Blackburn pokonane, kolejne 3 punkty Arsenalu + video

Blackburn pokonane, kolejne 3 punkty Arsenalu + video 28.08.2010, 14:53, Patryk Bielski 1038 komentarzy

Po emocjonujących 90 minutach gry podopieczni Arsena Wengera wyszli zwycięsko z pojedynku z Blackburn Rovers rozgrywanym na Ewood Park. Kanonierzy zwyciężyli 2-1 dzięki bramkom Theo Walcotta i Andrieja Arszawina. Dla gospodarzy honorowe trafienie zdobył Mame Diouf.

Początek meczu należał do graczy Blackburn, którzy co rusz nękali Kanonierów długimi wyrzutami z autów, a także stałymi fragmentami gry. Mimo początkowej przewagi gospodarzy, to Arsenal zdobył pierwszy bramkę.

W 20. minucie meczu po kapitalnym podaniu Robina van Persiego, Theo Walcott uciekł obrońcom i świetnie wykończył sytuację, strzelając w długi róg bramki.

Niestety niespełna sześć minut później było już 1-1. El-Hadji Diouf łatwo ograł na lewej stronie boiska Laurenta Koscielnego i wyłożył piłkę do środka do Mame Dioufa, który dopełnił formalności, wbijając futbolówkę do pustek bramki.

Na domiar złego, kilka minut później kontuzji doznał Robin van Persie, który nie był w stanie kontynuować gry i w 34. minucie zastąpił go Marouane Chamakh. Do przerwy utrzymywał się bramkowy remis.

Kanonierzy rozpoczęli drugą połowę spotkania z wysokiego "C". Już w 50. minucie meczu The Gunners ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą Andrieja Arszawina. Doskonałą akcję prawą stroną przeprowadził Bacary Sagna, który dograł futbolówkę w pole karne. Tam strzał Ceska Fabregasa zablokował jeden z obrońców gospodarzy, jednak dobitka rosyjskiego skrzydłowego nie pozostawiła już wątpliwości i piłka znalazła się w siatce gospodarzy.

W 67. minucie meczu boisko na rzecz Tomasa Rosicky'ego opuścił Fabregas. Niespełna trzy minuty później Arsenal mógł podwyższyć prowadzenie za sprawą Theo Walcotta, jednak strzał Anglika przeleciał minimalnie ponad poprzeczką.

W końcówce spotkania gospodarze przejęli inicjatywę, jednak długie zagrania w pole karne Kanonierów tym razem nie dały pożądanego rezultatu.

W 82. minucie plac gry opuścił strzelec drugiej bramki, Arszawin, zaś w jego miejsce wszedł Jack Wilshere. W doliczonym czasie gry to właśnie młody Anglik mógł ustalić wynik meczu na 1-3, jednak po świetnym podaniu Walcotta w sytuacji sam na sam trafił wprost w Paula Robinsona.

Cały mecz przebiegał w dość nerwowej atmosferze. Podopieczni Sama Allardyce'a nie odstępowali ani na krok drużynie z północnego Londynu, co zaowocowało wyrównaną walką przez pełne 90 minut meczu. Pozostaje cieszyć się nam z kolejnych trzech punktów i pozycji lidera, przynajmniej do godziny 18, kiedy Chelsea zakończy swój pojedynek ze Stoke City.

Blackburn: Robinson - Salgado, Nelsen, Samba, Givet - E. Diouf, Jones, Grella (Dunn 56), Pedersen - Kalinić (Olsson 65), M. Diouf (Nzonzi 81)

Ławka rezerwowych: Bunn, Olsson, Emerton, Dunn, Nzonzi, Hoilett, Chimbonda

Arsenal: Almunia - Sagna, Koscielny, Vermaelen, Clichy - Song, Fabregas (Rosicky 68), Diaby - Walcott, Arszawin (Wilshere 83), Van Persie (34 Chamakh)

Ławka rezerwowych: Fabiański, Rosicky, Vela, Wilshere, Eboue, Gibbs, Chamakh.

Obszerny skrót spotkania:

Blackburn Rovers autor: Patryk Bielski źrodło: własne
armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 430.08.2010, 14:08

A wtedy Gerrard do Realu ?

Arsenal1994 komentarzy: 749730.08.2010, 14:05

To jego "kochanie" skończy się jak Liverpool co jest bardzo prawdopodobne nie wejdzie nawet w przyszłym sezonie do Ligi Europejskiej.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 730.08.2010, 14:02

Tylko, że Torres akurat kocha Liverpool i wątpię, żeby odszedł. Zawsze zbyt go lubiłem, straci mój szacunek, jeśli przejdzie do Farcy. :(

kubala5 komentarzy: 1029 newsów: 230.08.2010, 13:38

już jutro na oficjalnej stronie farsy:
Messi: "Torres ma DNA Barcelony!"
Pique: "Fernando ma bordowo-granatowe serce"
Iniesta: "Torres męczy się w Liverpoolu"
Valdes: "On jest więziony w piwnicy klubu z Anfield!"

Vandal komentarzy: 3602 newsów: 16830.08.2010, 13:22

Wygląda na to, że Torres też ma DNA barcelony i bordowo-granatowe serce.

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1130.08.2010, 12:46

@kamil_malin
hahahahah to jest naprawdę niezłe :D:D:D

kamil_malin komentarzy: 933230.08.2010, 12:44

@ howareyou
A może, "więcejniżczub"? Co o tym sądzisz?

bacary komentarzy: 2294 newsów: 1130.08.2010, 12:36

co wyście się tak czepiacie więcejniż... jakoś dziwnie mi to brzmi, ale także fajnie :D

Co do Xaviego no to wiecie, pożyczył żelu od Ronaldo i za dużo sobie nałożył, wleciało mu do "mózgu" oraz za dużo namieszało.

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 730.08.2010, 12:27

Nie chcę się powtarzać, ale nazwałbym go więcejniżdebilem. Ciężko znaleźć lepsze słowo. Może jeszcze "więcejniżidiota", też fajnie brzmi.

GunnersFan9 komentarzy: 8704 newsów: 830.08.2010, 11:54

Gooner250; - właśnie to chciałem dodać,ale mnie uprzedziłem heh:)

Idiota to mało powiedziane.

Gooner250 komentarzy: 132530.08.2010, 11:44

sport.wp.pl/kat,1750,title,Xavi-Torres-bedzie-nastepny,wid,12614116,wiadomosc.html

Zupełnie nie na temat, ale... ja kto przeczytałem, to zrobiło mi się słabo. xavi to największy idiota w historii piłki nożnej. To pewne.

bartios komentarzy: 55930.08.2010, 11:08

Zbyt obszerny ten skrót...

fabianobaco komentarzy: 230.08.2010, 10:52

mam tutaj opinie Jose Mourinho na temat pracy Wengera w Arsenalu, może to czytaliście, a może nie:
- Nie da się wygrywać bez dobrej gry. To jest hipokryzja i sztuczne tłumaczenie się przed kibicami: nie wygrywamy, ale gramy ładnie. Są trenerzy, którzy mówią, że ich drużyny grają bardzo dobrze, ale mają pecha... Cały mecz gramy dobrze i w ostatniej minucie tracimy bramkę po stałym fragmencie. Później rywal zabiera nam piłkę na środku boiska i strzela kolejną. Mieliśmy kontrolę nad całym meczem, posiadanie piłki 90%, ale raz popełniliśmy błąd w obronie i zremisowaliśmy. To wielka hipokryzja. Czasami myślę o takich trenerach i mówię sobie: to są mądrzy ludzie, ja jestem jednak głupi. Gdy ja przegrywam, zawsze szukam prawdziwego powodu - przegraliśmy, bo słabo zagraliśmy, przegraliśmy, bo popełnialiśmy błędy, przegraliśmy, bo rywal był lepszy. Zawsze znajdę wyjaśnienie porażki. Inni natomiast, ci mądrzejsi, zawsze powiedzą, że rozegrali fantastyczny mecz.
- Ja po prostu mówię, że jest w Europie pewien trener, którego drużyna od dziesięciu lat gra fantastyczny futbol. Tak, ich futbol jest fantastyczny, a jego zawodnicy wiecznie młodzi. Dziesięć lat temu mieli dwadzieścia lat. Teraz mają trzydzieści i w dalszym ciągu są młodzi. To zawsze jest młoda drużyna, która gra fantastyczny futbol, ale nigdy nie wygrywa. To dla mnie hipokryzja. Można grać, kładąc nacisk na dynamikę lub organizację taktyczną. N
chyba jest w tym duzo racji. co o tym myslicie?

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3030.08.2010, 01:29

@Topek

Skoro tak twierdzisz ;) Spadam spać, mam nadzieję, że jutro Mark będzie Nasz xD

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12630.08.2010, 01:22

Charlie, nie ma czego ciągnąć, bo po pokrętnej drodze doszedłeś do tego, co ja mówiłem od początku - przynajmniej Ty tak sądzisz, bo z treści tego nie da się wyciągnąć.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3030.08.2010, 01:19

@Gigi

Lubię prowadzić dyskusje na poziomie ;) coraz mniej osób jest, które mają taki dar ;D

@Topek

Chcesz to możemy przejść na priv'a, nie będziemy tego ciągnąć więcej na głównej :D

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12630.08.2010, 01:16

Ani to, ani to. Te zdania nie mają po prostu sensu, w odniesieniu do tego, co chcesz przekazać. Znaczenie poszczególnych słów jest jasne.

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4830.08.2010, 01:16

@Topek

Mam wrażenie, że nadzbyt się czepiasz. Wyluzuj nieco.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3030.08.2010, 01:13

@Topek

Uwierz mi, zdecydowanie częściej zastanawiam się nad tym co robię niż jest to potrzebne. Czasem odnoszę wrażenie, że niepotrzebnie, bo wielu osobom bardzo ciężko jest zrozumieć moje przesłanie. Tak było 5 lat temu, tak jest i teraz. I nie wiem czy to ja konstruuję zbyt trudne zdania czy to inni mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem...

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12630.08.2010, 01:10

"To tylko zmniejsza prawdopodobieństwo przejścia Marka bo mają takiego bądź innego bramkarza w plecy..."

To jednak polecam bardziej myśleć nad tym, co się pisze.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3030.08.2010, 01:06

@Topek

Nie, od początku mi o to chodziło ;)

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12630.08.2010, 01:04

Charlie, Stockdale'a wykluczył Hughes już dawno w wywiadzie. Podajesz moją wersję, wersję, z którą przed chwilą się kłóciłeś. Ja tylko apelują o trochę logiki.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3030.08.2010, 01:01

@Topek

Stockdale'a wykluczyła kontuzja. Gdyby Hughesowi nie udało się ściągnąć Given'a to nie miałby wyboru i Mark musiałby zostać na Craven Cottage ;) ja podaję taką wersję ;D I chill out, nie zrozumieliśmy się :D

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12630.08.2010, 00:59

Nie pytam o to, czy kontuzja Stockdale'a osłabia Fulham, tylko czy ma ona wpływ na transfer Marka. Odpowiedź jest prosta - nie ma. To Ty pomyśl. Kończy się okienko i Hughes chce bramkarza numer 1. Stockdale'a wykluczył, więc liczy się tylko Mark i transfer.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3030.08.2010, 00:55

@Topek

Co w tym takiego dziwnego?

Myślisz, że jak Hughesowi nie uda się zakontraktować Given'a to puści do Nas Marka? a Stockdale ma to do tego, że jest bramkarzem... i Jego kontuzja osłabia Fulham... pomyśl trochę ;)

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12630.08.2010, 00:49

Pytanie do Charliego: Co ma Stockdale do tej sytuacji?

Odpowiedź Charliego: Jak Given nie przejdzie, to Mark też.

Leżę.

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3030.08.2010, 00:47

@Topek

To że jeśli Hughesowi nie uda się ściągnąć Given'a to Marka na oczy nie zobaczymy w koszulce z armatką na piersi ;)

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12630.08.2010, 00:46

Charlie, właśnie zaprzeczyłeś sam sobie. Co ma strata rezerwowego do roszady na pozycji pierwszego?

cfabregas4 komentarzy: 14830.08.2010, 00:43

1. Cesc
2. Walcott
3. Chamakh (za żel) XD

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3030.08.2010, 00:43

@Topek

I co z tego, że się nie liczy? To tylko zmniejsza prawdopodobieństwo przejścia Marka bo mają takiego bądź innego bramkarza w plecy...

Topek komentarzy: 13943 newsów: 12630.08.2010, 00:25

Charlie, Stockdale się nie liczy - Hughes nie chce go na stałe w pierwszym zespole. Tylko Given może przesądzić o transferze Marka do nas.

Arsenal1994 komentarzy: 749730.08.2010, 00:12

Ale to tym bardziej Hughes nie ma wyboru, Stockdale kontuzjowany, Schwarzer nie chce grać czyli... :)

Arsenal1994 komentarzy: 749730.08.2010, 00:10

A teraz jeszcze patrze i wczoraj Mark z Blackpool też nie grał ;) To na pewno nie kontuzja pleców :)

Gigi komentarzy: 7198 newsów: 4830.08.2010, 00:09

@kubeusz95

Na prawdę niezłe! Może RvP ma troszkęza dużą głowę, ale i tak szacun dla Ciebie ;)

Charles komentarzy: 9759 newsów: 3030.08.2010, 00:08

Sorki za dubla

Stockdale wypadł na parę tygodni. Transfer Marka ciut się skomplikował...

Arsenal1994 komentarzy: 749730.08.2010, 00:08

Czyli jutro wyczekujemy transferu Givena do Fulham a pojutrze Marka do nas :)

kubeusz95 komentarzy: 132129.08.2010, 23:48

1. van Persie (co do niego: img826.imageshack.us/img826/8259/princevanpersie.jpg - może nie za bardzo się postarałem, ale liczą się chęci ;)

Swoją drogą, Arsenal.com i Wenger:
"It is dead at the moment," he said. "But maybe not finished."

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 729.08.2010, 23:29

Ogólnie Song definitywnie u mnie wskoczył na 2 miejsce nową fryzurą. Ostatnio też Theo ma u mnie wielkiego plusa, bo to na prawdę wielki profesjonalista.

3. Arshavin/Eboue/Rosicky/Vermaelen - nie mogę wybrać... :P

Byłby jeszcze Nasri, ale ostatnio spadł.

Nie wspominam o Bergkampie czy Titim, wiadomo...

Mam małą zabawę;D
Niech każdy napisze 3-ech ulubionych piłkarzy Arsenalu bo bardzo mnie to interesuje:P

Moi to:
1. Robin van Persie
2. Samir Nasri
3. Thomas Varmealen

Arsenal1994 komentarzy: 749729.08.2010, 23:00

Co do tego powalenia Wilshera Samby, nie wiem gdzie wy to widzicie? :/
Tam gdzie się przewróciło dwóch gości w polu karnym, przecież tam Jacka nie było, on był przed polem karnym chyba, że gunner48 zły link podał

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9829.08.2010, 23:00

Fail Mourinho na początek sezonu. Mallorca - Real 0:0

maslok komentarzy: 34529.08.2010, 22:39

Almunia : " No i wypad na ryby poszedł się kochać"

howareyou komentarzy: 6048 newsów: 729.08.2010, 22:32

Almunia: "nawet nie widziałem, jak wpada do bramki... czwarty raz"

rev komentarzy: 161529.08.2010, 22:30

$zejkowie dali dupy z Sunderlandem hahahaha. Porazka, zycze im zakonczenia sezonu poza top10 w PL.