Bezbramkowy remis z Sunderlandem na inaugurację ligi

Bezbramkowy remis z Sunderlandem na inaugurację ligi 18.08.2012, 16:51, Sebastian Czarnecki 11789 komentarzy

Pełna kontrola w meczu, ale jednocześnie brak wykończenia sytuacji - wydaje się, że po odejściu Robina van Persiego nie ma na razie kto zdobywać bramek dla londyńskiego Arsenalu, mimo że były ku temu okazje. W pierwszym ligowym spotkaniu Kanonierzy, podobnie jak przed rokiem, muszą zadowolić się bezbramkowym remisem i zaledwie jednym punktem w tabeli.

Od pierwszych minut w pierwszym składzie Arsenalu nie zabrakło dwóch nowych nabytków, czyli Santiego Cazorli i Lukasa Podolskiego. O ile ten pierwszy zaprezentował się ze świetnej strony i można śmiało uznać go za najlepszego piłkarza The Gunners w meczu, tak temu drugiemu zdecydowanie brakowało szybkości, wykończenia i pomysłu na grę. Największy żal do siebie na pewno będzie miał inny nowy nabytek Arsene'a Wengera - Olivier Giroud - który pojawił się na murawie z ławki rezerwowych, a mimo to udało mu się zmarnować piłkę meczową, która mogła przesądzić o wyniku.

W meczowej osiemnastce zabrakło przede wszystkim Aleksa Songa, który już wczoraj pożegnał się z kolegami z drużyny i wyruszył do Barcelony, z którą w najbliższym czasie podpisze długoterminową umowę. Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Diaby (68. Ramsey), Arteta, Cazorla - Walcott (77. Arszawin), Gervinho, Podolski (63' Giroud)

Sunderland: Mignolet - Gardner, Cuellar, O'Shea, Richardson - Larsson (79. Meyler), Sessegnon (63' Saha), Colback, Cattermole, McClean - Campbell (68. Elmohamady)

Już w piątej minucie spotkania gracze z Sunderlandu mogli wyjść na prowadzenie. Lewym skrzydłem urwał się James McClean i z ostrego kąta spróbował zaskoczyć Wojtka Szczęsnego, ale temu udało się jednak sparować to uderzenie.

Dosłownie kilka sekund później z kontratakiem ruszyli Kanonierzy. Samotny rajd przeprowadził Santi Cazorla, który następnie potężnie huknął z dystansu w światło bramki. Mignolet popisał się jednak piękną paradą i z trudem odbił uderzenie. Jak na razie w pojedynku bramkarzy 1:1.

W 11. minucie Czarne Koty przeprowadziły kolejny atak, który mógł skończyć się bramką. Sessegnon zobaczył wybiegającego Colbacka i bez zastanowienia podał mu piłkę. Rudowłosy zawodnik uderzył z pierwszej piłki w środek bramki, a Szczęsny na raty złapał futbolówkę.

W 19. minucie świetną akcję lewym skrzydłem przeprowadził Gervinho, który urwał się obrońcy, potem minął dwóch kolejnych, a następnie podał piłkę do środka pola, gdzie czekali Santi Cazorla i Lukas Podolski. Między dwoma zawodnikami wystąpiło pewne nieporozumienie, a strzał z niedogodnej pozycji ostatecznie oddał Hiszpan, ale nie trafił w światło bramki.

Trzy minuty później podopieczni Arsene'a Wengera wypracowali sobie kolejną dogodną sytuację. Diaby świetnie uruchomił prawym skrzydłem Jenkinsona, a ten natychmiast dośrodkował w pole karne, gdzie czekał Podolski. W polu karnym Sunderlandu wytworzyło się spore zamieszanie, a piłka w ostatecznym rozrachunku wyszła na rzut rożny.

Kanonierzy wciąż atakowali. W 25. minucie Cazorla ruszył lewym skrzydłem i dobrze dośrodkował w pole karne, gdzie na piłkę czekał Theo Walcott. Strzał głową niskiego Anglika był jednak daleki od ideału. Dwie minuty później Diaby oddał zaskakujący strzał po ziemi, z którym Mignolet miał spore kłopoty, ale ostatecznie wybił piłkę na rzut rożny.

W 42. minucie Kanonierzy przeprowadzili najgroźniejszą akcję pierwszej połowy. Akcję świetnym odbiorem piłki zapoczątkował Arteta, następnie piłka rzez Cazorlę trafił do Theo, a ten z prawego skrzydła podał do wybiegającego Podolskiego, ale ten nie potrafił wykorzystać dogodnej sytuacji i w ostatnim momencie został zablokowany.

Do końca pierwszej połowy nie zdarzyło się już nic wartego uwagi. Chris Foy odgwizdał przerwę przy stanie 0:0.

Druga połowa meczu rozpoczęła się bardzo anemicznie. Kanonierzy wciąż kontrolowali tempo pojedynku, aczkolwiek nie potrafili w żaden sposób zagrozić bramce Mignoleta, do której szczelnie dostępu bronili obrońcy Czarnych Kotów. Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 58. minucie, kiedy to z rzutu wolnego groźne uderzył Podolski. Groźnie, ale niecelnie.

Z minuty na minutę Kanonierzy zaczynali się coraz bardziej rozkręcać. W 60. minucie ładnie z powietrza uderzył Cazorla, ale zabrakło mu kilkunastu centymetrów do szczęścia. Dwie minuty później ładna składna akcja Arsenalu zakończyła się strzałem Walcotta z ostrego kąta.

W 63. minucie Olivier Giroud wszedł na boisko kosztem Podolskiego. W tym samym czasie zmianę przeprowadził również Martin O'Neill, wprowadzając Louisa Saha w miejsce Sessegnona.

Sześć minut później obaj menedżerowi znowu przeprowadzili równoczesne zmiany. W Arsenalu Ramsey zastąpił Diaby'ego, zaś w Sunderlandzie za Campbella wszedł Elmohammady.

W 77. minucie Arszawin wszedł na boisko kosztem Theo Walcotta.

W 82. minucie Kanonierzy wypracowali sobie zdecydowanie najlepszą sytuację w meczu. Przepiękne podanie na wolne pole posłał Santi Cazorla, a Olivier Giroud, który wyszedł sam na sam z Mignooletem, strzelił obok bramki.

Do końca meczu nic nie uległo zmianie, a Chris Foy zakończył spotkanie z bezbramkowym remisem na tablicy wyników, który uradować może jedynie Martina O'Neila i jego Sunderland, gdyż to podopieczni Arsene'a Wengera byli wyraźnie dominującą stroną w tym spotkaniu. Moc niewykorzystanych sytuacji, zawsze o jeden zwód za dużo Gervinho i szczelna defensywa Czarnych Kotów - to trzy najważniejsze powody, przez które Arsenal nie zwyciężył w tym meczu.

Raport pomeczowySunderland autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
kb8konrad komentarzy: 143223.08.2012, 07:37

po wczorajszym meczu wywindowało mnie z 65 na 2 miejsce w FPL Kanonierzy.com !

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.08.2012, 01:02

patrykob, Marca? Niby promadrycka gazeta, ale sporo w niej plotek, ploteczek i innych zgadywanek.

Ostatni kwiatek Marcy:

realmadrid.pl/index.php?co=aktualnosci&id=40718

Przerobione zdjęcie Modricia, że niby już w Madrycie :p Nie zdziwiłbym się, gdyby Sahin pakował walizki do piątku czy poniedziałku, ale czwartek też możliwy. Takie gazety tworzą całą historię na podstawie jakiegoś urywku wypowiedzi jak ten Mourinho, że Sahin w drodze do Anglii. Zgadywanka, może trafią i jutro zobaczymy Sahina w Arsenalu :-)

taka bialorus ma co 2 lata te bate w lm

A Polska za 30 lat wejdzie ja pitole....

MateuszK4nonier komentarzy: 440423.08.2012, 00:57

Nazywa się "nostalgia chroniczna", nie "tęsknota za domem" akurat tą chorobę miał Reyes.

sithael komentarzy: 63423.08.2012, 00:54

tomekafc95 komentarzy: 413623.08.2012, 00:54

to jak ta choroba sie zwie :D

MateuszK4nonier komentarzy: 440423.08.2012, 00:53

Tęskni za domem ? Hahaha to nie o to chodzi :D Po prostu chłopak nie może opuszczać miejsc mu znanych, bo dostaje ataku paniki.

zuczek1987 komentarzy: 640323.08.2012, 00:53

o cholera haha ale motyw :D dzięki

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.08.2012, 00:51

ten sklad co dal koles robilby wrazenie ale poszla polowa....

tomekafc95 komentarzy: 413623.08.2012, 00:51

@zuczek1987 on cierpi na to ze teskni za domem ale czytalem ze chodzil na terapie i ze jest wszytko ok ;]

zuczek1987 komentarzy: 640323.08.2012, 00:51

ja nie mowie że jest beznadziejny tylko że jest slaby gibbs to ta sama półka co clichy tylko ze ma większy potencjał Clichy robił takie błędy w obronie ze kilka razy z krzesła spadłem

MateuszK4nonier komentarzy: 440423.08.2012, 00:50

zuczek@
gwizdek24.se.pl/pilka-nozna/pilka-nozna/mesjasz-ktory-walczy-z-lekiem_119872.html

zuczek1987 komentarzy: 640323.08.2012, 00:49

kondzioWlite - > jakie problemy psychiczne ?!

MateuszK4nonier komentarzy: 440423.08.2012, 00:49

Kondzio@
Jaki skład masz po pierwszej kolejce ? Podejrzewam, że karta poszła w ruch hmmm ? :P

Shell11 komentarzy: 9123.08.2012, 00:49

Adebayor - najemnik, brutal, cham - ok. Beznadziejny piłkarz - nie.
Clichy>Gibbs

tomekafc95 komentarzy: 413623.08.2012, 00:48

juz widze po pierwszym meczu skreslanie widze....

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.08.2012, 00:48

shell11

poldi nawet za 10 kolejek nie bedzie na poziome Ade obiektywnie...

KondzioElite komentarzy: 618723.08.2012, 00:47

zuczek: Nawet jeśli, to ma problemy psychiczne i raczej nigdy nie opuści Sevilli.

KondzioElite komentarzy: 618723.08.2012, 00:46

Rivaldo: Kto powiedział, że chcę? Dla mnie to zawodnik lepszy od Gervinho. Przynajmniej na mocniejszych rywali. Chętnie bym go zatrzymał w składzie, ale myślę, że prawdopodobne jest to, że odejdzie w przyszłym roku.

zuczek1987 komentarzy: 640323.08.2012, 00:46

shell11 - nie fajny clichy i ade sa slabi

zuczek1987 komentarzy: 640323.08.2012, 00:45

z tym jesúsem navasem to coś poważnego ?

kondzioelite

a gdzie ja napisalem ze chce gadac o nich , chcesz trzeci filar tamtego sezonu sprzedac?

MateuszK4nonier komentarzy: 440423.08.2012, 00:43

O kuwa. Klawa mi sie y****lo 66 Sorry

MateuszK4nonier komentarzy: 440423.08.2012, 00:42

3 lata to duyo _W takim rayie Fabregas gra u nas caa epok.

tomekafc95 komentarzy: 413623.08.2012, 00:41

powiedz co walcott zrobil w meczu z sunderlandem niccccccccccccc zeroooo

KondzioElite komentarzy: 618723.08.2012, 00:41

Rivaldo: Czyli uważasz, że lepiej mówić o Songu i Robinie? Racja, przecież przez ciągłe mówienie o tym oni powrócą do składu!

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.08.2012, 00:39

ze tez bastos tyle lat w lyonie co?

JP3 komentarzy: 175523.08.2012, 00:38

Wczoraj mówiło sie o Lisandro Lopezie i Bastosie. Jest coś jeszcze o nich słychać, czy to jednodniowe ploty?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.08.2012, 00:37

odszedl rvp i song a wy tu gadu gadu o sprzedazy theo.... my god

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.08.2012, 00:37

marca.com/2012/08/22/en/football/real_madrid/1345659418.html

Sahin pożegnał się z swoimi kolegami .

MateuszK4nonier komentarzy: 440423.08.2012, 00:35

Ja prawie cały skład wymieniłem poprzez tą Wild Kartę. Ale na mój poprzedni skład i tak nie było mocnych, był mistrzowski, ten jest jeszcze bardziej ^^

KondzioElite komentarzy: 618723.08.2012, 00:35

Klama: Ja miałem Hazarda i Nolana :P Do tego posadziłem na ławce 16 pkt, a w składzie zostawiłem Allena, Aguero, Lescotta ;x

Klama komentarzy: 3971 newsów: 223.08.2012, 00:34