Bezbramkowy remis w derbach Północnego Londynu!

Bezbramkowy remis w derbach Północnego Londynu! 08.02.2009, 14:57, Bartosz Polek 572 komentarzy

Arsenal zremisował bezbramkowo na White Hart Lane z Tottenhamem w derbach Północnego Londynu! Kanonierzy niemal przez całą godzinę musieli radzić sobie w osłabieniu po czerwonej kartce dla Emmanuela Eboue, lecz Spursom nie udało się rozgryźć defensywy ‘The Gunners’. Nie doczekaliśmy się też debiutu Andrieja Arszawina oraz powrotu na boisko Eduardo da Silvy.

W pierwszym składzie Arsenalu nie było niespodzianek. Można je było zobaczyć natomiast na ławce rezerwowych, gdzie oprócz świeżo upieczonego Arszawina ujrzeliśmy po raz pierwszy od wielu miesięcy, Eduardo da Silvę! W drużynie Tottenhamu od pierwszych minut Robbie Keane.

Na pierwszą składną akcję Arsenalu musieliśmy czekać do szóstej minuty. Po podaniu van Persiego, Eboue przebiegł z piłką kilkanaście metrów i oddał płaski, aczkolwiek niecelny strzał na bramkę. Gospodarze odpowiedzieli uderzeniem Lennona, lecz Almunia był na posterunku.

W 13 minucie Eboue trafił do siatki Cudicinego, lecz sędzia wcześniej odgwizdał faul na Woodgate. Dwie minuty później Pawluczenko uderza potężnie, ale nad poprzeczką. W 18 minucie sędzia Mike Dean ukarał żółtą kartką Eboue za niepotrzebne dyskusje.

W drużynie Wengera bardzo widoczny był brak lidera w środku podań, wiele podań było niecelnych, wyczuwalny był brak pomysłu na rozmontowanie defensywy rywala.

W 28 minucie obok bramki po raz kolejny strzelał Lennon. Niedługo potem mocno z przed pola karnego uderzał Modrić, lecz skuteczną interwencją popisał się Almunia. Akcja szybko przeniosła się pod pole karne przeciwnika, na prawej stronie piłkę stracił Corluka, Clichy płasko dograł w pole karne, ale piłka nie była adresowana do żadnego z pozostałych Kanonierów.

W 36 minucie pech dopadł Emmanuela Adebayora. Napastnik w trakcie biegu za piłką doznał bolesnego urazu ścięgna i do szatni został zniesiony na noszach. Jego miejsce na murawie zajął Nicklas Bendtner.

Pech nie opuszczał Arsenalu. Zaledwie minutę później na swoją drugą kartkę w meczu zapracował Eboue. Najpierw został odepchnięty przez Modricia (piłkarz Spurs został ukarany za to żółtą kartką), lecz następnie kopnął Chorwata, co wyraźnie było widać na powtórkach telewizyjnych. Od tej pory ‘The Gunners’ musieli radzić sobie w osłabieniu.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy potężnie uderzył jeszcze Palacios, ale Almunia przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

W 50 minucie meczu po błędzie Kolo Toure sporo miejsca w polu karnym miał Pawluecznko, lecz strzelił daleko od bramki. Po chwili Corluka mocno uderzał z przed pola karnego, piłkę złapał jednak Almunia.

Tottenham był bardzo bliski szczęścia w 57 minucie. Po dośrodkowaniu Lennona z prawej strony, na 5. metrze tuż nad poprzeczką główkował Keane.

Arsenal stanął przed szansą wyjścia na prowadzenie w 70 minucie. Po rzucie rożnym w zamieszaniu w polu karnym z kilku metrów strzelał Song, kilkanaście centymetrów obok słupka.

Po chwili Keane po raz kolejny dał o sobie znać, uderzając kąśliwie z półwoleja z przed pola karnego, lecz niecelnie.

Jak się okazało Adebayor nie był jedynym piłkarzem Arsenalu, który mecz zakończył z kontuzją. Po starciu z Assou-Ekotto, Gael Clichy musiał opuścić boisko z powodu rozcięcia głowy. Jego miejsce zajął Kieran Gibbs.

Kanonierzy atakując bardzo sporadycznie oddali jeszcze strzał na bramkę Tottenhamu, ale piłkę po mocnym uderzeniu Bendtnera przeniósł nad poprzeczką Cudicini. Gospodarze wyszli z kontrą czterech na dwóch, piłka trafiła pod nogi Modricia, ten wydawałoby się w niemalże 100% sytuacji sam na sam! Almunia jednak w porę wyszedł z bramki, skrócił kąt i skutecznie zażegnał niebezpieczeństwo.

Niedługo potem Mike Dean zakończył 144. derby Północnego Londynu. Obrona remisu grając w osłabieniu na tak trudnym terenie wydaje się być sukcesem, lecz patrząc na to trzeźwo, straciliśmy kolejne dwa punkty, które oddalają nas od pierwszej czwórki, o mistrzostwie już nie wspominając.

Składy:

Tottenham Hotspur

Cudicini, Corluka (75’ Chimbonda), Dawson, Woodgate, Assos-Ekotto, Lennon (87’ Taarabt), Jenas, Palacios, Modrić, Pawluczenko (64’ Bent), Keane.

Ławka rezerwowych:

Gomes, Bale, Zokora, Huddlestone

Arsenal

Almunia, Sagna, Gallas, Toure, Clichy (87’ Gibbs), Eboue, Denilson, Song, Nasri, Adebayor (39’ Bendtner), van Persie.

Theo10 komentarzy: 830908.02.2009, 15:45

ufff....no jeszcze by tylko brakowało żebyśmy to przegrali....

Kubo komentarzy: 97808.02.2009, 15:43

i tym sposobem 7 pkt do Villi :| ladnieee.. Eboue niech sie ogarnie i niech nie oslabia druzyny w takis psob ;/ dupa i jeszcze raz dupa. Song ssie

Theo10 komentarzy: 830908.02.2009, 15:43

Taa...wejdźmy do bramki z piłką... n/c :/

arsenalfan13 komentarzy: 12208.02.2009, 15:43

Kurcze same pechy kurcze co się dziej z Arsenalem jak nie czerwone kartki to kontuzje albo słaba gra boże

Arnold14 komentarzy: 130708.02.2009, 15:43

Piwo się kończy! i znów cholern remis ile ich bedzie jescze gdzie jest arsenal z 2004???!!

kluch_lbn komentarzy: 176508.02.2009, 15:42

albo mi się wydawało albo Dudu machał nogą [czyt, rozgrzewał się]

Adasiek6262 komentarzy: 308.02.2009, 15:42

Wenger dobrze robi ważne aby bramki nie stracić jeszcze zobaczycie w 90+ minucie pójdzie kontra i arsenal wygra a ty cesc93 swoje komentarze bez sensowne zostaw dla siebie.

baska_17skc komentarzy: 3161 newsów: 208.02.2009, 15:42

No i chyba znów zremisujemy. Szkoda tych kolejnych straconych punktów. Obym się mylił

Christian komentarzy: 342708.02.2009, 15:41

Bendtner to zwykłe drewno, co nam z 3 bramek jakie strzelił.
A teraz Gibbs wchodzi może ruszy tymi skrzydłami .

kluch_lbn komentarzy: 176508.02.2009, 15:41

cesc93 komentarzy: 14808.02.2009, 15:41

licze tylko na instynkt gallasa w ost. minutach

Danio94Klin komentarzy: 12108.02.2009, 15:40

Zola do Arsenalu...

Andy99 komentarzy: 21408.02.2009, 15:40

Oby to było tylko rozcięcie i do przyszłego tygodnia się zagoi.

Arnold14 komentarzy: 130708.02.2009, 15:40

Dziś już napewno nie...

Theo10 komentarzy: 830908.02.2009, 15:40

Gibbs?????? omfg...już nikogo innego nie mógł wpuścić, chyba gramy na remis :/ 1-1; 0-0 ;0-0? ładny bilans ostatnich meczy... :/

Hanti komentarzy: 10508.02.2009, 15:39

AA nie wprowadzi , Wenger stawia na gre zespolowa i taktyke maja ogarniętą . Arszawin nie ma pojęcia o grze z kanonierami

cesc93 komentarzy: 14808.02.2009, 15:39

co to k**** jest? gibbsa w takim momencie?

Arnold14 komentarzy: 130708.02.2009, 15:39

chamy gwiżdzą jescze!

gdyby mu zawiazali oczy to gralby tak samo jak teraz [barbie]

Andy99 komentarzy: 21408.02.2009, 15:39

Wenger pokpił sobie sprawę w tym meczu i stracił całkowicie kontrole nad tym co robi...

wronka17 komentarzy: 82808.02.2009, 15:39

o nie clichy kontuzja

cesc93 komentarzy: 14808.02.2009, 15:38

jaka dobra wrzutka ;d?

Arnold14 komentarzy: 130708.02.2009, 15:38

w tył głowy nie dobrze wiecej kontuzji chyba się nie da!

baska_17skc komentarzy: 3161 newsów: 208.02.2009, 15:38

Dobra wrzutka Bendtnera. Prawie i dobiłby Robin

co bendtner chcial zrobic ktos mi powie ?

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9808.02.2009, 15:37

Ale ten Palacios gra :/
Szkoda że nie w Arsenalu.

Arnold14 komentarzy: 130708.02.2009, 15:37

Żeby każdy coś pokazywał..

cesc93 komentarzy: 14808.02.2009, 15:36

sagna cos pokazuje i za to kocham takich zawodnikow ktorzy oddaja serce na boisku

Arnold14 komentarzy: 130708.02.2009, 15:36

Java289 popieram jave zmian niema do *****

Java289 komentarzy: 115308.02.2009, 15:35

a nieee zapomnialem ze my gramy na remis ... to niech ***** wprowadzi w 93 kogos ;];];] ;///////

cesc93 komentarzy: 14808.02.2009, 15:35

oni nie sa dobrze przygotowani fizycznie na ten mecz, wywalaja sie o wlasne nogi, 20 m z pilka nie przebiegna nawet

grygu komentarzy: 149808.02.2009, 15:35