Bezbramkowy remis w derbach Północnego Londynu!

Bezbramkowy remis w derbach Północnego Londynu! 08.02.2009, 14:57, Bartosz Polek 572 komentarzy

Arsenal zremisował bezbramkowo na White Hart Lane z Tottenhamem w derbach Północnego Londynu! Kanonierzy niemal przez całą godzinę musieli radzić sobie w osłabieniu po czerwonej kartce dla Emmanuela Eboue, lecz Spursom nie udało się rozgryźć defensywy ‘The Gunners’. Nie doczekaliśmy się też debiutu Andrieja Arszawina oraz powrotu na boisko Eduardo da Silvy.

W pierwszym składzie Arsenalu nie było niespodzianek. Można je było zobaczyć natomiast na ławce rezerwowych, gdzie oprócz świeżo upieczonego Arszawina ujrzeliśmy po raz pierwszy od wielu miesięcy, Eduardo da Silvę! W drużynie Tottenhamu od pierwszych minut Robbie Keane.

Na pierwszą składną akcję Arsenalu musieliśmy czekać do szóstej minuty. Po podaniu van Persiego, Eboue przebiegł z piłką kilkanaście metrów i oddał płaski, aczkolwiek niecelny strzał na bramkę. Gospodarze odpowiedzieli uderzeniem Lennona, lecz Almunia był na posterunku.

W 13 minucie Eboue trafił do siatki Cudicinego, lecz sędzia wcześniej odgwizdał faul na Woodgate. Dwie minuty później Pawluczenko uderza potężnie, ale nad poprzeczką. W 18 minucie sędzia Mike Dean ukarał żółtą kartką Eboue za niepotrzebne dyskusje.

W drużynie Wengera bardzo widoczny był brak lidera w środku podań, wiele podań było niecelnych, wyczuwalny był brak pomysłu na rozmontowanie defensywy rywala.

W 28 minucie obok bramki po raz kolejny strzelał Lennon. Niedługo potem mocno z przed pola karnego uderzał Modrić, lecz skuteczną interwencją popisał się Almunia. Akcja szybko przeniosła się pod pole karne przeciwnika, na prawej stronie piłkę stracił Corluka, Clichy płasko dograł w pole karne, ale piłka nie była adresowana do żadnego z pozostałych Kanonierów.

W 36 minucie pech dopadł Emmanuela Adebayora. Napastnik w trakcie biegu za piłką doznał bolesnego urazu ścięgna i do szatni został zniesiony na noszach. Jego miejsce na murawie zajął Nicklas Bendtner.

Pech nie opuszczał Arsenalu. Zaledwie minutę później na swoją drugą kartkę w meczu zapracował Eboue. Najpierw został odepchnięty przez Modricia (piłkarz Spurs został ukarany za to żółtą kartką), lecz następnie kopnął Chorwata, co wyraźnie było widać na powtórkach telewizyjnych. Od tej pory ‘The Gunners’ musieli radzić sobie w osłabieniu.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy potężnie uderzył jeszcze Palacios, ale Almunia przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

W 50 minucie meczu po błędzie Kolo Toure sporo miejsca w polu karnym miał Pawluecznko, lecz strzelił daleko od bramki. Po chwili Corluka mocno uderzał z przed pola karnego, piłkę złapał jednak Almunia.

Tottenham był bardzo bliski szczęścia w 57 minucie. Po dośrodkowaniu Lennona z prawej strony, na 5. metrze tuż nad poprzeczką główkował Keane.

Arsenal stanął przed szansą wyjścia na prowadzenie w 70 minucie. Po rzucie rożnym w zamieszaniu w polu karnym z kilku metrów strzelał Song, kilkanaście centymetrów obok słupka.

Po chwili Keane po raz kolejny dał o sobie znać, uderzając kąśliwie z półwoleja z przed pola karnego, lecz niecelnie.

Jak się okazało Adebayor nie był jedynym piłkarzem Arsenalu, który mecz zakończył z kontuzją. Po starciu z Assou-Ekotto, Gael Clichy musiał opuścić boisko z powodu rozcięcia głowy. Jego miejsce zajął Kieran Gibbs.

Kanonierzy atakując bardzo sporadycznie oddali jeszcze strzał na bramkę Tottenhamu, ale piłkę po mocnym uderzeniu Bendtnera przeniósł nad poprzeczką Cudicini. Gospodarze wyszli z kontrą czterech na dwóch, piłka trafiła pod nogi Modricia, ten wydawałoby się w niemalże 100% sytuacji sam na sam! Almunia jednak w porę wyszedł z bramki, skrócił kąt i skutecznie zażegnał niebezpieczeństwo.

Niedługo potem Mike Dean zakończył 144. derby Północnego Londynu. Obrona remisu grając w osłabieniu na tak trudnym terenie wydaje się być sukcesem, lecz patrząc na to trzeźwo, straciliśmy kolejne dwa punkty, które oddalają nas od pierwszej czwórki, o mistrzostwie już nie wspominając.

Składy:

Tottenham Hotspur

Cudicini, Corluka (75’ Chimbonda), Dawson, Woodgate, Assos-Ekotto, Lennon (87’ Taarabt), Jenas, Palacios, Modrić, Pawluczenko (64’ Bent), Keane.

Ławka rezerwowych:

Gomes, Bale, Zokora, Huddlestone

Arsenal

Almunia, Sagna, Gallas, Toure, Clichy (87’ Gibbs), Eboue, Denilson, Song, Nasri, Adebayor (39’ Bendtner), van Persie.

Arnold14 komentarzy: 130708.02.2009, 15:35

Lub Marcelo Lipiego, ale jakby Arsenal wyglądał beż Wengera...?

Theo10 komentarzy: 831508.02.2009, 15:35

java289 --> ja rozumiem Twoje oburzenie ale wyluzuj trochę :)

kamil_malin komentarzy: 933208.02.2009, 15:35

Ehh co za mecz, ciekawe kiedy w końcu się przełamiemy?

baska_17skc komentarzy: 3161 newsów: 208.02.2009, 15:34

Bendtner jaki rajd przez 2 m (żal) Mógł podać

Kubo komentarzy: 97808.02.2009, 15:34

Znowu Denilson !! aaa zabrac go stad !

Andy99 komentarzy: 21408.02.2009, 15:34

Co Denilson albo Song dostaną piłkę, to ją od razu tracą, tragedia.

cesc93 komentarzy: 14808.02.2009, 15:34

no Error tez tak mysle. moze nie Rijkaard ale Wenger na scouta to nie bylby zly ruch

Theo10 komentarzy: 831508.02.2009, 15:33

no jakaś zmiana by się przydała....

Arnold14 komentarzy: 130708.02.2009, 15:33

Każdy wie ile że Wenger całe życie miał z piłką, wierzę w niego ale co on teraz chce osiągnąć?

Java289 komentarzy: 115308.02.2009, 15:33

***** 80 minuta a ten siwy ... ***** zmian nie robi ;/ no i jak tu sie nie w****iac ;/

ErROr komentarzy: 16208.02.2009, 15:33

zatrudnic Rijkaarda a Wengerowi dac posadę scouta ;)

JaroAFC komentarzy: 32808.02.2009, 15:33

ciekawe jakie oceny dostana song i denilson...

cesc93 komentarzy: 14808.02.2009, 15:32

gdzie Wenger ma oczy ? Czy on naprawde nie widzi ze mecz w mecz Denilson i Song sobie zwyczajnie nie radza ?!

Danio94Klin komentarzy: 12108.02.2009, 15:32

No jak dla mnie to Wenger powinien odejść... Albo wkońcu zmienić swoje podejście... Jeden z bogatszych klubów na świecie, w którym grają tacy jak Bendtner, Song, Denilson, Eboue itp. ;/

Andy99 komentarzy: 21408.02.2009, 15:32

Wenger mógł by wprowadzić jakiś zawodników rezerwowych, bo obecnie grający nie pociągną zbyt długo

Arnold14 komentarzy: 130708.02.2009, 15:31

78 minuta wiecie co...

JaroAFC komentarzy: 32808.02.2009, 15:31

no juz oki :)

Hanti komentarzy: 10508.02.2009, 15:31

15 min dla AA!

Arnold14 komentarzy: 130708.02.2009, 15:30

Jaro AFC mi też na chwile padły ale po minucie działają..

Danio94Klin komentarzy: 12108.02.2009, 15:30

15 minut panowie trzeba wygrac! Arshavin i Eduardo niech wejdą

Arnold14 komentarzy: 130708.02.2009, 15:29

iraqgoals.com/en/ch4.html

Tu macie wszystkie stacje które da się odpalić przez przeglądarke. Inne na programy np sopcast macie podane na stronce.

sochagol komentarzy: 135408.02.2009, 15:29

Hehe dokładnie!! Wracając do meczu !! Ja chce Eduardo i Arszawina !!!!!!

Arnold14 komentarzy: 130708.02.2009, 15:28

Hah mamy do tego prawo:D Weger zafundował by nam dożywotnie karnety plus mieszkanka pod stadionem xD

Christian komentarzy: 342708.02.2009, 15:26

Musimy mówić o dużym szczęściu. Tyle sytuacji tyle strzałów i nie ma bramki.

wronka17 komentarzy: 82808.02.2009, 15:26

wenger wprowadz arszawina

Danio94Klin komentarzy: 12108.02.2009, 15:26

Palacios mówił, że chce być widoczny w derbach, no i narazie gracz meczu...

JaroAFC komentarzy: 32808.02.2009, 15:23

dajcie nowy link z meczem jak można... :)

Arnold14 komentarzy: 130708.02.2009, 15:23

Módlmy się... aby betner szedł... sedzia został zawieszony...Arshavin i wszedł do srodka i Dudu na Atak w imię Arsenalu Wengera I Henrego na wieki wieków Arsenal xD

cesc93 komentarzy: 14808.02.2009, 15:22