Bezsilny Arsenal, świetny występ bramkarza Wilków

Bezsilny Arsenal, świetny występ bramkarza Wilków 27.12.2011, 16:50, Sebastian Czarnecki 2059 komentarzy

Niestety okazało się, że na żołądkach Kanonierów - a zwłaszcza Robina van Persiego - wciąż ciążyły wigilijne potrawy, przez co zaprezentowali się bardzo nieskutecznie i nie potrafili pokonać o wiele słabiej dysponowanego Wolverhamptonu. Wilki zademonstrowały się fatalnie, jednak wystarczyło im to do wywiezienia jednego punktu z murawy The Emirates. To kolejny taki przypadek, kiedy Arsenal nie potrafi zdobyć kompletu punktów, kiedy czołówka angielskiej Premier League również notuje wpadki.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny, Djourou, Koscielny, Mertesacker, Vermaelen, Song, Arteta, Rosicky, Gervinho, Van Persie, Benayoun.

Wolverhampton: Hennessey, Henry, Fletcher, Ward, Hunt, Johnson, Berra, Jarvis, Milijas, Zubar, Forde.

Od początku mecz widać było wyraźną dominację Kanonierów, którzy nie dawali ekipie gości dojść do żadnego słowa. Wilki starały się grać rozsądnie w obronie, a następnie wychodzić z kontrami - nie przynosiło to jednak większych korzyści.

W 7. minucie Kanonierzy objęli prowadzenie. Świetnie zachował się samotnie wyprowadzający atak Rosicky, który w odpowiednim momencie zwolnił grę i uruchomił lepiej ustawionego Benayouna. Ten bez chwili zawahania wypuścił Gervinho, który wyszedł sam na sam z Hennesseyem, zwiódł go i umieścił futbolówkę w pustej bramce!

Osiem minut później Gervinho mógł dopisać do swojego dorobku asystę, jednak Van Persie nie potrafił wykorzystać dobrego podania na wolne pole od swojego kolegi z formacji ofensywnej.

W 17. minucie przeprowadzający rajd Benayoun potknął się na piłce w polu karnym rywala. Gdyby spotkanie to sędziował Howard Webb, zapewne wskazałby na jedenasty metr - tak jak we wczorajszym meczu Sunderlandu z Evertonem.

W kolejnych minutach gra się nieco uspokoiła. Na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać do 29. minuty, kiedy to Van Persie wywalczył piłkę od Henry'ego i podał do Banyouna. Izraelczyk dograł do Artety, który chciał zdobyć swoją czwartą bramkę w tym sezonie, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońcę.

Minutę później do bramki Hennesseya mógł trafić sam Robin van Persie, jednak tym razem na wysokości zadania stanął sam golkiper Wilków.

Pomimo beznadziejnej gry, Wilkom sprzyjało szczęście. Piłka po dziwnym wybiciu Hunta i rykoszecie trafiła na głowę Fletchera, który szczęśliwie umieścił ją w bramce Szczęsnego. Polski golkiper niestety nie zakończy swojego 50. występu w barwach Arsenalu z czystym kontem.

Do końca pierwszej części spotkania wynik nie uległ już zmianie. Jak dotąd Kanonierzy nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, co - patrząc na grę obu zespołów - jest wynikiem wielce niesprawiedliwym. Miejmy nadzieję, że w drugiej odsłonie meczu obejrzymy ciekawsze widowisko i więcej bramek.

W 55. minucie arbiter powinien był odgwizdać rzut karny po tym, jak jeden z obrońców Wilków zagrał ręką we własnym polu karnym. Pretensje graczy Arsenalu były jak najbardziej uzasadnione, a Thomas Vermaelen otrzymał nawet żółty kartonik za niepotrzebną dyskusję z sędzią.

Ataki Kanonierów były coraz bardziej desperackie, chaotyczne i... bezskuteczne. Wenger postanowił urozmaicić nieco swoją formację ofensywną, więc w 63. minucie w bój, kosztem Benayouna, posłał Arszawina.

W 66. minucie Van Persie był o krok od zdobycia bramki po tym, jak oddał atomowe uderzenie z rzutu wolnego. Kapitalną interwencją popisał się jednak Hennessey.

Bezsilność Kanonierów połączona była z frustracją. W 68. minucie Alex Song postanowił zabawić się z dwoma zawodnikami Wilków w Wrestling i w kilka sekund obu powalił na ziemię. Kameruńczyk powinien się cieszyć, że skończyło się tylko żółtą kartką.

W 70. minucie Aaron Ramsey zastąpił na murawie Aleksa Songa.

Nieoczekiwanie dobrze w mecz wkomponował się Ramsey, który do ostatniej kropli potu walczył o futbolówkę w polu karnym Wilków i wyszedł z tego starcia zwycięsko. Futbolówka trafiła pod nogi Van Persiego, ten odegrał do Rosicky'ego, który oddał mocny strzał... obok bramki Wolves.

Od 75. minuty dobrze broniące się Wilki musiały radzić sobie w dziesiątkę, bowiem Milijas otrzymał czerwony kartonik za brutalne wejście w Artetę.

W 79. minucie kapitalną szansę na objęcie prowadzenia zmarnował Van Persie, któremu w głowie na pewno siedzi myśl o pobiciu rekordu Shearera. Holender kolejny raz nie stanął na wysokości zadania i zmarnował dogodną okazję do zdobycia bramki. Minutę później groźny strzał z dystansu oddał Arszawin, ale i jemu zabrakło odrobiny szczęścia.

Nieudanych strzałów kapitana Arsenalu ciąg dalszy. Holender najpierw nie potrafił pokonać Hennesseya z rzutu wolnego, a kilkadziesiąt sekund później z najbliższej odległości oddał strzał wprost w jego klatkę piersiową.

Arsene Wenger postawił wszystko na jedną kartę. W 85. minucie Marouane Chamakh wszedł na boisko za Johana Djourou.

Oblężenie bramki Wilków wciąż trwało. Najpierw Vermaelen zmarnował świetne podanie od Arszawina, a następnie Van Persie kolejny raz nie potrafił odnaleźć się w dogodnej sytuacji strzeleckiej.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Na naganę zasłużyła sobie cała formacja ofensywna Arsenalu, jednak najgorzej ze wszystkich zaprezentował się Robin van Persie, który nie dość, zagrał strasznie samolubnie, to nie potrafił wykorzystać masy sytuacji, po których powinny paść bramki. Niestety to nie był dobry dzień Holendra, któremu najwyraźniej potrzebny jest odpoczynek, gdyż w chwili obecnej jest tylko cieniem samego siebie.

Premier LeagueWolverhampton Wanderers autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56729.12.2011, 00:21

Vandal > starsi fani mówią "Morse nie pasuje do DP". Ja mówię na to: "bullshit". Świetne.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.12.2011, 00:21

Zapewne teraz z QPR zagramy z Chamakhiem lub Parkiem w ataku ,a na Fulham będzie wypoczęty Robin .
Potem na Leeds zagra Thierry z Parkiem w ataku lub ktoś za kimś .

crisadus komentarzy: 850729.12.2011, 00:20

Conrado888 -> Per i Arszawin też podobno dość sporo zarabiają. Ale ręki sobie uciąć nie dam.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.12.2011, 00:20

C888 > Almunia zarabia 40 tysięcy funtów tygodniowo ,a nie napiszę jakiej klasy jest zawodnikiem :D Na pewno nie takiej jak Henry mimo ,że już ma 34 lata .

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56729.12.2011, 00:19

Ajs > jeśli do Henry'ego dołączy Podolski lub inny gość tej klasy, I'm all for it. Ale jeden Titi nie wystarczy, a boję się, że na tym się skończy.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 929.12.2011, 00:18

no to Thierry'ego tygodnióweczka też troszkę obciąży budżet Arsenalu. więcej chyba tylko Persie zarabia :D

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27329.12.2011, 00:18

Vpr-----> toś mnie pocieszył :(

Vandal-----> faktycznie ciekawa wersja!

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.12.2011, 00:17

Arsenal will have to pay his Ł70,000-a-week wages, cover his insurance and get the deal signed off by New York Red Bulls. But negotiations are well advanced and Wenger is confident it will happen.

Henry could even be ready to play against Leeds in the FA Cup on January 9.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9829.12.2011, 00:16

Karwa. Pomińmy Henry'ego na boisku. Thierry w szatni to będzie dopiero bomba.

pemas14 komentarzy: 326 newsów: 229.12.2011, 00:16

Myślałem, że te pierwsze kilkanaście numerów jest już zajęte;)

crisadus komentarzy: 850729.12.2011, 00:16

Vpr -> W reprezentacji grywa na lewej stonie obrony. Ale racja. Z pewnością chciałby grać na środku. Jednak jeśli mamy wypożyczyć jakiegoś defensora to znajdźmy kogoś lepszego, kto by odciążył naszych obrońców. Potrzebują też trochę odpoczynku. Teraz mecze co 3 dni, a oni grają w każdym spotkaniu.

Pinguite komentarzy: 1502029.12.2011, 00:16

IceMan > Suchar? Nooo, suchar. Całe moje życie to jeden wielki suchar.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.12.2011, 00:15

arsenal.com/news/news-archive/-henry-has-shown-his-class-in-training-?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+arsenal-news+%28News+Feed%29

Per pozytywnie o Thierry'm .

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16829.12.2011, 00:15

@Griz
Lepiej łap to. Coś, co wszyscy dobrze znamy, ale jakie chędogie!

youtube.com/watch?v=6MSyFA84u48

Maximilliano komentarzy: 82329.12.2011, 00:14

Kogo byście widzieli (możliwego) na miejsce A.Arshavina ?
Spodziewacie sie jakichś wzmonień, jeżeli wzmocnieniem można też nazwać 17-latka z 3-ej ligi.

crisadus komentarzy: 850729.12.2011, 00:14

Arsenal_1886 -> Niby masz racje, ale jaki sens jest wypożyczać zawodnika, który ma grać tylko w FA Cup. Pamiętajmy, że tygodniówkę ma ciekawą w City. Szczerze powiedziawszy to wolałbym nawet Miquela na lewej stronie niż Anglika.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56729.12.2011, 00:13

Grizman > masz rację, zestarzałeś się do końca. Słabe to :P

crisadus > to nie chodzi o to czy my wolimy oglądać Thomasa. On NIE CHCE grać LB, on cierpi na tej pozycji. Myślisz, że takiemu ice-cold killerowi wystarczy remis z Wolves żeby wywołać taki napad szału jak wczoraj?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.12.2011, 00:13

crisadus > Wiem ,że jest gorszy od naszych lewych obrońców ,lecz on co najwyżej miałby grać w meczach FA CUP jak byśmy grali przeciwko jakimś słabszym ekipom . Na ligowe mecze do czasu powrotu Gibbsa , byśmy mogli grać obroną złożoną z Johana/Sagny jak wróci , Pera , Kosy i Vermy .

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16829.12.2011, 00:12

To by było coś cudownego, gdyby pod koniec lutego Henryk walnął bramę Spursom. I ten śpiew wszystkich fanów... rozmarzyłem się...

Pinguite komentarzy: 1502029.12.2011, 00:11

Czemu wspominacie coś o moście?

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.12.2011, 00:11

pemas14 > Mówi się o 12 lub 31 .

crisadus komentarzy: 850729.12.2011, 00:11

pemas14 -> Weźmie 12, w której grał w reprezentacji trójkolorowych.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 929.12.2011, 00:11

Arsenal_1886

kontrakt Ruska chyba wygasa w lecie. jeżeli tak to jest to ostatnia szansa na to żeby go sprzedać za dobrą kasę.

crisadus komentarzy: 850729.12.2011, 00:10

Nie rozumiem jak możemy wspominać o Bridge. Przecież to przeciętniak. Wolę już oglądać Thomasa.

pemas14 komentarzy: 326 newsów: 229.12.2011, 00:10

Henry bez 14 na plecach to jak klan bez Ryśka ;p. A tak na serio, jeżeli wróci to wg mnie wybierze nr 41.

trojpolifosforansodu komentarzy: 3929.12.2011, 00:09

Ja nie mam pojęcia o co wam chodzi z tymi multikontami. Czytam od pewnego czasu newsy na tej stronie no i załozylem konto. Coś w tym dziwnego?

Pinguite komentarzy: 1502029.12.2011, 00:09

O, Griz widzę, że szuka muzy na sylwestra.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.12.2011, 00:09

Fajnie by było wypożyczyć jakiegoś dobrego lewego defensora ,ale czy Bridgea sprosta zadaniu ?

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27329.12.2011, 00:09

Vpr-----> aha, to trzeba było tak od razu ;D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.12.2011, 00:08

C888 > Moim zdaniem to wszystko zależy od tego czy Arshavin zostanie . Jak tak to możemy zapomnieć o Podolskim przynajmniej do lata .

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27329.12.2011, 00:08

Vpr & Vandal------> btw. łapcie: youtu.be/0loERrRJ-yg kapitalny utwór. Tak, wiem, zestarzałem się do końca...

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56729.12.2011, 00:07

Griz > bo teraz tak samo jak on "stracił cnotę" Vandal, który po miesiącach posiadania twittera dziś pierwszy raz coś napisał :P Wtedy Czarli przyszedł i zaczął Marcina straszyć, że "skończy tak jak on" :P

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 929.12.2011, 00:07

czyli Thierry jednak wraca. a więc temat transferu definytywnego napastnika w Styczniu zamknięty.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.12.2011, 00:06

pemas14 > Prawda ,ale co poradzić .
Theo raczej by nie mógł mu odstąpić 14 na dwa miesiące :D To nie miało by sensu .

crisadus komentarzy: 850729.12.2011, 00:06

Menez aktualnie gra chyba najlepiej z czwórki ofensywnych graczy PSG. Nene jeszcze trzyma poziom, bo Gameiro ostatnimi czasy gra słabo, nie wspominając o tej gwiazdce Pastore.

Pinguite komentarzy: 1502029.12.2011, 00:06

trojcośtam > do lustra, chyba... tak, chyba...

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16829.12.2011, 00:06

@Griz
No kurde, co ty nie powiesz. ;D

pemas14 komentarzy: 326 newsów: 229.12.2011, 00:05

Trochę dziwnie będzie zobaczyć Thierry'ego z innym numerem na koszulce niż 14.

trojpolifosforansodu komentarzy: 3929.12.2011, 00:04

Ping
Do kogo pijesz pisząc o tych multikontach?

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27329.12.2011, 00:03

Vpr-----> odnosząca się do czego? ;D pamiętam, że jak napisał pierwszego tweeta, to był polew, że stracił cnotę, ale teraz ten no-life ma ich pewnie z 20k, więc o co kaman?

Vandal-----> żartowałem przecież.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56729.12.2011, 00:03

Ajs > it's happening, tego jestem pewien. Ale szanse, że ten comeback będzie "wielki" to raczej nikłe. Boję się tego. On ma 34 lata przecież. No i jeśli loan TH będzie jedynym wzmocnieniem ataku... To ja dziękuję, postoję.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.12.2011, 00:03

Lehmann: "Everybody can see that he Gotze is talented. He is also at an ideal age to be developed further."

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16829.12.2011, 00:03