Blackburn pokonane, kolejne 3 punkty Arsenalu + video

Blackburn pokonane, kolejne 3 punkty Arsenalu + video 28.08.2010, 14:53, Patryk Bielski 1038 komentarzy

Po emocjonujących 90 minutach gry podopieczni Arsena Wengera wyszli zwycięsko z pojedynku z Blackburn Rovers rozgrywanym na Ewood Park. Kanonierzy zwyciężyli 2-1 dzięki bramkom Theo Walcotta i Andrieja Arszawina. Dla gospodarzy honorowe trafienie zdobył Mame Diouf.

Początek meczu należał do graczy Blackburn, którzy co rusz nękali Kanonierów długimi wyrzutami z autów, a także stałymi fragmentami gry. Mimo początkowej przewagi gospodarzy, to Arsenal zdobył pierwszy bramkę.

W 20. minucie meczu po kapitalnym podaniu Robina van Persiego, Theo Walcott uciekł obrońcom i świetnie wykończył sytuację, strzelając w długi róg bramki.

Niestety niespełna sześć minut później było już 1-1. El-Hadji Diouf łatwo ograł na lewej stronie boiska Laurenta Koscielnego i wyłożył piłkę do środka do Mame Dioufa, który dopełnił formalności, wbijając futbolówkę do pustek bramki.

Na domiar złego, kilka minut później kontuzji doznał Robin van Persie, który nie był w stanie kontynuować gry i w 34. minucie zastąpił go Marouane Chamakh. Do przerwy utrzymywał się bramkowy remis.

Kanonierzy rozpoczęli drugą połowę spotkania z wysokiego "C". Już w 50. minucie meczu The Gunners ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą Andrieja Arszawina. Doskonałą akcję prawą stroną przeprowadził Bacary Sagna, który dograł futbolówkę w pole karne. Tam strzał Ceska Fabregasa zablokował jeden z obrońców gospodarzy, jednak dobitka rosyjskiego skrzydłowego nie pozostawiła już wątpliwości i piłka znalazła się w siatce gospodarzy.

W 67. minucie meczu boisko na rzecz Tomasa Rosicky'ego opuścił Fabregas. Niespełna trzy minuty później Arsenal mógł podwyższyć prowadzenie za sprawą Theo Walcotta, jednak strzał Anglika przeleciał minimalnie ponad poprzeczką.

W końcówce spotkania gospodarze przejęli inicjatywę, jednak długie zagrania w pole karne Kanonierów tym razem nie dały pożądanego rezultatu.

W 82. minucie plac gry opuścił strzelec drugiej bramki, Arszawin, zaś w jego miejsce wszedł Jack Wilshere. W doliczonym czasie gry to właśnie młody Anglik mógł ustalić wynik meczu na 1-3, jednak po świetnym podaniu Walcotta w sytuacji sam na sam trafił wprost w Paula Robinsona.

Cały mecz przebiegał w dość nerwowej atmosferze. Podopieczni Sama Allardyce'a nie odstępowali ani na krok drużynie z północnego Londynu, co zaowocowało wyrównaną walką przez pełne 90 minut meczu. Pozostaje cieszyć się nam z kolejnych trzech punktów i pozycji lidera, przynajmniej do godziny 18, kiedy Chelsea zakończy swój pojedynek ze Stoke City.

Blackburn: Robinson - Salgado, Nelsen, Samba, Givet - E. Diouf, Jones, Grella (Dunn 56), Pedersen - Kalinić (Olsson 65), M. Diouf (Nzonzi 81)

Ławka rezerwowych: Bunn, Olsson, Emerton, Dunn, Nzonzi, Hoilett, Chimbonda

Arsenal: Almunia - Sagna, Koscielny, Vermaelen, Clichy - Song, Fabregas (Rosicky 68), Diaby - Walcott, Arszawin (Wilshere 83), Van Persie (34 Chamakh)

Ławka rezerwowych: Fabiański, Rosicky, Vela, Wilshere, Eboue, Gibbs, Chamakh.

Obszerny skrót spotkania:

Blackburn Rovers autor: Patryk Bielski źrodło: własne
pietraz komentarzy: 158831.08.2010, 12:41

hehe niezły filmik redknapp się trochę uniósł, ale co znaczy wheeler diler? Diler na kółkach?

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56731.08.2010, 12:23

howareyou > zapomniałeś dodać, że jeśli ktoś ma inne zdanie na ten temat to powinien od razu fak of :P

Arsenal1994 > Given zostaje w City. "Jest gotów walczyć o miejsce", a może raczej - jest gotów zaakceptować dwukrotną podwyżkę zarobków :P

Arsenal1994 komentarzy: 749731.08.2010, 12:10

Jak Schwarzer chce transferu to niech przyciśnie Hughesa :P wtedy trener nie będzie miał wyboru i także przyciśnie, ale Givena ;)

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 731.08.2010, 11:45

@Gooner250
U nas nie.

Btw. wiecie, że 'Arry nie jest łiler-diler, tylko fakin futbol menedżer?

youtube.com/watch?v=xJBsI7RAuvk

crisadus komentarzy: 850731.08.2010, 11:43

Gooner250 --> U mnie wszystko jest w jak najlepszym porządku :)

concrete13 komentarzy: 869831.08.2010, 08:58

maikelosik --- > ja też mam cały czas nadzieję że on przejdzie ...mimo tego że Boss mówił że to koniec transferów ..

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 231.08.2010, 08:18

Schwarzer ma cały czas nadzieję na transfer :)

GunnersFan9 komentarzy: 8704 newsów: 831.08.2010, 07:42

Vpr;- też to przed chwilką przeczytałem;) Wątpię,żeby City sprzedało Adebayora do Kogutów,ponieważ nie chcieliby wzmacniać zespołu,który będzie ich rywalem w walce o top4.Prędzej Ade wyjedzie gdzieś poza Anglię niż do kurnika;)

Tak z innej beczki;D Kawałek cytatu z wypowiedź Guardioli i Marszczyrano;)

Guardiola: "Mascherano - więcej niż denefsywny pomocnik";D

Może od dzisiaj zacznijmy gadać na poszczególnych zawodników Barcelony-więcejniżobraońca,więcejniżpomocnik,więcejniż napastnik,więcejniżzraszacz:P

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56731.08.2010, 07:36

Spursi chcą Adebayora xD 'Arry chyba rzeczywiście jest wielkim kibicem Arsenalu, skoro nawet do kurnika sprowadza naszych byłych piłkarzy :P

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56731.08.2010, 07:07

evelred > twierdzisz, że Verminator czegoś nie umie? Verminator umie wszystko. Nurkować nawet nie musi - wystarczy, że rzuci sędziemu swoje stalowe spojrzenie i karnego dostaje gratis. Ale Barcelona mu nie grozi - TV5 posiada oprogramowanie Arsenalu i czerwono-biały procesor :P

evelred komentarzy: 369131.08.2010, 01:59

Vermaelena barca nie weźmie. on nie umie nurkować

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4831.08.2010, 01:15

Czy ja dobrze czytam, ktoś tutaj chce sprzedać Robina? Naszego RvP? Chyba was posrało do reszty, albo jesteście zwykłymi sezonowcami..

Robin jest nam oddany, już nie raz mógł odejść. Trapią go kontuzje, ale co poradzić. Tak dobrego zawodnika i JEDNOCZEŚNIE tak oddanego nie kupimy na jego miejsce, także wara !

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 731.08.2010, 01:05

@jacobsen9214
Ej, tylko wtedy jak zacznie zbyt dobrze grać, to mogą u niego też wykryć DNA Barcelony czy bordowo-granatowe serce. Ja tam bym uważał. Okaże się, że w dzieciństwie miał na ścianie tylko plakaty Rijkarda, a teraz nadal marzy o autografie od boskiego Leo. Ja bym nie ryzykował.

jacobsen9214 komentarzy: 26031.08.2010, 00:52

Vermaelen jest niezniszczalny, natomiast Robin to szklanka, trzeba coś z tym zrobić ;D Może wynajmiemy tych lekarzy z Barcy? Skoro u Cesca znaleźli DNA Barcelony, to takie wkładki tytanowe w ciele Robina to nie powinien być problem ejj!;d

evelred komentarzy: 369131.08.2010, 00:01

tak i jeszcze w piłkę włożyć silny magnes, mistrz murowany

Kanonier8 komentarzy: 198330.08.2010, 23:21

evelred ;p dobry pomysł, takie coś może rozwiązać nasz problem z urazami Robina :) tfu, wszystkim wstawić takie wstawki i będzie po problemie :p

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9830.08.2010, 23:19

Najlepiej złóżmy się na adamantium dla Robina. Wtedy nic i nikt go nie ruszy.

evelred komentarzy: 369130.08.2010, 23:15

trzeba mu zrobić tytanowe wstawki, Vermaelen ma takie od urodzenia

GunnersFan9 komentarzy: 8704 newsów: 830.08.2010, 22:43

Terry kontuzja kolana-przerwa ok 10 dni,Lampard operacja przepukliny-przerwa ok 10 dni,Ivanovic- kontuzja kręgosłupa-przerwa 6 tygodni.Następny ich mecz-West Ham United i miejmy nadzieje,że Młoty urwą im punkty;)

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 730.08.2010, 22:39

@patryk878
Fajne te foty. Jeśli tak wygląda "peacemaker", to ja nie chcę wiedzieć, jak u nich wygląda prawdziwa napaść i pobicie. :P

Co do Robina - na pewno go nie sprzedamy, nie ma takiej opcji. Po pierwsze, nikt nie zapłaci tyle, ile byśmy sobie życzyli, a po drugie - to nadal nasz drugi zawodnik zaraz po Fabregasie, a gdy jest zdrowy i w formie, to często jest naszym najlepszym piłkarzem. Problem polega na tym, że jest to od święta... i ciężko będzie to zmienić, bo Robin nie ma już 20 lat.

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56730.08.2010, 22:02

2-3 tygodnie. Wróci na Bragę, a może nawet na Bolton. Guardian bredzi.

W życiu nie możemy sprzedać Robina. On jeden ma Arsenal w sercu, a nie w... tam gdzie Fabregas. No dobra, Clichy, Song, chyba Vermaelen i Chamakh, to również oddani Kanonierzy, ale Robin jest jedyny w swoim rodzaju. Nawet gdyby miał grać 10 spotkań w sezonie, musi zostać i już. Problem może mieć natomiast Bendtner, bo jeżeli nie wyleczy się w końcu na dobre po tym wypadku i będzie co chwilę wypadał z tego samego powodu, będziemy się musieli pożegnać... Jeden podatny na urazy napastnik, ok. Ale dwóch w 25-osobowej kadrze, to już niestety za dużo.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9830.08.2010, 22:01

Jakby ktoś chciał zobaczyć o co chodziło z aresztowaniem Jacka to są zdjęcia z kamer: dailymail.co.uk/sport/football/article-1307308/England-footballer-Jack-Wilshere-arrested-assault-woman.html

fabregas1987 komentarzy: 2581930.08.2010, 21:44

no jasne, z naszymi kontuzjami zawsze tak jest, Wenger mowi, ze 2 tygodnie, a potem sa 4, oby wrocil na Chelsea ;/

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 430.08.2010, 21:39

na początku mial wrocic do 8-10 dni . teraz co? ;|

invincible komentarzy: 13130.08.2010, 21:37

Guardian ofc;p

invincible komentarzy: 13130.08.2010, 21:36

Gaurdian donosi, że Robin będzie gotowy do gry za miesiąc, mam nadzieje, że wykuruje się na CFC:guardian.co.uk/football/2010/aug/30/arsenal-robin-van-persie-ankle?

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 230.08.2010, 21:26

nikt nie mówi o sprzedaży ale nie można na niego liczyć w przeciągu całego sezonu bo niestety ma sporo kontuzji. JA i tak liczę, że to skręcenie nie potrwa dwa miesiące skoro w innych klubach zawodnicy wracają po 2 tygodniach :)

fabri04 komentarzy: 338530.08.2010, 21:15

Ludzie, sprzedać Robina!?!? Was pogięło, nawet jak ma kontuzję, a niestety często go łapią, to i tak jest największym Kanonierem, nie raz to pokazywał!

Opanujcie sie...

Arsenal_1886 komentarzy: 1952130.08.2010, 21:13

Robin jest genialnym zawodnikiem ,ale już te kontuzje mnie męczą ;/ Już mam dość tych jego kontuzji . Po sezonie chyba będzie go trzeba sprzedać mimo ,że to nasz jeden z najlepszych graczy . Dostaniemy za niego myślę z 30 mln funtów i to powinniśmy dobrze wykorzystać .

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 230.08.2010, 21:00

z drugiej strony czytam skręcona kostka i co kilka tygodni?

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 230.08.2010, 20:59

też to czytałem. No taka jest prawda, że Robin nie jest pełnowartościowym graczem na, którym możemy opierać naszą drużynę.

Poprostu każdy z nas wie, że jest to wyśmienity zawodnik ale ile można czekać. ? Co sezon to jakaś poważniejsza kontuzja.

Tragedia

Arsenal1994 komentarzy: 749730.08.2010, 20:53

Sam to pewnie tak zinterpretował, że jeśli za kilka tygodni czyli może to trwać z 2 miesiące, ale niestety może to się okazać (tfu!) słuszne :/

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56730.08.2010, 20:48

zuczek1987 > skąd to wziąłeś i gdzie tu jest coś o 2 miesiącach?

zuczek1987 komentarzy: 640330.08.2010, 20:44

Menedżer Arsenalu Londyn, Arsene Wenger ujawnił, że Holender może wrócić na boisko dopiero za kilka tygodni - "Myślę, że Robin będzie wykluczony z gry przez kilka tygodni - wyznał".

Maikelosik komentarzy: 4654 newsów: 230.08.2010, 20:39

a właśnie pisałem, że Robin nie grywa :)

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52030.08.2010, 20:05

Miejcie na względzie również to że MC również może nie wypożyczyć Givena do Fulham wiedząc że wtedy MS przyjdzie do nas jako potencjalne wzmocnienie a skoro nie chcą dać Givena do nas by rywala nie wzmacniać to mogą go też nie dać do Fulham żeby potencjalnie nie wzmocnił nas Schwarzer.
Czyli reasumując według MC Given ma zostać na Eastlands by żaden bramkarz nas nie wzmocnił.

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12630.08.2010, 19:43

Poza tym, "SKY said Given will be allowed to leave if a deal can happen. He has not left."

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12630.08.2010, 19:36

Vpr, jeśli City miałoby dzisiaj decydować, to tak samo mógł zaczekać te kilka godzin. Zresztą kwestia Givena, to raczej nie zielone światło od Manciniego, tylko decyzja Shaya.

jarts komentarzy: 231930.08.2010, 19:35

jakby Almunia grał w powietrzu tak jak z Blackburnem przez cały sezon to może zostać ale kto da gwarancje że nie pusci takiego babola jak z Birmingham czy wepchnie pilke do siatki z Man Utd

kamil_9414 komentarzy: 282830.08.2010, 19:34

najlepiej w srode włączyc kanonierzy.com i sie przekonac ze nic nei ma i zrozumiec ze nie bedzie transferu, szkoda ze tak nie zrobie bo za bardzo bedzie mnie korcic i mam nadzieje ze jednak ten transfer bedzie.....

Vpr komentarzy: 8702 newsów: 56730.08.2010, 19:30

Topek > mógł przecież czekać na zgodę City i do tego czasu robić swoje - dostał zielone światło, więc się zerwał ze zgrupowania.