Bezbramkowy remis z Sunderlandem na inaugurację ligi

Bezbramkowy remis z Sunderlandem na inaugurację ligi 18.08.2012, 16:51, Sebastian Czarnecki 11789 komentarzy

Pełna kontrola w meczu, ale jednocześnie brak wykończenia sytuacji - wydaje się, że po odejściu Robina van Persiego nie ma na razie kto zdobywać bramek dla londyńskiego Arsenalu, mimo że były ku temu okazje. W pierwszym ligowym spotkaniu Kanonierzy, podobnie jak przed rokiem, muszą zadowolić się bezbramkowym remisem i zaledwie jednym punktem w tabeli.

Od pierwszych minut w pierwszym składzie Arsenalu nie zabrakło dwóch nowych nabytków, czyli Santiego Cazorli i Lukasa Podolskiego. O ile ten pierwszy zaprezentował się ze świetnej strony i można śmiało uznać go za najlepszego piłkarza The Gunners w meczu, tak temu drugiemu zdecydowanie brakowało szybkości, wykończenia i pomysłu na grę. Największy żal do siebie na pewno będzie miał inny nowy nabytek Arsene'a Wengera - Olivier Giroud - który pojawił się na murawie z ławki rezerwowych, a mimo to udało mu się zmarnować piłkę meczową, która mogła przesądzić o wyniku.

W meczowej osiemnastce zabrakło przede wszystkim Aleksa Songa, który już wczoraj pożegnał się z kolegami z drużyny i wyruszył do Barcelony, z którą w najbliższym czasie podpisze długoterminową umowę. Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Diaby (68. Ramsey), Arteta, Cazorla - Walcott (77. Arszawin), Gervinho, Podolski (63' Giroud)

Sunderland: Mignolet - Gardner, Cuellar, O'Shea, Richardson - Larsson (79. Meyler), Sessegnon (63' Saha), Colback, Cattermole, McClean - Campbell (68. Elmohamady)

Już w piątej minucie spotkania gracze z Sunderlandu mogli wyjść na prowadzenie. Lewym skrzydłem urwał się James McClean i z ostrego kąta spróbował zaskoczyć Wojtka Szczęsnego, ale temu udało się jednak sparować to uderzenie.

Dosłownie kilka sekund później z kontratakiem ruszyli Kanonierzy. Samotny rajd przeprowadził Santi Cazorla, który następnie potężnie huknął z dystansu w światło bramki. Mignolet popisał się jednak piękną paradą i z trudem odbił uderzenie. Jak na razie w pojedynku bramkarzy 1:1.

W 11. minucie Czarne Koty przeprowadziły kolejny atak, który mógł skończyć się bramką. Sessegnon zobaczył wybiegającego Colbacka i bez zastanowienia podał mu piłkę. Rudowłosy zawodnik uderzył z pierwszej piłki w środek bramki, a Szczęsny na raty złapał futbolówkę.

W 19. minucie świetną akcję lewym skrzydłem przeprowadził Gervinho, który urwał się obrońcy, potem minął dwóch kolejnych, a następnie podał piłkę do środka pola, gdzie czekali Santi Cazorla i Lukas Podolski. Między dwoma zawodnikami wystąpiło pewne nieporozumienie, a strzał z niedogodnej pozycji ostatecznie oddał Hiszpan, ale nie trafił w światło bramki.

Trzy minuty później podopieczni Arsene'a Wengera wypracowali sobie kolejną dogodną sytuację. Diaby świetnie uruchomił prawym skrzydłem Jenkinsona, a ten natychmiast dośrodkował w pole karne, gdzie czekał Podolski. W polu karnym Sunderlandu wytworzyło się spore zamieszanie, a piłka w ostatecznym rozrachunku wyszła na rzut rożny.

Kanonierzy wciąż atakowali. W 25. minucie Cazorla ruszył lewym skrzydłem i dobrze dośrodkował w pole karne, gdzie na piłkę czekał Theo Walcott. Strzał głową niskiego Anglika był jednak daleki od ideału. Dwie minuty później Diaby oddał zaskakujący strzał po ziemi, z którym Mignolet miał spore kłopoty, ale ostatecznie wybił piłkę na rzut rożny.

W 42. minucie Kanonierzy przeprowadzili najgroźniejszą akcję pierwszej połowy. Akcję świetnym odbiorem piłki zapoczątkował Arteta, następnie piłka rzez Cazorlę trafił do Theo, a ten z prawego skrzydła podał do wybiegającego Podolskiego, ale ten nie potrafił wykorzystać dogodnej sytuacji i w ostatnim momencie został zablokowany.

Do końca pierwszej połowy nie zdarzyło się już nic wartego uwagi. Chris Foy odgwizdał przerwę przy stanie 0:0.

Druga połowa meczu rozpoczęła się bardzo anemicznie. Kanonierzy wciąż kontrolowali tempo pojedynku, aczkolwiek nie potrafili w żaden sposób zagrozić bramce Mignoleta, do której szczelnie dostępu bronili obrońcy Czarnych Kotów. Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 58. minucie, kiedy to z rzutu wolnego groźne uderzył Podolski. Groźnie, ale niecelnie.

Z minuty na minutę Kanonierzy zaczynali się coraz bardziej rozkręcać. W 60. minucie ładnie z powietrza uderzył Cazorla, ale zabrakło mu kilkunastu centymetrów do szczęścia. Dwie minuty później ładna składna akcja Arsenalu zakończyła się strzałem Walcotta z ostrego kąta.

W 63. minucie Olivier Giroud wszedł na boisko kosztem Podolskiego. W tym samym czasie zmianę przeprowadził również Martin O'Neill, wprowadzając Louisa Saha w miejsce Sessegnona.

Sześć minut później obaj menedżerowi znowu przeprowadzili równoczesne zmiany. W Arsenalu Ramsey zastąpił Diaby'ego, zaś w Sunderlandzie za Campbella wszedł Elmohammady.

W 77. minucie Arszawin wszedł na boisko kosztem Theo Walcotta.

W 82. minucie Kanonierzy wypracowali sobie zdecydowanie najlepszą sytuację w meczu. Przepiękne podanie na wolne pole posłał Santi Cazorla, a Olivier Giroud, który wyszedł sam na sam z Mignooletem, strzelił obok bramki.

Do końca meczu nic nie uległo zmianie, a Chris Foy zakończył spotkanie z bezbramkowym remisem na tablicy wyników, który uradować może jedynie Martina O'Neila i jego Sunderland, gdyż to podopieczni Arsene'a Wengera byli wyraźnie dominującą stroną w tym spotkaniu. Moc niewykorzystanych sytuacji, zawsze o jeden zwód za dużo Gervinho i szczelna defensywa Czarnych Kotów - to trzy najważniejsze powody, przez które Arsenal nie zwyciężył w tym meczu.

Raport pomeczowySunderland autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.08.2012, 09:51

michal,

pewnie będzie dostępny, ale sądze, że Wenger nie będzie ryzykował, a po 2 pamiętasz co się działo ostatnio, jak Crouch co chwile był bliski kolejnych goli, bo nie miał kto go przeskoczyć :P

dlatego obstawiam, że Mertesacker wyjdzie.

Pinguite komentarzy: 1502023.08.2012, 09:51

Nie. Mertesacker będzie hasał ^^ Zobaczycie, jeszcze taką bramę jebnie że hohoho stadiony świata!

W FPL napunktowałem na 74. Ale szlag mnie trafia jeśli pomyślę, że Michu siedział w tej kolejce na ławce... wrrr ;[

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141423.08.2012, 09:50

milanos.pl/vid-81072-Tak-sie-bawia-polscy-kibice-i-siatkarze.html

ale fajna impreza xd

michal192837465 komentarzy: 765423.08.2012, 09:47

Arsenalfcfan Kosa nie zagra? Miał grać.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.08.2012, 09:46

kościelny nie zagra ze Stoke tak czy siak. zapewne Mertesacker będzie musiał kryć Croucha..

wg. mnie takie Stoke to powinniśmy spokojnie 3-4 do 0 rozklepać.. najwolniejszy zespół.. najbardziej drewniany.. przecież mamy dobrych, szybkich technicznie zawodników, to szybka klepka i prostopadłe podania.. nie wiem dlaczego ale ta nasza klepka z roku na rok co raz gorzej wygląda..

mallen komentarzy: 2123923.08.2012, 09:42

Też mi się wydaje, że Giroud bardzo pasuje do BPL i będziemy mieli z niego pozytek. Podolskiego wstawiał bym na skrzydło i żeby schodził w czasie gry jako napastnik podwieszony za Giroudem, a wtedy ze skrzydła wchodzi Gibbs/Santos, a lewą flanke bardziej asekuruje Arteta.

---------------Szczęsny------------
Jenki-----Kosa----TV5------Gibbs
-----------------Arteta-------------
----------Cazorla-----Diaby-------
Gervinho-----Giroud---------Poldi

Gdyby wszyscy byli zdrowi, to oczywiście za Jenkiego widzę Sagne, a za Diabiego Jacka, byłaby wtedy MOC :)

PS: A jak wygląda sprawa z Kościelnym? Będzie mógł zagrać ze Stoke?

michal192837465 komentarzy: 765423.08.2012, 09:41

aaron To też może być, oby tylko wygrana była.

aaron komentarzy: 336623.08.2012, 09:41

mnie 1-0 ze Stoke zadowoli ;)

michal192837465 komentarzy: 765423.08.2012, 09:39

Już niedużo brakuje w ankiecie głosujcie.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.08.2012, 09:39

Niestety.. ale realnie myśląc obstawiam, że ze Stoke remis.. już rok temu sprawiali nam spore trudności.. a co dopiero będzie teraz..

malyglod,

nie zapomnij, że to Wigan ograło:

NAS 2:1
UTD 1:0
Newcastle 4:0

z Chelsea powinno przynajmniej zremisować..

Wigan w tym sezonie może powalczyć o przynajmniej 3 wyższe lokaty niż w tamtym roku..

Stoke to jest typowy średniak.. z którym my zapewne sobie nie poradzimy..

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 223.08.2012, 09:39

Marca podała, że Sahin do Liverpoolu :) dobre jajca:)

michal192837465 komentarzy: 765423.08.2012, 09:38

AFC-Stoki 3-0
Verma, Giroud, Theo.

Geble komentarzy: 14823.08.2012, 09:38

malyglod

Podanie do Cahilla to chyba nie była asysta, no nie przesadzajmy. Już prędzej asystę przypisałbym bramkarzowi Reading. Hazard po prostu podał mu piłkę, a Cahill huknął, ot cała filozofia. Nie było tam żadnego podania między obronę, czy też prostopadłej piłki, która zostawia atakującego sam na sam z bramkarzem.

Kredens komentarzy: 369823.08.2012, 09:37

Micklbn

Masz 100mln na transfery i kupujesz sobie drużyne złożoną z wszystkich zawodników PL (każdy ma swoją wartość, więc samych najlepszych sobie nie kupisz )

Oni zdobywają punkty grając w rzeczywistych meczach (za gole, asysty, czyste konta itp)

Po każdej kolejce możesz dokonac jednego transferu nie tracąc punktów (każdy następny to -4 pkt). Oczywiście cały czas musisz się mieścić w swoim budżecie :)

I_Tak_I_Nie komentarzy: 141423.08.2012, 09:37

czyli miałem racje że Eden bedzie jedna z gwiazd PL. Tak samo jest z Nasrim, IMO to właśnie od niego Mancini bedzie wyznaczał pierwsza XI. Rok na aklimatyzacje i Samir gra na najwyzszym poziomie

michal192837465 komentarzy: 765423.08.2012, 09:34

aaron Giroud pokaże jak się strzela gole.

malyglod komentarzy: 648823.08.2012, 09:33

Chodzi o to, że oceniasz gracza ( wartego kosmiczne pieniądze ) na podstawie 2 udanych meczy. Z nienajmocniejszymi rywalami.
W meczach w zespołami mającymi mocną pomoc ( i to nie są 3-4 zespoły, a jakieś 8-10 ) może mieć poważne trudności. Bo to świetny zawodnik, ale jak ma piłkę przy nodze. Powiem więcej, jak się zgra z drużyną to może być tylko lepszy.
Ale na razie to jest początek, mecz z Wigan i Reading - a to nie są najmocniejsze zespoły, raczej mocno średnie.
Poza tym jednego jesteś blisko. Nie lubię graczy, którzy po delikatnym kontakcie z rywalem padają jak rażeni piorunem. To jest gra zespołowa, kontaktowa. Nikt mnie nie przekona, że od takiego dotknięcia jak miał w polu karnym ( i w innych sytuacjach też ), przewróci się bez życia. tego nie cierpię, bo to jest robienie idioty z widza i naciąganie sędziego.
Poczekajmy, zobaczymy, jak się ten sezon mu ułoży. Na razie z pewnością jest wyróżniającym się graczem PL.

aaron komentarzy: 336623.08.2012, 09:33

kurde... trzeba wygrać ze Stoke żeby zniwelować stratę do ****sów... boje się o skuteczność

Maximilliano komentarzy: 82323.08.2012, 09:33

micklbn
ustawiasz skład którego potem już raczej nie zmieniasz. każdy transfer później to -4 pkt. Jeżeli zawodnik zagra dobrze np.asysta+gol to ma duzo punktow.

fcescf komentarzy: 255423.08.2012, 09:32

Coś ruszyło z tym Sahinem kiedy oficjalka ?

kanonier12212 komentarzy: 183323.08.2012, 09:31

youtu.be/1rMgjQxoluQ

Micklbn komentarzy: 210723.08.2012, 09:30

Witam, mam pytanie nie grłąme nigdy FPL teraz załozylem konto i i chce się pobawić w to ale nie wiem o co biega do konca;] ustawiam skład z zawodnikow całej kolejki premier leauge tak?

@Kredens

Dzieki. Swoją drogą ale niektórzy już podrożali.

michal192837465 komentarzy: 765423.08.2012, 09:25

Wiecie jak się nazywa ta piosenka przed rozpoczęciem meczu PL.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.08.2012, 09:24

malyglod,

ile bedzie takich zespołów?
3-4..

jak to sie mówi, najlepiej wygrać wszystkie mecze z potencjalnie słabszym rywalem, czyli tu chodzi o zespoły 6-20 i przegrać/remisować z najmocniejszymi.. niż wygrywać z najlepszymi a tracić pkty na słabiakach.

jestem pewny, że jakby Hazard grał u nas i grał na takim poziomie co te 2 mecze, to każdy by pisał.. że jest najlepszy itp.. ah ta zazdrość... niestety mnie też to wkur.. że do nas nie doszedł ale niestety musze się już z tym pogodzić.. a Wy akurat sie dalej nie pogodziliście z tym..

kanonier12212 komentarzy: 183323.08.2012, 09:24

Kiedy Llorente miał powiedzie,gdzie odchodzi??

Kredens komentarzy: 369823.08.2012, 09:22

@ kikut

możesz dwa razy dziką kartę wykorzystać

robisz zmiany, a potem klikasz "użyj dzikiej karty" w prawym górnym rogu jest nad tymi okienkami z ilością transferów, punktów i mamony

michal192837465 komentarzy: 765423.08.2012, 09:21

Maximilliano Dobrze zrobiłeś.

Maximilliano komentarzy: 82323.08.2012, 09:20

odrzucam ale obiecuje ze jak dojdzie do 200 to sprzedaje.

chalek21 komentarzy: 74023.08.2012, 09:19

malyglod - co do 3. to Gervinho mógłby nie trafic :D

michal192837465 komentarzy: 765423.08.2012, 09:18

Maximilliano Ja nie wiem, ja zawsze sprzedaje tylko SS, Arsze, Benia i Parka, wolę grać obecnym składem. Ja bym u siebie Jacka zostawił.

malyglod komentarzy: 648823.08.2012, 09:18

Już z tym Hazardem byście trochę się wstrzymali.
Facet zagrał 2 mecze ( 161 min chyba ). Ze słabymi drużynami, oddającymi środek pola rywalowi.
To jest typ gracza, który z piłką jest niebezpieczny. Na razie tą piłkę ma, co będzie w meczach, w której musi ją wywalczyć?
Facet ma chyba 4 asysty, wywalczył 2 karne. Brawo. Ale chyba płacąc 40 mln tego się wymaga co?
Poza tym, warto ( choćby z wczorajszego meczu ) ocenić te asysty i karnego.
1. Karny- jak dla mnie 50% sędziów by go nie podyktowało. Klasyczne położenie się po dotyku nogą. Ścięło go jakby co najmniej wichura tam przeszła.
2. Asysta do Cahilla. Ładna bramka, ale ewidentny błąd bramkarza Reading. To powinno wpaść wprost w jego ręce.
3. Asysta do Iwanovicia. Trudno było nie popsuć tego.

chalek21 komentarzy: 74023.08.2012, 09:17

Maximilliano, ja tam najwiekszy interes zrobilem wypożyczajac Jacka do barcy. Podniesli mu ov z 82 na 86 :D a potem dostawalem oferty od Milanu około 90 mln ale go nie sprzedałem. Dużo pożytku miałem z niego. Lepiej było opchnąć Ramseya za 30 mln :D

Maximilliano komentarzy: 82323.08.2012, 09:17

lol podbili do 108mln!

Maximilliano komentarzy: 82323.08.2012, 09:16

michal
a ty bys sprzedal?

michal192837465 komentarzy: 765423.08.2012, 09:15

Maximilliano No to za chwilę 200. :D No to sprzedaj.

chalek21 komentarzy: 74023.08.2012, 09:15

dla mnie narazie to nie ten Hazard co z Ligue1. Ale w sumie nie dziwie sie, z marszu tak łatwo nie da sie wejsc do PL. I obrońcy lepsi. On nic nie zagrał, no ale wyróżniał sie na tle beznadziejnej 'czelsi', która widac ze jest 'mistrzem' ataku pozycyjnego :D

Maximilliano komentarzy: 82323.08.2012, 09:15