jak z city i mamy fa cup. Gra z kontry na aube i czekanie na chelsea myślę że wygamy 2 1

gnabry_ komentarzy: 5714 newsów: 122.07.2020, 22:55

@Damaks: Szkoda, że teraz to piszesz, a nie przed meczem tak jak ja.

luko_PL komentarzy: 109822.07.2020, 22:55

Chociaż jak ostatnio coś takiego powiedziałem, to żadna bramka nie padła xD

luko_PL komentarzy: 109822.07.2020, 22:54

4:3 się nie skończy. Bo Chelsea nie ma nic do stracenia. Muszą strzelić, a wtedy się otworzą. I albo będzie 4:4 albo 5:3 coś czuję

ostriket komentarzy: 662822.07.2020, 22:52

Ekhm I Pulisic w takiej formie ma za tydzień zagrać na Bellerina xD

luko_PL komentarzy: 109822.07.2020, 22:50

Mi Pulisic przypomina trochę Hazarda. Tyle, że jest bardziej przebojowy w polu karnym. Ciekawe jak będzie z nim po tych transferach Chelsea.

Catalonczyk komentarzy: 519822.07.2020, 22:46

@NineBiteWolf napisał: "Jestem ciekaw, za ile lat Pepe coś takiego zrobi. Może po powrocie do Ligue 1."

Theo10 komentarzy: 829122.07.2020, 22:41

Nie no, Nottingham Forrest już wygrało tytuł frajera sezonu i nic im go nie odbierze.
Ostatni mecz sezonu, mecz ze średniakiem, 3pkt przewagi nad siódmą drużyną i bilans +5. No serio, co może pójść źle?
Można by jeszcze dodać, że przedostatnią kolejkę przerżnęli u siebie z drużyną bijącą się o utrzymanie. I to tracąc gola w 92 min.