Bezsilny Arsenal, świetny występ bramkarza Wilków

Bezsilny Arsenal, świetny występ bramkarza Wilków 27.12.2011, 16:50, Sebastian Czarnecki 2059 komentarzy

Niestety okazało się, że na żołądkach Kanonierów - a zwłaszcza Robina van Persiego - wciąż ciążyły wigilijne potrawy, przez co zaprezentowali się bardzo nieskutecznie i nie potrafili pokonać o wiele słabiej dysponowanego Wolverhamptonu. Wilki zademonstrowały się fatalnie, jednak wystarczyło im to do wywiezienia jednego punktu z murawy The Emirates. To kolejny taki przypadek, kiedy Arsenal nie potrafi zdobyć kompletu punktów, kiedy czołówka angielskiej Premier League również notuje wpadki.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny, Djourou, Koscielny, Mertesacker, Vermaelen, Song, Arteta, Rosicky, Gervinho, Van Persie, Benayoun.

Wolverhampton: Hennessey, Henry, Fletcher, Ward, Hunt, Johnson, Berra, Jarvis, Milijas, Zubar, Forde.

Od początku mecz widać było wyraźną dominację Kanonierów, którzy nie dawali ekipie gości dojść do żadnego słowa. Wilki starały się grać rozsądnie w obronie, a następnie wychodzić z kontrami - nie przynosiło to jednak większych korzyści.

W 7. minucie Kanonierzy objęli prowadzenie. Świetnie zachował się samotnie wyprowadzający atak Rosicky, który w odpowiednim momencie zwolnił grę i uruchomił lepiej ustawionego Benayouna. Ten bez chwili zawahania wypuścił Gervinho, który wyszedł sam na sam z Hennesseyem, zwiódł go i umieścił futbolówkę w pustej bramce!

Osiem minut później Gervinho mógł dopisać do swojego dorobku asystę, jednak Van Persie nie potrafił wykorzystać dobrego podania na wolne pole od swojego kolegi z formacji ofensywnej.

W 17. minucie przeprowadzający rajd Benayoun potknął się na piłce w polu karnym rywala. Gdyby spotkanie to sędziował Howard Webb, zapewne wskazałby na jedenasty metr - tak jak we wczorajszym meczu Sunderlandu z Evertonem.

W kolejnych minutach gra się nieco uspokoiła. Na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać do 29. minuty, kiedy to Van Persie wywalczył piłkę od Henry'ego i podał do Banyouna. Izraelczyk dograł do Artety, który chciał zdobyć swoją czwartą bramkę w tym sezonie, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońcę.

Minutę później do bramki Hennesseya mógł trafić sam Robin van Persie, jednak tym razem na wysokości zadania stanął sam golkiper Wilków.

Pomimo beznadziejnej gry, Wilkom sprzyjało szczęście. Piłka po dziwnym wybiciu Hunta i rykoszecie trafiła na głowę Fletchera, który szczęśliwie umieścił ją w bramce Szczęsnego. Polski golkiper niestety nie zakończy swojego 50. występu w barwach Arsenalu z czystym kontem.

Do końca pierwszej części spotkania wynik nie uległ już zmianie. Jak dotąd Kanonierzy nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, co - patrząc na grę obu zespołów - jest wynikiem wielce niesprawiedliwym. Miejmy nadzieję, że w drugiej odsłonie meczu obejrzymy ciekawsze widowisko i więcej bramek.

W 55. minucie arbiter powinien był odgwizdać rzut karny po tym, jak jeden z obrońców Wilków zagrał ręką we własnym polu karnym. Pretensje graczy Arsenalu były jak najbardziej uzasadnione, a Thomas Vermaelen otrzymał nawet żółty kartonik za niepotrzebną dyskusję z sędzią.

Ataki Kanonierów były coraz bardziej desperackie, chaotyczne i... bezskuteczne. Wenger postanowił urozmaicić nieco swoją formację ofensywną, więc w 63. minucie w bój, kosztem Benayouna, posłał Arszawina.

W 66. minucie Van Persie był o krok od zdobycia bramki po tym, jak oddał atomowe uderzenie z rzutu wolnego. Kapitalną interwencją popisał się jednak Hennessey.

Bezsilność Kanonierów połączona była z frustracją. W 68. minucie Alex Song postanowił zabawić się z dwoma zawodnikami Wilków w Wrestling i w kilka sekund obu powalił na ziemię. Kameruńczyk powinien się cieszyć, że skończyło się tylko żółtą kartką.

W 70. minucie Aaron Ramsey zastąpił na murawie Aleksa Songa.

Nieoczekiwanie dobrze w mecz wkomponował się Ramsey, który do ostatniej kropli potu walczył o futbolówkę w polu karnym Wilków i wyszedł z tego starcia zwycięsko. Futbolówka trafiła pod nogi Van Persiego, ten odegrał do Rosicky'ego, który oddał mocny strzał... obok bramki Wolves.

Od 75. minuty dobrze broniące się Wilki musiały radzić sobie w dziesiątkę, bowiem Milijas otrzymał czerwony kartonik za brutalne wejście w Artetę.

W 79. minucie kapitalną szansę na objęcie prowadzenia zmarnował Van Persie, któremu w głowie na pewno siedzi myśl o pobiciu rekordu Shearera. Holender kolejny raz nie stanął na wysokości zadania i zmarnował dogodną okazję do zdobycia bramki. Minutę później groźny strzał z dystansu oddał Arszawin, ale i jemu zabrakło odrobiny szczęścia.

Nieudanych strzałów kapitana Arsenalu ciąg dalszy. Holender najpierw nie potrafił pokonać Hennesseya z rzutu wolnego, a kilkadziesiąt sekund później z najbliższej odległości oddał strzał wprost w jego klatkę piersiową.

Arsene Wenger postawił wszystko na jedną kartę. W 85. minucie Marouane Chamakh wszedł na boisko za Johana Djourou.

Oblężenie bramki Wilków wciąż trwało. Najpierw Vermaelen zmarnował świetne podanie od Arszawina, a następnie Van Persie kolejny raz nie potrafił odnaleźć się w dogodnej sytuacji strzeleckiej.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Na naganę zasłużyła sobie cała formacja ofensywna Arsenalu, jednak najgorzej ze wszystkich zaprezentował się Robin van Persie, który nie dość, zagrał strasznie samolubnie, to nie potrafił wykorzystać masy sytuacji, po których powinny paść bramki. Niestety to nie był dobry dzień Holendra, któremu najwyraźniej potrzebny jest odpoczynek, gdyż w chwili obecnej jest tylko cieniem samego siebie.

Premier LeagueWolverhampton Wanderers autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997329.12.2011, 08:25

na dobry dzien taki news :D

zimbio.com/Live+Soccer+TV+Links/articles/EHcMvwjsVmN/Arsenal+told+pay+20m+French+international

henry147 komentarzy: 136629.12.2011, 01:24

Nikogo nie ma

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.12.2011, 00:54

Henry had talks with Arsenal yesterday and is due to step up his training with the club today to get him ready to make a return. (Mirror)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.12.2011, 00:53

youtube.com/watch?v=mKNNfnyB0Lo

Henry na Emirates Cup przeciwko nam pokazał ,że dalej potrafi grać świetnie ;p

henry147 komentarzy: 136629.12.2011, 00:50

To prawda że Henio jest bliski powrotu do nas

amadeo komentarzy: 514929.12.2011, 00:48

Ryo mógłby pograć choć jeden pełny sezon w jednym ze słabszych klubów PL, np. w jednym z beniaminków lub w Boltonie, jak kiedyś Wilshere. Wtedy moglibyśmy go porównywać z AOX'em.

Maximilliano komentarzy: 82329.12.2011, 00:48

Dobra... Idę spać, niech śni Wam sie pamiętny mecz Arsenal-Barcelona :D

Maximilliano komentarzy: 82329.12.2011, 00:45

Niby tak. Niema co ryzykowac strate punktów.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.12.2011, 00:43

Maximilliano > Niby dlaczego mam wierzyć ? :D
Nie mam żadnych argumentów niestety by wierzyć ;/ Ryo poza ten , powinien iść na wypożyczenie .

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 929.12.2011, 00:43

bo Ryo nie jest jeszcze przygotowany do gry w PL. jak siedzi na ławce to jest cud nie mówiąc już o grze w pierwszej 11. niech w Styczniu idzie pograć na wypożyczeniu a w lecie zobaczymy co z niego będzie ;p

Maximilliano komentarzy: 82329.12.2011, 00:41

Arsenal_1886
Czemu niewieżysz w występ Ryo? Wiara czyni cuda.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16829.12.2011, 00:40

@Vpr
Yeah, I'm Captain Obvious. ^^

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 929.12.2011, 00:39

Cudi

tak tak, jest tak samo gotowy do gry jak Chamberlain. jak do wyboru jest Arsha i Anglik to Boss i tak stawia na Ruska, tak jest gotowy ;p to samo tyczy się Chamakha i Parka.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.12.2011, 00:38

Jak nie Rusek to Benayoun ,bo w grę Ryo nie
wierze .

C888 > Dokładnie ;p Na Leeds mam nadzieje ,że wyjdziemy taką pomocą i ofensywą -
--Frimpong--Coquelin--
--AOC----Park----Arshavin--
-----------Henry-------------
Oczywiście to będzie ostatni mecz Arshavina mam nadzieje :D

kamil_9414 komentarzy: 282829.12.2011, 00:38

23 grudnia, korzystając ze świątecznej przerwy w rozgrywkach i treningach, Victor Valdés udał się na urlop na wyspę Fuerteventura, leżącą w archipelagu Wysp Kanaryjskich. W czasie wakacji doszło jednak do nieszczęśliwego wypadku. Podczas nurkowania u wybrzeży wyspy, golkiper Barcelony został zaatakowany przez rekina. Po incydencie gracz został przetransportowany do szpitala.
:d
Może rekiny wyczuwają te ich DNA?

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56729.12.2011, 00:37

Vandal > no shit, Sherlock :P

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9829.12.2011, 00:37

@Conrado: Chyba coś przegapiłeś, bo Wenger ostatnio wyraźnie powiedział, że Park jest gotów do gry. :P

Maximilliano komentarzy: 82329.12.2011, 00:37

C888>
Nie porównujmy "starego" , "wypalonego" Arshavina z młodym Ryo czy Alexem a Park ciężko pracuje i zasłużył na szansę.

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16829.12.2011, 00:36

@Vpr
Ten rekord to mu ciąży najwyraźniej.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 929.12.2011, 00:36

emocje były i to nie małe.
ja też stawiam na Chamakha. Park pewnie zagra z Leeds, przecież nadal przechodzi proces 'adaptacji' :D

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9829.12.2011, 00:35

@Vandal: IMO Wenger nie odbierze mu szansy na rekord i dam mu przynajmniej 30 minut jak zacznie na ławce.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 929.12.2011, 00:34

Vpr

albo nawet i tak, nie pamiętam dokładnie. na godzinę nie popatrzyłem ale była satysfakcja, że jednak Wenger zdecydował się wzmocnić zespół.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56729.12.2011, 00:34

Vandal > ale wiesz, przecież on na rekord idzie :P

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.12.2011, 00:34

Cudi > Obstawiam ,że Chamakh zagra od początku ,a Robin wejdzie wrazie co na ostatnie 30 minut .

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.12.2011, 00:33

C888 > Oglądałem to ,jak i koniec okienka zimowego w 2011 roku . Emocje do ostatniej chwili zamknięcia okienka . Obyśmy my do końca nie musieli czekać na transfery .
Henry ma być już od 1 stycznia .
Najlepiej również jak i jakiś obrońca na wypożyczenie . Dla mnie Podolski trafi pod warunkiem jak Arshavin odejdzie .

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16829.12.2011, 00:33

@Cudi
Jeżeli od pierwszych minut zagrałby Park, to why not? A nuż chłopcy zagrają wyśmienicie i Robin nie będzie musiał wchodzić.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 929.12.2011, 00:32

Maximilliano

tak tak, jeszcze Squillaci i Almunia. chesz wtorkowe bicie głową w mur zobaczyć znowu? ;p

Maximilliano komentarzy: 82329.12.2011, 00:31

Wydaję mi się że w sprzedarzy piłkarzy typu Arshavin, Chamkh problemem nie będzie wysokość wynagrodzenia, lecz suma odstępnego jaką rząda Arsenal.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56729.12.2011, 00:31

Dopiero o 00:06 Craig Slater stojący przed Emirates wypowiedział te słowa: "I can confirm now, that Mikel Arteta... is an Arsenal player!"

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 929.12.2011, 00:30

pamiętam jak na SkySports coś o 23:55 dopiero potwierdzili, że Arteta na pewno zostanie piłkarzem Arsenalu. do ośrodka treningowego przyjechał dużo wcześniej także ostro musiał Boss negocjować ^^

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9829.12.2011, 00:29

BTW, myślicie, że Wenger da Robinowi pograć od początku w sobotę?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.12.2011, 00:29