Blackburn pokonane, kolejne 3 punkty Arsenalu + video

Blackburn pokonane, kolejne 3 punkty Arsenalu + video 28.08.2010, 14:53, Patryk Bielski 1038 komentarzy

Po emocjonujących 90 minutach gry podopieczni Arsena Wengera wyszli zwycięsko z pojedynku z Blackburn Rovers rozgrywanym na Ewood Park. Kanonierzy zwyciężyli 2-1 dzięki bramkom Theo Walcotta i Andrieja Arszawina. Dla gospodarzy honorowe trafienie zdobył Mame Diouf.

Początek meczu należał do graczy Blackburn, którzy co rusz nękali Kanonierów długimi wyrzutami z autów, a także stałymi fragmentami gry. Mimo początkowej przewagi gospodarzy, to Arsenal zdobył pierwszy bramkę.

W 20. minucie meczu po kapitalnym podaniu Robina van Persiego, Theo Walcott uciekł obrońcom i świetnie wykończył sytuację, strzelając w długi róg bramki.

Niestety niespełna sześć minut później było już 1-1. El-Hadji Diouf łatwo ograł na lewej stronie boiska Laurenta Koscielnego i wyłożył piłkę do środka do Mame Dioufa, który dopełnił formalności, wbijając futbolówkę do pustek bramki.

Na domiar złego, kilka minut później kontuzji doznał Robin van Persie, który nie był w stanie kontynuować gry i w 34. minucie zastąpił go Marouane Chamakh. Do przerwy utrzymywał się bramkowy remis.

Kanonierzy rozpoczęli drugą połowę spotkania z wysokiego "C". Już w 50. minucie meczu The Gunners ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą Andrieja Arszawina. Doskonałą akcję prawą stroną przeprowadził Bacary Sagna, który dograł futbolówkę w pole karne. Tam strzał Ceska Fabregasa zablokował jeden z obrońców gospodarzy, jednak dobitka rosyjskiego skrzydłowego nie pozostawiła już wątpliwości i piłka znalazła się w siatce gospodarzy.

W 67. minucie meczu boisko na rzecz Tomasa Rosicky'ego opuścił Fabregas. Niespełna trzy minuty później Arsenal mógł podwyższyć prowadzenie za sprawą Theo Walcotta, jednak strzał Anglika przeleciał minimalnie ponad poprzeczką.

W końcówce spotkania gospodarze przejęli inicjatywę, jednak długie zagrania w pole karne Kanonierów tym razem nie dały pożądanego rezultatu.

W 82. minucie plac gry opuścił strzelec drugiej bramki, Arszawin, zaś w jego miejsce wszedł Jack Wilshere. W doliczonym czasie gry to właśnie młody Anglik mógł ustalić wynik meczu na 1-3, jednak po świetnym podaniu Walcotta w sytuacji sam na sam trafił wprost w Paula Robinsona.

Cały mecz przebiegał w dość nerwowej atmosferze. Podopieczni Sama Allardyce'a nie odstępowali ani na krok drużynie z północnego Londynu, co zaowocowało wyrównaną walką przez pełne 90 minut meczu. Pozostaje cieszyć się nam z kolejnych trzech punktów i pozycji lidera, przynajmniej do godziny 18, kiedy Chelsea zakończy swój pojedynek ze Stoke City.

Blackburn: Robinson - Salgado, Nelsen, Samba, Givet - E. Diouf, Jones, Grella (Dunn 56), Pedersen - Kalinić (Olsson 65), M. Diouf (Nzonzi 81)

Ławka rezerwowych: Bunn, Olsson, Emerton, Dunn, Nzonzi, Hoilett, Chimbonda

Arsenal: Almunia - Sagna, Koscielny, Vermaelen, Clichy - Song, Fabregas (Rosicky 68), Diaby - Walcott, Arszawin (Wilshere 83), Van Persie (34 Chamakh)

Ławka rezerwowych: Fabiański, Rosicky, Vela, Wilshere, Eboue, Gibbs, Chamakh.

Obszerny skrót spotkania:

Blackburn Rovers autor: Patryk Bielski źrodło: własne
RuteQ komentarzy: 93129.08.2010, 18:04

Man City gubi punkty super! Chociaż Bent tak strzelil tego karnego ze na farcie wpadło:p Ktoś kto aktualizuje tabele chyba za bardzo sie pośpieszył z tym remisem!

FanekAFC komentarzy: 511229.08.2010, 18:01

Brawo Sunderland :D

concrete13 komentarzy: 869829.08.2010, 18:01

a tak z innej beczki .. za kilka dni koniec okienka..Boss powiedział że już nikogo nie pozyskamy ..ale wracając do bramkarzy który by się najlepiej nadawał do nas ?? ..:

Given - albo zostanie w City albo przejdzie do Fulham, ale nie do nas

Schwarzer - jedyny który może do nas prawdopodobnie przyjść teraz

Stekelenburg - nie chce się ruszac z klubu

Muslera - znany praktycznie tylko z występów na MŚ i bardziej wtajemniczonych z Lazio

Theo44 komentarzy: 427529.08.2010, 18:01

no mysle, ze dla City przyszedl czas najwyzszy na zakupy ...trzeba przebic szybko oferte za Ibre na 100 mln, Torresa za 200 i dac podwyzke Tevezowi na 400 tysiakow tygodniowo i napewno bedzie lepiej

titi_henry komentarzy: 357029.08.2010, 18:00

A wiec, jest lepiej niz chcialem ^^

GunnersFan9 komentarzy: 8704 newsów: 829.08.2010, 17:59

Nie mówiłem,że Sunderland urwie pkt City?;)

titi_henry komentarzy: 357029.08.2010, 17:52

Tak jak juz wspomnialem rowniez wierze, ze City jedynie zremisuje :) Liverpool jeszcze punkty potraci w duzych ilosciach cos mi sie tak zdaje, poniewaz mimo wszystko nie sa wg. mnie na tyle dobrzy aby rywalizowac o najwyzsze cele ligii angielskiej.

concrete13 komentarzy: 869829.08.2010, 17:40

dobrze Aston Villa prowadzi.. Manchester remisuje i oby Sunderland dał radę tak do końca.. Liverpool wygrywa ale oglądając pierwszą połowę stwierdzam że powoli The Reds się rozkłada na czynniki pierwsze .. nic nie grają ..

Arsenal1994 komentarzy: 749729.08.2010, 17:35

No z tego co patrze na program telewizyjny to na to wychodzi, że tylko "dwójka" transmituje.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9829.08.2010, 17:33

Szkoda, że Bundeslige pokazują tylko na Eurosporcie 2 :|

FanekAFC komentarzy: 511229.08.2010, 17:29

Liverpool strzela, 1 - 0.

Arsenal1994 komentarzy: 749729.08.2010, 17:28

jeśli chodzi co o ten mecz gdzie jest 6-3 to leci on teraz na Eurosporcie 2.

Arsenal1994 komentarzy: 749729.08.2010, 17:26

ale teraz Pieenar kropnął, ale poprzeczka.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9829.08.2010, 17:26

Poszukałem i Bundesliga będzie do 2012 transmitowana na Eurosporcie.

FanekAFC komentarzy: 511229.08.2010, 17:26

Bundesliga na Eurosporcie ; p

R4d3k99 komentarzy: 169029.08.2010, 17:24

To co dziś gra Liverpool FC to jest dopiero żenada. Chyba nadszedł czas na zmianę pokoleniową na Anfield, bo Gerrard już się kończy.

Arsenal1994 komentarzy: 749729.08.2010, 17:24

patryk878 --> wiem, że kiedyś jak miałem kablówkę na bloku leciała na eurosporcie, ale teraz? Nie wiem.

titi_henry komentarzy: 357029.08.2010, 17:21

Joe Hart to poki co prze kozak :)

GunnersFan9 komentarzy: 8704 newsów: 829.08.2010, 17:19

Ale Sunderland jest zmotywowany,żeby wygrać z City.

Cudi komentarzy: 12754 newsów: 9829.08.2010, 17:19

Wiecie może czy na jakimś polskim kanale leci Bundesliga?

titi_henry komentarzy: 357029.08.2010, 17:18

Liverpool moze sobie wygrac, byle MC nie wygral bo ich obawiam sie mimo wszystko bardziej. Poza tym Live bardziej lubie niz MC :)

GunnersFan9 komentarzy: 8704 newsów: 829.08.2010, 17:15

Bayer Leverkusen 3 - 6 Monchengladbach O.o 9 bramek w 72 minuty.

Arsenal1994 komentarzy: 749729.08.2010, 17:13

Liverpool jak nie będzie nawet z takimi drużynami wygrywać to mało, że o LM a o Lidze Europejskiej mogą pomarzyć.

FanekAFC komentarzy: 511229.08.2010, 17:07

Liverpool znowu bardzo słabo, remisują bezbramkowo z West Bromwich, no i czytający wypowiedzi kibiców Lfc po tej pierwszej połowie grają słabiutko.

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52029.08.2010, 16:55

Ja myślałem że miss kolejki będzie miał taki koleś z WHU ale przy Tevezie gość mięknie na stojąco.
Teraz ładnie też skiepścił Y.Toure.
Oby był remis. Mecz u siebie a wyjazd różnica że hej tyle że Koty postawiły inteligentny autobus.

MarcinKanonier komentarzy: 133129.08.2010, 16:51

nooo nasz szamak przy tym tevezie to pikus:D

Arsenal1994 komentarzy: 749729.08.2010, 16:40

Nie ma. Będzie o 17 na c+2 AV - EV.
A ten kanał 26 to pewnie będzie zmieniony, że jako niby to canal+gol, nie wiecie jak to jest?

MarcinKanonier komentarzy: 133129.08.2010, 16:40

Zawader

nie ma na canal +

Asiek69 komentarzy: 236629.08.2010, 16:38

dokładnie Vpr najlepiej by było mieć Marka i Almunię, a Fabiana sprzedać nawet za paczkę chipsów xD

Zawader komentarzy: 135929.08.2010, 16:35

jest city na c+ ? moze na canal+sport 3 ?

Arsenal1994 komentarzy: 749729.08.2010, 16:35

a Bolton - niezły comeback, mimo straty bramkarza nie będzie z nimi łatwo choć liczę na min. 4-0 ;)

Theo44 komentarzy: 427529.08.2010, 16:34

dlaczego ten Carlitos nie przejdzie do Barcy tylko psuje opinie Premier League...poza tym jest jeszcze mlody wiec ciagle bylaby szansa na przypisanie mu DNA

kubala5 komentarzy: 1029 newsów: 229.08.2010, 16:34