Bezbramkowy remis w derbach Północnego Londynu!

Bezbramkowy remis w derbach Północnego Londynu! 08.02.2009, 14:57, Bartosz Polek 572 komentarzy

Arsenal zremisował bezbramkowo na White Hart Lane z Tottenhamem w derbach Północnego Londynu! Kanonierzy niemal przez całą godzinę musieli radzić sobie w osłabieniu po czerwonej kartce dla Emmanuela Eboue, lecz Spursom nie udało się rozgryźć defensywy ‘The Gunners’. Nie doczekaliśmy się też debiutu Andrieja Arszawina oraz powrotu na boisko Eduardo da Silvy.

W pierwszym składzie Arsenalu nie było niespodzianek. Można je było zobaczyć natomiast na ławce rezerwowych, gdzie oprócz świeżo upieczonego Arszawina ujrzeliśmy po raz pierwszy od wielu miesięcy, Eduardo da Silvę! W drużynie Tottenhamu od pierwszych minut Robbie Keane.

Na pierwszą składną akcję Arsenalu musieliśmy czekać do szóstej minuty. Po podaniu van Persiego, Eboue przebiegł z piłką kilkanaście metrów i oddał płaski, aczkolwiek niecelny strzał na bramkę. Gospodarze odpowiedzieli uderzeniem Lennona, lecz Almunia był na posterunku.

W 13 minucie Eboue trafił do siatki Cudicinego, lecz sędzia wcześniej odgwizdał faul na Woodgate. Dwie minuty później Pawluczenko uderza potężnie, ale nad poprzeczką. W 18 minucie sędzia Mike Dean ukarał żółtą kartką Eboue za niepotrzebne dyskusje.

W drużynie Wengera bardzo widoczny był brak lidera w środku podań, wiele podań było niecelnych, wyczuwalny był brak pomysłu na rozmontowanie defensywy rywala.

W 28 minucie obok bramki po raz kolejny strzelał Lennon. Niedługo potem mocno z przed pola karnego uderzał Modrić, lecz skuteczną interwencją popisał się Almunia. Akcja szybko przeniosła się pod pole karne przeciwnika, na prawej stronie piłkę stracił Corluka, Clichy płasko dograł w pole karne, ale piłka nie była adresowana do żadnego z pozostałych Kanonierów.

W 36 minucie pech dopadł Emmanuela Adebayora. Napastnik w trakcie biegu za piłką doznał bolesnego urazu ścięgna i do szatni został zniesiony na noszach. Jego miejsce na murawie zajął Nicklas Bendtner.

Pech nie opuszczał Arsenalu. Zaledwie minutę później na swoją drugą kartkę w meczu zapracował Eboue. Najpierw został odepchnięty przez Modricia (piłkarz Spurs został ukarany za to żółtą kartką), lecz następnie kopnął Chorwata, co wyraźnie było widać na powtórkach telewizyjnych. Od tej pory ‘The Gunners’ musieli radzić sobie w osłabieniu.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy potężnie uderzył jeszcze Palacios, ale Almunia przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

W 50 minucie meczu po błędzie Kolo Toure sporo miejsca w polu karnym miał Pawluecznko, lecz strzelił daleko od bramki. Po chwili Corluka mocno uderzał z przed pola karnego, piłkę złapał jednak Almunia.

Tottenham był bardzo bliski szczęścia w 57 minucie. Po dośrodkowaniu Lennona z prawej strony, na 5. metrze tuż nad poprzeczką główkował Keane.

Arsenal stanął przed szansą wyjścia na prowadzenie w 70 minucie. Po rzucie rożnym w zamieszaniu w polu karnym z kilku metrów strzelał Song, kilkanaście centymetrów obok słupka.

Po chwili Keane po raz kolejny dał o sobie znać, uderzając kąśliwie z półwoleja z przed pola karnego, lecz niecelnie.

Jak się okazało Adebayor nie był jedynym piłkarzem Arsenalu, który mecz zakończył z kontuzją. Po starciu z Assou-Ekotto, Gael Clichy musiał opuścić boisko z powodu rozcięcia głowy. Jego miejsce zajął Kieran Gibbs.

Kanonierzy atakując bardzo sporadycznie oddali jeszcze strzał na bramkę Tottenhamu, ale piłkę po mocnym uderzeniu Bendtnera przeniósł nad poprzeczką Cudicini. Gospodarze wyszli z kontrą czterech na dwóch, piłka trafiła pod nogi Modricia, ten wydawałoby się w niemalże 100% sytuacji sam na sam! Almunia jednak w porę wyszedł z bramki, skrócił kąt i skutecznie zażegnał niebezpieczeństwo.

Niedługo potem Mike Dean zakończył 144. derby Północnego Londynu. Obrona remisu grając w osłabieniu na tak trudnym terenie wydaje się być sukcesem, lecz patrząc na to trzeźwo, straciliśmy kolejne dwa punkty, które oddalają nas od pierwszej czwórki, o mistrzostwie już nie wspominając.

Składy:

Tottenham Hotspur

Cudicini, Corluka (75’ Chimbonda), Dawson, Woodgate, Assos-Ekotto, Lennon (87’ Taarabt), Jenas, Palacios, Modrić, Pawluczenko (64’ Bent), Keane.

Ławka rezerwowych:

Gomes, Bale, Zokora, Huddlestone

Arsenal

Almunia, Sagna, Gallas, Toure, Clichy (87’ Gibbs), Eboue, Denilson, Song, Nasri, Adebayor (39’ Bendtner), van Persie.

Arnold14 komentarzy: 130708.02.2009, 15:19

Choler* Robin! Ade chodzi po trybunach kontuzji nie ma :-)

cesc93 komentarzy: 14808.02.2009, 15:19

no pierwszy korner dla Arsenalu, brawo panowie, szkoda ze T'ham mial juz chyba 7

ErROr komentarzy: 16208.02.2009, 15:19

dobra zdjać Denilsona wpuścić AA...

PS: Z taką grą w meczu z Romą możemy pomarzyć nawet o remisie...

Java289 komentarzy: 115308.02.2009, 15:19

Gniotom nas jak ... ;/

JaroAFC komentarzy: 32808.02.2009, 15:19

ejj my jak tylko przejmiemy piłke to ja wywalamy w przód... żeby tylko bramki nie straicc;ppp

cesc93 komentarzy: 14808.02.2009, 15:18

zaczynam juz myslec o Pucharze Uefa w 2009/2010. chyba ze zmiana trenera bo niestety Wenger gra mi na nerwach

Arnold14 komentarzy: 130708.02.2009, 15:18

Też bym grał na remis jakby nie miał pomocnika bentner był w ataku i jakbym miał taki środek :-) no lepiej z remisować w derbach niż przegrać...

baska_17skc komentarzy: 3161 newsów: 208.02.2009, 15:18

Tak słabo gramy że już nie wiem co pisać

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9808.02.2009, 15:18

Jezu ale Bendtner gra ...
podanie do przeciwnika to coś zajebistego.
Niech sobie Bilobil kupi bo na pamięć to grać nie umie :/

Arnold14 komentarzy: 130708.02.2009, 15:17

Jaro symulować to on może chorobę na głowę xD

Theo10 komentarzy: 831108.02.2009, 15:17

no, coś słabo to wygląda.... liczę że może się w końcówce zmobilizujemy i strzelimy coś na 1-0 dla nas....

JaroAFC komentarzy: 32808.02.2009, 15:16

bendtner to było przyzwoite ;D

cesc93 komentarzy: 14808.02.2009, 15:16

to co gra Arsenal - Dupa przez wielkie D

Kubo komentarzy: 97808.02.2009, 15:16

Ale co ma grac bendtner jak nie ma zadnych podan ? Deni i Song nic nie graja...

Christian komentarzy: 342708.02.2009, 15:16

Gramy fatalnie!!!
To że gra 10 kanonierów nie jest wg usprawiedliwieniem. Barcelona grała kiedyś też w 10 a wygrali i to wysoko.
My nawet nie atakujemy

Arnold ale tak pisze ;p zeby zszedł wysymulował kontuzje lub cos ;]

urys komentarzy: 23608.02.2009, 15:16

Song i Bendtner poniżej oczekiwań --->drewno przez duże D

cesc93 komentarzy: 14808.02.2009, 15:15

Wenger chyba nie po to kupil Arshavina zeby w takich meczach wystawiac Denilsona i Songa, przeciez to zalosne

JaroAFC komentarzy: 32808.02.2009, 15:15

arsenal gra na remis...

Arnold14 komentarzy: 130708.02.2009, 15:15

jajak ma zejsc jak wszedł xD no teraz juz nie zejdzie...

kluch_lbn komentarzy: 176508.02.2009, 15:14

przykro mi to mówić ale Arsenal Ladies mają więcej testosteronu. zero walki, nikomu sie nie chce ruszyć 4 liter i coś twórczego zrobić

Arnold14 komentarzy: 130708.02.2009, 15:12

Co mają dać rozmowy motywacyjne??? na takich mułow jak bentner Denilson..

JaroAFC komentarzy: 32808.02.2009, 15:12

powiedzmy szczerze sa dużo lepsi...

kluch_lbn komentarzy: 176508.02.2009, 15:11

co ten Almunia zrobił? wybiega za plecy napastnika, nie wiem co on próbuje tym zyskać :/
zaraz nam coś strzelą i jak zwykle będziemy czekać do ostatnich 3 minut z wyrównywaniem strat

Kubo komentarzy: 97808.02.2009, 15:11

Arszawin wchodzi w 75 :> Cisna nas ;/

JaroAFC komentarzy: 32808.02.2009, 15:10