Bezbramkowy remis z Sunderlandem na inaugurację ligi

Bezbramkowy remis z Sunderlandem na inaugurację ligi 18.08.2012, 16:51, Sebastian Czarnecki 11789 komentarzy

Pełna kontrola w meczu, ale jednocześnie brak wykończenia sytuacji - wydaje się, że po odejściu Robina van Persiego nie ma na razie kto zdobywać bramek dla londyńskiego Arsenalu, mimo że były ku temu okazje. W pierwszym ligowym spotkaniu Kanonierzy, podobnie jak przed rokiem, muszą zadowolić się bezbramkowym remisem i zaledwie jednym punktem w tabeli.

Od pierwszych minut w pierwszym składzie Arsenalu nie zabrakło dwóch nowych nabytków, czyli Santiego Cazorli i Lukasa Podolskiego. O ile ten pierwszy zaprezentował się ze świetnej strony i można śmiało uznać go za najlepszego piłkarza The Gunners w meczu, tak temu drugiemu zdecydowanie brakowało szybkości, wykończenia i pomysłu na grę. Największy żal do siebie na pewno będzie miał inny nowy nabytek Arsene'a Wengera - Olivier Giroud - który pojawił się na murawie z ławki rezerwowych, a mimo to udało mu się zmarnować piłkę meczową, która mogła przesądzić o wyniku.

W meczowej osiemnastce zabrakło przede wszystkim Aleksa Songa, który już wczoraj pożegnał się z kolegami z drużyny i wyruszył do Barcelony, z którą w najbliższym czasie podpisze długoterminową umowę. Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Diaby (68. Ramsey), Arteta, Cazorla - Walcott (77. Arszawin), Gervinho, Podolski (63' Giroud)

Sunderland: Mignolet - Gardner, Cuellar, O'Shea, Richardson - Larsson (79. Meyler), Sessegnon (63' Saha), Colback, Cattermole, McClean - Campbell (68. Elmohamady)

Już w piątej minucie spotkania gracze z Sunderlandu mogli wyjść na prowadzenie. Lewym skrzydłem urwał się James McClean i z ostrego kąta spróbował zaskoczyć Wojtka Szczęsnego, ale temu udało się jednak sparować to uderzenie.

Dosłownie kilka sekund później z kontratakiem ruszyli Kanonierzy. Samotny rajd przeprowadził Santi Cazorla, który następnie potężnie huknął z dystansu w światło bramki. Mignolet popisał się jednak piękną paradą i z trudem odbił uderzenie. Jak na razie w pojedynku bramkarzy 1:1.

W 11. minucie Czarne Koty przeprowadziły kolejny atak, który mógł skończyć się bramką. Sessegnon zobaczył wybiegającego Colbacka i bez zastanowienia podał mu piłkę. Rudowłosy zawodnik uderzył z pierwszej piłki w środek bramki, a Szczęsny na raty złapał futbolówkę.

W 19. minucie świetną akcję lewym skrzydłem przeprowadził Gervinho, który urwał się obrońcy, potem minął dwóch kolejnych, a następnie podał piłkę do środka pola, gdzie czekali Santi Cazorla i Lukas Podolski. Między dwoma zawodnikami wystąpiło pewne nieporozumienie, a strzał z niedogodnej pozycji ostatecznie oddał Hiszpan, ale nie trafił w światło bramki.

Trzy minuty później podopieczni Arsene'a Wengera wypracowali sobie kolejną dogodną sytuację. Diaby świetnie uruchomił prawym skrzydłem Jenkinsona, a ten natychmiast dośrodkował w pole karne, gdzie czekał Podolski. W polu karnym Sunderlandu wytworzyło się spore zamieszanie, a piłka w ostatecznym rozrachunku wyszła na rzut rożny.

Kanonierzy wciąż atakowali. W 25. minucie Cazorla ruszył lewym skrzydłem i dobrze dośrodkował w pole karne, gdzie na piłkę czekał Theo Walcott. Strzał głową niskiego Anglika był jednak daleki od ideału. Dwie minuty później Diaby oddał zaskakujący strzał po ziemi, z którym Mignolet miał spore kłopoty, ale ostatecznie wybił piłkę na rzut rożny.

W 42. minucie Kanonierzy przeprowadzili najgroźniejszą akcję pierwszej połowy. Akcję świetnym odbiorem piłki zapoczątkował Arteta, następnie piłka rzez Cazorlę trafił do Theo, a ten z prawego skrzydła podał do wybiegającego Podolskiego, ale ten nie potrafił wykorzystać dogodnej sytuacji i w ostatnim momencie został zablokowany.

Do końca pierwszej połowy nie zdarzyło się już nic wartego uwagi. Chris Foy odgwizdał przerwę przy stanie 0:0.

Druga połowa meczu rozpoczęła się bardzo anemicznie. Kanonierzy wciąż kontrolowali tempo pojedynku, aczkolwiek nie potrafili w żaden sposób zagrozić bramce Mignoleta, do której szczelnie dostępu bronili obrońcy Czarnych Kotów. Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 58. minucie, kiedy to z rzutu wolnego groźne uderzył Podolski. Groźnie, ale niecelnie.

Z minuty na minutę Kanonierzy zaczynali się coraz bardziej rozkręcać. W 60. minucie ładnie z powietrza uderzył Cazorla, ale zabrakło mu kilkunastu centymetrów do szczęścia. Dwie minuty później ładna składna akcja Arsenalu zakończyła się strzałem Walcotta z ostrego kąta.

W 63. minucie Olivier Giroud wszedł na boisko kosztem Podolskiego. W tym samym czasie zmianę przeprowadził również Martin O'Neill, wprowadzając Louisa Saha w miejsce Sessegnona.

Sześć minut później obaj menedżerowi znowu przeprowadzili równoczesne zmiany. W Arsenalu Ramsey zastąpił Diaby'ego, zaś w Sunderlandzie za Campbella wszedł Elmohammady.

W 77. minucie Arszawin wszedł na boisko kosztem Theo Walcotta.

W 82. minucie Kanonierzy wypracowali sobie zdecydowanie najlepszą sytuację w meczu. Przepiękne podanie na wolne pole posłał Santi Cazorla, a Olivier Giroud, który wyszedł sam na sam z Mignooletem, strzelił obok bramki.

Do końca meczu nic nie uległo zmianie, a Chris Foy zakończył spotkanie z bezbramkowym remisem na tablicy wyników, który uradować może jedynie Martina O'Neila i jego Sunderland, gdyż to podopieczni Arsene'a Wengera byli wyraźnie dominującą stroną w tym spotkaniu. Moc niewykorzystanych sytuacji, zawsze o jeden zwód za dużo Gervinho i szczelna defensywa Czarnych Kotów - to trzy najważniejsze powody, przez które Arsenal nie zwyciężył w tym meczu.

Raport pomeczowySunderland autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Matheo14 komentarzy: 55122.08.2012, 23:29

o widzę, że nie tylko Ja tu jestem Ostrowiakiem : )

kb8konrad komentarzy: 143222.08.2012, 23:28

taki hazard to idealnie pasowal by do nas.
nieżle sobie pykaja z matą.
ale poza nim to chelsea słabiutko grali dziś.

kanonierosll komentarzy: 197922.08.2012, 23:28

@pinguite a co przeszkadzamy?;d

PapCio123 komentarzy: 107722.08.2012, 23:28

z ostrowa

Pinguite komentarzy: 1502022.08.2012, 23:27

Papcio i kanonierosll > Idźcie na PW z takimi rozmowami. Tam można spokojnie prywatnie flirtować.

cieniak14 komentarzy: 172722.08.2012, 23:26

szykuje M"vile :)

afckonrad9101 komentarzy: 783422.08.2012, 23:25

Miejmy nadzieje ze Wenger poza sciagnieciem Sahina szykuje cos jeszcze na to okienko

kb8konrad komentarzy: 143222.08.2012, 23:23

to moze póżniej odbić się na formie zawodników chelsea tyle trudnych meczy w tak krótkim czasie.

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148922.08.2012, 23:22

czarny7777777
No, jeśli liczyć o tarczę, to się zgadza 3 mecze.

kanonierosll komentarzy: 197922.08.2012, 23:22

Konin

afckonrad9101 komentarzy: 783422.08.2012, 23:22

Jeszcze jeden skrzydlowy szczegolnie w przypadku odejscia Arshavina by sie przydal, oczywiscie nie bezglowy jezdziec a pilkarz nieprzewidywalny, ktory zejdzie do srodka , zagra kombinacyjnie czy uderzy z dystansu takich u nas brakuje no moze poza Alexem ktory ma uderzenie i kombinacyjnie tez zagrac potrafi, ale Gerw to tylko drybling a Theo szybkosc i szybkosc...;]

PapCio123 komentarzy: 107722.08.2012, 23:22

a bo jestem z wielkopolski

czarny7777777 komentarzy: 251622.08.2012, 23:21

zagrał jeszcze w meczu o tarcze wiec 3(o stawkę) mecze(ligowe 2 ) a mecz z Newcastle juz w ten weekend

kb8konrad komentarzy: 143222.08.2012, 23:20

FPL:
hazard - kapitan , bronek na obronie i wszystko jasne ;)

Pinguite komentarzy: 1502022.08.2012, 23:18

pauleta19 > Oj tam, na początku Chelsea miała niezbyt wymagających rywali. Taki z dolnej półki. Praktycznie z najniższej półki Premier League. Ciekawe jak Hazard się spisze z Arsenalem, MCity, MU, Newcastle, Tottenham, Everton, Liverpool.

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148922.08.2012, 23:17

Zasadniczo, to nawet w dwóch meczach pięć asyst.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 122.08.2012, 23:15

Pinguite, może i złapie, ale na razie natłukł 6pkt Chelsea. Tego nikt mu nie odbierze.

songoku95, oby nie musieli pisać takich komentarzy i Sahin do nas zawitał :-)

czarny7777777 komentarzy: 251622.08.2012, 23:15

hazard 3 mecze 5 asyst (ciekawe ile wszystkie nasze nowe nabytki beda miec łącznie goli i asyst w 3 mecze :)

kanonierosll komentarzy: 197922.08.2012, 23:15

arsenal nie spamuj!...

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 622.08.2012, 23:15

lovethegunners -> znadz sobie fanke arsenalu, duzo jest takich na emirates :D

grand92 komentarzy: 793722.08.2012, 23:14

NBW

kurde no tak oni grali z Wigan a mi się popieprzyło że grali z Southampton , no ale to nie zmienia faktu że najpierw niech pokaże coś w meczach z top4

batofator komentarzy: 237622.08.2012, 23:13

pumeks ->A moja ze mną tylko mecz z wilkami w ubiegłym sezonie oglądała (1-1). Ale przeżywała jak rasowy fan angielskiej piłki ;)

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148922.08.2012, 23:12

Pamiętam jak raz (chyba po pamiętnym 8:2) Young nabił mi 23 i jeszcze zdaje się go miałem na kapitana.

pumeks komentarzy: 2080822.08.2012, 23:11

Moja małżonka ogląda ze mną mecze już 3 sezon :-D
Oczywiście nie w całości, bo wtedy nawet ja bym się zdziwił ale spokojnie kojarzy graczy, pewnie czyta pokryjomu o transferach :-) ale konta na kanonierzy.com nie chce założyć .. niby czasu nie ma ....

Marzag komentarzy: 41256 newsów: 122.08.2012, 23:11

Grand92, nie wazne z kim, 5 asyst to świetny wynik

Pinguite komentarzy: 1502022.08.2012, 23:11

W sumie Hazard nabił 21 punktów. Jak masz go na kapitana to 42. Ale pewnie dostanie jeszcze jakiegoś punkta bonusowego.

zychuasnl komentarzy: 35722.08.2012, 23:11

Panowie jak tam plotki o naszych "przyszłych" transferach ?

Ars3n komentarzy: 1235422.08.2012, 23:10

afckonrad
Pewnie sa z Sahinem i ukrywaja je poki oficjala nie ma.

SzczecinWGrze90 komentarzy: 148922.08.2012, 23:10

pumeks
To ile jej punktów Hazard nabił? W meczach z Wigan i Reading, w sumie 5 asyst... Pewnie tyle co mój cały team, bo w tym tygodniu tragedia.

grand92 komentarzy: 793722.08.2012, 23:09

o tak boski Hazard , 5 asyst w 2 meczach ale to że Chelsea grała z beniaminkami to już nie ważne ;)

pumeks komentarzy: 2080822.08.2012, 23:08

@SzczecinWGrze90

Zrobiła sobie Hazarda kapitanem i wyjaśniła kwestię, bo u mnie Torres kapitanem....:-D

batofator komentarzy: 237622.08.2012, 23:07

Pumeks- Twoja żona interesuje sie PL czy tylko tak sbie gra?

afckonrad9101 komentarzy: 783422.08.2012, 23:07

Nie ma zadnych fotek z treningow Kanonierow?;p PRzestali robic sobie foty...?;p

patrykob komentarzy: 3424 newsów: 322.08.2012, 23:06

@Maikelosik, był już w Londynie w poniedziałek wieczorem... Nie wiadomo co się stało...

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 222.08.2012, 23:06

sahin jest potwierdzony przez wiele wiarygodnych źródeł i nie może być inaczej

creatiVe4 komentarzy: 376422.08.2012, 23:05

youtube.com/watch?v=HM0rcBj40CM

Do Songa :>

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 222.08.2012, 23:05

dzisiaj sahin był jeszcze na treningu realu. mam nadzieję, że jutro już będzie w londynie

GunnerForLife komentarzy: 335522.08.2012, 23:05

Hazard ma 5 asyst. W pierwszym meczu karny + asysta przy golu Ivanovicia. W tym meczu karny + ivanovic i cahill.

songoku95 komentarzy: 2348622.08.2012, 23:05