Bezsilny Arsenal, świetny występ bramkarza Wilków

Bezsilny Arsenal, świetny występ bramkarza Wilków 27.12.2011, 16:50, Sebastian Czarnecki 2059 komentarzy

Niestety okazało się, że na żołądkach Kanonierów - a zwłaszcza Robina van Persiego - wciąż ciążyły wigilijne potrawy, przez co zaprezentowali się bardzo nieskutecznie i nie potrafili pokonać o wiele słabiej dysponowanego Wolverhamptonu. Wilki zademonstrowały się fatalnie, jednak wystarczyło im to do wywiezienia jednego punktu z murawy The Emirates. To kolejny taki przypadek, kiedy Arsenal nie potrafi zdobyć kompletu punktów, kiedy czołówka angielskiej Premier League również notuje wpadki.

Oto wyjściowe jedenastki obu zespołów:

Arsenal: Szczęsny, Djourou, Koscielny, Mertesacker, Vermaelen, Song, Arteta, Rosicky, Gervinho, Van Persie, Benayoun.

Wolverhampton: Hennessey, Henry, Fletcher, Ward, Hunt, Johnson, Berra, Jarvis, Milijas, Zubar, Forde.

Od początku mecz widać było wyraźną dominację Kanonierów, którzy nie dawali ekipie gości dojść do żadnego słowa. Wilki starały się grać rozsądnie w obronie, a następnie wychodzić z kontrami - nie przynosiło to jednak większych korzyści.

W 7. minucie Kanonierzy objęli prowadzenie. Świetnie zachował się samotnie wyprowadzający atak Rosicky, który w odpowiednim momencie zwolnił grę i uruchomił lepiej ustawionego Benayouna. Ten bez chwili zawahania wypuścił Gervinho, który wyszedł sam na sam z Hennesseyem, zwiódł go i umieścił futbolówkę w pustej bramce!

Osiem minut później Gervinho mógł dopisać do swojego dorobku asystę, jednak Van Persie nie potrafił wykorzystać dobrego podania na wolne pole od swojego kolegi z formacji ofensywnej.

W 17. minucie przeprowadzający rajd Benayoun potknął się na piłce w polu karnym rywala. Gdyby spotkanie to sędziował Howard Webb, zapewne wskazałby na jedenasty metr - tak jak we wczorajszym meczu Sunderlandu z Evertonem.

W kolejnych minutach gra się nieco uspokoiła. Na kolejną groźną akcję musieliśmy czekać do 29. minuty, kiedy to Van Persie wywalczył piłkę od Henry'ego i podał do Banyouna. Izraelczyk dograł do Artety, który chciał zdobyć swoją czwartą bramkę w tym sezonie, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońcę.

Minutę później do bramki Hennesseya mógł trafić sam Robin van Persie, jednak tym razem na wysokości zadania stanął sam golkiper Wilków.

Pomimo beznadziejnej gry, Wilkom sprzyjało szczęście. Piłka po dziwnym wybiciu Hunta i rykoszecie trafiła na głowę Fletchera, który szczęśliwie umieścił ją w bramce Szczęsnego. Polski golkiper niestety nie zakończy swojego 50. występu w barwach Arsenalu z czystym kontem.

Do końca pierwszej części spotkania wynik nie uległ już zmianie. Jak dotąd Kanonierzy nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę, co - patrząc na grę obu zespołów - jest wynikiem wielce niesprawiedliwym. Miejmy nadzieję, że w drugiej odsłonie meczu obejrzymy ciekawsze widowisko i więcej bramek.

W 55. minucie arbiter powinien był odgwizdać rzut karny po tym, jak jeden z obrońców Wilków zagrał ręką we własnym polu karnym. Pretensje graczy Arsenalu były jak najbardziej uzasadnione, a Thomas Vermaelen otrzymał nawet żółty kartonik za niepotrzebną dyskusję z sędzią.

Ataki Kanonierów były coraz bardziej desperackie, chaotyczne i... bezskuteczne. Wenger postanowił urozmaicić nieco swoją formację ofensywną, więc w 63. minucie w bój, kosztem Benayouna, posłał Arszawina.

W 66. minucie Van Persie był o krok od zdobycia bramki po tym, jak oddał atomowe uderzenie z rzutu wolnego. Kapitalną interwencją popisał się jednak Hennessey.

Bezsilność Kanonierów połączona była z frustracją. W 68. minucie Alex Song postanowił zabawić się z dwoma zawodnikami Wilków w Wrestling i w kilka sekund obu powalił na ziemię. Kameruńczyk powinien się cieszyć, że skończyło się tylko żółtą kartką.

W 70. minucie Aaron Ramsey zastąpił na murawie Aleksa Songa.

Nieoczekiwanie dobrze w mecz wkomponował się Ramsey, który do ostatniej kropli potu walczył o futbolówkę w polu karnym Wilków i wyszedł z tego starcia zwycięsko. Futbolówka trafiła pod nogi Van Persiego, ten odegrał do Rosicky'ego, który oddał mocny strzał... obok bramki Wolves.

Od 75. minuty dobrze broniące się Wilki musiały radzić sobie w dziesiątkę, bowiem Milijas otrzymał czerwony kartonik za brutalne wejście w Artetę.

W 79. minucie kapitalną szansę na objęcie prowadzenia zmarnował Van Persie, któremu w głowie na pewno siedzi myśl o pobiciu rekordu Shearera. Holender kolejny raz nie stanął na wysokości zadania i zmarnował dogodną okazję do zdobycia bramki. Minutę później groźny strzał z dystansu oddał Arszawin, ale i jemu zabrakło odrobiny szczęścia.

Nieudanych strzałów kapitana Arsenalu ciąg dalszy. Holender najpierw nie potrafił pokonać Hennesseya z rzutu wolnego, a kilkadziesiąt sekund później z najbliższej odległości oddał strzał wprost w jego klatkę piersiową.

Arsene Wenger postawił wszystko na jedną kartę. W 85. minucie Marouane Chamakh wszedł na boisko za Johana Djourou.

Oblężenie bramki Wilków wciąż trwało. Najpierw Vermaelen zmarnował świetne podanie od Arszawina, a następnie Van Persie kolejny raz nie potrafił odnaleźć się w dogodnej sytuacji strzeleckiej.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Na naganę zasłużyła sobie cała formacja ofensywna Arsenalu, jednak najgorzej ze wszystkich zaprezentował się Robin van Persie, który nie dość, zagrał strasznie samolubnie, to nie potrafił wykorzystać masy sytuacji, po których powinny paść bramki. Niestety to nie był dobry dzień Holendra, któremu najwyraźniej potrzebny jest odpoczynek, gdyż w chwili obecnej jest tylko cieniem samego siebie.

Premier LeagueWolverhampton Wanderers autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56729.12.2011, 00:00

To już takie mniej więcej oficjalne. Carlo Ancelotti nowym trenerem PSG. W ślad za nim do Paryża trafią Alex Pato, Beckham i prawdopodobnie Malouda.

KanonierChris komentarzy: 292428.12.2011, 23:59

Pato i tak by nie przeszedł do nas;p

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.12.2011, 23:59

dailymail.co.uk/sport/football/article-2079585/Thierry-Henry-offered-deal-Arsenal.html

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27328.12.2011, 23:59

Vandal-----> o Tobie. Jak bym mówił o Stefanie, to bym napisał "Stefan", "uj" albo coś tym stylu ;D

crisadus komentarzy: 850728.12.2011, 23:59

chemik -> Witaj w społeczności Kanonierów :)

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56728.12.2011, 23:58

Griz > jak ty wszystko dosłownie zawsze... Kopulacja i kopulacja... Tapiry, ludzie, twittery... To taka metafora była przecież.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.12.2011, 23:58

Per Mertesacker has urged Podolski to join Arsenal in January. (Daily Mail)

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16828.12.2011, 23:58

@Griz
Z tym Marcinem to mówisz o mnie czy o Stefanie? ^^

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 228.12.2011, 23:57

A teraz coś na popsucie humorów:

Arsenal are monitoring Barcelona's Isaac Cuenca (Daily Mail)

Isaac Cuenca has yet to agree new terms and is out of contract in the summer so is free to speak to other clubs in the New Year.

Arsenal’s Czech star Tomas Rosicky is wanted by wealthy Greek giants Olympiacos. (Daily Mirror)

Pato's agent: "We received an amazing bid from PSG. Pato agreed this one. Now, it depends on Milan."

trojpolifosforansodu komentarzy: 3928.12.2011, 23:57

Nieźle macie zryta psyche skoro piszecie o kopulujacych tapirach...

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27328.12.2011, 23:56

Vandal & Vpr------> twitterowe dziewictwo?! O_o o kierwa, polewaliśmy na twitterze i gadaliśmy o różnych dziwactwach, ale żeby... ten tego, wiecie... na twitterze to nawet ja bym nie wymyślił ;D No i czegoś tu nie rozumiem. Eryk go zgwałcił, a Marcin dostał w mordę za niego? O_o WTF?!

Arsenal_1886 komentarzy: 1952128.12.2011, 23:56

dailymail.co.uk/sport/football/article-2079552/Can-Tottenham-kings-capital.html

Polecam ciekawą rozmowę pomiędzy Keownem , Townsendem i Jamie'm Redknappem .

crisadus komentarzy: 850728.12.2011, 23:54

Griz --> Raczej było to pytanie retoryczne, ale dzięki za wyjaśnienie ;) Niemniej jednak dziwne to wideo..

trojpolifosforansodu komentarzy: 3928.12.2011, 23:53

IceMan
Kogo? Nie wiem o kim/czym piszesz

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9828.12.2011, 23:51

Charlie jest u mnie w szafie. Płacze. Kto mu coś zrobił?

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27328.12.2011, 23:50

crisadus-----> kopulujące tapiry ^^

Ice-----> o, nawet ładniej brzmi ^^

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56728.12.2011, 23:49

Grizu > obszczymur postraszył Vandala, bluzgnął paskudnie i zniknął.

trojpolifosforansodu komentarzy: 3928.12.2011, 23:49

Cudi
Być może coś to po grecku też oznacza. Niestety nie znam greckiego

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16828.12.2011, 23:48

Charles pisał mi jakieś 30 minut na twitterze, że przez Vpra stracił dziewictwo.

Oczywiście twitterowe dziewictwo.

trojpolifosforansodu komentarzy: 3928.12.2011, 23:47

IceMan
Nie, ja jakimś opakowaniu kiedyś to przeczytałem i jakoś zapamiętałem.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9828.12.2011, 23:46

trojpolofafandos to po grecku?

Pinguite komentarzy: 1502028.12.2011, 23:45

Co wy gadacie?

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27328.12.2011, 23:45

Vpr-----> nie ma to jak moja zryta psycha. Za coś mnie kochać musicie, nie? ^^ BTW. gdzie ten obszczymur Charles się znowu podziewa?

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9828.12.2011, 23:43

@Vpr: Ja być Polak ja mówić po polska Londyn.

Co ja pacze, czyśćcie sracze. Suchy mem.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56728.12.2011, 23:43

Cudi > BAN. Nie mówi się "Arsenal Londyn". Ale cofam bana za pozdrowienia na poziomie.

trojpolifosforansodu komentarzy: 3928.12.2011, 23:42

Witam wszystkich :)

Pinguite komentarzy: 1502028.12.2011, 23:41

Griz > Tfu, tfu, tfu! Co ja pacze!? A co jak dzieci będą paczec na to!?

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9828.12.2011, 23:41

WITAM SZANOWNĄ REDAKTORSKĄ ELITĘ NAJLEPSZEGO SERWISU POŚWIĘCONEMU ARSENALOWI LONDYN W POLSCE.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56728.12.2011, 23:40

Grizu > co ja pacze? Nie, serio, przegiąłeś.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56728.12.2011, 23:38

Cudi > a redaktorów to już nie przywitasz, zdrajco?

Griz komentarzy: 3596 newsów: 27328.12.2011, 23:38

Vpr-----> stosunek płciowy tapirów xD youtube.com/watch?v=2BUS2tftTkA otrzymane od wujaszka, o ile mnie pamięć nie zawodzi ;D

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16828.12.2011, 23:38